• Reklamy

Zvieracie vegetariánstvo

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod janula 3.10.2005 10:39

Ani ja nemam rada extremistov.. a samozrejme, ze vzdy sa to casom vdaka uzkej skupinke "vyvolenych" ochrancov vdaka peniazom zvrhne a bojuje sa len proti tomu, za cim nestoji dalsia skupinka "vyvolenych" ...
a okrem toho este som nepocula o tom, aby davala dojnica-krava 50 litrov mlieka denne :mutagen: .. ja viem, ze na nasich druzstvach alebo farmach da denne priemerna kravicka okolo 25 litrov mlieka :cica2:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Andulka 15.4.2006 15:05

som presvedčená, že mačka(pes/ďalšie šelmy dobrovoľne vegetaruánmi nebudú. Ich organizmus je vybavený istými enzýmami, ktoré napomáhajú tráveniu potravy, pre akú ich príroda prednostne vybavila. Tak ako my napríklad nemôžeme stráviť celulózu, lebo na to nemáme príslušné vybavenie enzýmov, dravci a predátori možno - pravdepodobne síce majú enzýmy aj na trávenie povedzme zeleniny, ale nie v takej miere. Som proti tomu, aby sa takto zasahovalo. Je mi ľúto obetí, ale v prírode to tak je a kým sa do toho nezačal kafrať človek, všetko bolo v dynamickej rovnováhe.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod juliena 15.4.2006 16:08

A ja s tebou úúúplne súúúhlasím. Ide o to, že aj my ľudia sme všežravce a odopierať si, čo je nám prirodzené (aj moja sestra takto v puberte experimentovala a dostala zdravotné problémy, z ktorých sa potom ťažko dostala pomocou hormonálnych (!) injekcií, lebo v dospievaní človek potrebuje vyváženú stravu) je viac proti zdraviu než za záchranu prírody. Nesmieme ísť proti prírode. Ak povedala, že budeme jesť mäso, že ho potrebujeme, tak v tom nevidím problém. Jediné proti čomu som je zabíjanie zvierat pre módu a pokusy. (Ešte v praveku ľudia potrebovali kožušinu zvieraťa aby prežili mrazy, ale zviera aj zjedli, no a dnes už máme toľko iných materiálov, že kožušinu nosia len tupci, kt. chcú poukázať na svoj luxus "mrtvolou na tele" ako napr. Nora "Monsterová"). :-/
A ked už niekto musí byť vegetarián, je to jeho dobrovoľné rozhodnutie, ale rozhodne by som do toho nezaťahovala domáce zvieratá. Tam sa treba riadiť podľa toho čo im je prirodzené. Mačičky sú rozhodne mäsožravce, ich organizmu vyslovene vyžaduje masíčko. :-D
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Re: Zvieracie vegetariánstvo

Odoslaťod Meegem 31.5.2014 8:23

Ja osobne za vegetariánstvo u pôvodných mäsožravcoch niesom vôbec :-) . Al toť môj názor .
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb