• Reklamy

TESTOVANIE NA ZVIERATACH.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:31

Hascor napísal:Čo môžete urobiť vy?
Čo najskôr sa poraďte s Vašim veterinárom o sterilizačnom, alebo kastračnom zákroku. Nie je tak finančne náročný ako opatera rodených šteniat a zabezpecí Vám pokoj.
Nedopustite, aby malo Vaše zviera potomstvo, nerozširujte rady nechcených mláďat.

ad "zabezpeci vam pokoj" - uz len tato cast vety sa mi absolutne nepaci... to je skoro ako "dajte svojmu malemu decku kazdy vecer pivo, zaspi a budete mat pokoj"...
ad "nerozsirujte rady nechcenych mladat" - tie mladata su nechcene len zo strany ludi, nie macky :-) opat mi to pripada, ako keby sme napr. dali sterilizovat vsetky romky a romov - ved male romcata tiez vo vseobecnosti nepatria prave ku "chcenym"... a kazdy musi uznat, ze to by bolo uz nieco na sposob sovinizmu...
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:33

Monika napísal:V okamihu kedy macicku zavries do "obsahu" svojho bytu, tak dolezite rozhodnutia za nu proste robit budes. Neviem si predstavit, ze by som sa mojej macky napriklad spytala: "No co Klarka, pojdeme Ta dnes zaockovat, aby si nam nechytili macaciu leukemiu?" To je asi hlupost.
Ak sme zodpovedni, tak si myslim, ze mozme rozhodovat o podstatnych veciach, ktore prispievaju podla nas k "skvalitneniu" zivota nasich milacikov... Len na druhej strane neviem ako zistim ci som sposobila rozumneho rozhodnutia.
Ale v mojom pripade, robim vsetko pre dobro mojich milacikov, teda aspon z mojho uhla pohladu. :-) a podla spokojneho vyrazu nasich 8 macacich oci si myslim, ze to vnimaju rovnako :cerveny:

suhlasim, rovnaky je moj postoj aj ku ludskym potratom - ja by som na interupciu nesla, ale ostatne zeny nech sa maju pravo rozhodnut... vzdy lepsie, ako ked sa potom novonarodeniatka nachadzaju uskrtene alebo zamrznute v kontajneri. a tak isto aj macky - radsej, nech da clovek macku sterilizovat, ako keby sa jej macky mali trapit. ja tiez miu pripustim az vtedy, ked budem vediet maciatkam zabezpecit pekny domov.
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:37

armani napísal:evusik to je veľmi trefné a pravdivé prirovnanie! :-)

dakujem, len neviem, ktore si myslel - ci clovek vs. sterilizacia alebo diskusia a la "interupcie - ano ci nie?" :-)
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod armani 2.10.2005 20:39

Fajn, začneme trošku pritvrdzovať. Osoby a obsadenie: ja - ochranca zvierat
Monika- chovateľka.

J: Prečo tak týrate tie zvieratka! Prečo ich držíte zatvorené v byte?!!
M: Lebo sú to moji maznáčikovia a chcem ich mať stále pri sebe!
J:Ale to je proti prírode! Musíte im umožniť výbeh do prírody!
M Ale to by sa mi mohli stratiť!
J:To nepoznáte ani základné vlastnosti tvora čo chováte? Mačka vsi vie predsa vždy najsť cestu domov.

Takto by sme mohli pokračovať dalej. Ale pohnime sa o kúsok dalej. Kto vymyslel očkovanie a prečo? Ved príroda si svoje stavy jednotlivých živočíšnych druhov reguluje sama. Prežijú len najzdravší a najsilnejší!
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:43

armani napísal:Fajn, začneme trošku pritvrdzovať. Osoby a obsadenie: ja - ochranca zvierat
Monika- chovateľka.

J: Prečo tak týrate tie zvieratka! Prečo ich držíte zatvorené v byte?!!
M: Lebo sú to moji maznáčikovia a chcem ich mať stále pri sebe!
J:Ale to je proti prírode! Musíte im umožniť výbeh do prírody!
M Ale to by sa mi mohli stratiť!
J:To nepoznáte ani základné vlastnosti tvora čo chováte? Mačka vsi vie predsa vždy najsť cestu domov.

Takto by sme mohli pokračovať dalej. Ale pohnime sa o kúsok dalej. Kto vymyslel očkovanie a prečo? Ved príroda si svoje stavy jednotlivých živočíšnych druhov reguluje sama. Prežijú len najzdravší a najsilnejší!

to pravidlo prezitia sme s priatelom uz viackrat rozdiskutovali - ludska laska a "pud zachovy" (nielen sebazachovy) voci milovanym osobam zapricinila najviac problemov - rapidny rast populacie, geneticke poruchy ("ved preco zachranovat postihnute dieta, ked v prirode by davno bolo mrtve?")... lenze prave tato laska nas robi ludmi a preto zachranujeme nielen svojich ludskych blizkych, ale aj zvieratka, ktore lubime. a navyse - castokrat clovek nevie, co sa zo zachraneneho tvorceka vykluje - ja som podla lekarov nemala prezit 3. narodeniny a hla - otravujem tu vzduch uz 16 rokov a dufam, ze este dlho budem :taktotosity: :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Monika 2.10.2005 20:44

:-D celkom vtipne, aj ked macku z osmeho poschodia vyhadzovat von nebudem aby isla na prechadzku nech ju prejde za rohom auto a ak sa nahodou vrati, nech dole pri vchode zazvoni a ja jej otvorim :-D Na to ich mam velmi rada.
Mimochodom neviem si niektore slachtene macky predstavit ako idu na potulky.
Ja nie som az tak chovatelka ako milovnicka maciek.
Ockovanie existuje preto, lebo sme tieto uzasne selmy povysili na uroven rovnocenneho partnera v domacnosti a chceme aby sa dozili co najvyssieho veku...
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:47

Monika napísal::-D celkom vtipne, aj ked macku z osmeho poschodia vyhadzovat von nebudem aby isla na prechadzku nech ju prejde za rohom auto a ak sa nahodou vrati, nech dole pri vchode zazvoni a ja jej otvorim :-D Na to ich mam velmi rada.
Ockovanie existuje preto, lebo sme tieto uzasne selmy povysili na uroven rovnocenneho partnera v domacnosti a chceme aby sa dozili co najvyssieho veku...

Monika, myslim, ze macky sa na ulohu rovnocenneho partnera v domacnosti povysili samy :-D a my im tuto rolu snad len sprijemnujeme :wink:
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Monika 2.10.2005 20:51

evusik napísal:
Monika napísal::-D celkom vtipne, aj ked macku z osmeho poschodia vyhadzovat von nebudem aby isla na prechadzku nech ju prejde za rohom auto a ak sa nahodou vrati, nech dole pri vchode zazvoni a ja jej otvorim :-D Na to ich mam velmi rada.

Monika, myslim, ze macky sa na ulohu rovnocenneho partnera v domacnosti povysili samy :-D a my im tuto rolu snad len sprijemnujeme :wink:

Asi mas pravdu, dokonale si nas omotali okolo labky a robime vsetko co im videme v tych obrovskych krasnych ociach :cerveny:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod armani 2.10.2005 20:54

Vieš na tejto diskuzii chcem prezentovať ako je to s našim povedomím a ochranou prírody. Všetko sa dá prekrútiť, zneužiť, účelovo interpretovať, alebo povytrhať veci z kontextu. Sme za všetko pokiaľ sa to nedotýka priamo nás prípadne našich záľub. Vid napríklad kauza mlieko v inej teme a mnoho článkov ochranárov ktorých názory prerastajú do exterémizmua pomaly by chceli aby sa človek vrátil naspäť na stromy. Na veci treba hľadieť v širších súvislosťiach a hľadať rozumný kompromis Toho je príkladom napríklad chovateľstvo zvieratok ľudmi a ich láska a starostlivosť o svojich miláčikov. Škoda, že nie všetci ľudia sú chovatelia. :-)
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:58

armani napísal:Vieš na tejto diskuzii chcem prezentovať ako je to s našim povedomím a ochranou prírody. Všetko sa dá prekrútiť, zneužiť, účelovo interpretovať, alebo povytrhať veci z kontextu. Sme za všetko pokiaľ sa to nedotýka priamo nás prípadne našich záľub. Vid napríklad kauza mlieko v inej teme a mnoho článkov ochranárov ktorých názory prerastajú do exterémizmua pomaly by chceli aby sa človek vrátil naspäť na stromy. Na veci treba hľadieť v širších súvislosťiach a hľadať rozumný kompromis Toho je príkladom napríklad chovateľstvo zvieratok ľudmi a ich láska a starostlivosť o svojich miláčikov. Škoda, že nie všetci ľudia sú chovatelia. :-)

s tym suhlasim, vo vsetkom treba hladat kompromis... lenze ludom pri honbe za peniazmi to nevysvetlis :-(
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Monika 2.10.2005 21:05

armani napísal:Vieš na tejto diskuzii chcem prezentovať ako je to s našim povedomím a ochranou prírody. Všetko sa dá prekrútiť, zneužiť, účelovo interpretovať, alebo povytrhať veci z kontextu. Sme za všetko pokiaľ sa to nedotýka priamo nás prípadne našich záľub. Vid napríklad kauza mlieko v inej teme a mnoho článkov ochranárov ktorých názory prerastajú do exterémizmua pomaly by chceli aby sa človek vrátil naspäť na stromy. Na veci treba hľadieť v širších súvislosťiach a hľadať rozumný kompromis Toho je príkladom napríklad chovateľstvo zvieratok ľudmi a ich láska a starostlivosť o svojich miláčikov. Škoda, že nie všetci ľudia sú chovatelia. :-)

Pozor :achtung: nie vsetci chovatelia su milovnici maciek. Zabudas na chovatelov "mnozitelov" a trapiletov maciek vdaka vidine penazi, ktorych je bohuzial stale viac....

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod armani 2.10.2005 21:09

Hop, tak na toto som zabudol :achtung: :-/ :-/ Akosi sa mi pod pojmom chovateľ vynárajú iné asociácie. :wink: a asi by sme mali najsť nejaký oficialny názov pre tú druhú skupinu. Po jeho verejnom odsúhlasení by sme ho mali postúpiť jazykovednému ústavu aby ho oficialne zapracoval do spisovného jazyka. :-)
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Anik 2.10.2005 23:17

armani napísal:Zaujíma ma jedna otázka. Ako sa ako ochrancovia zvierat pozeráte na kastráciu? Nebolo by načas uzákoniť jej nezákonnosť? Ved u psov sa tuším zakázalo napr. kupírovanie. Nie je kastrácia podobný umelý zásah do živého a zdravého mačacieho organizmu?

Presne ako uz bolo spominane - tym, ze clovek macku skrotil, stal sa za nu zodpovednym. Kedze autoregulacne mechanizmy prirody /mnostvo potravy a pod./ v ludskom prostredi nefunguju, musi ulohu regulatora prevziat clovek, teda to znamena znemoznit dalsie mnozenie maciek kastraciou. Bohuzial niet inej cesty... :-(
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Odoslaťod armani 2.10.2005 23:23

Hm, ale tej prirodzenej potravy je hlavne v mestách dosť. Ved v kolkých oblastiach sú premnožené napríklad drobné hlodavce. Pokiaľ ma pamäť neklame tak to je prirodzená potrava mačiek. :wink:

Človek si osobuje fakt akosi veľa právomocí. Kto dal človeku právo meniť stravovacie návyky ? Ved to čítanie o vegetarianstve pre zvieratá je úplne csestné. To nie je týranie ked nútime mäsožravca vynechať mäso zo svojeho jedálnička? Podľa mňa je aj toto jedným zo spôsobov týrania!
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Monika 3.10.2005 7:24

armani napísal:Hm, ale tej prirodzenej potravy je hlavne v mestách dosť. Ved v kolkých oblastiach sú premnožené napríklad drobné hlodavce. Pokiaľ ma pamäť neklame tak to je prirodzená potrava mačiek. :wink:

Človek si osobuje fakt akosi veľa právomocí. Kto dal človeku právo meniť stravovacie návyky ? Ved to čítanie o vegetarianstve pre zvieratá je úplne csestné. To nie je týranie ked nútime mäsožravca vynechať mäso zo svojeho jedálnička? Podľa mňa je aj toto jedným zo spôsobov týrania!

Ja svoje macky nenutim jest zeleninu a dufam, ze ani nikto iny, to by bolo uz naozaj chore.
K tomu premnozeniu hlodavcov: Ludia daju radsej mysiam otravu na potkany akoby mali vo svojej blizskosti tolerovat "chytaca hlodavcov" :-/

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb