• Reklamy

ruska modra

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Re: ruska modra

Odoslaťod TOMI 21.8.2011 20:17

zlatučka je :hearth: strašne sa mi pači toto plemeno :hearth: :hearth: :cica:
Obrázok používateľa
TOMI
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.5.2011 11:37
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod sarah 1.10.2011 10:04

Presne tyzden mame noveho clena domacnosti, trojmesacnu Miusku. Macicku sme kupili od chovatela s PP a je zo 4. vrhu. Je to strasne mile stvorenie a uz sa kazdy den nevieme dockat navratu z prace, kedy nas mala vita.
sarah
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.9.2011 16:06

Reklamy

Odoslaťod E4rL 1.10.2011 19:38

Z nasej malej ELLiE sa stal maly satan...sice je zlata, ale strasne zla! :hellboy:
Z kludneho stavu ju chyti akasi mania (rozsiria sa jej zrenice, najde si niekoho) a zacne po nom skakat, skrabat, hryzt), proste nieco strasne.
Ma 4,5mesiaca. Nejake novise fotky v albume. :)
Kód: Vybrať všetko
e4rl.imgur.com/ellie/
E4rL
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.7.2011 6:49

Reklamy

Odoslaťod sarah 2.10.2011 17:14

Poradte ako ju odnaucit, aby liezla neustale na parapet a hrala sa so zaluziami. Nespocetne krat som juvz parapetu zlozila dole a snazil a sa ju uputat niecim inym ale aj ked zaluzie vytiahneme, ide po ovladacich snurkach. Inak take hyperaktivne ma dve obdobia zo dna. Prve je doobeda a potom neskoro vecer.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod E4rL 2.10.2011 21:34

Zvykaj si.
Nasa bezne aj spi na parapete a hra sa samozrejme so zaluziami. Ked prichadzame domov z prace, tak nas caka na okne.
Nastastie sa uz naucila na nas rezim, takze vecer spi a nemravci....uz aj rano je to znesitelne, dokonca my ju niekedy prebudzame.
Akurat by som prijal aby nas nelovila! :D
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod sarah 2.10.2011 23:04

A ako dlho ju nechavate samu ? My mame najvacsi strach, aby nevybehla z bytu, ked prichadzame alebo odchadzame. Prve dni nechcela byt vobec sama a v noci sa niekomu z nas ovinula okolo krku a tak spala a vlastne takto chce spat stale. Najvacsie certoviny robi, ked sme doma vsetci a citi sa bezpecne. Snazime sa s nou co najviac hrat, aby sa prirodzene unavila.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod E4rL 3.10.2011 21:38

No sama je doma medzi 6:30-min. 16:00 (kym dojdeme domov z prace). A certoviny robi stale, vidim to na rozhadzanych veciach ked sa vratime domov. :D Inak nespi s nami v noci v jednej izbe.
Cim ju inak krmis?

Nejaku fotku malej neuploadnes? :)
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod sarah 3.10.2011 22:05

Krmim ju granulami Royal canin, ktore miesam 1:1 polovica pre maciatka a polovica pre dospele. Tak bola zvyknuta od narodenia. Denne jej davame maso, bud varene kuracie prsia alebo premrazene surove hovadzie. Doplname to konzervami zn. Gimpet a do granul raz za cas podrvime susene rybicky. Takisto obcas take podusticky masove v stave Royal canin. Potom jeden den na granule dostava pastu Gimpet na travenie a na druhy den multi vitamin. Najviac jej samozrejme chuti maso. Fotky urcite na forum dam. Ked je Miuska doma sama, tak sa schovava do skrine.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod E4rL 4.10.2011 7:06

Tak ja krmim na striedacku Royal Canin Kitten 36 (nieco do neho musia davat, lebo pre toto zradlo by ma macka aj zabila :D), Applaws Natural Kitten Food, Pro Plan Kitten Chicken & Rice. A zatial ich striedam, pripadne miesam. Sem tam nejake rybacie branulky ako chutovka. Samozrejme davam Gimpet pastu na pretravenie.
Obcasne dostane nejake to masko, vajicko, jogurt,ovocie/zelenia, pripadne nieco ine co nam ukradne z taniera.

Ked nie sme doma, tak ma Ellie moznost pohybu len v kuchyni (nutna kompletna reorganizacia) a predsieni. Len ked sme doma, tak moze vojst do obyvacko-spalne (nedopadlo by to asi dobre, keby tam bola cely den sama).
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod sarah 4.10.2011 9:35

A ake ovocie davas ? Robite aj nieco so srstou ? Niekde som citala, ze jej treba srst raz za tyzden vycesat. Ale chovatelia mi povedali, ze nie. Malej nechavame k dispozicii prakticky cely byt okrem kupelne, WC a spajze. Zatial nema demolicne sklony a na okne snad pochopila, ze zaluzie "nie". Strasne je zlata ked "rozprava" , clovek tuzi ovladat mnaukaciu rec.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod E4rL 4.10.2011 17:24

Zamerne nedavame ziadne ovocie ani zeleninu, ale sem tam dostane hrozno,jablko, hruska, paradajka...(ked to my papame).

Vycesavame raz za cas a spolu s tym cistime aj uska. Co sa tyka mnaukania...vydrzal by som aj bez toho :)
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod sarah 5.10.2011 14:47

My momentalne riesime problem pri prichadzani domov. Mala sa po tom co pocuje v zamku kluc rozbehne k dveram a dnes nam aj vybehla na chodbu. Ako riesite tento problem ? Viacero ludi nam uz spominali, ze udajne granule Royal canin su menej kvalitne, resp. skodlive, pretoze obsahuju nejake chemicke konzervanty. Chovatelia ich vsak zase preferuju. Ake mate info alebo skusenosti ?
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod E4rL 5.10.2011 17:04

U nas je to rovnake. Pri strngani klucami pribehne k dveram. Pri odchode z domu pomaha hracka. Pri prichode domov, sa vzdy zlakne, ked sa dvere otvoria, takze zatial nebol problem. :)

Ja som tiez cital, ze RC nie su az tak kvalitne, i ked su oblubene u chovatelov. Nasa by ich jedla na tony, aj ked nie je hladna. Takze nieco v nich bude urcite...
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod sarah 5.10.2011 19:56

Boli ste už s malou aj niekde vonku, resp. mimo bytu ? My sme strašne zvedaví, ako sa bude chovať ale musí byť asi trošku staršia, najmä na obojok. Dnes ju strašne začala zaujímať vaňa a aj keď sa trošku zamočila - bolo v nej máličko vody, taká kaluž, vôbec ju to neodradilo.
sarah
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod E4rL 6.10.2011 6:44

Vonku sme s nou boli jedine, ked sme sli k veterinarovi (i to bola v prepravnom boxe). Volny vybeh vsak vonku nikdy nedostane, lebo co neskusi, to jej chybat nebude. Kolegyna pustila svoju macku von, a teraz ma problem ju udrzat dnu. :)
Ani nasej to nejak velmi nevadi, bez problemu vojde aj do umyvadla, ked tam tecie voda a vobec jej nevadi, ze sa zamoci.

Hodte tu nejaku fotecku. :)
E4rL
mačiatko
mačiatko

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb