• Reklamy

ruska modra

zaujímajú ťa plemená mačiek...

Re: ruska modra

Odoslaťod sarah 8.10.2011 16:33

Syn na forum dal dve fotky nasej malej. Je to fotene mobilom a su to jedny z prvych fotiek Miusky u nas. Urobime nieco kvalitnejsie ale ja tom sem neviem dat, tak musim najprv odfotit a syn to sem da. Inak tie fotky hodne skresluju.
sarah
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.9.2011 16:06
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod sarah 23.10.2011 16:44

Ake maskrty davate svojim milacikom ? Poradte, co im najviac chuti, pretoze obchdy ponukaju toho spustu ale co vybrat ?
sarah
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.9.2011 16:06

Reklamy

Odoslaťod Blue 5.12.2011 22:16

Náš Blue ma cca 2,5 roka mame ho doma necele 3 tyždne, papa skoro všetko ale iba mačacie. Nič ine mu nelahodi. Davame mu suche RC indoor 27 a to mu velmi chuti, skušame rozne taštičky bo konzervi sa zatial moc neosvečili.Nie je fajnovy, len zrejme niekedy nema chut. Jedine čo nas trapi je, že nie je hravý , možno ked si zvykne tak snad ... ma dobru povahu, uplny kludas ... :cica:
Obrázok používateľa
Blue
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.11.2011 22:02

Reklamy

Odoslaťod E4rL 11.12.2011 5:17

a my sa asi poberieme na kastraciu, ocividne nam zacina ruja :)
E4rL
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.7.2011 6:49

Reklamy

Odoslaťod elienta 2.1.2012 13:38

Pozdravujem všetkých priaznivcov ruskej modrej.
Aj my máme kocúrika a mačičku - súrodencov.
Koncom decembra mali 6 mesiacov.
Rada by som sa opýtala, či máte mačičky kastrované a v akom veku ste ich dávali kastrovať ?
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod E4rL 3.1.2012 22:33

ja som daval macicku kastrovat pred 3tyzdnami vo veku 7mesiacov.
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod elienta 4.1.2012 9:15

Myslím, že aj my sa blížime ku kastrácii míľovými krokmi.
Micúchy začínajú byť nejaké nekľudné.
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod E4rL 4.1.2012 20:49

inak ake su cice pohavovo?
moja je strasne divoka, hotovy maly satan :)
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod elienta 5.1.2012 9:39

Elvisko ako mu ja hovorím je "Pán kocúr", pomaznať sa nechá iba vtedy keď chce on. Inak má stále veľa inej dôležitej práce - teda tak sa tvári. Nemôžem povedať, že by bol zlý. Energiu si vybije spolu s Esterkou pri divokých hrách.
Esterka je milá, nežná, rozvážna - keď ich porovnám oveľa rýchlejšie jej to páli (veď je baba :-D )
Elvisko je lovec, do všetkého sa hrnie hlava-nehlava, Esterka sa viac bojí, nechá ho nech on "preklepne" terén a ona sa potom, keď si je istá, že je to OK s radosťou pridá. :cat34:
Sú veľmi inteligentní ale sú to ešte oplašené deti.
:cica: :cica:

V poslednej dobe majú nový šport - ako zdrhnúť z vchodových dverí. Celá rodina musí vymýšľať taktiku ako bezpečne prísť a odísť z domu.
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod E4rL 5.1.2012 13:46

:)
S vchodovymi dverami zatial u nas problem nebol. Ale uz nas doma nesotava vela veci, na ktore by uz nevyskocila, alebo neposkriabala. :)
Inak, pozrel som v albume fotky a su velmi krasne. Ale vyzeraju podstatne inak ako moja. Z mojej sa stala nejaka baculka. :cerveny:
Plne lica a kypre tvary. Asi nasadim tvrdu dietu. I ked ani rodicia neboli vobec chudi.
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod elienta 5.1.2012 14:29

Tak zas keby som nedala všetky záclony dole z okien - a že ich teda máme pekných pár desiatok metrov, tiež by z nich boli len franforce.
Mačky sú mačky.
Čo sa stravy týka, vždy hovorím, že by som chcela mať taký "light" vzťah k jedlu ako naše micúchy. A to im dávam granule Applaws, Orijen , mäso, tuniaka, atď.
Samé dobré veci. Ale, že by sa za jedlom doslova trhali, nemôžem povedať. Majú svoje obľúbené veci, ale moc toho nezjedia. Dúfam, že ich po kastrácii trochu vykrmím. :wink:
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Blue 13.1.2012 23:10

E4rL napísal:inak ake su cice pohavovo?
moja je strasne divoka, hotovy maly satan :)

No, tak to my máme zas doma úplný opak :)
Keď sme si brali kocúrika domov, už bol dospelý - 2.5 roka, takže sme bohužiaľ nemali možnosť spoznať ho ako malé mača. Ale ako dospelý kocúr sa zatiaľ správa ukážkovo. Na to, že nie je kastrovaný, nemá žiadne deštruktívne chovanie, nič neznačí, netrhá... Ale, keďže sme si ho doniesli ako dospelého, a kocúr sa bohužiaľ za rok viac krát sťahoval, je plachý. Ak príde návšteva, kocúr hneď zdrhá /toto sme ale aj čítali na nete, že je to pre tieto plemená dané. Boja sa cudzích ludí./ Hladkať sa síce dá, ale buď to ho musím najprv prenasledovať po celom byte (že nech si nemyslíme, že to bude zadarmo :) alebo si ho odchytím keď oddychuje. Žiadne nútenie sa na kolená typu : škrabkaj ma lebo to už nevydržím :-D

Ale musím povedať, že si u nás pomaličky, ale isto začína zvykať. Každý týždeň je o niečo odvážnejší.

Keď sme si nášho miláčika našli, hneď sme si hľadali info o tomto plemene na nete a môžem ZATIAĽ potvrdiť :
- REzervovaná a distingvovaná. Ideálne plemenom do bytu aj vzhľadom na to, že nemáva deštruktívne sklony.
- Neznáša hluk a počas hlučných návštev v jej domácnosti sa väčšinou stiahne do ústrania.
- Nemá rada, keď ju neznámi ľudia berú do náručia, hladkajú alebo zdvíhajú.
- Veľmi dobromyseľná na to, aby vytiahla pazúriky. Určite dá najavo, že sa jej to nepáči. - POTVRDZUJEM. Radšej drží, než aby mal čo i len packu zdvihnúť.
- Miluje teplo. Napriek tomu, že má veľmi kvalitnú srsť, vyhľadáva teplé miesta v byte.
Obrázok používateľa
Blue
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.11.2011 22:02

Reklamy

Odoslaťod E4rL 15.1.2012 23:03

Pekne od zaciatku....
Domov sme ju priniesli vo veku 3,5 mesiaca, teraz ma 8 mesiacov (uz je vykastrovana).
K tomu co sa o nej pise:
- Rezervovaná a distingvovaná. Ideálne plemenom do bytu aj vzhľadom na to, že nemáva deštruktívne sklony.
- Mame doma 3 skrabadla a okrem toho stihla poskrabat kazdu stenu v byte, moskrabat moje drahe reproduktory, prehoz na postel, zaclony, ohryzeny nabytok... :-)
- Neznáša hluk a počas hlučných návštev v jej domácnosti sa väčšinou stiahne do ústrania.
- Ked navsteva donesie nieco po zub, tak nema ziaden problem. :D Do ustrania sa vobec nezatahuje, skor chce byt stredobodom nasho vesmiru. :-)
- Nemá rada, keď ju neznámi ľudia berú do náručia, hladkajú alebo zdvíhajú.
- To plati, niekedy nema rada ani ked ju my berieme na ruky a hladkame. Musi mat na to naladu.
- Veľmi dobromyseľná na to, aby vytiahla pazúriky. Určite dá najavo, že sa jej to nepáči. - POTVRDZUJEM. Radšej drží, než aby mal čo i len packu zdvihnúť.
- Neplati, zatial, nedobromyselna, zakerna, vytiahne pazuriky vzdy ked moze. Jedne skrabance sa mi zahoja a mam hned dalsie. Som vzdy vdacny objekt na skoky zo stola, stolicky,z pod postele, chladnicky,...hlavne ked ma to nastrasi.
- Miluje teplo. Napriek tomu, že má veľmi kvalitnú srsť, vyhľadáva teplé miesta v byte.
- To je asi jedine co naozaj 100% plati! Vzdy ked moze, sedi na radiatore. :-)

Blue, mozete uploadnut fotky tvojho kocurika? :) Ja odfotim svoju diablicu zajtra, pri normalnom svetle.
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod pepo 17.1.2012 23:04

Ahojte,
absolutne suhlasim s Blue, mas kocur bude mat za tyzden rok, je nekastrovany. Okrem skrabadla nikde nic nebrusi. Akurat obcas (denne) obtazuje plysaky, ktore ma na hranie.
Ked citam, co napisal E4rl, ani sa mi verit nechce, ze je to rusak :-). Nuz , kazda macka je individualita.
pepo
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.7.2011 11:45

Reklamy

Odoslaťod elienta 18.1.2012 18:11

Nedá mi aby som sa aj ja nevyjadrila k tejto téme.

1.) deštruktívne sklony naozaj nemajú , len sú vymyselní
2.) návštevy ich veľmi zaujímajú, sami vyskočia návštevníkom na kolená, oblezú ich , oňuchajú a prejavujú nevšedný záujem o všetkých cudzích ľudí - presný opak tzv.typickej ruskej modrej, nie že by sa chceli nechať hladkať, skôr ich noví ľudia a ich pachy zaujímajú z "vedeckého hľadiska"
3.) keď si myslia, že ide o život - pazúriky a aj zuby vytiahnu a neboja sa ich použiť
4.)teplo majú radi, ale to asi všetky mačky

E4rL nemyslíš, že tvoja mačička by chcela kamaráta ?
:cica2: :cica2:
Ja by som povedala, že sa nudí. Skúša sa s tebou hrať "po mačičkovsky" ale tebe to určite nejde tak dobre ako by to išlo druhej mačacej kamarátke. :-D
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb