• Reklamy

Zvieracie vegetariánstvo

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Zvieracie vegetariánstvo

Odoslaťod Hascor 30.9.2005 18:41

Čo vy na to? Často sa práve toto vytýka vegetariánom. "A zvieratá mäso jesť môžu?" Väčšina zvierat by inak neprežila, ale je už dokázané, že mačky a psy bez mäsa žiť vedia. Ale nie je to ich vlastné rozhodnutie...
Touto vecou si nie som celkom istý, tak hoďte nejaký názor :-)
Info o veg. krmive pre psy a mačky: www.aminews.cz
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: Zvieracie vegetariánstvo

Odoslaťod evusik 30.9.2005 21:49

Hascor napísal:Čo vy na to? Často sa práve toto vytýka vegetariánom. "A zvieratá mäso jesť môžu?" Väčšina zvierat by inak neprežila, ale je už dokázané, že mačky a psy bez mäsa žiť vedia. Ale nie je to ich vlastné rozhodnutie...
Touto vecou si nie som celkom istý, tak hoďte nejaký názor :-)
Info o veg. krmive pre psy a mačky: www.aminews.cz

ja osobne mam na vegetarianstvo celkovo taky trochu protichodny nazor :-) s veganstvom (t.j. ani vajcia, syry a akekolvek vyrobky zivocisneho povodu) nesuhlasim absolutne, kedze kvoli papkaniu tychto produktov zvierata zabijat nemusime. a co sa tyka masa, blbe je, ze sme jeho konzumaciu nechali dospiet do dnesneho meritka. v prirode to bolo vzdy zariadene tak, ze existovali isti predatori a ich obete - presne tak, ako je to u zvierat este stale. a kedze ludia sa pekne premnozili, musia zvierata na maso chovat v nehumannych podmienkach v klietkach 0,5x0,5 m (napr. hydina) :velmismutny: proti dedinskemu chovu zvierat principialne nic nemam, pokial sa rodina dajme tomu o prasiatko normalne stara a ked je uz stare, tak "padne za obet", ale u normalnych ludi velmi rychlo, takze netrpi o nic viac ako mys, ktoru si macka ulovi v prirode.
zastanca zvieracieho (macacieho/psieho) vegetarianstva nie som vobec, prave z toho dovodu, ktory si opisal - ze ak aj macka prezije bez masa, nie je to jej volba. nevidim dovod, preco by "pan tvorstva" mal menit zabehane pravidla, ktore v prirode funguju uz miliony rokov...
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Hascor 1.10.2005 13:50

vacsina vegetarianov ako poslednu moznost pripusta konzumaciu masa z volnych chovov. aj sz je za zrusenie velkochovov.
a este mi napadlo k veganstvu. su aj vitariani :-) ti nejedia ani napr. keksy s obsahom vajec alebo mlieka. to vegani mozu.
Sára - Mačka domáca
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod evusik 1.10.2005 21:00

Hascor napísal:vacsina vegetarianov ako poslednu moznost pripusta konzumaciu masa z volnych chovov. aj sz je za zrusenie velkochovov.
a este mi napadlo k veganstvu. su aj vitariani :-) ti nejedia ani napr. keksy s obsahom vajec alebo mlieka. to vegani mozu.

myslim, ze maso z volnych chovov je aj ovela zdravsie - zvierata aspon nie su napchate kadejakymi antibiotikami a maso nema kopec krvnych zrazenin sposobenych transportom a tyranim... len skoda, ze clovek z mesta bez kontaktov na dedine sa k takemuto masku prakticky nema ako dostat :-(
a tych vitarianov uz nechapem vobec - ved ako ublizujeme zvieratam konzumaciou mliecnych vyrobkov alebo vajec? (zase vynimajuc sliepky, ktore dostavaju hormony na zvysenu tvorbu vajec :-( ) tam uz ide podla mna skor o typ stravovania typu atkinson alebo dajme tomu bezsacharidova dieta. ziadny extrem nie je dobry :-(
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Monika 1.10.2005 21:38

Ja si myslim, ze zvierata maju dane cim sa zivit a ako. Priroda to zariadila a vyriesila tak, aby kolobeh zivota fungoval. Co sa tyka ludi, tak ti na vyber naozaj maju a je len na nich ako sa k tomu postavia a co si zvolia.
V nasej domacnosti sa najde maso iba v konzervach a v mrazaku pre micky. To vsak neznamena, ze odsudzujeme ludi, ktori maso jedia. Kazdy ma pravo vyberu...
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Hascor 1.10.2005 21:45

_
Naposledy upravil Hascor dňa 1.10.2005 21:49, celkovo upravené 1 krát.
Sára - Mačka domáca
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Hascor 1.10.2005 21:45

evusik napísal:
Hascor napísal:vacsina vegetarianov ako poslednu moznost pripusta konzumaciu masa z volnych chovov. aj sz je za zrusenie velkochovov.

myslim, ze maso z volnych chovov je aj ovela zdravsie - zvierata aspon nie su napchate kadejakymi antibiotikami a maso nema kopec krvnych zrazenin sposobenych transportom a tyranim... len skoda, ze clovek z mesta bez kontaktov na dedine sa k takemuto masku prakticky nema ako dostat :-(
a tych vitarianov uz nechapem vobec - ved ako ublizujeme zvieratam konzumaciou mliecnych vyrobkov alebo vajec? (zase vynimajuc sliepky, ktore dostavaju hormony na zvysenu tvorbu vajec :-( ) tam uz ide podla mna skor o typ stravovania typu atkinson alebo dajme tomu bezsacharidova dieta. ziadny extrem nie je dobry :-(

aby kravicka mala mliecko, musi sa otelit:). a to sa robi umelo. a podmienky, v ktorych kravy a sliepky ziju... viac na strankach sz v casti vegetarianstvo
Sára - Mačka domáca
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod armani 2.10.2005 10:42

Tak teda neviem. V mojej mladosti babka chovala kozičky aj kravičku tak mlieko mali vždy bez toho aby sa museki otelit. Možno je už iná doba a zmenilo sa aj toto? :-D Alebo SZ podáva skreslené informácie a spolieha sa na to, že dnešný mladí ľudia nevedia ako to naozaj v prírode funguje? Idem sa na to na ich stránku pozrieť. Možno sa dozviem dalšie nové informácie. :wink:
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Odoslaťod janula 2.10.2005 11:15

Mliecko je velmi zdrave, takisto aj mliecne vyrobky a starocia sa mlieko ziskava dojenim krav, koz, oviec.. samozrejme metoda sa zmenila, ale suhlasim s Armanim, krava nepotrebuje oteliet aby mala mlieko, nie som taka stara, ale ani mlada aby som to nevedela a nevidela :wink:
Kazdy ma pravo rozhodnut sa,co bude jest, ale podla mojho nazoru je najlepsia zmiesana strava :wink: Samozrejme by som najradsej kupovala kurcata z volneho chovu a nie z hydinarni.. ale kedze zijem v meste a nie na dedine, tak dostupnost takychto kurciat je dost obmedzena :-/
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Hascor 2.10.2005 16:09

Prečo majú kravy stále mlieko?

Krava má prvé teliatko vo veku dvoch rokov. Potom je desať mesiacov dojená a už po troch mesiacoch od pôrodu je umelo oplodnená. Jej vemeno je tak v kľude iba niekoľko posledných týždňov pred ďalším pôrodom. V priebehu mnohých mesiacov je krava súčasne telná a súčasne dojená. To znamená, že krava musí pracovať veľmi tvrdo, aby mlieko vyprodukovala. Bolo odhadnuté, že množstvo námahy, ktorú krava vyvinie na produkciu mlieka sa vyrovná námahe šesťhodinového cvičenia človeka každý deň. V neprirodzenom systéme intenzívneho poľnohospodárstva sú kravy umelo oplodňované insemináciou. Moderné dojnice sú schopné dať denne okolo 50 litrov mlieka. Je to desaťkrát väčšie množstvo, než potrebuje behom kojenia jedného teľaťa.
Sára - Mačka domáca
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod armani 2.10.2005 16:43

Tak toto čo si napísal je jasný prípad demagogie a zneužívania nevedomosti dnešných ľudí ktorí majú o prírode slabé informácie. Daj to čo si napísal prečítať tvojej starej mame, alebo nejakému staršiemu človeku z dediny. Uvidíš čo ti povie! Znova opakujem demagogia a propaganda najhrubšieho zrna za ktorú by sa nemuseli hambiť ani elitné osoby v oblasti propagandy. Toto sú práve tie kroky ktoré veľmi veľa ludí odradujú od spolupráce s rôznymi enviromentálnymi aktivistami a organizáciami.
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Kristína 2.10.2005 18:08

armani napísal:Tak toto čo si napísal je jasný prípad demagogie a zneužívania nevedomosti dnešných ľudí ktorí majú o prírode slabé informácie. Daj to čo si napísal prečítať tvojej starej mame, alebo nejakému staršiemu človeku z dediny. Uvidíš čo ti povie! Znova opakujem demagogia a propaganda najhrubšieho zrna za ktorú by sa nemuseli hambiť ani elitné osoby v oblasti propagandy. Toto sú práve tie kroky ktoré veľmi veľa ludí odradujú od spolupráce s rôznymi enviromentálnymi aktivistami a organizáciami.

Čo ľudí odrádza od spolupráce s aktivistami - extrémizmus.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod armani 2.10.2005 18:17

Ano, to je druhý faktor dôvodu na nespoluprácu. No mňa fakt zaráža aj také vymývanie mozgov ako je to v tom texte o mlieku. Je to fakt veľmi hrubé vymývanie mozgov. Tu to začína, pokračuje extremizmom a končí porušovaním platných zákonov. Aj boj za dobrú vec treba viesť zákonnými prostriedkami a čisto. Potom bude zaručene viacej ľudí a organizacií otvorene spolupracovať s ochranármi. Možno dokonca budú mať aj silu lobovať v jednotlivých krajinách za zmenu zákonov.
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:22

armani napísal:Tak teda neviem. V mojej mladosti babka chovala kozičky aj kravičku tak mlieko mali vždy bez toho aby sa museki otelit. Možno je už iná doba a zmenilo sa aj toto? :-D Alebo SZ podáva skreslené informácie a spolieha sa na to, že dnešný mladí ľudia nevedia ako to naozaj v prírode funguje? Idem sa na to na ich stránku pozrieť. Možno sa dozviem dalšie nové informácie. :wink:

to je presne ten rozdiel medzi "pasovym" chovom, kde verim, ze je tvorba mlieka umelo vyvolavana, a chovom domacim, proti ktoremu absolutne nic nemam :-) co sa tyka SZ, este ako babatko (cca 6-7 rocne :cerveny: ) som bola veeelmi aktivnou detskou clenkou, no preslo ma to, ked som sa od viacerych dospelych znamych dozvedela, ake financne machinacie sa tam robia. to je vsak az na vyssich postoch, takze vacsina clenov za to nemoze... ale aj tak - vsetko, do coho idu peniaze, sa casom bohuzial zvrhne a tak su potom formulovane aj informacie - aby nalakali co najviac ludi, ktori budu prispievat
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod evusik 2.10.2005 20:24

Monika napísal:Ja si myslim, ze zvierata maju dane cim sa zivit a ako. Priroda to zariadila a vyriesila tak, aby kolobeh zivota fungoval. Co sa tyka ludi, tak ti na vyber naozaj maju a je len na nich ako sa k tomu postavia a co si zvolia.
V nasej domacnosti sa najde maso iba v konzervach a v mrazaku pre micky. To vsak neznamena, ze odsudzujeme ludi, ktori maso jedia. Kazdy ma pravo vyberu...

v tom je prave ten pekny pristup - kazdy nech si papa, co chce :wink: velmi dobry kamarat aj s manzelkou su vegetariani a ich pristup sa mi paci najviac z tych, co som doteraz pocula - oni papaju zeleninku a ovocie, babka s dedkom, s ktorymi ziju v jednej domacnosti, papaju klobasky a slaninku a ich dieta dostava tiez maso, lebo je vo vyvine... a ked bude po puberte, samo sa rozhodne, ci bude vegetarianom, alebo nie.
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb