• Reklamy

polovnictvo

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

polovnictvo

Odoslaťod A.L.F. 15.2.2009 23:51

zdravim,
chcem trosku rozsirit osvetu, pretoze vela ludi ma o polovnikoch nepravdivu mienku. nie je vsetko tak, ako sa zda..

polovnictvo a psychologicke testy
Po prijati zakona o zbraniach a strelive s paragrafom o povinnych psychotestoch [zakon c. 62 z roku 1994], 40% polovnikov neurobilo psychologicke testy na psychiatrii.

\"40 percent poľovníkov neprešlo pri vyšetrovaní v testoch na sebakontrolu, efektívne reakcie a frustračnú toleranciu. Ďalej v testoch na inteligenciu - intelektovú, rozumovú a sociálnu. Najhoršie dopadli pri identifikácii rizikových faktorov, kde sa špeciálnymi psycho-diagnostickými technikami skúmala regulácia správania, stupeň agresivity, výskyt protispoločenských postojov a pohnútok, a veľmi dôležité zložky osobnosti -impulzivita, explozivita, emotívna labilita, sociálne črty, egocentrizmus, komplexy a sklony k agresívnym prejavom až po nezrelosť a ľahkú ovplyvniteľnosť.\"

Nasledok: 70 000 polovnikov a ich rodinnych prislusnikov spisalo peticiu a tento paragraf bol okamzite zo zakona o zbraniach a strelive odstraneny. Ako zaujimavsot: tieto psychotesty neprekazali napr. sportovym strelcom.
zdroj: http://kyberia.sk/id/4328199

zhruba 70% polovnikov na otazky a argumenty reaguje:
1. nepochopenim otazky / argumentu
2. odbocenim na temu, ktora nesuvisi s otazkou / argumentom
3. provokaciu
4. posmesne - narazky na osobu, rodinu, vysmech, atp
5. vyhrazne

70% POLOVNIKOV ODMIETA ARGUMENTY ZASTANCOV ZVIERAT

Ročne padne za obeť poľovníkom až niekoľko desiatok ľudí (!), takmer 30 000 kusov srnčej a jelenej zveri, tisíce diviakov, desiatky tisíc bažantov, vrán a množstvo iných zvierat, vrátane ohrozených druhov. Lekárom lesa - vlkovi a rysovi, ktorí udržujú zdravú nepremnoženú populáciu zveri, poľovníci každoročne vyhlasujú vojnu. Dravce najúčinnejšie regulujú počty zveri, ktorú lovia a odstraňujú z nej slabšie, staré a choré jedince. Naproti tomu poľovníci dávajú prednosť streľbe na najkrajšie a najsilnejšie zvieratá - tzv. trofejné kusy, jedince, ktoré by mali v zdravej populácie ostať a prinášať zdravé a odolné potomstvo. Poľovníci zo zahraničia si môžu dovoliť za devízy vystreliť na akékoľvek zviera, ak za to zaplatia. Vášniví strelci neraz zastrelia i ohrozené druhy.

------------------------------------------------
KOMPLET ZNENIE:
http://alf.podstromami.com/vyzva.htm

CO DALEJ

preposielaj tieto texty dalej, sir osvetu, upozornuj ludi, akych mame polovnikov, diskutuj, pomoz sa nieco zmenit

HLAVNE SA POKUSME O ZNOVUOBNOVENIE TESTOV OSOBNOSTI PRE POLOVNIKOV.

dakujem
Naposledy upravil A.L.F. dňa 16.2.2009 20:18, celkovo upravené 1 krát.
A.L.F.
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik


 
Príspevky: 63
Založený: 26.9.2007 19:40
Bydlisko: martin
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod ninca 16.2.2009 6:34

????
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.


 
Príspevky: 1817
Založený: 9.5.2008 6:43
Bydlisko: BA
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod Andrea.T 16.2.2009 8:05

Ja si myslím, že radšej ako šírenie nejakej hromadnej správy by polovníci mali prestať cvičiť svojich psov na mačkách a iných menších zvieratkách... :hellboy: To, že prejde nejakým testom osobnosti, psychologickým posudkom a neviem čím ešte, to ešte neznamená, že doma nebude huckať svojich polovníckych psov proti mačkám, aby ich "lovili" a nakoniec ich nechajú dotrhať na kusy. Akože fuj! :zhebni:
Andrea, Bratislava
__________________________________________
Žofka - cica obyčajná domáca (21.5.2008 - )
Eddie de Villia - blue mitted ragdoll (13.5.2010 - )
Obrázok používateľa
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS


 
Príspevky: 565
Založený: 31.3.2008 10:04
Bydlisko: Bratislava 4
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod venus 16.2.2009 11:00

no, ja sa tentokrat musim zastat majitelov psov, pretoze pes je teritorialne zviera a ak je jeho dvor jeho teritorium, je normalne, ze si ho ma branit....pred cimkolvek, ci je to potkan, mys, kuna, alebo macka.....ono macky tiez nie su take sproste aby tam liezli a ked uz.....no smola, ten pes si len spravne brani svoje teritorium...
venus
Cat eXpert
Cat eXpert


 
Príspevky: 293
Založený: 24.11.2008 13:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod Andrea.T 16.2.2009 11:47

venus napísal:no, ja sa tentokrat musim zastat majitelov psov, pretoze pes je teritorialne zviera a ak je jeho dvor jeho teritorium, je normalne, ze si ho ma branit....pred cimkolvek, ci je to potkan, mys, kuna, alebo macka.....ono macky tiez nie su take sproste aby tam liezli a ked uz.....no smola, ten pes si len spravne brani svoje teritorium...


Nemyslela som prípad, ak pes bráni svoje teritórium a svojho pána (napr. dvor, dom...) a mačka či iný tvor sa tam ocitne náhodou. Ale sú ľudia, ktorí zatvárajú mačku do šopy, garáže, ohrady a pustia psa aby sa "učil loviť", pričom mačka je väčšinou priviazaná a nevie sa nijako brániť ani nemá kam ujsť. Psy mačku dotrhajú a keď náhodou ešte žije, tak "Páni tvorstva" sa potom na tom dobre zabávajú a cvične si aj zastrielajú. Nie sú to ojedinelé praktiky, ale bežná realita. :hellboy:
Andrea, Bratislava
__________________________________________
Žofka - cica obyčajná domáca (21.5.2008 - )
Eddie de Villia - blue mitted ragdoll (13.5.2010 - )
Obrázok používateľa
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS


 
Príspevky: 565
Založený: 31.3.2008 10:04
Bydlisko: Bratislava 4
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod Chiarinka 16.2.2009 12:44

No áno psa sa treba zastať, pretože si bráni svoje teritórium, ale už len skúšobný poriadok pre skúšky vloh psov hovorí za všetko:
SKÚŠOBNÁ DISCIPLÍNA - ODVAHA VYZERÁ ASI TAKTO:

Táto disciplína sa skúša tak, že mačku uzavretú v drôtenej klietke umiestnime do porastu aby ju pes nevidel. Potom vodič vypustí psa proti vetru asi zo vzdialenosti 30 krokov, pričom sám sa smie priblížiť maximálne na 20 krokov. Pes musí pomocou čuchu mačku nájsť a preukázať určitý stupeň odvahy (pôvodne ostrosti). Na mačku môže útočiť hlasito alebo nemo, ale musí byť zrejmé, že sa jej nebojí a bol by nápomocný pri jej ulovení. Pes musí po nájdení klietky na mačku ihneď dorážať a aspoň 2 minúty vytrvalo v tesnom kontakte na ňu útočiť. Vodič nesmie psa povzbudzovať. Vtedy je hodnotený známkou 4.
Výcvik prebieha približne tak, že vo veku asi 6 mesiacov necháme psa aby si prvý krát pričuchol k mačke. Mačku zavrieme do drôtenej klietky a umiestnime ju tam, kde to pes dobre pozná a kde sa cíti silný. Napríklad na dvore, v záhrade, na poľovníckej chate a podobne. Potom privedieme psa a necháme ho aby sa z mačkou zoznámil . Ak sa hneď chytá a na mačku šteká a útočí, výdatne ho povzbudíme a necháme ho dorážať maximálne 5 minút. Psa od mačky neodvolávame, aby nemal pocit, že mu to zakazujeme. Treba prísť pre psa a za stáleho chválenia ho od mačky odniesť. Toto zopakovať raz za 2 mesiace a ešte raz tesne pred skúškami. Ak sa pes nechytá, nesmieme ho začať nútiť. Za prítomnosti psa sa pokúsime mačku vydráždiť aby začala prskať a útočiť. Stačí pár krát pobúchať palicou po klietke alebo do klietky mierne kopnúť. Ak sa ani potom pes nezačne o mačku zaujímať, odnesieme ho preč a mačku vrátime tam odkiaľ sme ju vzali. Toto zopakujeme o 2 mesiace a ak sa opäť nebude o mačku zaujímať, tak zas o 2 mesiace. Ak ani potom pes nejaví o mačku záujem, môžeme sa pokúsiť ho motivovať mŕtvou mačkou, s ktorou ho necháme sa pozabávať. Pri tejto zábave ho výdatne povzbudzujeme. Potom opakujeme nácvik so živou mačkou v klietke, počas ktorého psa výdatne povzbudíme. Ak pes stále na mačku neútočí môžeme priviesť druhého psa, o ktorom vieme, že je na mačky dostatočne ostrý a dúfať, že náš mladý pes sa k tomuto staršiemu a skúsenému pridá. Ak sa však ani potom nepodarí u psa vzbudiť záujem o mačku, tak zrejme nemá vrodenú ostrosť na mačku. SVMP môže absolvovať, aj keď z tejto disciplíny dostane známku 0. Skúšobný poriadok pripúšťa v takom prípade celkové hodnotenie psa III.cenou. Odvahu môže v neskoršom veku preukázať napríklad pri diviakoch na skúškach duričov. Počas výcviku nikdy nepoužívame vykastrovaného kocúra ani mačku, ktorá má odstránené vnútorné pohlavné orgány, lebo tieto nemajú charakteristický pach ktorý psa dráždi. Tiež nepoužívame vlastnú mačku s ktorou pes spolu žije na jednom dvore a radšej si na tento účel požičiame mačku cudziu, ktorú pes nepozná. Počas výcviku dbáme na to (hlavne v mladšom veku), aby pes nedošiel do ostrého kontaktu s mačkou, lebo prípadné zranenie psa ho môže natrvalo odradiť od útočenia na mačky.
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma


 
Príspevky: 217
Založený: 16.11.2008 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod Chiarinka 16.2.2009 12:57

Aj keď sa ten moj príspevok netýka priamo poľovníctva, ale poľovníci nie su jediní, ktorí cvičia psov práve na mačkách. Na mačkách cvičí veľa chovateľov roznych plemien psov, pretože sa to JEDNODUCHO VYŽADUJE..... :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma


 
Príspevky: 217
Založený: 16.11.2008 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod gandalf 16.2.2009 14:04

:jaziram: to snad nieje pravda s tym cvicenim na mackach s tou klietkou a steniatkami... hnus :hellboy:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen


 
Príspevky: 1774
Založený: 23.2.2008 14:51
Bydlisko: Skalica
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod ninca 16.2.2009 14:18

ja zas nechapem, ako niekto dokaze zastrelit zviera..nechutne
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.


 
Príspevky: 1817
Založený: 9.5.2008 6:43
Bydlisko: BA
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod venus 16.2.2009 15:26

ninca napísal:ja zas nechapem, ako niekto dokaze zastrelit zviera..nechutne

a co tak odtat sliepke hlavu..... zas to neprehanaj... :TomyAngelo:

to ucelne cvicenie na mackach je hrozne.....no ale oni to vidia tak, ze to je najjednoduchsia cesta...ulicnu macku totiz zozenu lahsie ako napr taku kunu alebo nejake zviera na ktore sa ten pes cvici.... ach jo.... s tym ale asi nic nenarobime...
venus
Cat eXpert
Cat eXpert


 
Príspevky: 293
Založený: 24.11.2008 13:54
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod Peter Polák 16.2.2009 15:41

A.L.F. napísal:zdravim,
chcem trosku rozsirit osvetu, pretoze vela ludi ma o polovnikoch nepravdivu mienku. nie je vsetko tak, ako sa zda..


polovnictvo a psychologicke testy

Po prijati zakona o zbraniach a strelive s paragrafom o povinnych psychotestoch [zakon c. 62 z roku 1994], 40% polovnikov neurobilo psychologicke testy na psychiatrii.

\"40 percent poľovníkov neprešlo pri vyšetrovaní v testoch na sebakontrolu, efektívne reakcie a frustračnú toleranciu. Ďalej v testoch na inteligenciu - intelektovú, rozumovú a sociálnu. Najhoršie dopadli pri identifikácii rizikových faktorov, kde sa špeciálnymi psycho-diagnostickými technikami skúmala regulácia správania, stupeň agresivity, výskyt protispoločenských postojov a pohnútok, a veľmi dôležité zložky osobnosti -impulzivita, explozivita, emotívna labilita, sociálne črty, egocentrizmus, komplexy a sklony k agresívnym prejavom až po nezrelosť a ľahkú ovplyvniteľnosť.\"

Nasledok: 70 000 polovnikov a ich rodinnych prislusnikov spisalo peticiu a tento paragraf bol okamzite zo zakona o zbraniach a strelive odstraneny. Ako zaujimavsot: tieto psychotesty neprekazali napr. sportovym strelcom.
zdroj: http://kyberia.sk/id/4328199


zhruba 70% polovnikov na otazky a argumenty reaguje:
1. nepochopenim otazky / argumentu
2. odbocenim na temu, ktora nesuvisi s otazkou / argumentom
3. provokaciu
4. posmesne - narazky na osobu, rodinu, vysmech, atp
5. vyhrazne

70% POLOVNIKOV ODMIETA ARGUMENTY ZASTANCOV ZVIERAT

Ročne padne za obeť poľovníkom až niekoľko desiatok ľudí (!), takmer 30 000 kusov srnčej a jelenej zveri, tisíce diviakov, desiatky tisíc bažantov, vrán a množstvo iných zvierat, vrátane ohrozených druhov. Lekárom lesa - vlkovi a rysovi, ktorí udržujú zdravú nepremnoženú populáciu zveri, poľovníci každoročne vyhlasujú vojnu. Dravce najúčinnejšie regulujú počty zveri, ktorú lovia a odstraňujú z nej slabšie, staré a choré jedince. Naproti tomu poľovníci dávajú prednosť streľbe na najkrajšie a najsilnejšie zvieratá - tzv. trofejné kusy, jedince, ktoré by mali v zdravej populácie ostať a prinášať zdravé a odolné potomstvo. Poľovníci zo zahraničia si môžu dovoliť za devízy vystreliť na akékoľvek zviera, ak za to zaplatia. Vášniví strelci neraz zastrelia i ohrozené druhy.

------------------------------------------------
KOMPLET ZNENIE:
http://alf.podstromami.com/vyzva.htm

co dalej

preposiel tieto texty dalej, sir osvetu, upozornuj ludi, akych mame polovnikov, diskutej, snaz sa nieco zmenit

HLAVNE SA POKUSME O ZNOVUOBNOVENIE TESTOV OSOBNOSTI PRE POLOVNIKOV.

dakujem


Skusme panom polovnikom napisat zopar e-mailov adat sem zopar diskusii o polovnictve, aby sme mohli reagovat na ich strankach.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor


 
Príspevky: 1922
Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod Chiarinka 16.2.2009 15:51

Mňa najviac dojala tá veta:

Možme psa skúsiť motivovať mŕtvou mačkou......noooo už vidím nejakého chovateľa (alebo poľovníka) ako idú hľadať mŕtvu mačku.
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma


 
Príspevky: 217
Založený: 16.11.2008 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod ninca 16.2.2009 15:54

keby som si mala zviera pripravit sama...tak isto nejem maso....ked kupim mrazene, umrelo kvoli mase ludi, nie kvoli mne...
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.


 
Príspevky: 1817
Založený: 9.5.2008 6:43
Bydlisko: BA
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod A.L.F. 16.2.2009 16:23

"diskutovat" s polovnikmi je mozne na webe http://www.polovnictvo.com, konkrente bud na fore alebo v sekcii 'POKEC' sami si urobite obrazok o rozumovom intelekte nasich polovnikov.. snazim sa s wolf.sk urobit nejaku peticiu za sprisnenie testov sposobilosti pre polovnikov, ale nereaguju.
A.L.F.
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik


 
Príspevky: 63
Založený: 26.9.2007 19:40
Bydlisko: martin
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: polovnictvo

Odoslaťod Darinka 16.2.2009 16:36

ninca napísal:keby som si mala zviera pripravit sama...tak isto nejem maso....ked kupim mrazene, umrelo kvoli mase ludi, nie kvoli mne...:D nooo ty si silny alibista
Obrázok používateľa
Darinka
šelma
šelma


 
Príspevky: 163
Založený: 22.2.2008 23:22
Pohlavie: Žena

Reklamy

Ďalšia


  • Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

  • Reklamy
fb
cron