• Reklamy

Ochrana hospodárskych zvierat.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Ochrana hospodárskych zvierat.

Odoslaťod Peter Polák 29.8.2005 15:52

Túto diskusiu by som rád venoval, jednej skvelej organizácii ktorá sa venuje ochrane hospodárskych zvierat. Len pre informáciu všetkých milovníkov mačiek, aj tie zvieratá ktoré máte na tanieri, boli živé tvory či bytosti. Nemali by sme si vyhraniť záujem a lásku len tvorom ktoré chováme pre radosť. Skúsme sa zamyslieť či tým, že konzumujeme mäso neubližujeme nevinným tvorom, ktoré nemôžu za to že sa narodili pre naplnenie našich potrieb a žalúdkov. V dnešnej dobe si ľudia môžu svoje stravovacie návyky upraviť, aby sa predišlo zabíjaniu zvierat.
http://www.ohz.cz
http://www.vegetarian-vegan.cz
http://www.csvv.cz
http://www.spolecnostprozvirata.cz/
http://www.veggie.cz/
http://www.ideon.cz/veg/
http://www.vegetarian.cz/
http://www.vegetarian.szm.sk/
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Hascor 27.9.2005 14:27

Myslim, ze staci moj podpis :-)
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48

Reklamy

Odoslaťod Andulka 18.4.2006 19:55

Písala som to už inde. Kedysi gazdovia dbali, aby sa ich zvieratá mali dobre aspoň počas života. Moja nebohá babka sa starala o svoju hydinu, o prasiatko a aj o kravičky, všetky jej zvieratá mali výbeh a dostatok priestoru a zdravého pohybu - až pokým neprošla ich hodinka. Tie nebožiatka chované vio veľkochovoch trpia odkedy uzrú svetlo sveta a nefch mi nikto nehovorí, že ich mäso je rovnako kvalitné ako mäso zvierat, ktoré si žili bez stresov celý život. Pamätám sa, že babka keď sa liahli kurence či húsatká, ich uložila do veľkej krabice a položila na pec, aby boli v teplúčku, kým sa usušia, a jedno po druhom ich kŕmila uvareným žĺtkom. O pár hodín ich dala pod kvočku, resp. hus, a mali svoj prirodzený život, okrem kŕmenia sa o ne starala ich operená mamka. A kravy, tie chodili na pašu každý deň. husi sa čvachtali v potoku, koľko sa im chcelo a neboli nasilu štopované. To bolo niečo celkom iné ako dnes vo veľkochovoch...
Kedysi, mala som asi 9 rokov, sme so školou boli na exkurzii na bitúnku...keď som videla, ako tam nejaký chlap palicou hnal prasa s evidentne zlomenou nohou do ohrady, tak som skoro zrádnika dostala, a o tom, asko živé prasa zavesili za zadné nohy a zapichli, sa mi celé mesiace snívalo...fuj! A dnes je to asi ešte horšie.
Viem, že môj príspevok je trchu zmätený, chcela som len povedať, že akékoľvek trápenie živých tvorov je hnusné a tu sa to deje vo veľkom. Ako sa tomu dá zabrániť?
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02
Pohlavie: Žena

Reklamy

Väzenie za týranie kráv na bitúnku.

Odoslaťod Peter Polák 23.3.2008 15:56

Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Väzenie za týranie kráv na bitúnku

Odoslaťod Miska2 24.3.2008 20:43

Pol roka vo vinníkoch vyvolá iba väčšiu agresivitu voči bezbrannym tvorom. Treba ich odviezť na psychiatriu, kde by sa podrobili liečbe a najmenej ešte pol roka ich viesť ako nebezpečných svojim agresívnym konaním. Tiež by som istý čas sledovala ich rodiny, či sa aj tam nejakým spôsobom neprejavuje ich nenormálne správanie. Na slobodu by som ich pustila až po dôkladnom preliečení!!!
Miska2
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 15.1.2008 21:50
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Dobrá téma, Peter,

Odoslaťod merit 24.9.2008 21:35

všetky zvieratá vedia cítiť strach aj bolesť. Ďakujem za odkazy, niektoré poznám.
merit
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 16.2.2008 12:09

Reklamy

Odoslaťod Dia 25.9.2008 10:51

tiez som proti akemukolvek tyraniu zvierat, ale je nerealne, aby sa vsetci stali vegetariani, ja sa snazim jest maso menej, tak raz-dva razy do tyzdna, ale neviem, ci by som sa ho vedela vzdat uplne. Okrem toho je clovek od prirody vsezravec, takze toto sa mi zda trochu prehnene. ja sa snazim kupovat a zhanat tzv biomaso, ale nie vzdy je to mozne. A okrem toho, ked uz chceme zachadzat do extremov, tak by sme mali davat aj nasim mickam zeleninu...no vysvetlite im, ze maso nedostanu, lebo preto umieraju ine zvieratka...
Obrázok používateľa
Dia
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 7.8.2008 10:57

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 29.9.2008 22:48

Dia napísal:tiez som proti akemukolvek tyraniu zvierat, ale je nerealne, aby sa vsetci stali vegetariani, ja sa snazim jest maso menej, tak raz-dva razy do tyzdna, ale neviem, ci by som sa ho vedela vzdat uplne. Okrem toho je clovek od prirody vsezravec, takze toto sa mi zda trochu prehnene. ja sa snazim kupovat a zhanat tzv biomaso, ale nie vzdy je to mozne. A okrem toho, ked uz chceme zachadzat do extremov, tak by sme mali davat aj nasim mickam zeleninu...no vysvetlite im, ze maso nedostanu, lebo preto umieraju ine zvieratka...

presne na toto som myslela. moj cicuch dostava maso 2x denne. tzn. ze jeho tyzdenna spotreba masa je tak 2-3 nasobne vyssia ako moja. diskusia na temu vegetarianstvo/veganstvo je na dlho. mne osobne tiez skor zalezi na podmienkach, v ktorych zvieratka (prip. aj ludia) ziju. preto namiesto toho aby som sa niecoho uplne vzdala, skor uprednostnuje bio/eko/fair trade vyrobky.
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Re: Ochrana hospodárskych zvierat.

Odoslaťod Deria 16.5.2009 0:11

Celu temu si nedokazem precitat, lebo tusim, ze to psychicky nezvladnem. Cokolvek sa odohrava na bitunkoch, je to strasne, zvierata citia bolest, smrt a maju strach. JEDINY sposob, ako tomu zabranit je: NEJEST MASO, pretoze dokial bude dopyt, dotial sa bude s utrpenim zvierat kseftovat. A tak sa kazdy jeden, kto konzumuje maso, na tomto utrpeni (aj ked nepriamo) podiela.
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40

Reklamy

Odoslaťod lilinka 17.6.2009 14:32

no dobre,fajn. prestaneme jesť mäso. a čo dáme našim psíkom a mačičkám? šalátik? :-/
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59

Reklamy

Odoslaťod Elenka 23.10.2009 8:40

No neviem si dost dobre, ze by sme nejedli maso, keby hospodarske zvierata zomierali na starobu a chorobu, to by asi tiez nebolo prilis O.K. Ale zase druhy extrem je, moj otec robi na druzstve, chovaju tam povacsine kravy, ale maju asi aj 7 koni.. A tento tyzden prisiel domov, ze boli kdesi vykupit kona, ktoreho mal nejaky debil priviazaneho na retazi a brali ho s tym, ze mal uplne stuhnute svaly a nevedel vobec chodit...Zil tam neviem ako dlho bez vybehu, bez zakladnych podmienok na zivot...
Obrázok používateľa
Elenka
mačiatko
mačiatko

Založený: 14.4.2009 11:46

Reklamy

Odoslaťod gandalf 23.10.2009 15:12

:-( Chudacik konik. Niektori ludia este aj v dnesnej dobe chovaju ci uz kone alebo aj kravy v tmavej mastali, uviazane na retazi. Neviem to pochopit :-(
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Deria 21.11.2009 20:12

lilinka napísal:no dobre,fajn. prestaneme jesť mäso. a čo dáme našim psíkom a mačičkám? šalátik? :-/

My sme vegetariani uz 11 rokov ale nase zvieratka dostavaju mäso.
Aj tak sa da redukovat utrpenie zvierat a masovy chov, nemyslis?
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40

Reklamy

Odoslaťod galthea 22.11.2009 14:34

presne.
prípadne kupovať z fariem, kde vieš ako sa zvieratká majú, alebo holt my šťastnejší - od babičky:).
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod boraborka 24.11.2009 18:13

No tak ak by mal niekto problem s masom a jeho konzumaciou..tak mame aj z maciek spraviť vegetarianov, ked sa vsade píse o strave granulovej, ktora obsahuje aj 80% masa a o strave ako surove maso a podobne..

Vegetarianom by som ja byť nemohla ani z toho dôvodu, že som čítala knihu o krvných skupinach a ludia s nulkou krvou by mali jest prevažne masko..tak ja sa nebranim :cerveny:

Som za to, aby mali úctivé podmienky zvieratka, čo sa chovaju..ale ked sa raz rodia zvieratka na to, aby ich niekto spapal, tak by sa to asi malo zjest..či to ma ostat premnožene, alebo hadam prestat množiť vačšie domace zvierata? (nemyslim skrecky :wink: )
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb