• Reklamy

Prečo sa stať vegetariánom

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod Brďo 17.3.2008 12:49

Stotožňujem sa s názorom Hascora. Pokiaľ svojími nákupmi budeme podporovať fabriky na mäso dovtedy budú existovať. Svoje názory a stanovisko som vyjadril na týchto stránkach v sekcii blogov v článku "Niečo o potrave, komercii a zvieratách".

Igor Rusnák
Obrázok používateľa
Brďo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 13.2.2007 8:40
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: Prečo sa stať vegetaríánom

Odoslaťod Deria 17.5.2009 20:40

Preco sa stat vegetarianom? Pretoze svet bez zabijania a utrpenia je lepsi. Zvierata musia trpiet za ludsku nevedomost a clovek by bol ovela zdravsi, keby sa nenapchaval mrtvolami, ktore v nom iba hniju a sposobuju rozne choroby. Aj tak verim a vsetko k tomu aj speje, ze raz sa bude na pojedanie zvierat pozerat ako na kanibalizmus, ibaze my sa toho asi vsetci nedozijeme.

Odkedy sme vegetariani, (10 rokov)takmer nepozname lekara, sme jednoznacne zdravsi.
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod A.L.F. 15.6.2009 10:17

nic v zlom, pise sa tu o mase..
ale co mlieko, vajicka? tieto zvierata trpia takisto, ako tie, co trpia pre maso
Naposledy upravil A.L.F. dňa 15.6.2009 12:48, celkovo upravené 1 krát.
A.L.F.
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 26.9.2007 19:40
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod rehssi 15.6.2009 12:32

Chapem vsetkych vegetarianov, len mne tento styl nesedi. Maso jem, a vzdy ho aj jest budem. Otazkou podla mna skor je, kolko! Nie je zdrave, ani ekologicke, ani ekonomicke jest maso denne. telo to nepotrebuje, naopak, skodi mu to. Zial vacsina ludi to tak robi a je to katastrofa. Zvierata su biznisom, rubu se lesy aby sa dopestovalo krmivo.
Dalsou, rovnako podstatnou otazkou je, ako zviera zilo a ci malo humannu smrt. Ak malo plnohodnotny zivot, pristup prirodzeneho svetla, bolo v primerane velkom stade, malo dost cerstveho vzduchu, na trave alebo aspon inom prijemnom povrchu, dostavalo plnohodnotnu prirodzenu potravu bez hormonov a antibiotik, tak ja osobne nemam vycitky take zviera zjest. Pri vajickach a mlieku platia rovnake podmienky. Rada si priplatim za bio kvalitu, nic ma nedonuti podporovat utrpenie zvierat vo velkochovoch.
A vsetkym vegetarianom drzim palce! Teda aksu to ozajstni vegetariani a nie ti "pseudo" co ziju na pizze, palacinkach a cestovinach!
devon rex Udo Gordon Scarface *17.8.2007

devon rex Fady Aron Love *10.2.2009

pudlik Joffko *14.4.2003

http://www.gogo.weblahko.sk/
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod lilinka 15.6.2009 20:05

každý extrém škodí a myslím,že aj vegetariánstvo treba brať s prehľadom. niekomu svedčí, inému škodí. nič sa nedá brať plošne ani tento spôsob stravovania. a oháňať sa s tým,ako zvieratá trpia vo výkrmniach a pri preprave je prinajmenšom zavádzajúce.lebo to spolu súvisieť nemusí. chov zvierat v stiesnených priestoroch a stres pri preprave je jednoznačne odsúdenia a trestu hodný! ale nie je to preto, že ja nie som vegetarián,ale preto, že o tom rozhodujú bezcitní a úchylní sadisti. nezabúdajme, že mačky sú mäsožravci a to mäso im jednoducho kupovať musíme. a granulky sa tiež nerobia z fazulky,hrášku a šalátu.
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59

Reklamy

Re: Prečo sa stať vegetariánom

Odoslaťod Meegem 6.6.2014 20:21

Ja osobne kupujem a vložím do úst len mäso, vajíčka, mlieko... od známych ktorý viem, že milujú svoje zvieratá a správajú sa knim veľmi dobre a zvieratá sú štastné ! :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb