• Reklamy

Predaj mačiek v chovproduktoch.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Predaj mačiek v chovproduktoch.

Odoslaťod Peter Polák 7.7.2005 13:31

Túto tému som vytvoril na diskusiu o tom či je legálne predáva» mačky v chovproduktoch, a či je na to zákon.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

predaj zvierat

Odoslaťod janula 7.7.2005 13:46

No podla mna sa v roznych marketoch a obchod. centrach mozu predavat zvierata len na zaklade roznych povoleni a musi to dovolit aj hygiena, ten priestor musi byt dostatocne vetratelny a musi splnat rozne poziadavky a kriteria, len neviem ci u nas uz existuje takyto zakon, ktory by presne stanovil podmienky na predaj zvierat ako maciciek alebo psov v roznych hypermarketoch :-/ .. v zahranici sa taketo obchody vyskytuju, ale tu u nas to bude skor novinka, teda mam na mysli predaj vacsich zvierat nie rybiciek, alebo skreckov :-)
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: predaj zvierat

Odoslaťod Peter Polák 7.7.2005 13:52

janula napísal:No podla mna sa v roznych marketoch a obchod. centrach mozu predavat zvierata len na zaklade roznych povoleni a musi to dovolit aj hygiena, ten priestor musi byt dostatocne vetratelny a musi splnat rozne poziadavky a kriteria, len neviem ci u nas uz existuje takyto zakon, ktory by presne stanovil podmienky na predaj zvierat ako maciciek alebo psov v roznych hypermarketoch :-/ .. v zahranici sa taketo obchody vyskytuju, ale tu u nas to bude skor novinka, teda mam na mysli predaj vacsich zvierat nie rybiciek, alebo skreckov :-)

Ja som počul ľe v jednom chovprodukte, ktorý sa nachádza v jednom nákupnom centre v Bratislave sa predávali mačatá.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod janula 7.7.2005 13:56

Peter Polák napísal:
janula napísal:No podla mna sa v roznych marketoch a obchod. centrach mozu predavat zvierata len na zaklade roznych povoleni a musi to dovolit aj hygiena, ten priestor musi byt dostatocne vetratelny a musi splnat rozne poziadavky a kriteria, len neviem ci u nas uz existuje takyto zakon, ktory by presne stanovil podmienky na predaj zvierat ako maciciek alebo psov v roznych hypermarketoch :-/ .. v zahranici sa taketo obchody vyskytuju, ale tu u nas to bude skor novinka, teda mam na mysli predaj vacsich zvierat nie rybiciek, alebo skreckov :-)

Ja som počul ľe v jednom chovprodukte, ktorý sa nachádza v jednom nákupnom centre v Bratislave sa predávali mačatá.

Hmm.. skusim zohnat zakon, kde by sa o tom pisalo, mozno to bude v Obchod. zakonniku... uvidim, ked sa mi to podari, dam ti vediet :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod janula 7.7.2005 13:58

.. osobne sa mi to, ale nepaci, pretoze macky aj psi predsa potrebuju nejaky vybeh, cerstvy vzduch a podobne, nie byt 12 hodin denne zavrety v klietke, kym si ich niekto nekupi.. tu by asi mala zakrocit Sloboda zvierat :cica2:
Naposledy upravil janula dňa 7.7.2005 13:59, celkovo upravené 1 krát.
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 7.7.2005 13:58

janula napísal:.. osobne sa mi to, ale nepaci, pretoze macky aj psy predsa potrebuju nejaky vybeh, cerstvy vzduch a podobne, nie byt 12 hodin denne zavrety v klietke, kym si ich niekto nekupi.. tu by asi mala zakrocit Sloboda zvierat :cica2:

a hlavne potrebujú lásku, spoločnos», pohladenie... :TomyAngelo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod janula 7.7.2005 14:01

Peter Polák napísal:
janula napísal:.. osobne sa mi to, ale nepaci, pretoze macky aj psy predsa potrebuju nejaky vybeh, cerstvy vzduch a podobne, nie byt 12 hodin denne zavrety v klietke, kym si ich niekto nekupi.. tu by asi mala zakrocit Sloboda zvierat :cica2:

a hlavne potrebujú lásku, spoločnos», pohladenie... :TomyAngelo:

..no to samozrejme tiez :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Monika 7.7.2005 14:05

Peter Polák napísal:

Ano predavali, ja som to videla na vlastne oci, bolo to v Shopping park soravia, teraz tam je nabytok a mali ich tam, bolo to hrozne. Skoro som plakala ked som ich tam videla. :smutny: Aj v auparku som videla a boli evidente chore. Rozmyslala som ich kupit a vypustit, ale neviem ci by to bolo lepsie riesenie. Staly okolo 300 jedno maciatko :smutny:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod janula 7.7.2005 14:09

Monika napísal:
Peter Polák napísal:

Ano predavali, ja som to videla na vlastne oci, bolo to v Shopping park soravia, teraz tam je nabytok a mali ich tam, bolo to hrozne. Skoro som plakala ked som ich tam videla. :smutny: Aj v auparku som videla a boli evidente chore. Rozmyslala som ich kupit a vypustit, ale neviem ci by to bolo lepsie riesenie. Staly okolo 300 jedno maciatko :smutny:

Ti ludia, co ich predavali su obycajni ... :-/ Verim tomu, ze tie maciatka boli chore a bohvie ci boli aspon odcervene alebo ockovane, tiez pochybujem.. taki ludia nemaju srdce a pravdepodobne jedina vidina bola zisk :-(
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 6:31

janula napísal:
Monika napísal:
Peter Polák napísal:

Ti ludia, co ich predavali su obycajni ... :-/ Verim tomu, ze tie maciatka boli chore a bohvie ci boli aspon odcervene alebo ockovane, tiez pochybujem.. taki ludia nemaju srdce a pravdepodobne jedina vidina bola zisk :-(
Cats rule! :)
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 10.5.2005 6:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 6:39

Mari napísal:
janula napísal:
Monika napísal:
Peter Polák napísal:

Ked stali okolo 300 korun tak tiez si myslim ze nemohli byt v poriadku :smutny: Chudatka male,je mi ich luto.A co s nimi robia ked ich nepredaju?Prinajlepsom pojdu do utulku.Aj tam je lepsie ako byt na predaj kdesi v supermarkete.Zive bytosti predsa nie su tovar!Som zvedava ci by sa tym "obchodnikom" pacilo keby ich takto predavali.Ale oni by nemali ziadnu cenu lebo za to nestoja!
Stale ma udivuje ako sa niektori ludia spravaju.Ved zijeme v 21.storoci!No vidim aka je velka cast ludi "civilizovana".Ved to je totalne necitlive!
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 7:22

Mari napísal:
Mari napísal:
janula napísal:
Monika napísal:
Peter Polák napísal:

Ked stali okolo 300 korun tak tiez si myslim ze nemohli byt v poriadku :smutny: Chudatka male,je mi ich luto.A co s nimi robia ked ich nepredaju?Prinajlepsom pojdu do utulku.Aj tam je lepsie ako byt na predaj kdesi v supermarkete.Zive bytosti predsa nie su tovar!Som zvedava ci by sa tym "obchodnikom" pacilo keby ich takto predavali.Ale oni by nemali ziadnu cenu lebo za to nestoja!
Stale ma udivuje ako sa niektori ludia spravaju.Ved zijeme v 21.storoci!No vidim aka je velka cast ludi "civilizovana".Ved to je totalne necitlive!

Váľení, plne s Vami súhlasím! Aj civilizovaný človek sa dokáľe správa» veµmi necivilizovane. Ale my tu zabúdame na jednu vec - sme mačkári, psíčkari... proste µudia, ktoré majú ku zvieratkám (pets) blízko a sú ochotní sa pre ne vąeličoho vzda», prináąa» "obete".. Aj v podobe napr. "zachlpeného " bytu, rozsypanej podstielky z mačacieho WC, ktorú treba denne niekoµkokrát zameta».. Proste to berieme ako súčas» naąich miláčikov . Je ale mnoho µudí, ktorí sú veµmi citlivý na "poriadok a čistotu" v byte/dome. Dala som to do úvodzoviek preto, ľe si nemyslím, ľe mačacie alebo psie chlpy znamenajú nečistotu v pravom slova zmysle.. Uprace sa to a hotovo. Veď aj µudia po sebe vo svojich opbydliach zanechávajú stopu. ktoré treba upratova».. to sa ale povaľuje za normálne. Mnohí aj civilizovaní µudia hlásajú teóriu, ľe zviera do bytu nepatrí, pretoľe to nie je "prirodzené", robí to ąpinu (chlpy...), smrdí to /samozrejme, ľe kaľdý ľivý tvor má svoj charakteristický pach - moľno zvieratám smrdíme my µudia?!) a je to aj nehygienické... Pokiaµ niekto nie je alergický na chlpy, tak eąte takéto postoje môľe dosta» výchovou z domu - ke´d má pech. Mám vlastné skúsenosti - naąi mi nikdy nedovolili ani korytnačku al. ąkrečka.. Mama bola zásadne proti tomu (z h.u. dôvodov). Aľ ako dospelá osoba s vlstnou rodinou domácnos»ou somsa dopracovala k psovi - a t sa moji rodičia s nami prvá mesiac ani nerozprávali, keď sme im oznámili, ľe budeme ma» zlatého retrievra. Prehlásili, ľe k nám nebudú chodi», lebo psie chlpy na tanieri sa im hnusia (neviem prečo by tam mali by»?"!), ľe pes k nim do bytu nebude moc» ís», na chatu tieľ nie.. Nechcem sa zbytočne rozpisova» - môľem poveda» len to, ľe uľ sú dávno "desenzibilizovaní", naąa retrieverka neomylným inątinktom uľ ako ąteňa zamerala svoju pozornos» a nosenie hračiek na moju mamu - a zlomila ju behom pár týľdňov. Teraz ju mama miluje, nosí jej dobrotky, varí mäsko v polievke.. A pri kocúroch uľ ani nezaprotestovali... Uľ dodám iba toµko, ľe pes k nim chodí do bytu, aj na chatu - vie , ľe nesmie ís» do kuchyne a nesmie jej líza» ruky - to mama nemá rada. A ani to naąa Cory nerobí. Takľe si myslím, ľe ani v rodine to netreba vzdáva» a niekedy mierne "násilie" môľe spravi» zázraky... U nás aspoň spravilo.
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 7:42

Bea napísal:Váľení, plne s Vami súhlasím! Aj civilizovaný človek sa dokáľe správa» veµmi necivilizovane. Ale my tu zabúdame na jednu vec - sme mačkári, psíčkari... proste µudia, ktoré majú ku zvieratkám (pets) blízko a sú ochotní sa pre ne vąeličoho vzda», prináąa» "obete".. Aj v podobe napr. "zachlpeného " bytu, rozsypanej podstielky z mačacieho WC, ktorú treba denne niekoµkokrát zameta».. Proste to berieme ako súčas» naąich miláčikov . Je ale mnoho µudí, ktorí sú veµmi citlivý na "poriadok a čistotu" v byte/dome. Dala som to do úvodzoviek preto, ľe si nemyslím, ľe mačacie alebo psie chlpy znamenajú nečistotu v pravom slova zmysle.. Uprace sa to a hotovo. Veď aj µudia po sebe vo svojich opbydliach zanechávajú stopu. ktoré treba upratova».. to sa ale povaľuje za normálne. Mnohí aj civilizovaní µudia hlásajú teóriu, ľe zviera do bytu nepatrí, pretoľe to nie je "prirodzené", robí to ąpinu (chlpy...), smrdí to /samozrejme, ľe kaľdý ľivý tvor má svoj charakteristický pach - moľno zvieratám smrdíme my µudia?!) a je to aj nehygienické... Pokiaµ niekto nie je alergický na chlpy, tak eąte takéto postoje môľe dosta» výchovou z domu - ke´d má pech. Mám vlastné skúsenosti - naąi mi nikdy nedovolili ani korytnačku al. ąkrečka.. Mama bola zásadne proti tomu (z h.u. dôvodov). Aľ ako dospelá osoba s vlstnou rodinou domácnos»ou somsa dopracovala k psovi - a t sa moji rodičia s nami prvá mesiac ani nerozprávali, keď sme im oznámili, ľe budeme ma» zlatého retrievra. Prehlásili, ľe k nám nebudú chodi», lebo psie chlpy na tanieri sa im hnusia (neviem prečo by tam mali by»?"!), ľe pes k nim do bytu nebude moc» ís», na chatu tieľ nie.. Nechcem sa zbytočne rozpisova» - môľem poveda» len to, ľe uľ sú dávno "desenzibilizovaní", naąa retrieverka neomylným inątinktom uľ ako ąteňa zamerala svoju pozornos» a nosenie hračiek na moju mamu - a zlomila ju behom pár týľdňov. Teraz ju mama miluje, nosí jej dobrotky, varí mäsko v polievke.. A pri kocúroch uľ ani nezaprotestovali... Uľ dodám iba toµko, ľe pes k nim chodí do bytu, aj na chatu - vie , ľe nesmie ís» do kuchyne a nesmie jej líza» ruky - to mama nemá rada. A ani to naąa Cory nerobí. Takľe si myslím, ľe ani v rodine to netreba vzdáva» a niekedy mierne "násilie" môľe spravi» zázraky... U nás aspoň spravilo.

No ano existuju aj civilizovani ludia ,ktori sice nemaju radi zvierata,ale neublizuju im a proste ich ignoruju.Ani moja babicka sa nepotesila ked som si doniesla havkaca(Flokyho som dostala v septembri a kedze v septembri mam narodeniny,bol to moj darcek).Ale teraz ho berie v pohode.Macky babka ma odkedy sa pamätam (prezila som u nej prvych pät rokov svojho zivota) a tak ma k nasim mackam kladny vztah.
Ja osobne si ani nepamätam zeby som nemala za spolocnika aspon jednu macku.Zatial som zila medzi mackami,a tak mi prirodzene velmi vadi taketo necitlive chovanie k macickam
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 8.7.2005 7:49

... no na svete je vela necitlivych ludi, ktori pod si pod pojmom zviera predstavia hned peniaze, ktore by za to zvieratko zinkasovali alebo v opacnom pripade museli vynalozit... stacilo mi pozerat par dokumentov o ciernych trhoch so zvieratmi v Thajsku a inych krajinach :-/ ... najhorsie na tom je, ze tam kludne predavaju ohrozene druhy zvieratiek, ktorych je na svete uz len niekolko desiatok alebo stoviek :-( .. a tiez je hrozne aj to, ze vacsinou taketo divoke zvieratka ziju niekde v klietke v pivnici bez vybehu alebo su tyrane a umieraju v bolestiach a s roznymi zraneniami.. dokonca niektori ludia si taketo zvieratka kupuju na "obed" ako velku "delikatesu" :achtung: :smutny:
Svet je teraz velmi "zvrateny" :-(
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 8:00

janula napísal:... no na svete je vela necitlivych ludi, ktori pod si pod pojmom zviera predstavia hned peniaze, ktore by za to zvieratko zinkasovali alebo v opacnom pripade museli vynalozit... stacilo mi pozerat par dokumentov o ciernych trhoch so zvieratmi v Thajsku a inych krajinach :-/ ... najhorsie na tom je, ze tam kludne predavaju ohrozene druhy zvieratiek, ktorych je na svete uz len niekolko desiatok alebo stoviek :-( .. a tiez je hrozne aj to, ze vacsinou taketo divoke zvieratka ziju niekde v klietke v pivnici bez vybehu alebo su tyrane a umieraju v bolestiach a s roznymi zraneniami.. dokonca niektori ludia si taketo zvieratka kupuju na "obed" ako velku "delikatesu" :achtung: :smutny:
Svet je teraz velmi "zvrateny" :-(
Janula-sväta pravda.Citala si o obchode so psami na Filipinach?Normalne predavaju psov ako jedlo na trzniciach.Zivych psov!Maju na papulke plechovku,aby nemohli brechat a hryzt .Maju aj prepichnutu kozu,aby bolo vidno ze "ich mäso je cerstve"..Ked si ich niekto vyberie (ako jedlo) jednoducho ho zarezu do krku.Je to necitlive ,krute a malo by sa to zastavit.Lenze co ja zmozem? :velmismutny:
Viem ze toto je forum o mackach,ale dufam ,ze tento prispevok sem patri,pretoze sa mi to zdalo celkom vhodne to spomenut,ked je tu uz diskusia o obchode so zvieratami.
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb