• Reklamy

Zakon o ochrane zvierat

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod Andulka 21.3.2007 20:01

no ak by sa konalo nejaké stretnutie a aj by to pomohlo, ak by ma nedržali v práci, prišla by som tiež, aj ja som z BA. Ak by bolo niečo kmpodpisu, čo by mohlo také ošklivé praktiky zastavť, s mojím podpisom môžete počítať, a zoženiem aj ďalšie podpisy.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Brďo 14.3.2008 8:41

V prílohe Vám posielam odpovede inštitúcii na ktoré som sa obrátil so žiadosťou o stanovisko k vycviku poľovníckych psov, teda konkrétne ka "Skúške odvahy" stavačov. Vyzeráto, že v tomto smere sa ukazujú lepšie časy. Som veľmi rád, že poľovníci sami rozhodli k takému kroku.
Prílohy
Odpoved MP SR.pdf
( ) Stiahnutá 274 krát
Odpoved SVaPS.pdf
( ) Stiahnutá 276 krát
Odpove vet komora.pdf
( ) Stiahnutá 291 krát
Obrázok používateľa
Brďo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 13.2.2007 8:40
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Andulka 15.3.2008 15:46

Brďo:

gratulujem. Dúfam, že naozaj sa mačičkám blýska na lepšie časy. A ďakujem ti za všetko, čo si pre tieto tvory urobil a čo robíš.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

odpoved

Odoslaťod Peter Polák 15.3.2008 16:29

Som rad, ze sa podarilo! Skvela praca Igor! :wink: :cat38:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Brďo 17.3.2008 13:10

Musím priznať, že to nie je môj úspech. Predpokladám, že aj medzi chovateľmi stavačov a poľovníkmi existujú ľudia, ktorým toto konanie nebolo ľahostajné. Toto je úspech mnohých bezmenných, ktorý sa vrámci svojích možností snažili o zrušenie týchto skúšok. Všetkým ďakujem.

Igor Rusnák
Obrázok používateľa
Brďo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 13.2.2007 8:40

Reklamy

Odoslaťod Dia 28.8.2008 9:08

skvele, naozaj! myslim, ze by si z teba vela ludi mohlo brat priklad. bola som prec, ked tato diskusia prebiehala, ale nedalo mi reagovat :cerveny:
Naposledy upravil Dia dňa 28.8.2008 9:12, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 7.8.2008 10:57

Reklamy

Odoslaťod lutraw 11.9.2008 16:48

Dobry den, pri prezerani inzeratov na nemenovanej stranke som nasla inzerat na predaj divej macky severskej. Kedze macka diva je ohrozeny druh v europe nedalo mi a obratila som sa na inspekciu ziv. prostredia, aby tuto skutocnost presetrili. Prisla mi odpoved, ktoru si mozte precitat v prilohe. Po precitani si spravte sami svoj obraz o cloveku, ktory tento inzerat podal.
Prílohy
infor. o setreni podnetu.doc
( ) Stiahnutá 154 krát
lutraw
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.1.2008 20:49
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 11.9.2008 16:58

akoze no comment. najlepsie bolo, povod vo Finsku nevedela vysvetlit. toto nam pripomina, ze zijeme na Slovensku :-( inak najlepsie asi je, na takyto inzerat reagovat a predstierat, ze mas zaujem. to by ma potom zaujimalo, aku macku by osoba chcela predat.
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod Dia 11.9.2008 17:01

no hanba! namiesto toho, aby sa snazili najst maciatku dobry domov, chceli na nom zarobit,... co dodat... :hellboy:
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 7.8.2008 10:57

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 11.9.2008 17:03

No čo dať, na Slovensku je to tak. Kde zarobíš, tam zarobíš...
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod lutraw 15.10.2008 11:36

dalsie porusenie zakona, o to je to smutnejsie, ze sa jedna o veterinarnu starostlivost pre ulicne macicky, ktore sa snazime liecit, chranit, sterilizovat, kastrovat, ak je mozne umiestnovat alebo vratit do povodneho prostredia.

Správa o hospodárení OZ MačkySOS v roku 2007

citujem: Veterinárnu starostlivosť pre depozity OZ Mačky SOS zabezpečujú : Veterinárna klinika ZVERLAND, Bratislava, ……….

V Zverlande su zvlastne praktiky vystrihovanie znacky na uchu. Ale do dokonalosti prisli v klinike Planet tam rovno odstrihnu kus ucha.
Nikoho nezaujima, ze macka aj ked ulicna ma tiez prava. Ze tento sposob oznacovania je protizakonny. Zbierka zakonov c.39/2007; § 22 ochrana zvierat; odsek 2

Co spravilo predsednictvo OZ MačkySOS proti tomuto poruseniu zakona?
Zora K.; Oľga B.; Mirka K.; ...

Zákon č. 39/2007 Z.z.
o veterinárnej starostlivosti

§ 22
Ochrana zvierat

(2) Zakazuje sa týranie zvierat, ktorým je každé konanie okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu, ktorým sa
a) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia,
b) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov, kupírovania časti chvosta psov v súlade s uznanými plemennými znakmi do veku 14 dní a odrohovania teliat do veku osem týždňov pri dodržaní podmienok zabraňujúcich rozširovaniu chorôb,

Konanie veterinarov je velmi prozaicke, ked na stol pride odchytena macka na sterilizaciu, stava sa, ze je sterilizovana - je potrebne ju oznacit.

Je mnozstvo zakonnych foriem oznacovania zvierat. napr. cipovanie, tetovanie, ... veterinari mozu pouzit tetovacie klieste, pero ... veterinar si moze zvolit svoju vlastnu znacku .... je mnozstvo moznosti ako nezohavit zviera. ( s vystrihnutim znacky na uchu, odstrihnutim kus ucha )
lutraw
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 15.10.2008 12:21

lutraw napísal:dalsie porusenie zakona, o to je to smutnejsie, ze sa jedna o veterinarnu starostlivost pre ulicne macicky, ktore sa snazime liecit, chranit, sterilizovat, kastrovat, ak je mozne umiestnovat alebo vratit do povodneho prostredia.

Správa o hospodárení OZ MačkySOS v roku 2007

citujem: Veterinárnu starostlivosť pre depozity OZ Mačky SOS zabezpečujú : Veterinárna klinika ZVERLAND, Bratislava, ……….

V Zverlande su zvlastne praktiky vystrihovanie znacky na uchu. Ale do dokonalosti prisli v klinike Planet tam rovno odstrihnu kus ucha.
Nikoho nezaujima, ze macka aj ked ulicna ma tiez prava. Ze tento sposob oznacovania je protizakonny. Zbierka zakonov c.39/2007; § 22 ochrana zvierat; odsek 2

Co spravilo predsednictvo OZ MačkySOS proti tomuto poruseniu zakona?
Zora K.; Oľga B.; Mirka K.; ...

Zákon č. 39/2007 Z.z.
o veterinárnej starostlivosti

§ 22
Ochrana zvierat

(2) Zakazuje sa týranie zvierat, ktorým je každé konanie okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu, ktorým sa
a) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia,
b) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov, kupírovania časti chvosta psov v súlade s uznanými plemennými znakmi do veku 14 dní a odrohovania teliat do veku osem týždňov pri dodržaní podmienok zabraňujúcich rozširovaniu chorôb,

Konanie veterinarov je velmi prozaicke, ked na stol pride odchytena macka na sterilizaciu, stava sa, ze je sterilizovana - je potrebne ju oznacit.

Je mnozstvo zakonnych foriem oznacovania zvierat. napr. cipovanie, tetovanie, ... veterinari mozu pouzit tetovacie klieste, pero ... veterinar si moze zvolit svoju vlastnu znacku .... je mnozstvo moznosti ako nezohavit zviera. ( s vystrihnutim znacky na uchu, odstrihnutim kus ucha )

No tak teraz som na pochybach.... pokial viem, tak celosvetovo sa kastrovane ulicne macky oznacuju odstrihnutim casti uska. Videla som taketo macky v Grecku, v Cechach, v Holandsku... Myslim, ze je to lepsie riesenie, ako znova rozrezavat macku, ktora uz kastrovana bola.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod lutraw 15.10.2008 14:33

Zuzana H. kvoli tomuto zakonu sa prestali vakcinovane osipane oznacovat vystrihovanim znacky na uchu a dajme si ruku na srdce tomuto jatocnemu zvieratu je nam jedno ci ma na uchu vystrihnutu znacku, alebo nie.

A macka, ktora je sice na ulici, ale ma sancu na umiestnenie tuto sancu zrazu nema, kvoli vystrihnutemu uchu, alebo odstranenia jeho casti - kvoli zohaveniu, buduci majitel prestane o nu mat zaujem.

Ano su aj ludia medzi nami ktorym zalezi na vzhlade, ale zas je lepsie dat macku z ulice niekde k domu kde bude mat aspon skrysu pred zimou, dazdom, .... dostane misku s jedlom a najde sa clen rodiny, ktory ju aj pohladi.

Neviete si ani predstavit, ked mi pride macicka s odstrihnutym uskom k miske ako som total nastvana. Kolko casu a trpezlivosti ma stalo aby sa dala pohladit a teraz nakoniec kvoli .... vet. nema domov.
lutraw
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Re: Zakon o ochrane zvierat

Odoslaťod Meegem 6.6.2014 19:39

čo bolo v tej prílohe prosím ? Nejde mi to orvoriť :-( ... Podľa mňa v tom inzeráte o tej divej mačke kecá , kde by ju vzal ?A prečo hned predával ? Podľa mňa len "srandista" :hellboy:
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb