• Reklamy

Sloboda zvierat

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Sloboda zvierat

Odoslaťod lusik 17.9.2009 15:49

Ahojte..
Chcela by som sa s Vami podelit o moje najnovsie skusenosti s tzv. slobodou zvierat...
Mame tu na sidlisku par maciek, o ktore sa staram spolu s dalsimi milymi ludmi, no vzhladom na sucasnu vyhlasku o zakaze krmenia potulnych zvierat Vam poviem, ze je to teraz priam katastrofa...hlavne nerozumiem tym ludom, ktori sa do toho tak odusevnene staraju, vadi im, ked niekto krmi z vlastnych penazi tieto chudence, co tiez nie je najmensia polozka, ale to uz milovnici maciciek, ktori sa tiez staraju, urcite vedia...a tito "mili" ludia nevedia uz nic ine hovorit, ako len oni zavolaju policiu a podobne a vyslovene zneprijemnuju zivot dobrovolnikom, ktorym nie je zivot tychto maciciek lahostajny...
Tak sme sa rozhodli konat, samozrejme nie vsetky macicky su po roznych skusenostiach ochotne nechat sa hladkat od ludi, a tak sme chceli pomoct aspon tym, ktore su este ako tak dovercive voci ludom...
Bohuzial sme sa zatial stretli len s neochotou odchytit tieto macicky a dat ich sterilizovat, ani nehovoriac o ich umiestneni...
A tak sme chceli pomoct zatial tym, ktore to najviac potrebovali...dokonca sme ich aj chytili do prepravky a isli do slobody, kde nas doslova priam otocili naspat, ze macky su divoke zvierata a ze ich neberu do karanteny, pokial nie su vazne zranene...
HALO!!! Nesluzi Sloboda zvierat na pomoc nechcenym a opustenym mackam alebo mi nieco uslo? Kedysi ked mala Sloboda zvierat mensie priestory nebol problem a teraz?
Na co potom sluzia dane organizacie a davame im nase peniaze? Ked clovek potrebuje potom od nich pomoc, poslu ho prec s nezaujmom...takze to nakoniec vyzera tak, ze sme v tom sami...
A to sme mali sterilizovaneho kocurika, ktoreho vyhodila jeho majitelka a kruzil po okoli v mieste jej bydliska, kde sa nachadzali aj ludia, ktori ho chceli otravit a chudacik len chcel, aby mu niekto poskytol domov...a ked sa taketo macky potuluju po okoli, povazuju sa snad za divoke zvierata? Pochybujem, ze sa bude schopny pretlkat a preto sa mu aj snazim najst domov v inej teme...ja sama mam doma uz tri macky a ostatne kolegyne, ktore sa tiez staraju, ich nemaju o nic menej...ale zatial ked sme sa obratili o pomoc, vzdy nas odmietli...takze to vyzera tak, ze sa snazime vzajomne si pomoct, lenze uz nemame priestor pre dalsie cicusky a v okoli este stale ostava dost maciciek, ktore potrebuju, ci uz umiestnit alebo dat sterilizovat...
lusik
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 24.4.2009 18:20
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Sloboda zvierat

Odoslaťod sigimoon 17.9.2009 17:27

mno sloboda zvierat stojí za prd... nejako to z nimi ide dolu vodou...nezáujem neochota :smutny:
Obrázok používateľa
sigimoon
mačiatko
mačiatko

Založený: 29.8.2008 19:41
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Freya 17.9.2009 17:37

No čo k tomu povedať :-/ Je to smutné, že sa takto stavajú k zvieratkám... Ja mám tiež s nimi zlú skúsenosť.. Raz som našla na ulici psíka a videla som, že je hladný, a chudák, že potrebuje pomoc, tak som ho zobrala, dala som mu najseť a piť a bohužiaľ nemohla som si ho nechať doma, tak so s ním išla do útulku a tam ma poslali s ním preč, že ho nezoberú, lebo, že nevieda čo je zač, že nech si s ním urobím čo chcem :ikillyou: No bola som ohromená, ale našťastie sa mi ešte ten deň podarilo nájsť mu domov :-) Neviem kevyže sa mi to nepodarí, čo by s ním bolo.. Tiež nechápem ich postoj k veci :rolleyes: Mali by zvieratkám pomáhať
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Kristína 17.9.2009 21:37

Ja po skusenostiach s roznymi obcianskymi zdruzeniami uz financne neprispievam na ziadne, radsej sa snazim pomahat inak...
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod lusik 17.9.2009 22:29

No vidim, ze maju viaceri podobne skusenosti...je to otrasne...a to nehovorim, ze uz ako som bola male dievca, otec im pravidelne prispieval nemale peniaze...a ked sa na nich nahodou clovek obrati, ostane obareny ich nezaujmom...myslim, ze by na to trebalo hromadne upozornit, aby ludia neprispievali niekam, kde sa to mina svojmu ucelu...lebo ako tak pozorujem, tak je tusim pravda, ze cim viac maju penazi, tym su hamiznejsi...a to je na tom to smutne...
Je mi to hrozne luto, pretoze nakoniec z toho vyjdu najhorsie zvieratka, ktorym sa malo pomahat...
lusik
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 24.4.2009 18:20

Reklamy

Odoslaťod monika07 18.9.2009 18:41

Je vela ludi čo si takto sami osvoja zvieratka z ulice a nepotrebuju ani na to utulky, a za to ze ludia su taky laskavy k tymto nemym bytostiam klobuk dolu. :firstplace: Ja osobne som nebola v utulku pre zvieratka lebo by ma bolelo z toho srdce.Veľa ludi sa nabaži zvieratok a hlavne je to po vianociach a potom ich vidime potulovat po uliciach.K nam minuly rok prisli do zahradky dve male mačiatka a tak sme sa hned o ne postarali az kym neprisla pre ne ich mama mačka.Uz su to neni tie utulky čo byvali ako som počula teraz kazdy chce peniaze zakladaju sa rozne nadacie a skutek utek.....
Obrázok používateľa
monika07
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.9.2009 15:29

Reklamy

Odoslaťod Charmed696 2.12.2009 22:12

Ako citam niesom sama co ma zle skusenosti pridam sem aj moju pisem to velmi v skratenej podobe.
Neoplati sa uz vobec pomahat cez nejake zdruzenie.Moja skusenost je velmi zla pred nedavnom som sa starala o psikov z utulku aj cez psiu dusu okrem 4 mi doniesli fenku po operacii nemala kam ist iba ak do utulku ,fenke sa zhorsil zdravotny stav a vzali ju svojmu lekarovi,fenka dalsiu operaciu neprezila uhynula, obvinili ma nadavali a urazali dokonca chceli podat na mna tresne oznamenie. Na miesto vdaky a preplatenia nakladov za psikov som dostala oplzle nadavky a urazky dokonca uz aj na moju rodinu a moju veterinarku ktora nebola osetrujucou lekarkou tej fenky.
Sloboda zvierat nieje o nic lepsie ,ked som tam volala, ze niektore utulky robia sterilizaciu kotnym fenkam tak mi ich veterinarka povedala, ze to robia aj oni: Viete kolko psov by tu bolo,a starsi psikovia by nemali sancu na umiestnenie je to humanne riesenie situacie.
Prestala som pomahat utulku , nepomaham cez psiu dusu.Este k tomu vsetkemu mi ostali psikovia kde mi adminka povedala, ze dobrovolne som siich vzala tak nech sa o ne postaram, do utulku mi ich nechcu vziat lebo je plny a steniatka niesu z ulice .Kde je pomoc zvieratam, niekde ay na konci.Ak najdem nejake maciatko ci steniatko ujmem sa ho a hladam mu domov,ale uz nie cez nejaku nadaciu tam su len silne reci ,kopec smajlikov, nik vam nepomoze ani nezaplati.
Každý má právo na život . Ži a nechaj žiť !!!
Obrázok používateľa
Charmed696
Chovateľ
Chovateľ

Založený: 3.3.2009 13:48

Reklamy

Odoslaťod katarína 3.12.2009 19:01

ahojte

tak musím povedať že som dosť prekvapená , že aké máte skúsenosti, Doteraz som ich vždy"velebila". Ale poslednú skúsenosť mám aj ja s útulkom zvierat v Trnave , keď som si chcela od nich vziať psíka. Teda chcela som ho pre svoju svokru ktorá býva na rodinnom dome a má velký dvor a záhradu na behanie. Psíka sme si vyhliadli na ineternete a tak sme tam šli.AKože vám teda poviem horší prístup som snáď nezažila. Pani na nás zazerala ako na vrahovov, absolútne s nani nekomunikovala a keď sme povedali že ho chceme na dvor tak povedala,že nám ho nedá lebo že oni zvieratá na dvor nedávajú, vraj či som s ním aj v noci a že ho nechám na dvore samého a ja pôjdem dovnútra. vraj to chcú ako v amerike aby bol každý pes v byte. mno dosť divné zmýšlanie.
No a tým sme pre ňu skončili , absolutne sa s nami nebavila a ešte keď som si zobrala na ruky také malinké šteniatko a maznala som sa s ním, tak mi ho zobrala a začala tých psíkov volať tak aby išli za ňou a odišli od nás. Srdce ma bolelo lebo tí psíkovia sa nás vešali, tešili sa- doslova kričali: vezmi si mna, vezmi si mňa, Pani nás ani len neodprevadila preč, pre ňu sme sa stali úplný vzduch.a pri tom u nás by sa mal super. Láska, papanička ...
no proste nemám na to slov. Potom sa ani nedivím že majú plný útulok.
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21

Reklamy

Odoslaťod Charmed696 3.12.2009 19:25

Citala som tieto prispevky a myslela som si,ze iba mne sa take nieco stalo ale ako vidim niesom sama a je to skoda, ale pre psikova a macicky lebo ak sa neumiestnia do istej doby tak budu utratene. Katarína ak mate este zaujem o psika mam 1psika a 1fenku steniatka 4mes. alebo 1,5r.fenku ak budete mat zaujem poslem Vam fotky.
Každý má právo na život . Ži a nechaj žiť !!!
Obrázok používateľa
Charmed696
Chovateľ
Chovateľ

Založený: 3.3.2009 13:48

Reklamy

Odoslaťod katarína 3.12.2009 20:12

ahoj,ďakujem za ponuku,ale bolo to už dávnejšie , takže sme medzitým "zohnali" psíka. Jedna pani našla zrazené šteniatko, tak toho sme sa ujali
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod katarína 4.12.2009 21:29

no :-( dnes som sa dozvedela že mu musím nájsť iný domov, Svokra ho nezvláda,
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod katarína 4.12.2009 21:39

kuknite do albumu - aky je to fešák
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 14.7.2011 12:03

Videli ste niekto reportáž v Rexlefe o tejto organizácii? Ja som nikdy od nich vela nečakala, počula som kadečo, ale to čo vraveli v tej reportáži... som zhnusená. To čo vraveli bývalí zamestnanci čo sa tam dialo a aké praktiky sú tam... :hellboy:
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04

Reklamy

Odoslaťod Mirra 15.7.2011 13:37

Ja mám tiež dosť divné skúsenosti s útulkami na Slovensku.

3 x som im priniesla veci pre psy, či už veľký pytel krmiva alebo igelitku s obojkami, retiazkami, vodítkami, postrojom, hračkou - nepovedali ani ďakujem, ani nejavili o tie veci vôbec nejako záujem, ale hlavne, že všade píšu, ako strašne potrebujú akúkoľvek materiálnu alebo finančnú pomoc.

Za peniaze sa tiež ani nepoďakovali, a keď som ich raz volala k jednému túlavému psovi, tak povedali, že prídu, ale vybodli sa na to a neprišli a to sa stalo vlastne dvakrát. Raz to vraj nespadalo do pôsobnosti ich rajónu a druhýkrát povedali, že to spadá, že prídu, a neprišli.

Moje ilúzie o útulkoch a OZ-kách sa postupne rozplývajú a silne nad tým uvažujem, že ich už podporovať nebudem. Česť tým slušným útulkom a OZ-kám, ale v niektorých majú fakt takýto divný a neslušný prístup, že som sa nestačila čudovať, ako to mali všetko na háku :cat29:.

Obyčajné ĎAKUJEM a milší prístup by dokázali zmeniť všeličo k lepšiemu.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55

Reklamy

Odoslaťod Lilez 15.7.2011 20:03

takže nie len ja mám taký pocit :( že to s nimi nie je "košer", ja len že keď sa k ľuďom takto správajú, ako sa potom správajú k zvieratkám ?
Tiež som nedostala ani len úsmev alebo milé slovo,nieto ešte ďakujem. Najprv som si myslela, že to len tá "pani je taká znudená", ale po čase som prišla na to, že celý personál. A to zakaždým, keď sme tam prišli pozerali na nás ako na vrahov :mutagen: Doteraz som nad tým mávla rukou, veď nerobím to preto aby mi niekto ďakoval, ale pre tie zvieratká, ktoré sa zakaždým tak tešili a skákali okolo nás :befucking: to bolo pre mňa vždy viac ako "ďakujem"
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb