• Reklamy

Testovanie firiem na zvieratach a ich vyjadrenia.

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Testovanie firiem na zvieratach a ich vyjadrenia.

Odoslaťod Peter Polák 24.1.2009 11:19

Zdravim,

Dnes osm sa rozhodol, ze sem zaradim sekciu, kde sa budem pytat roznych firiem na to ci testuju svoje produkty na zvieratach. Dalej budeme uverejnovat ich odpovede a stanoviska.
http://www.europarl.europa.eu/highlights/sk/712.html
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: Testovanie firiem na zvieratach a ich vyjadrenia.

Odoslaťod Peter Polák 24.1.2009 14:42

Poprosim vsetkych uzivatelov, aby sem pridali kontakty firiem, ktore sa zaoberuju vyrobou a distribuciou kozmetickeho a drogistickeho tovaru na Slovensku. Kludne mi sem hodte link na ich stranky. Dakujem velmi pekne.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 25.1.2009 10:59

Keďže AB Cosmetics, deMiclen a Tatrachema sú už oslovení, skúsila by som osloviť aj katalógových výrobcov ak AVON, ORIFLAME, LR COSMETICS, MARY KAY...
A tiež kozmetiky ako Bioderma, Vichy, Ryor, Eucerin, La Roche, Garnier, Fyto...

Slovenských a českých výrobcov: www.kcrulc.cz
www.tomil.sk
www.syncare.sk

A tiež výrobcov nechtovej kozmetiky ako napr. Bellazi, Inginails, Lion Cosmetics, Young Nails, NSI....

Viac ma momentálne nenapadlo
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Založený: 16.11.2008 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 25.1.2009 13:37

Zoznam firiem, ktoré vraj testujú na zvieratách:

Výrobci, ktorí testujú:
Alberto-Culver, Arm & Hammer, Bic Corporation, Block Drug Co., Boyle-Midway, Braun, Bristol-Myers, Squibb Co., Carter-Wallace, Chesebrough-Ponds, Church & Dwight, Clairol, Clorox, Colgate-Palmolive Co., Coty (Miss Sporty, Rimmel, atd.), Del Laboratories, Dial Corporation, Dove, Drackett Products Co., Elizabeth Arden, Erno Laszlo, Gillette Co., Givaudan-Roure, Helene Curtis Industries, Henkel, Johnson & Johnson, Kimberly-Clark Corp., Lamaur, Lever Bros, Max Factor, Mead, Melaleuca, Mennen Co., Miss Sporty, Neoteric Cosmetics, Noxell, Oral-B, Parfums International, Parker Pens, Pfizer, Physique, Playtex Products, Procter & Gamble Co. (Náhmatkovo: Ariel, Max Factor, Dash, Vizir, Rei, Sanso, Lenor, Mister Proper, Antikal, Fairy, Pampers, Luvs, Always, Alldays, Attends, Certina, Tempo, Bess, Demak'up, Vidal Sassoon, Wash & Go, Pantene, Shamtu, Head & Shoulders, Oil of Olaz, Kamill, Certina Med, Litamin, Cliff, Credo, Clearasil, Camay, blend-a-med, Blendax, Anti Belag, blend-a-gum, blend-a-dent, blend-a-med, Chlorhexamed, Firmodent, Wick, Wick Vaporub, Medinait Daymed, Ellen Betrix, Henry M. Betrix, Old Spice, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Otto Kern, Giorgio Beverly Hills, Punica, Pringles.), Reckitt, Benckiser, Richardson-Vicks, Sally Hansen, Sanofi, Schering-Plough, Schick, S.C. Johnson Wax, SmithKline Beecham, SoftSoap Enterprises, Suave, 3M (Scotch, Post-It), Unilever (Náhmatkovo: Flora, Rama, Lipton, Label, Ming Han Ching, Red Label, Taaza, Calippo, Cornetto, Klondike, Magnum, Max, Popsicle, Romantica, Solero, Viennetta, Bi-fi, Birds Eye, Frudesa, Corton´s, Iglo, Unox, Ala, Cif, Comfort, Domestos, Sun, Sunlight, Impulse, Rexona/Reward, Shield, Suave, Calvin Klein Cosmetics, Elizabeth Arden, Elizabeth Taylor, Indian Nights, Dove, Fair & Lovely, Lakmé, Lux, Organics, Pond´s, Signal, Timotei.
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 25.1.2009 14:44

Chiarinka napísal:Zoznam firiem, ktoré vraj testujú na zvieratách:

Výrobci, ktorí testujú:
Alberto-Culver, Arm & Hammer, Bic Corporation, Block Drug Co., Boyle-Midway, Braun, Bristol-Myers, Squibb Co., Carter-Wallace, Chesebrough-Ponds, Church & Dwight, Clairol, Clorox, Colgate-Palmolive Co., Coty (Miss Sporty, Rimmel, atd.), Del Laboratories, Dial Corporation, Dove, Drackett Products Co., Elizabeth Arden, Erno Laszlo, Gillette Co., Givaudan-Roure, Helene Curtis Industries, Henkel, Johnson & Johnson, Kimberly-Clark Corp., Lamaur, Lever Bros, Max Factor, Mead, Melaleuca, Mennen Co., Miss Sporty, Neoteric Cosmetics, Noxell, Oral-B, Parfums International, Parker Pens, Pfizer, Physique, Playtex Products, Procter & Gamble Co. (Náhmatkovo: Ariel, Max Factor, Dash, Vizir, Rei, Sanso, Lenor, Mister Proper, Antikal, Fairy, Pampers, Luvs, Always, Alldays, Attends, Certina, Tempo, Bess, Demak'up, Vidal Sassoon, Wash & Go, Pantene, Shamtu, Head & Shoulders, Oil of Olaz, Kamill, Certina Med, Litamin, Cliff, Credo, Clearasil, Camay, blend-a-med, Blendax, Anti Belag, blend-a-gum, blend-a-dent, blend-a-med, Chlorhexamed, Firmodent, Wick, Wick Vaporub, Medinait Daymed, Ellen Betrix, Henry M. Betrix, Old Spice, Hugo Boss, Laura Biagiotti, Otto Kern, Giorgio Beverly Hills, Punica, Pringles.), Reckitt, Benckiser, Richardson-Vicks, Sally Hansen, Sanofi, Schering-Plough, Schick, S.C. Johnson Wax, SmithKline Beecham, SoftSoap Enterprises, Suave, 3M (Scotch, Post-It), Unilever (Náhmatkovo: Flora, Rama, Lipton, Label, Ming Han Ching, Red Label, Taaza, Calippo, Cornetto, Klondike, Magnum, Max, Popsicle, Romantica, Solero, Viennetta, Bi-fi, Birds Eye, Frudesa, Corton´s, Iglo, Unox, Ala, Cif, Comfort, Domestos, Sun, Sunlight, Impulse, Rexona/Reward, Shield, Suave, Calvin Klein Cosmetics, Elizabeth Arden, Elizabeth Taylor, Indian Nights, Dove, Fair & Lovely, Lakmé, Lux, Organics, Pond´s, Signal, Timotei.

Zoznam mi je nanic ja chcem vyjadrebia od firiem. Zoznam mi posluzi len komu napisat.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 25.1.2009 14:46

To mi je jasné, ale prekvapilo ma, že v tom zozname je práve veľa firiem, ktoré vyrábajú šampóny, parfémy a zubné pasty. Dúfam, že sa už čoskoro dozvieme nejaké vyjadrenia
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 1.2.2009 10:10

No tak prve vyjadrenia su na svete.

Takze Slovenska tradicna firma deMiclén sa vyjadrila, ze svoje produkty netestuje na zvieratach:

Vazeny p. Polak

Podla kozmetologickeho zakona, z roku 2005, je zakazane testovanie, ci uz vstupnych surovin, alebo finalnych kozmetickych produktov, na zvieratach.
Nasa spolocnost dodrzuje tento zakon ako aj bezpecnostne pokyny pre zdravie ludi vyplyvajuce zo zakona o kozmetickych vyrobkoch.
Vypracuvavame tzv. Toxikologicke spravy o produktoch pre organy na to urcene podla zakona, ktorych testy prebiehaju alternativnymi metodami, nie testovanim na zvieratach.
Verim, ze tato odpoved bude pre Vas postacujuca.
S prianim prijemneho dna
Kovacova

S pozdravom/Mit freundlichen Grüßen/Kind regards

Zuzana Kovacova
Marketing Manager
-----------------------------------------
de Miclén a.s.
cell phone +421 (0)905 369 935
fax +421 (0)36 6314 680
www.demiclen.sk <http://www.demiclen.sk>

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 1.2.2009 10:13

Takze Slovenska firma Tatrachema, tak isto netestuje na zvieratach:

Dobrý deň,
Odpovedám na Vašu otázku.

Produkty ktoré vyrába Tatrachema v.d. Trnava nie sú testované na zvieratách.

K iným produktom predávaným na Slovensku nie som kompetentný sa vyjadriť.

S pozdravom

Ing.Roman Fixek
generálny riaditeľ

TATRACHEMA, výrobné družstvo Trnava
Bulharská 40, 917 02 TRNAVA
Slovenská republika

tel. 00421-33-5901 103
fax 00421-33-5901 106
r.fixek@tatrachema.sk
www.tatrachema.sk <http://www.tatrachema.sk>

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 1.2.2009 10:26

Firma AB Cosmetics nam neodpisala na nasu otazku. Poslali sme druhy e-mail a cakame na odpoved.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 18.2.2009 14:42

Peter Polák napísal:Firma AB Cosmetics nam neodpisala na nasu otazku. Poslali sme druhy e-mail a cakame na odpoved.

Takze firma AB Cosmetics neodpisla ani na druhy e-mail. Takze ako sa hovori, kto mlci ten svedci...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 19.2.2009 19:08

Peter Polák napísal:
Peter Polák napísal:Firma AB Cosmetics nam neodpisala na nasu otazku. Poslali sme druhy e-mail a cakame na odpoved.

Takze firma AB Cosmetics neodpisla ani na druhy e-mail. Takze ako sa hovori, kto mlci ten svedci...

nooo asi tak, ja som počula, že práve oni raz mali nejake opletačky so zákonom, kvoli testovaniu na zvieratach
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 19.2.2009 19:10

Ako dalsie firmy som oslovil firmu Nestle a Mars. Cakam na vyjadrenie... :TomyAngelo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod evqa 5.5.2009 19:31

Nejaké nové vyjadrenia? Začala som sa dosť zaujímať o to, obmedziť kozmetiku testujúcu na zvieratách, preto budem vďačná i za ďalšie nové informácie v tejto veci..
Obrázok používateľa
evqa
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.3.2009 18:19

Reklamy

Odoslaťod Deria 8.5.2009 0:25

Ja pouzivam uz 6 rokov kozmetiku ako aj cistiace prostriedky z Amway, NETESTOVANE na zvieratach (to som si zistila ako prve!) a ekologicky nezavadne, co je pre mna rovnako dolezite.
Deria
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.5.2009 20:40

Reklamy

Odoslaťod dionee 5.7.2009 15:47

Whiskasu som pisala aj ja.. Neodpisali.. Najviac ma nicila veta ktoru pisu, nieco ako -" pre vasich milacikov len to najlepsie ..".. a ked citam o stredisku Waltham, Mars, Nestle..atd.... napr.citujem :"Spoločnosť Mars vždy kládla dôraz na výskum a neustály vývoj a to ju viedlo v roku 1968 k rozhodnutiu založiť výskumné veterinárne centrum pre výživu malých zvierat – WALTHAM. Stredisko WALTHAM, vedúca svetová autorita vo výžive a starostlivosti o malé zvieratá, sa stará o to, aby všetky naše krmivá spĺňali nielen požiadavky majiteľov na vysoko nutričné krmivo, ale aby domácim maznáčikom takisto chutili. Výskumné veterinárne centrum Waltham spolupracuje s celým radom externých vedeckých pracovísk, okrem iných takisto s Veterinárnou a farmaceutickou univerzitou v Brne. Výsledky uskutočňovaných projektov sú zverejňované v popredných vedeckých publikáciách a výsledné odporúčania sú uznávaným meradlom v celom odvetví. "
Je mi zle... Aj tak su to šity
Obrázok používateľa
dionee
mačiatko
mačiatko

Založený: 5.7.2009 14:54
Počet mačiek: 0

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb