• Reklamy

TESTOVANIE NA ZVIERATACH.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod lubor 16.9.2008 20:26

mám dojem, že o testovaní sa tu šíri demagógia.
Podstatná čast videí je prastará a neaktuálna. Nikto z vedcov nemá záujem, aby zvieratká trpeli. Testy sú ale občas nevyhnutné. Práve vďaka týmto testom žijú ludia, čo dostali besnotu a mnohé iné choroby. Práve testy na zvieratách pomohli možno i vašemu zvieratku vyliečiť sa.
Nikto teraz nespôsobuje zvieratkám zbytočné utrpenie.
Fanatici sú všade, len sa rôzne prejavujú. Ja osobne netrápim nikoho, dokonca aj pavúkov a sršnov vynášam do trávičky. Ale chápem, že sú hranice. Nezabiješ komára, zabješ možno diťa. Je to tak lepšie ?
Na záver - neverte extrémistom. Práve oni schovaní za krásne slová spôsobujú najviac utrpenia
Naposledy upravil lubor dňa 16.9.2008 20:27, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Pravda

Odoslaťod Peter Polák 27.9.2008 16:21

Naposledy upravil Peter Polák dňa 27.9.2008 16:29, celkovo upravené 3 krát.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Hascor 27.9.2008 16:42

lubor napísal:Testy sú ale občas nevyhnutné. Práve vďaka týmto testom žijú ludia, čo dostali besnotu a mnohé iné choroby. Práve testy na zvieratách pomohli možno i vašemu zvieratku vyliečiť sa.

necital som celu diskusiu ale toto je pravda. je pravda aj, ze existuju extremisti, ale vacsine ochranarov ide o to zastavit zbytocne testy - ktore sa robia zbytocne xkrat aj ked je uz skutocnost davno dokazana alebo sa robia tiez zbytocne pitvy, ktore by nemuseli byt. tiez je vo vacsine pripadov zbytocne testovanie na zvieratach kozmetiky, potravin, krmiv, ci niektorych lieciv.
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48

Reklamy

Re: TESTOVANIE NA ZVIERATACH.

Odoslaťod Peter Polák 3.12.2008 17:23

Niektore firmy sa vobec nehanbia a netaja, ze testuju na zvieratach. Namiesto toho aby presatli svoje nebzpecne produkty vyrabat tak ich testuju aby ich pochopili. Aby tabakove firmy nemuseli testovat na zvieratach staci prestat fajcit!
http://www.philipmorrisinternational.co ... esting.asp
http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 26.1.2009 12:31

Tu mozezahlasovat v ankete o testoch na zvieratach:
http://www.birdz.sk/forum/dobre-co-test ... nketa.html

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod evqa 25.3.2009 19:53

Pridávam sem zoznam výrobkov testovaných aj netestovaných na zvieratách... Ja osobne ho mám vytlačený a začínam sa ním riadiť, pretože nemienim podporovať testovanie na zvieratách. Úplne mi zviera srdce ked si na to čo len spomeniem, čo s tými chúďatkami robia :velmismutny: Podľa možností sa snažte nepodporovať ich ani vy. Ostáva len dúfať, že sa tým zvieratkám krátia chvíle ich utrpenia a raz sa to úplne zakáže :-(
Prílohy
zoznam vyrobkov.doc
( ) Stiahnutá 114 krát
Obrázok používateľa
evqa
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.3.2009 18:19
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Deria 8.5.2009 19:47

Ja pouzivam uz zopar rokov kozmetiku a cistiace prostriedky na rastlinnej baze od firmy Amway, pretoze nie su testovane na zvieratach (to som si zistila ako prve!) a preto, ze vyrobky su ekologicky nezavadne, co je pre mna tiez dolezite.

Logicke: produkty, ktore obsahuju chemiu, sa testuju na zvieratach, pretoze clovek je zbabely na to, aby to vyskusal na sebe, chce len profitovat a tam, kde nie je chemia, netreba v podstate zvierata, pretoze tam nehrozi nejake nebezpecie, takze neraz skusaju vedci rastlinne produkty sami na sebe. Aspon o Amway to viem.
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re:

Odoslaťod Deria 8.5.2009 19:56

lubor napísal:mám dojem, že o testovaní sa tu šíri demagógia.
Podstatná čast videí je prastará a neaktuálna. Nikto z vedcov nemá záujem, aby zvieratká trpeli. Testy sú ale občas nevyhnutné. Práve vďaka týmto testom žijú ludia, čo dostali besnotu a mnohé iné choroby. Práve testy na zvieratách pomohli možno i vašemu zvieratku vyliečiť sa.
Nikto teraz nespôsobuje zvieratkám zbytočné utrpenie.
Fanatici sú všade, len sa rôzne prejavujú. Ja osobne netrápim nikoho, dokonca aj pavúkov a sršnov vynášam do trávičky. Ale chápem, že sú hranice. Nezabiješ komára, zabješ možno diťa. Je to tak lepšie ?
Na záver - neverte extrémistom. Práve oni schovaní za krásne slová spôsobujú najviac utrpenia

Su len dve moznosti: bud si jeden z tych, ktori sa na tom strasnom utrpeni zvierat v labakoch podielaju alebo vies o tom velmi malo.

Raz som sledovala v TV diskusiu na temu pokusy na zvieratach, kde mohli divaci priamo volat. Z volajucich sokoval vsetkych chlapcek, ktory mal 9 rokov a povedal, ze je na voziku a nevyliecitelne chory ale ze by nikdy nechcel, aby kvoli tomu, aby vyzdravel, museli trpiet zvierata.
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod vcielka 29.5.2011 22:00

Moj nazor, kedze studujem zoologiu a sesternica fyziologiu zivocichov tak o tom trochu viem aj z ineho pohladu ako len bezny chovatel maciciek. Samozrejme tyrat zviera je nehumanne a nemalo by sa to robit. Najlepsie by naozaj bolo aby sa naslo kazdorocne niekolko stoviek tisicov mozno az milion ludi rocne na celosvetove pokrytie testov na lieciva, kozmetiku... Ano to je ideal. Lenze tento ideal je zasa uplne nehumanny z druheho pohladu a neviem si predstavit tolko dobrovolnikov, hlavne na pociatocne testy, ktore keby nikdy neboli testovane na zivych subjektoch, nikdy by sa neprepracovali k testovaniu finalnemu co sa robi na ludoch dobrovolnikoch. Vacsinou uz takych co nemaju co stratit. Ale i to je v mnohych krajinach zakazane. Co je dalsi obrateny prejav humanity, pretoze ti ludia zomru tak ci tak a s tymi testami maju aspon nejaku sancu. No proste ako vravim. Zvratena humanita, ale v dnesnej dobe uplne bezna

Sesternica konkretne robila na potkanoch, pokial viem take vyskumy na slovensku stale bezia v kazdej vedeckej institucii, ci statnej alebo nie. Samozrejme sesternica je mackarka a miluje zvierata, sama chovala skreckov, morcata, zakrsle zajace a ma macku, ale proste chape, ze ak chce niekolko rokov sledovat vylucovanie niektorych hormonov v mozgu, a ako na ich vylucovanie pomahaju iste latky, tak tie potkany musi otvorit, odobrat im mozog a preskumat. Testuju sa na nich nadory a tak im tie nadory samozrejme ockuju. Neviem si predstavit ludskeho dobrovolnika, ktory by si nechal naockovat nador so mozgu. Samozrejme su to fyziologovia, poznaju ako telo funguje, len niektore reakcie tela na niektore latky su stale nejasne a to sa musi preskumat a jednoducho bez usmrtenia zvierat to nejde. Btw su to slachtene potkany, specialne pre laboratoria, odchovane v specialnych prisnych hygienyckych podmienkach.

A ja osobne by som sa urcite nikdy nedala na tvar krem, ktory nebol testovany nijak (btw kremy nepouzivam. Moja plet nenasla nic z coho by sa nevyhadzala). Pripadne liecivo. Na druhy den by som mohla vyzerat ako zombie. Pripadne moje zviera by som urcite nedala, ako niekto spominal, vybrat 1000 chovatelov a dat im zradlo na testovanie pre ich domacich milacikov miesto ineho testovania. To radsej nech si zaobstara 1000 psov dana firma a krmi ich. Ma to rovnaky efekt ale zasa ak z toho uhynu, budu to opat tyrania zvierat. Nechcela by som aby moja cica uhynula lebo isla skusit reakciu na krmivo. To je nelogicke. Ale mozno to dotycny preto napisal, ze si medzi tymi 1000 testermi nepredstavil svoje zviera.

A ak naozaj tak niekto protestuje proti testovaniu na zvieratach, tak nebudme povrchny, a zamyslime sa ake lieky pouzivame. Aj ked vyberate potravu i kozmetiku ktora nieje testovana stavim sa ze plno liekov mate doma ktore testovane boli.

A este jedna vec. A to je velmi podstatna vec. Firmy si kradnu recepty navzajom. Poznam normalne take zrazy niektorych firiem, kde nemozes ani mobil, ani fotak doniest, podpisujes hordu papierov na mlcanie. A ochranka na kazdom rohu. Ide o velke prachy samozrejme a nechcu aby im niekto ukradol produkt.
Mnohe firmy to zial robia, pripadne casom okopiruju a nalepia si na obal NETESTOVANE NA ZVIERATACH. To samozrejme mozu, lebo tam zmenia par veci, aby to nebola uplna kopia a produkt podliaha ich vyrobe a oni predsa netestovali. A mozu sa tym ohanat. A my nadavame na tie druhe firmy. Asi takto to bezi vo svete.

A este jedna vec co som v niektorom tu hodenom linku citala. Mali chov morciat co predavali na pokusy. Ludia napadali ich, co mali vsetko legalne schvalene. Neporusovali ziadnu legislativu, miesto toho aby sikanovali vladu, pripade tlacili na firmu. Ohaname sa humanitou, ale oni na nich utocili sekerami, a ukradli im pozostatky rodinnej prislusnicky. A nevratili ich ani ked sa to pozastavilo. Proste porusovali zakon kade chodili. Tak ako, pekne meno fakt robia ludom co bojuju proti testovaniu na zvieratach.
vcielka
mačiatko
mačiatko

Založený: 27.5.2011 9:35
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Meegem 16.5.2014 19:33

Podľa mňa bolo už kampaní a petící ohladom tejto témy veľmi veľa :-( preto by som navrhla, spojiť všetky útulky, OZetka, dobrovolníkov, zvieratkomilov dokopy a vytvoriť jednu obrovskú kampaň al. petíciu proti testovaniu ... A nie len na Slovensku ale aj v zahraničí. Každý môže pomôcť iným spôsobom, niekto môže zbierať podipsy, iný urobiť "tvár" kampaňe, iný vie zase šíriť osvetu ši zorganizovať protest ... V JEDNOTE JE SILA! :bye: :bye: :bye:
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb