• Reklamy

Predaj mačiek v chovproduktoch.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 8:09

Mari napísal:
janula napísal:... no na svete je vela necitlivych ludi, ktori pod si pod pojmom zviera predstavia hned peniaze, ktore by za to zvieratko zinkasovali alebo v opacnom pripade museli vynalozit... stacilo mi pozerat par dokumentov o ciernych trhoch so zvieratmi v Thajsku a inych krajinach :-/ ... najhorsie na tom je, ze tam kludne predavaju ohrozene druhy zvieratiek, ktorych je na svete uz len niekolko desiatok alebo stoviek :-( .. a tiez je hrozne aj to, ze vacsinou taketo divoke zvieratka ziju niekde v klietke v pivnici bez vybehu alebo su tyrane a umieraju v bolestiach a s roznymi zraneniami.. dokonca niektori ludia si taketo zvieratka kupuju na "obed" ako velku "delikatesu" :achtung: :smutny:
Svet je teraz velmi "zvrateny" :-(
Janula-sväta pravda.Citala si o obchode so psami na Filipinach?Normalne predavaju psov ako jedlo na trzniciach.Zivych psov!Maju na papulke plechovku,aby nemohli brechat a hryzt .Maju aj prepichnutu kozu,aby bolo vidno ze "ich mäso je cerstve"..Ked si ich niekto vyberie (ako jedlo) jednoducho ho zarezu do krku.Je to necitlive ,krute a malo by sa to zastavit.Lenze co ja zmozem? :velmismutny:
Viem ze toto je forum o mackach,ale dufam ,ze tento prispevok sem patri,pretoze sa mi to zdalo celkom vhodne to spomenut,ked je tu uz diskusia o obchode so zvieratami.

Mari, kvôli psom/mačkám ako súčasti jedálneho lístka nemusíą ís» aľ do Thajska.. Mimochodom, v thajsku jedia aj mačky... je to normálne.
A psov jedia aj u naąich susedov na Morave - je tam pár dedín okolo Brodského, kde robia klobásy a jaternice z psieho mäsa.. Myslím, ľe milovník korytnačiek by zasa mohol by» zdesený, ľe sa vo svete v mnohých kuchyniach varí korytnačia polievka (mimochodom - je to fakt delikatesa!). No a čo potom konské salámy a konzervy?.. Je toho straąne veµa.. Moľno práve preto vegetariáni vravia, ľe nemáme právo zabi» »ivého tvora preto, aby sme ho skonzumovali.. Na druhej strane, keby s neudrľiavala určitá rovnováha , tak by s tu niektoré druhy premnoľili a bol by problém - ak sa to berie z globálneho hµadiska..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod janula 8.7.2005 8:11

Mari napísal:
janula napísal:... no na svete je vela necitlivych ludi, ktori pod si pod pojmom zviera predstavia hned peniaze, ktore by za to zvieratko zinkasovali alebo v opacnom pripade museli vynalozit... stacilo mi pozerat par dokumentov o ciernych trhoch so zvieratmi v Thajsku a inych krajinach :-/ ... najhorsie na tom je, ze tam kludne predavaju ohrozene druhy zvieratiek, ktorych je na svete uz len niekolko desiatok alebo stoviek :-( .. a tiez je hrozne aj to, ze vacsinou taketo divoke zvieratka ziju niekde v klietke v pivnici bez vybehu alebo su tyrane a umieraju v bolestiach a s roznymi zraneniami.. dokonca niektori ludia si taketo zvieratka kupuju na "obed" ako velku "delikatesu" :achtung: :smutny:
Svet je teraz velmi "zvrateny" :-(
Janula-sväta pravda.Citala si o obchode so psami na Filipinach?Normalne predavaju psov ako jedlo na trzniciach.Zivych psov!Maju na papulke plechovku,aby nemohli brechat a hryzt .Maju aj prepichnutu kozu,aby bolo vidno ze "ich mäso je cerstve"..Ked si ich niekto vyberie (ako jedlo) jednoducho ho zarezu do krku.Je to necitlive ,krute a malo by sa to zastavit.Lenze co ja zmozem? :velmismutny:
Viem ze toto je forum o mackach,ale dufam ,ze tento prispevok sem patri,pretoze sa mi to zdalo celkom vhodne to spomenut,ked je tu uz diskusia o obchode so zvieratami.

No to o tych psikoch som pocula, ale chvalabohu zatial nevidela, ale minule som pozerala, ze ti hladujuci africania jedia tiez vsetko mozne.. normalne si na trhu kupil oragutanie mlada, aby si ho pripravil na obed s nejakou omackou :ikillyou: :smutny: .. taku krasnu malu opicku :achtung: .. a to nehovorim o ostatnych zvieratkach, taktiez sa to robi aj s macickami, vcera som pozerala dokument, davali o siamkach sa mi zda, ze v ich povodnej zemi - asi v Thajsku uz vobec skoro neziju, su vyhubene :-(
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 8:22

Ludia to je strasne-ja mam rada psov i macky,ale nie ako veceru!No ano pocula som ze uz aj u nas v niektorych zaostalych dedinach jedia psy ale...hnusi sa mi to.Ved su to (myslim macky a psy)nasi milacikovia a verni spolocnici uz od nepamäti.
Cats rule! :)
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 10.5.2005 6:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 8:41

Mari napísal:Ludia to je strasne-ja mam rada psov i macky,ale nie ako veceru!No ano pocula som ze uz aj u nas v niektorych zaostalych dedinach jedia psy ale...hnusi sa mi to.Ved su to (myslim macky a psy)nasi milacikovia a verni spolocnici uz od nepamäti.

Mari, súhlasim s Tebou, ale myslím, ľe záleľí na uhle pohµadu... Aj veµa bezdomovcov nepohrdne ... Ke´d si hladný (skutočne hladný a nemáą ľiadne jedlo v dohµade.. napr. aj tie africké krajiny) . mám dojem, ľe Tvoje priority s zúľia na otázku kto z koho.. Buď zomrieą od hladu Ty (Tvoje die»a...) alebo zvieratko (nemenujem..) obetuje svoj ľivot n ato, aby Tvoj zachránilo / predµľilo.. Nesúhlasím s tým, len sa snaľím vidie» aj druhú stranu.. Dovolím sk tvrdi», ľe v krajnej ľivotnej situácii by si moľno uvaľovala inak . Pud sebazáchovy je hrozne silný - a Tvoje zmýąµanie v takých situáciách s zúľi na základné ľivotné otázky - preľijem dneąok? Veď si len spomeň n aąudí, ktorí stroskotali na mori - nakoniec s z nich krátkodobo stali µudoľrúti, keď uľ poľuvali vąetky koľené topánky, čiľmy a opasky.. Samozrejme si asi nikto nevie predstavi», ako to tí jedinci po záchrane psychicky zvládli - to vedomie.. My sme ą»astní a bohatí µudia. Máme vąetci strechy nad hlavou, čo jes», oblečenie... atď - patríme v podstate k 5% najbohatąích µudí na svete - či sa Vám to zdá alebo nie, ale je to tak! A navyąe su môľeme dovoli» aj ten luxus chova» zvieratá pre rados», nie kvôli preľitiu.. A bavíme sa tu o tom, či sú naą čemicky ochotné zoľra» takú alebo takú ąunku, či tuniaka alebo radąej lososa.. Keby to čítal niekto, kto nemá čo da» svojim de»om n avečeru, tak by nás asi vąetkých zatratil! Viem si predstavi», ľe mnohí µudi aj preto nemajú radi domácich maznáčikov :-/ Musí sa im to zda» nehorázne a uráľajúce, ke·%d s atu bavíme o ľrádle pre mačky, ktoré stojí mesačne aj tisícky - a oni rozmýąµajú, či si kúpi» kuracie krídla za 35 korún raz do týľdňa.. Raz sme boli vCarrefoure a mali tam toho ąpanieslkeho tuniaka - konzervy v balení 3+1 zdarma.. v akcii. Jedna starąia pani si to tam obzerala, vzala do ruky, pozrela na cenu vloľila do koąíka, pozrela eąte raz na cenu a po kratąom zaváhaní to vrátila do regálu.. To vąetko som registrovala periférne a hneď som si to neuvedomila. Muľ vzal jedno balenie a ja som mu nahlas povedala, aby radąej zobral aj jedno pre psa, lebo má tuniaka straąne rád. Ąudkovia, mali ste vidie» ten pohµad, ktorý tá pani na mňa vrhla. Neveriaci, plný opovrhnutia - metal blesky.. Akoľe ona si nemôľe kúpi» pre seba a my tu kupujme PSOVI!
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod janula 8.7.2005 8:54

.. no mas pravdu Bei, vela ludi na svete nema k dispozicii ani pitnu vodu a nie to nejake jedlo :achtung: ... inac pozerali ste tie koncerty "Live8" sa mi zda ze to davali na CTcke.. teraz je na Zemi tazky zivot, pre nas ani nie, ale v inych krajinach najma v chudobnych krajinach ako Afrika, Azia..
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 8:58

janula napísal:.. no mas pravdu Bei, vela ludi na svete nema k dispozicii ani pitnu vodu a nie to nejake jedlo :achtung: ... inac pozerali ste tie koncerty "Live8" sa mi zda ze to davali na CTcke.. teraz je na Zemi tazky zivot, pre nas ani nie, ale v inych krajinach najma v chudobnych krajinach ako Afrika, Azia..

ano, je to zvláątne, ako majú µudia rôzne rebríčky hodôt. Pre niekoho denne 2 litre relatívne čistej, piteµnej vody sa zdá by» úľasné bohatstvo a iný si neváľi ani tie najlepąie veci.. Stala sa z nás konzumná spoločnos»... stratili sme schopnos» teąi» s z maličkostí..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod janula 8.7.2005 9:08

Bea napísal:
janula napísal:.. no mas pravdu Bei, vela ludi na svete nema k dispozicii ani pitnu vodu a nie to nejake jedlo :achtung: ... inac pozerali ste tie koncerty "Live8" sa mi zda ze to davali na CTcke.. teraz je na Zemi tazky zivot, pre nas ani nie, ale v inych krajinach najma v chudobnych krajinach ako Afrika, Azia..

ano, je to zvláątne, ako majú µudia rôzne rebríčky hodôt. Pre niekoho denne 2 litre relatívne čistej, piteµnej vody sa zdá by» úľasné bohatstvo a iný si neváľi ani tie najlepąie veci.. Stala sa z nás konzumná spoločnos»... stratili sme schopnos» teąi» s z maličkostí..

..ano nevazime si zakladne veci, ako jedlo, vodu, nas dom alebo celkovo ze si vobec mozme dovolit taketo veci ako su domaci milacikovia :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 9:14

Bea napísal:
Mari napísal:Ludia to je strasne-ja mam rada psov i macky,ale nie ako veceru!No ano pocula som ze uz aj u nas v niektorych zaostalych dedinach jedia psy ale...hnusi sa mi to.Ved su to (myslim macky a psy)nasi milacikovia a verni spolocnici uz od nepamäti.

Mari, súhlasim s Tebou, ale myslím, ľe záleľí na uhle pohµadu... Aj veµa bezdomovcov nepohrdne ... Ke´d si hladný (skutočne hladný a nemáą ľiadne jedlo v dohµade.. napr. aj tie africké krajiny) . mám dojem, ľe Tvoje priority s zúľia na otázku kto z koho.. Buď zomrieą od hladu Ty (Tvoje die»a...) alebo zvieratko (nemenujem..) obetuje svoj ľivot n ato, aby Tvoj zachránilo / predµľilo.. Nesúhlasím s tým, len sa snaľím vidie» aj druhú stranu.. Dovolím sk tvrdi», ľe v krajnej ľivotnej situácii by si moľno uvaľovala inak . Pud sebazáchovy je hrozne silný - a Tvoje zmýąµanie v takých situáciách s zúľi na základné ľivotné otázky - preľijem dneąok? Veď si len spomeň n aąudí, ktorí stroskotali na mori - nakoniec s z nich krátkodobo stali µudoľrúti, keď uľ poľuvali vąetky koľené topánky, čiľmy a opasky.. Samozrejme si asi nikto nevie predstavi», ako to tí jedinci po záchrane psychicky zvládli - to vedomie.. My sme ą»astní a bohatí µudia. Máme vąetci strechy nad hlavou, čo jes», oblečenie... atď - patríme v podstate k 5% najbohatąích µudí na svete - či sa Vám to zdá alebo nie, ale je to tak! A navyąe su môľeme dovoli» aj ten luxus chova» zvieratá pre rados», nie kvôli preľitiu.. A bavíme sa tu o tom, či sú naą čemicky ochotné zoľra» takú alebo takú ąunku, či tuniaka alebo radąej lososa.. Keby to čítal niekto, kto nemá čo da» svojim de»om n avečeru, tak by nás asi vąetkých zatratil! Viem si predstavi», ľe mnohí µudi aj preto nemajú radi domácich maznáčikov :-/ Musí sa im to zda» nehorázne a uráľajúce, ke·%d s atu bavíme o ľrádle pre mačky, ktoré stojí mesačne aj tisícky - a oni rozmýąµajú, či si kúpi» kuracie krídla za 35 korún raz do týľdňa.. Raz sme boli vCarrefoure a mali tam toho ąpanieslkeho tuniaka - konzervy v balení 3+1 zdarma.. v akcii. Jedna starąia pani si to tam obzerala, vzala do ruky, pozrela na cenu vloľila do koąíka, pozrela eąte raz na cenu a po kratąom zaváhaní to vrátila do regálu.. To vąetko som registrovala periférne a hneď som si to neuvedomila. Muľ vzal jedno balenie a ja som mu nahlas povedala, aby radąej zobral aj jedno pre psa, lebo má tuniaka straąne rád. Ąudkovia, mali ste vidie» ten pohµad, ktorý tá pani na mňa vrhla. Neveriaci, plný opovrhnutia - metal blesky.. Akoľe ona si nemôľe kúpi» pre seba a my tu kupujme PSOVI!
Tak suhlasim.Mas pravdu ze ked ide o zivot,tak sa to neda netolerovat.Ale su aj taky ,ktori jednoducho zabijaju pre potesenie.A ak uz skutocne niet co ine jest :smutny: :smutny: tak nech tie zvieratka pri tej smrti tak aspon netrpia :velmismutny:
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 9:16

Rada by som tieto krajiny skumala.Mozno raz....budem pomahat ludom a skumat uzasne zvierata co tam ziju.Ale to je len moj sen....
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 9:22

Mari napísal:
Bea napísal:

Tak suhlasim.Mas pravdu ze ked ide o zivot,tak sa to neda netolerovat.Ale su aj taky ,ktori jednoducho zabijaju pre potesenie.A ak uz skutocne niet co ine jest :smutny: :smutny: tak nech tie zvieratka pri tej smrti tak aspon netrpia :velmismutny:

Jasné. V ľiadnom prípade by nemali trpie». Oni ale ľiaą majú akýsi 6. zmysel a vycítia, ľe ide koniec... Brrrrr ale máme morbidnu temu!

Chcem len povedat, ze iný kraj iný mrav.. V Indii by No a v Mongolsku je najväčąou c»ou, ktorú môľu váľenému hos»ovi preukáz», keď hostiteµ ponúkne oko z brana ako delikatesu - a svoju ľenu na noc...nezjedli kravu ani keby mali vąetci pomrie» - a my konzumujeme mäso z "posvätného zviera»a " beľne! No nie sme barbari?! Moslem by nevzal do úst brančové - pretoľe podµa ich viery je to nečisté zviera.. nám ąniclíky chutia... Na Ďalekom Východe kµudne jedia vąelijaké červy - sú zdrojom bielkovín.. u nás by sa to asi neujalo.. :D :D :D Ďo si o nich pomyslíme?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 9:31

Bea napísal:[ Jasné. V ľiadnom prípade by nemali trpie». Oni ale ľiaą majú akýsi 6. zmysel a vycítia, ľe ide koniec... Brrrrr ale máme morbidnu temu!

Chcem len povedat, ze iný kraj iný mrav.. V Indii by No a v Mongolsku je najväčąou c»ou, ktorú môľu váľenému hos»ovi preukáz», keď hostiteµ ponúkne oko z brana ako delikatesu - a svoju ľenu na noc...nezjedli kravu ani keby mali vąetci pomrie» - a my konzumujeme mäso z "posvätného zviera»a " beľne! No nie sme barbari?! Moslem by nevzal do úst brančové - pretoľe podµa ich viery je to nečisté zviera.. nám ąniclíky chutia... Na Ďalekom Východe kµudne jedia vąelijaké červy - sú zdrojom bielkovín.. u nás by sa to asi neujalo.. :D :D :D Ďo si o nich pomyslíme?

To iste co oni o nas :-)
Proste ine kultury sa prejavili. :wink:
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 8.7.2005 9:34

.. ano moslimi nesmu sa mi zda jest bravcove :-D Iste vsak je, ze by sa nemali zabijat ani jest zvierata, ktore su chranene a pred vyhynutim, o par rokov uz tu potom vobec nebudu zit a ja mozem svojmu decu o 10 rokov hovorit, ze kedysi davno zili aj nejake koaly alebo nosorozce a pod... to je chore, tiez to suvisi aj s nicenim pralesov a prirodzeneho prostredia pre tieto zvierata, nie vsetky sa vedia prisposobit novym podmienkami a zahynu, alebo ich ludia vyhubia :-(
.. ale radsej uz o tom nerozpravajme, lebo je to smutne :smutny:
Tesme sa z nasich maciciek a na nove macacie prirastky :wink: :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Mari 8.7.2005 9:39

janula napísal:.. ano moslimi nesmu sa mi zda jest bravcove :-D Iste vsak je, ze by sa nemali zabijat ani jest zvierata, ktore su chranene a pred vyhynutim, o par rokov uz tu potom vobec nebudu zit a ja mozem svojmu decu o 10 rokov hovorit, ze kedysi davno zili aj nejake koaly alebo nosorozce a pod... to je chore, tiez to suvisi aj s nicenim pralesov a prirodzeneho prostredia pre tieto zvierata, nie vsetky sa vedia prisposobit novym podmienkami a zahynu, alebo ich ludia vyhubia :-(
.. ale radsej uz o tom nerozpravajme, lebo je to smutne :smutny:
Tesme sa z nasich maciciek a na nove macacie prirastky :wink: :cica2:
Suhlasim.Clovek sa mi zda ze do vsetkeho az prilis zasahuje
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Chovprodukt

Odoslaťod Peter Polák 8.7.2005 10:00

Mna na výstave v Rakusku oslovil jeden mladý chlapík, a pítal sa či by som mu nepredával mačatá, ľe má sie» chovproduktov v Belgicku. Tá civilizovaná západná európa :ikillyou:

Daąiu vec Vám musím napísa», tu vąetci sa hrdíte ako máte radi zvieratá a ľe psíkov predávajú ako jedlo veµmi sa nad tým pohorąujete. A myslíte si ľe prasiatko, kravička, ovečka, kozička, koník je menej citlivý a menej vnímavý alebo nedajboľe menejcenný, a predsa ich máte na tanieri. Moľno v Indii kde je kravička posvätná, sa zasa čudujú nad nami, ako ich zabíjame. Kolko z vás je vegetariánom a neje mäso.Podla môjho názoru správny milovník zvierat je vegetarián, ten môľe kritizova». :TomyAngelo:

http://www.ohz.cz
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: Chovprodukt

Odoslaťod janula 8.7.2005 10:11

Peter Polák napísal:Mna na výstave v Rakusku oslovil jeden mladý chlapík, a pítal sa či by som mu nepredával mačatá, ľe má sie» chovproduktov v Belgicku. Tá civilizovaná západná európa :ikillyou:

Daąiu vec Vám musím napísa», tu vąetci sa hrdíte ako máte radi zvieratá a ľe psíkov predávajú ako jedlo veµmi sa nad tým pohorąujete. A myslíte si ľe prasiatko, kravička, ovečka, kozička, koník je menej citlivý a menej vnímavý alebo nedajboľe menejcenný, a predsa ich máte na tanieri. Moľno v Indii kde je kravička posvätná, sa zasa čudujú nad nami, ako ich zabíjame. Kolko z vás je vegetariánom a neje mäso.Podla môjho názoru správny milovník zvierat je vegetarián, ten môľe kritizova». :TomyAngelo:

http://www.ohz.cz

No ano Peto, ale clovek je vsezravec, ked budes cistym vegetarianom a nezjes nic, co je zivocisneho povodu, bude tvojmu telu vela veci chybat, vitaminy a podobne, samozrejme da sa to vynahradit umelymi vitaminmi v tabletkach.. ale aj tak budes neskor pocitovat dosledky tejto "jednoliatej" stravy.. Ja tiez nie som za zabijanie a tyranie zvierat, ale ked su urcite druhy zvierat ako sliepky, kravy, prasce chovane v druzstvach alebo inych podnikoch za tymto ucelom, to znamena nie su zabijane v prirode a tiez ich pocet volne zijucich neklesa, tak je to podla mna ok, samozrejme mali by sa k nim ti chovatelia normalne spravat, netyrat ich a podobne, nech aj ten zivot v "zajati" preziju jak sa patri..
Mne osobne staci maso raz-dva krat za tyzden, ale neviem si predstavit ze by som uz v zivote nejedla ryby alebo hydinu, to je moje najoblubenejsie, alebo mlieko a mliecne vyrobky.. aj tie su zivocisneho povodu..
..a de facto aj nase cicuse a zvieratka chovame zivocisnou stravou, tiez z nich nemozes urobit vegetarianov :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb