• Reklamy

TESTOVANIE NA ZVIERATACH.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

TESTOVANIE NA ZVIERATACH.

Odoslaťod Peter Polák 29.8.2005 22:58

Testovanie na zvieratách je najotrasnejšia vec, ktorá trápi všetkých milovníkov zvierat. Navrhnite spôsoby, ako by ste vyjadrili svoj nesúhlas s TESTOVANÍM NA ZVIERATÁCH, ktoré sa vykonáva aj na Slovensku.
Na tomto linku nájdete firmy, ktoré testujú na zvieratách a ktoré netestujú:
http://www.differentlife.cz/pokusy16.htm
http://changenet.sk/index.stm?section=s ... -1&x=23362
http://www.bbc.co.uk/slovak/pressreview ... sday.shtml

Som smutný s toho ako sa mi ľudia chováme k bezbranným tvorom... :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:

Dúfam, že táto diskusia vás nenechá chladnými, a vyjadríte svoj názor!

Sem do tejto diskusie poprosím pridať akýkoľvek link, ktorý má súvis s TESTOVANIM NA ZVIERATACH.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Hascor 27.9.2005 14:17

Nieco najdete aj tu: http://www.slobodazvierat.wz.cz/ v casti Kampane a potom Laboratorne zvierata. Je to stranka presovskeho RC Slobody zvierat, ktoreho som aj ja clenom a, samozrejme, autorom stranky :-)
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48

Reklamy

Odoslaťod Hascor 27.9.2005 19:27

Sára - Mačka domáca
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod jessyca 28.9.2005 12:35

Je to hrozne a chce sa mi plakat :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: ked to vidim alebo o tom pocujem. Na trhu je dost vela vyrobkou ktore sa "vraj" netestuju na zvieratkach ale kde je ta 100% zaruka???
Ludom co to robia a aj takym co maju doma zvieratka a tyraju ich by som spravila to iste :evil:
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Nela 30.9.2005 14:00

Počuli ste, že by firma IAMS ( vyraba granule pre mačky,... ) testovala na zvieratach?. Na webu kočky Adelky sa o tom rozbehla menšie diskusia. Dokonca sa tam objavil aj nejaky link, bohužial ( alebo možno v tomto prípade našťastie ) neviem po nemecky. Videa atď. som nepozerala ( nemám to srdce ), takže neviem čo je na tom pravdy ... :-(
Bonny :hearth:
Obrázok používateľa
Nela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 25.6.2005 16:32

Reklamy

Odoslaťod Hascor 30.9.2005 15:43

ak iams robi aj eukanubu pre psy tak testuje. lebo eukanuba je hnusne testovana na !psoch!. a to kvoli preukazaniu efektivnosti krmiva - rastu svlastva. psom bolo podavane toto krmivo. a potom boli svaly vyrezane. viac neviem... je to v niektorom precite slobody zvierat. asi bude aj na stranke sz.
Sára - Mačka domáca
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Anik 30.9.2005 18:40

Hascor napísal:ak iams robi aj eukanubu pre psy tak testuje. lebo eukanuba je hnusne testovana na !psoch!. a to kvoli preukazaniu efektivnosti krmiva - rastu svlastva. psom bolo podavane toto krmivo. a potom boli svaly vyrezane. viac neviem... je to v niektorom precite slobody zvierat. asi bude aj na stranke sz.

Iams Company vyraba Iams pre macky, Eukanubu pre macky a Eukanubu pre psov
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

Odoslaťod Nela 30.9.2005 19:04

Hascor napísal:ak iams robi aj eukanubu pre psy tak testuje. lebo eukanuba je hnusne testovana na !psoch!. a to kvoli preukazaniu efektivnosti krmiva - rastu svlastva. psom bolo podavane toto krmivo. a potom boli svaly vyrezane. viac neviem... je to v niektorom precite slobody zvierat. asi bude aj na stranke sz.

No neviem, mne sa zda, ze je jedno ci testuje na psoch alebo na mackach. Je to hnusne tak ci tak :evil: :hellboy: .
Obrázok používateľa
Nela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Nela 30.9.2005 19:06

Obrázok používateľa
Nela
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod armani 30.9.2005 19:17

Táto otázka je podľa mňa veľmi kontraverzná. Dobre, povedzme, že kozmetické produkty, potraviny, liečiva a čo ja neviem čo pre ľudí by sa testovali na nejakých dobrovoľníkoch. Ale čo produkty pre zvieratá? Ved akosi treba otestovať aj tie. Podotýkam, že nie som odborníkom v tejto oblasti, ale zaručene by sa mi nepáčilo ked prídem do lekárne pre lieky pre choré dieta a tam my dajú nejaký liek zo slovamy, že ten starý bol stiahnutý, lebo sa testoval na zvieratách a tento nový je proste netestovaný, nech ho dcéra skúsi! Alebo druhý príklad. V téme o krmivách sa dohadujeme o zložení krmív a ich vhodnosti pre našich miláčikov. Boli by ste ochotní podávať svojim miláčikom nevyskúšané krmivo?
Skôr by som videl dotaz v rovine či existujú alternatívne metody testovania a či sa využívajú. Viem, že pre tento názor ma bude odsudzovať, ale nebudme pápežskejší ako pápež. :-( :-/
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Odoslaťod Hascor 30.9.2005 19:22

Nela napísal:

No neviem, mne sa zda, ze je jedno ci testuje na psoch alebo na mackach. Je to hnusne tak ci tak :evil: :hellboy: .

samozrejme, ze oboje je hrozne. ja som psy uviedol preto, ze som hovoril o eukanube pre psy...
Sára - Mačka domáca
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

nesúhlas

Odoslaťod Peter Polák 30.9.2005 19:36

armani napísal:Táto otázka je podľa mňa veľmi kontraverzná. Dobre, povedzme, že kozmetické produkty, potraviny, liečiva a čo ja neviem čo pre ľudí by sa testovali na nejakých dobrovoľníkoch. Ale čo produkty pre zvieratá? Ved akosi treba otestovať aj tie. Podotýkam, že nie som odborníkom v tejto oblasti, ale zaručene by sa mi nepáčilo ked prídem do lekárne pre lieky pre choré dieta a tam my dajú nejaký liek zo slovamy, že ten starý bol stiahnutý, lebo sa testoval na zvieratách a tento nový je proste netestovaný, nech ho dcéra skúsi! Alebo druhý príklad. V téme o krmivách sa dohadujeme o zložení krmív a ich vhodnosti pre našich miláčikov. Boli by ste ochotní podávať svojim miláčikom nevyskúšané krmivo?
Skôr by som videl dotaz v rovine či existujú alternatívne metody testovania a či sa využívajú. Viem, že pre tento názor ma bude odsudzovať, ale nebudme pápežskejší ako pápež. :-( :-/

Armani vôbec v tomto s tebou nesúhlasím, vždy existuje alternatíva testovania. Prečo niektoré firmi môžu produkovať výrobky bez testovania na zvieratách a niektoré nie. Je to pre ne asi lacnejšie! Nemožno stavať jeden živočíšny druh nad ruhý! :-(
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod armani 30.9.2005 19:41

Ved práve to ma zaujíma! Či existujú aj alternatívy testovania, lebo zase musíš uznať, že pustiť do obehu neodskúšaný výrobok by bolo fakt o držku!

Kde by som našiel informácie o alternatívných metodach? Podľa možnosti v slovenčine alebo češtine. Prípadne urobte nejaký preklad prosím.
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Re: nesúhlas

Odoslaťod armani 30.9.2005 19:43

Peter Polák napísal:
Armani vôbec v tomto s tebou nesúhlasím, vždy existuje alternatíva testovania. Prečo niektoré firmi môžu produkovať výrobky bez testovania na zvieratách a niektoré nie. Je to pre ne asi lacnejšie! Nemožno stavať jeden živočíšny druh nad ruhý! :-(

Tak prečo sa potom človek považuje za korunu tvorstva? :-( Možno len preto, že sa v potravinovom reťazci dostal a udržal až na úplný vrchol?
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod evusik 30.9.2005 21:40

pokial je informacia s vyrezavanim svalstva u psov pravdiva, je to zo strany ziskuchtivej firmy logicke - nemozu si dovolit cakat na vysledky dlhodobeho testovania (resp. jednoducho krmenia psov), takze to riesia "okamzitou metodou"... len by si mohli uvedomit, ze hoci tyraju "len" dajme tomu 1000 psov/maciek, aj tak je to kvoli rychlemu testovaniu krmiva pre ostatnych nehumanne...
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb