• Reklamy

TESTOVANIE NA ZVIERATACH.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod armani 3.10.2005 7:30

Dobrá nahrávka na smeč! Ved to je predsa voči prírode zlé!! Prečo trávite hlodavce? Ved aj oni patria do prírody a majú v nej svoje miesto!! Okamžite zastavte rozmiestnovanie jedovatých návnad pre hlodavce!!!!! :wink:
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Anik 3.10.2005 7:43

armani napísal:Dobrá nahrávka na smeč! Ved to je predsa voči prírode zlé!! Prečo trávite hlodavce? Ved aj oni patria do prírody a majú v nej svoje miesto!! Okamžite zastavte rozmiestnovanie jedovatých návnad pre hlodavce!!!!! :wink:

Nuz, veskera ludska cinnost je proti prirode, nerespektujeme jej zakony a potom sa cudujeme, ked sa nahodou niekde prejavi, lebo sa snazi chuderka. Nove virusy a pod. su tiez jej dielom a snahou ako nasu populaciu zredukovat, lebo aj clovek je "premnozeny".
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod figaro 3.10.2005 8:34

Na testy na zvieratách mám svoj názor, ale nie to som chcel. Pri surfovaní po internete som narazil na toto. Aj firmy, ktoré vyrábajú krmivá pre mačky, či psov testujú svoje výrobky na zvieratách. Jedným z príkladov je aj firma IAMS = Eukanuba. Neveríte? Pozrite si nasledovnú stránku.

http://www.peta.de/aktionen/iams/video.html
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19

Reklamy

Odoslaťod evusik 3.10.2005 10:56

figaro napísal:Na testy na zvieratách mám svoj názor, ale nie to som chcel. Pri surfovaní po internete som narazil na toto. Aj firmy, ktoré vyrábajú krmivá pre mačky, či psov testujú svoje výrobky na zvieratách. Jedným z príkladov je aj firma IAMS = Eukanuba. Neveríte? Pozrite si nasledovnú stránku.

http://www.peta.de/aktionen/iams/video.html

toto video sa rozdiskutovalo prave v tejto teme niekde na zaciatku, medzitym sa to vsak zvrtlo trochu inym smerom :cerveny:
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod armani 3.10.2005 11:46

No dobre, už to nechám tak. Chcel som len ulázať ako je to s chápaním ochrany zvierat. Vo veľkej miere aktivisti používajú nepravdivé, neúplne atd, atd... ako som už písal a dalšou vecou je, že ochrana začína až ked sa ma to osobne nedotýka. Pokiaľ áno tak si vždy viem zdôvodniť prečo tak postupujem. Veci nemožno vidieť len čierne, alebo biele. Tých farieb je podstatne viacej!

Týmto uzatváram toto extenpore s ochranou. Dakujem spoludiskutujúcim za trpezlivosť a možno si v tom najdete aj nejaký zmysel, či ponaučenie :-)
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Týranie bez milosti...

Odoslaťod St.Germain 16.11.2005 14:57

Posúdte sami, je to hnus...

http://www.ohz.cz/Klamani/tyrani.html

:ikillyou: :velmismutny:
Majster,
St.Germain
Chovateľ
Chovateľ

Založený: 9.5.2005 18:57

Reklamy

Re: Týranie bez milosti...

Odoslaťod evusik 16.11.2005 15:12

St.Germain napísal:Posúdte sami, je to hnus...

http://www.ohz.cz/Klamani/tyrani.html

:ikillyou: :velmismutny:

ach jaj, zase som precitala nieco, co som nemala... spominane spolocnosti by si konecne mohli uvedomit, ze je mnozstvo chorych zvierat, na ktorych by mohli testovat ucinky svojich vyrobkov a zaroven im aj pomoct - nemusia kvoli tomu mrzacit zdrave tvorceky. a uz vobec nie takym krutym sposobom :-( a kedze v zozname su vyrobcovia takmer vsetkych najpouzivanejsich krmiv, je takmer nemozne ich cinnost bojkotovat... :-(
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 16.11.2005 15:14

evusik napísal:
ach jaj, zase som precitala nieco, co som nemala... spominane spolocnosti by si konecne mohli uvedomit, ze je mnozstvo chorych zvierat, na ktorych by mohli testovat ucinky svojich vyrobkov a zaroven im aj pomoct - nemusia kvoli tomu mrzacit zdrave tvorceky. a uz vobec nie takym krutym sposobom :-( a kedze v zozname su vyrobcovia takmer vsetkych najpouzivanejsich krmiv, je takmer nemozne ich cinnost bojkotovat... :-(

Myslím si, že je ešte dosť iných výrobcov kvalitných krmív, ktorý nefigurujú na danom zozname.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod evusik 16.11.2005 15:21

Peter Polák napísal:
Myslím si, že je ešte dosť iných výrobcov kvalitných krmív, ktorý nefigurujú na danom zozname.

asi som sa zle vyjadrila - kedze ide o najpouzivanejsie krmiva (typu whiskas, pedigree, kitekat a spol.), je nerealne, aby ich ludia prestali kupovat a bojkotovali tym pokusy na zvieratach. par chovatelov v tomto vela nezmoze :-(
okrem toho, mimo spominaneho zoznamu ma z vyrobcov kvalitnych krmiv "zbrucha" napada napr. RC a acana... RC mi ako krmivo sympaticke nie je (podla mna je neprimerane drahe, ma nizky obsah masa atd.) a dalsie som v KE este nevidela... vsade samy whiskas a spol., som rada, ze som objavila vobec iamsky (v jedinom aquachove) a hill'sky (na veterine)... takze napr. v pripade cloveka, ktory ma len jednu macku a nemoze si dovolit kupit naraz 15 kg balenie napr. z netu, je to dost zlozita situacia :-/
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Re: TESTOVANIE NA ZVIERATACH.

Odoslaťod Magda 16.11.2005 15:25

Je to nechutné, že v dnešnej dobe je niečo také možné.
Nepoužívam krmivo z toho zoznamu, ale zaujímalo by ma, či existuje aj opačný zoznam - výrobci krmív, ktorý netestujú na zvieratách.
Magdaléna Gejdošová

Cica/ domáci rozmaznaný tiger, asi 1.7.2002
Azzalea BumbleBee ENDLESS INFINITY - Azalka / BRI čierna dymová - domáci miláčik, 23.7.2004
Čimko/ domáci kocúrik, jar 2004
Obrázok používateľa
Magda
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 18:41

Reklamy

Odoslaťod Hascor 25.1.2006 18:02

Mna zarazilo, ze testuje aj Whiskas a Friskies. Tie som donedavna pouzival :ikillyou:
Teraz mam granule Propesko, a sice to nie je premiove krmivo, Sarinke chuti.
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48

Reklamy

Odoslaťod evusik 26.1.2006 7:59

Hascor napísal:Mna zarazilo, ze testuje aj Whiskas a Friskies. Tie som donedavna pouzival :ikillyou:
Teraz mam granule Propesko, a sice to nie je premiove krmivo, Sarinke chuti.

mna whiskas a friskies zarazaju najmenej - musia podrobit krmiva dokladnemu testovaniu, lebo do nich davaju kopec chemie a keby namiesali trosku iny pomer, nemuselo by to dobre dopadnut... tot moj laicky nazor :wink:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Hascor 26.1.2006 18:46

tak nech to s tou chemiou neprehanaju...
Sára - Mačka domáca
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod evusik 27.1.2006 21:36

vzhladom na to, ze v krmivach typu whiskas su maximalne 4% masa (aj to je vacsinou mucka a spol.), tak to s tou chemiou bohuzial prehanat musia, lebo by sa toho macka ani nedotkla :wink:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Hascor 29.1.2006 18:15

evusik napísal:vzhladom na to, ze v krmivach typu whiskas su maximalne 4% masa (aj to je vacsinou mucka a spol.), tak to s tou chemiou bohuzial prehanat musia, lebo by sa toho macka ani nedotkla :wink:

tak nech robia kvalitnejsie krmivo :-)
Sára - Mačka domáca
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb