• Reklamy

ruska modra

zaujímajú ťa plemená mačiek...

Re: ruska modra

Odoslaťod E4rL 18.1.2012 20:50

Tiez si myslim ze sa nudi...a ani sa jej nedivim, kedze niekedy je aj cely den sama doma, kym sa vratime vecer z prace.
E4rL
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.7.2011 6:49
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod elienta 2.2.2012 19:11

Tak naša slečna už má po kastrácii. Zvládla to veľmi dobre.(zato ja so od nervozity skoro netrafila u veterinára do dverí)
Nemusela som jej dávať nijaké "satelity" a pod. Ranu si moc nebaštrngovala.
Po týždni jej stehy vybrali. Elvisko bol neuveriteľne empatický, po príchode od veterinára po zákroku sa o Esterku nežne staral a "obchádzal" ju ešte niekoľko dní.
Ale jeho to ešte len čaká, len zatiaľ nevieme kedy. :cica2: :cica2:
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod sarah 5.2.2012 12:30

Nasa Miuška, mala nedávno 7 mesiacov. Ruju zatiaľ nemala. Veterinár doporučil kastráciu až po prvej ruji. Je to náš malý anjelik. Vôbec nemá deštruktívne sklony, je hravá a veľmi inteligentná. Po Novom roku sme s ňou absolvovali 500 + 500 km na východné Slovensko autom a zvládla to výborne. V novom prostredí sa zadaptovala rýchlo, na svoje WC išla bez problémov. Problém je s príchodom do bytu, kedy vybehne von ale nejde ďaleko a ľahko ju chytíme. Pri odchode z bytu je to horšie, už vie, že hodené papierové guľôčky sú len na to, aby sme stihli zavrieť dvere. S cudzími ľudmi nemá problém ale treba si uvedomiť, že naše mačičky sú teritoriálne. Vo vlastnom prostredí - doma, je pani ona a tam si vyberá s kým si podá labku. Inak skoky na chrbát alebo výbeh na rameno po nohe a chrbte je bežný, hlavne ak chceme z bytu odísť. Inak potvrdilo sa nám to, že keď niekto z rodiny - sme traja je chorý alebo ho niečo bolí, Miuška to vycíti a je pri ňom. Nikdy s pazúrikmi nevyskočí na odkryté časti tela. Je to radosť vracať sa domov a vedieť, že nás čaká.
sarah
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.9.2011 16:06

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 5.2.2012 13:59

kastrácia pred prvou rujou má z hľadiska prevencie zdravotných problémov väčší zmysel ako až po ruji
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod sarah 5.2.2012 14:09

Toto máme od veterinára klinika PET-VET v Petržalke. Samozrejme chceme malej len to najlepšie a vysvetlil nám, že je potrebné, aby orgány, ktoré sa majú odobrať boli úplne vyvinuté. Čítali sme už aj ten názor, že kastrácia je najlepšia vo veku 4 mesiace ale dáme na radu veterinára a dúfam, že to dobre dopadne.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Lilez 5.2.2012 14:18

no ja kebyže skôr viem ako to chodí a nedám na veta ( myslela som si že veterinár vie čo je najlepšie pre micky ) tak by som dala moju kastrovať ešte pred rujou :( čo určite aj spravím pri ďalšej slečne!
pokiaľ je cicka zdravá a má primeranú hmotnosť, netreba ju zaťažovať a čakať na prvú ruju :wink:
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 5.2.2012 14:26

maternica aj vaječníky sú plne vyvinuté už pred prvou rujou.

Skúsenosti ma naučili, čo veterinár, to iný názor (na všetko) a nikdy sa im nedá 100% veriť.
Mačiek som dávala kastrovať xy, vždy pred prvou rujou (okrem mojej Miu, tam sa to nestihlo) a nikdy sa žiadny problém nevyskytol.

S každou rujou sa zvyšuje riziko rakoviny mliečnych žliaz v budúcnosti. Skúste sa opýtať aj iných vetov, aký na to majú názor.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod sarah 17.3.2012 14:41

Tak nasa mala ma za sebou sterilizaciu. Velmi sme sa o nu bali a ked sme pre nu prisli a cela sa triasla, skoro mi srdce puklo. Dostala na telicko taky "sveter" z ktoreho jej trcali len labky. Zdalo sa mi, ze je to nejake obtiahnute ale sme to neriesili. Po prichode domov sa vrhla na jedlo a poriadne sa napapala. Boli sme presvedceni, ze rano bude ovela lepsia. Prespinkala celu noc ale rano len lezala na boku a nevladala sa zdvihnut na nohy. K miske sme ju postavili a chudera po chvilke skoro do nej spadla. Poobede uz nevladala stat vobec a triasla sa. Cela bola studena. Volali sme ihned vetovi a ked sme popisali priznaky, tak nam povedal, aby sme jej dali dole ten svetrik. Ihned ako sme Miuske dali dole tu vec, tak sa zacala umyvat a po 5. minutach uz normalne stala na nohach. Po chvilke isla sama na wc atd. Chuda bolo strasne stiahnute v tom svetriku a nastastie sme jej to dali dole. Ranku sme prelepili ale dala si to ihned prec. Inak velmi sa o nu nezaujima. Teraz este na nej vidiet, ze nie je uplne fit, zoskok zo sedacky si dobre premysli ale to sa urcite za par dni dostane do normalu.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod elienta 17.3.2012 16:26

A my sme zas dnes boli dať kastrovať kocúra. Mala som predsavzatie, že počkám do 1 roka, ale posledné týždne bol už veľmi nespokojný a umrnčaný. Bude mať 9 mesiacov.
Keď to môžem porovnať s mačičkou - zákrok bol samozrejme jednoduchší, rýchlejší a kocúrik sa spamätáva oveľa lepšie.
Tak všetkým micúchom po tomto zákroku prajem veľa zdravia. :cat16:
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod sarah 18.3.2012 0:26

A mozem sa spytat ako dlho to Vasej malej trvalo, kym bola uplne fit ? Pozorujete na nej nejake zmeny v spravani ? Dakujem a takisto prajem obom vela zdravia.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod sarah 18.3.2012 9:31

Dnes sa nam Miuska vycikala a vykakala vedla wc. Je to po sterilizacii normalne ? Co treba robit, este nikdy to neurobila.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod elienta 18.3.2012 14:47

3 dni po zákroku sa pohybovala bez toho, že by mala nejaké zjavné bolesti a po 2 týždňoch už to bolo bez akéhokoľvek obmedzenia. Rana sa celkom zahojí - myslím aj vnútorne asi po mesiaci. Esterkina operácia a hojenie prebehlo bez komplikácií. Na povahe som naozaj žiadne zmeny nezistila. Je to aj ďalej nežný čertík.

A Elvisko - ten už bez obmedzenia behá dnes :jaziram: - zákrok mu robili včera.
Naposledy upravil elienta dňa 18.3.2012 14:59, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod elienta 18.3.2012 14:52

sarah napísal:Dnes sa nam Miuska vycikala a vykakala vedla wc. Je to po sterilizacii normalne ? Co treba robit, este nikdy to neurobila.

Ja si myslím na základe skúsenosti s Esterkou, že má Vaša Miuška asi nejaký problém sa do záchodíka dostať bez toho aby si spôsobila bolesť, alebo je ešte pod vplyvom narkózy ? Ester sa po zákroku docikala - bola oblbnutá narkózou a pár dní po zákroku ostala "zacvaknutá" pod sedačkou, zľakla sa niečoho, zaliezla pod ňu, ale ako sa musela pod sedačku podplaziť, tak ju rana veľmi zabolela a von už nevedela ako. Sedačku sme museli nadvihnúť.
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod sarah 18.3.2012 17:28

Miušku / oficiálne sa volá Hannelore Silver Paw SK / operovali vo štvrtok poobede. Takisto sa pocikala ešte v prenášačke, čo je pochopiteľné. Do záchodíka nemá problém sa dostať, má ho v predsieni na podlahe. Preskočí zo sedačky na fotel ale dole z fotela ide veľmi opatrne, vidieť, že bruško ešte bolí. Ak si to všimnem, tak ju dole zložím. Takisto sa nám zdá, že má taký jemnejší hlások pri mňaukaní. Ranku má voľnú, občas si ju oblíže a dúfam, že si nevytrhá stehy. Tiež je taká bojazlivejšia, utiahnutejšia ale veríme, že sa to ustáli, keď už bude úplne fit. Papá ale našťastie pekne. S tým záchodíkom neviem, čo to malo znamenať. Čistíme jej ho 3 krát denne, používa ho sama a keď sa vykakala a vycikala v predsieni, tak bolo na nej vidieť, že si uvedomuje, že to nie je správne.
Aj Esterke, tak vyholili bruško ? Dúfam, že jej to znova zarastie.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod elienta 18.3.2012 18:03

Áno aj ona mala vyholené bruško, ale zarástlo rýchlo :cat36:
A s tým záchodíkom teda neviem. Snáď to bola len nehoda a nebude sa to opakovať. V opačnom prípade budete musieť asi vypátrať, čo sa Miuške nepáči. Pokiaľ viem tak týmto (pre človeka čudným) spôsobom mačky komunikujú - dávajú najavo nejaký problém. (Aj ja som to zažila,keď som našich učila na ľudské WC a oni mi "povedali", že sa na to môžu vy... a ONI jednoducho CHCÚ hrabať, hrabať a hrabať, lebo ich to baví :D )
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb