• Reklamy

Ochrana hospodárskych zvierat.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Re: Ochrana hospodárskych zvierat.

Odoslaťod Deria 24.11.2009 21:50

Baraborka,
myslim, ze tu nikto nema ziadny problem z vegetarianstvom a ani nechce nikto odopriet mackam mäso, asi si zle citala. :?:
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod boraborka 24.11.2009 21:58

No deria, ked už si tu a pochopila si niečo lepšie, tak prosím, ja si rada dalsie prispevky prečítam..
lebo ja som reagovala na vetu v jednom príspevku, ktorá znela: V dnešnej dobe si ľudia môžu svoje stravovacie návyky upraviť, aby sa predišlo zabíjaniu zvierat.

Takže myslim, že som pochopila to, ku čomu som sa vyjadrila..

A druha vec- reagovala som aj na podmienky chovov, ak si dobre spomínam...tak počuvam namietku v inom zneni, lebo prave tu namietku som myslim nepochopila..
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Deria 25.11.2009 23:59

No, Baraborka, ja ta nemienim o nicom presviedcat, pretoze kazdy by mal vediet sam, co robi a preco tak robi ale ty si napisala: "ak by mal niekto problem s mäsom a jeho konzumaciou......tak mame z maciek spravit vegetarianov?" a ja som ti na to odpovedala. Cize, moja reakcia bola na mieste.
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40

Reklamy

Odoslaťod boraborka 26.11.2009 10:06

no tak ja to zopakujem..reagovala som na tuto vetu: V dnešnej dobe si ľudia môžu svoje stravovacie návyky upraviť, aby sa predišlo zabíjaniu zvierat. -a pod týmto stránky aj s vegetarianskym obsahom..

Tá veta myslím hovorí za vsetko a preto môj príspevok. A nie, presviedčať ma nemusís, to som ani nechcela..Len som myslela, že sa možno aj ty vyjadrís k teme, nie len snaha znegovať niečí príspevok.
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 26.11.2009 10:20

boraborka napísal:No tak ak by mal niekto problem s masom a jeho konzumaciou..tak mame aj z maciek spraviť vegetarianov, ked sa vsade píse o strave granulovej, ktora obsahuje aj 80% masa a o strave ako surove maso a podobne..

Vegetarianom by som ja byť nemohla ani z toho dôvodu, že som čítala knihu o krvných skupinach a ludia s nulkou krvou by mali jest prevažne masko..tak ja sa nebranim :cerveny:

Som za to, aby mali úctivé podmienky zvieratka, čo sa chovaju..ale ked sa raz rodia zvieratka na to, aby ich niekto spapal, tak by sa to asi malo zjest..či to ma ostat premnožene, alebo hadam prestat množiť vačšie domace zvierata? (nemyslim skrecky :wink: )

Hlavne vegetarian musi byt s presvedcenia a zivotny styl. Nie vytvarat si alibi, ze preco jem maso. To ze je jes maso je kazdemu jasne a netrepnem taku kravinu :-)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod boraborka 26.11.2009 10:29

V dnešnej dobe si ľudia môžu svoje stravovacie návyky upraviť, aby sa predišlo zabíjaniu zvierat.

V tejto vete je vyjadrene, že by ludia mohli upraviť svoje stravovacie návyky, pričom tým navýkom si myslel asi jedenie masa, kedže za tým boli stránky s vegetarianskym obsahom. Takže ak to mal byť rozhovor o podmienkach chovu hospodarskych zvierat, tak by som tuto vetu asi do prispevku nepísala. Mne to skôr pripadalo ako aj snaha zmeniť ten jedalniček u ludí, ked za tým boli tie stranky. Reagovala som práve na túto vetu, lebo už niekolko rokov sa venujem stuiu o strave a o pôsobení jednotlivých potravín na ludský organizmus.
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod boraborka 26.11.2009 10:43

A este maličkosť..Ak malo byť toto forum, tak neviem, prečo sa Peter snažíš o moje sabotovanie slovníkom adolescenta. Človek na tvojej urovni by možno mohol používať aj adekvátny slovník. A nestotožnujem sa s tým, že by človek mohol v dnešnej dobe upraviť svoje stravovacie návyky- tú vetu by som vyhodila, ak má byť toto téma o niečom inom. Lebo zrejme má, ako dala najavo Deria a teraz Ty.
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 26.11.2009 12:03

Už pojem "hospodárske zvieratá" hovorí sám za seba na čo sú určené. Zvyšok je o etika a humánnosti - aj prasa sa dá zabiť tak, že ani nevie ako sa podelo.

OT: Prírodou sme boli stvorení ako všežravci a do určitej miery aj predátori. Kŕmte dieťa vo vývoji len vegetariánskou alebo ešte horšie veganskou stravou a uvidíte čo z neho vyrastie (ak vôbec vyrastie). Keď je vývoj tela ukončený (okolo 25 roku života), tak prosím - ak niekto chce žiť takým životným štýlom, nie je dôvod mu v tom brániť, ale malé deti proste pre vývoj mäso potrebujú.
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.11.2009 11:01

Reklamy

Odoslaťod venus 26.11.2009 15:55

Rasťo napísal:Už pojem "hospodárske zvieratá" hovorí sám za seba na čo sú určené. Zvyšok je o etika a humánnosti - aj prasa sa dá zabiť tak, že ani nevie ako sa podelo.

OT: Prírodou sme boli stvorení ako všežravci a do určitej miery aj predátori. Kŕmte dieťa vo vývoji len vegetariánskou alebo ešte horšie veganskou stravou a uvidíte čo z neho vyrastie (ak vôbec vyrastie). Keď je vývoj tela ukončený (okolo 25 roku života), tak prosím - ak niekto chce žiť takým životným štýlom, nie je dôvod mu v tom brániť, ale malé deti proste pre vývoj mäso potrebujú.

dobre si to napisal :cat38:
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54

Reklamy

Odoslaťod lusil329 26.11.2009 15:59

tá veta upraviť stravovacie návyky sa dá vysvetliť aj ako: dať si pozor či to kurča čo kupujem bolo chované volne, alebo natlačené v klietke...
bohužial toto je dosť veľký problém, aj ked som chcela kúpiť vajíčka, tak v tescu apod hypermarketoch som iné ako vajíčka z klietkoveho chovu nenašla... a neviem či som vobec niekde videla či už na mase alebo vajíčkach napísané, že zviera žilo vo výbehu... je to aj tým, že po takomto tovare nie je dopyt kvoli cene a preto ho inde ako v špecializovaných predajniach nezoženieme...
ja som sa z toho dôvodu stala vegetariánkou...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod venus 26.11.2009 16:02

take co sa chovaju volne byvaju oznacene "free range" (na slovensku som to este nehladala, ale v UK som to videla dost hojne.....mozno aj u nas to tak je....)
venus
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.11.2008 13:54

Reklamy

Odoslaťod lubka01 26.11.2009 16:22

Plne súhlasím Rasťo :cat36: :cat36: :cat36:
Obrázok používateľa
lubka01
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.1.2009 14:41

Reklamy

Odoslaťod Rasťo 26.11.2009 17:23

lusil329 napísal:dať si pozor či to kurča čo kupujem bolo chované volne, alebo natlačené v klietke...
je to aj tým, že po takomto tovare nie je dopyt kvoli cene a preto ho inde ako v špecializovaných predajniach nezoženieme...
Otázka je prečo nie je po takýchto potravinách dopyt. To je skôr otázka pre sociológa a ekonóma. Podľa môjho názoru v kríze ktorá tu bude ešte aspoň 5 rokov, nemajú šancu malovýrobcovia ktorí budú dodržiavať etiku chovu hospodárskych zvierat. Vidím to tu - na severe SK. Priemerný príjem rodín je hlboko pod 1000 euro a nezamestnanosť prudko rastie. Tým pádom ľudia jednoducho musia kupovať to najlacnešje - nie je priestor na Tebou spomínané alternatívy. No a bohatí, ktorí by mohli teoreticky také niečo podporiť? - tí majú doma kuchyňu len na parádu a aj na raňajky chodia do reštaurácií.
Inými slovami - v kríze nemá etika chovu a humánnosť k hospodárskym zvieratám veľký priestor.
Obrázok používateľa
Rasťo
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.11.2009 11:01

Reklamy

Odoslaťod Lucy 26.11.2009 18:17

plne suhlasim s tymi co su "proti" Derii...proste tie zvierata su na to,aby sa zabijali a jedli,keby sa prestali zabijat tak by sa premnozili a co s nimi? Dojit mieko alebo co? budu Znasat vajcia ? Ako povedali,treba sa pozerat na obaly a nehladat napis klietkovy chov,ale podstielkovy chov,ja som obidva napisi na roznych druhoch vajciach nasla v normalnom supermarkete a rozdiel v cene bol minimalny-par centov...
Lucy
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.6.2009 9:56

Reklamy

Odoslaťod galthea 26.11.2009 18:28

Lucy napísal:plne suhlasim s tymi co su "proti" Derii...proste tie zvierata su na to,aby sa zabijali a jedli,keby sa prestali zabijat tak by sa premnozili a co s nimi?

dovoľ mi nesúhlasiť - pokiaľ viem hospodárske zveratá "množia" ľudia, nie sú to srnky v lese, ono sa totiž cez tie mreže a ohrady pári dosť zle.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb