• Reklamy

ako tomu zabrániť ?!

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

ako tomu zabrániť ?!

Odoslaťod j0y 2.3.2010 18:49

NEBOLÍ ICH TO?
Ak sme bytosti, ktoré majú city, musí nám byť jasné, že aj zviera cíti bolesť. Hoci Descartes v roku 1600 pochyboval o existencii zvieracieho vedomia, o niečo neskôr vedci dokazovali, že aj zvieratá majú dušu. Dnes je situácia taká, že radšej si strčíme hlavu do piesku, než by sme priznali, že naše zvieratko trpí, lebo nie je zvyknuté na podmienky, aj keď sa ho nikto nemusí ani dotknúť. Ľudia, ktorí pracujú vo "fastfoodovom oddelení" zaobchádzajú zo zvieratami neľudsky a skúšajú na nich genetické pokusy. Kŕmia ich rôznymi chemickými stravami, čím škodia aj ľudom, ktorí potom jedia výrobky z týchto zvierat v rýchlom občerstvení. Chemický chov a genetické pokusy spôsobujú zvieratám veľké utrpenie.

VIVISEKCIA

Každý deň je na pokusy použitých viac ako milión zvierat. V laboratóriách je na väčšine z nich v mene pseudovedy konaná vivisekcia (z lat. pitvanie za živa ; Slovo vivisekcia pochádza z dvoch latinských slov "vivo" a "sectio" - "živé" a "rezať" - môžeme ho teda preložiť ako "rezať za živa". Teraz už je i neznalým možno jasnejšie o čo ide.)

LABORATÓRIUM
Iste každý prípravok sa musí poriadne odskúšať na živom tvorovi inak by predsa nemohol prísť na trh. Už ste počuli o tom ako sa testujú náplasti? Vezme sa králiček, náplasť sa nalepí a zlepí , nalepí a zlepí, nalepí a zlepí... kým králičkovi nejde vidieť kosť a koža. Šampóny sa skúšajú na mačiatkach, proste sa im nalejú do očí. Pravdepodobnosť, že mačka oslepne, je viac než 90 percentná. Na zvieratách sa tiež testujú lieky, zbrane, vírusy atď.

BITÚNOK
Keď počujeme slovo bitúnok nevybaví sa nám nič zvláštneho až na tisíce a tisíce umierajúcich zvierat, ktoré denne zažívajú peklo. V prepravníkoch určených pre 20 kráv sa tesná 50 vystrašených zvierat, než však dôjdu na bitúnok mnohé z nich prejdú horúčavou alebo sú jednoducho pošliapané svojimi druhmi Keď prepravník dorazí na miesto odstránia sa mŕtvoly. Zvieratá sú navyše dehydrované, pretože nedostávajú prísun vody aby mäso nezvodnatelo. Potom sa zvieratá odženú na svoju smrť... Keby ktokoľvek z nás prechádzal tou uličkou... zošalel by skôr než by došiel k cieľu. Zvieratá zato, že nám slúžia bez výhrad dostávajú zato neľudskosť v podobe týrania a mučenia smädom, hladom, bitkou, kopaním, rezaním nôh zaživa a podobne a napokon... krutá smrť, ktorá ich z ich utrpenia vyslobodí!

tento článok som z kopírovala zo stránky : mikinka.czweb.org/Tyranie.htm je to všetko veľmi smutnéé :velmismutny:
"Mačky nie sú nikdy neisté a nikdy neodpúšťajú. Možno im to tajne závidíme."
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.2.2010 15:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: ako tomu zabrániť ?!

Odoslaťod 9Alena9 2.3.2010 19:23

Ja ked vidim fotografie alebo citam o niecom takom tak mam pocit bezmocnosti,ale myslim ze za poslednu dobu sa to aspon z casti zlepsilo,aj ked ludska brutalita tu bude kym bude samo ludstvo bohuzial :-(
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Založený: 22.10.2009 9:35
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod j0y 2.3.2010 20:43

9Alena9 napísal:Ja ked vidim fotografie alebo citam o niecom takom tak mam pocit bezmocnosti,ale myslim ze za poslednu dobu sa to aspon z casti zlepsilo,aj ked ludska brutalita tu bude kym bude samo ludstvo bohuzial :-(

je to hrôza nemám slov :zhebni: ľudská hlúposť! :ikillyou:
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod galthea 3.3.2010 13:51

ale pastovať články - aj keď chválim záujem - naozaj nestačí.
úprimne - dávaš pozor aké krémy kupuješ? aké šampóny? aké mäso? z akých zdrojov? kde kupuješ oblečenie.

na internete je dosť zoznamov firiem, ktoré na zvieratách netestujú (LUSH napr., alebo BODYSHOP odmietajú aj len kupovať produkty od dodávateľov, čo tak robia), tak isto fariem kde máš garantované isté podmienky pre život zvierat a ich bezbolestné utrpenie, detto zoznamy obchodných reťazcov predávajúcich oblečenie, ktoré tiež nepodporujú kožušinové farmy. o vajíčkach a mlieku nehovoriac.
takže by bolo fajn miesto "pocitu bezmocnosti" začať reálne niečo robiť a dať si námahu a pozisťovať.

(a áno, trvalo mi dlho nájsť všetko toto, ale kozmetiku kupujem pravidelne od jednej firmy, u ktorej to mám overené, oblečenie detto - džínsy už roky kupujem bez skúšania tie isté len obmieňam farby, nehovoriac o mäse z hypermarketov. ...)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod katarína 3.3.2010 16:15

aj napríklad také obyčajné vajíčka- kolko sliepok trpí, článok tu :
http://www.slobodazvierat.sk/Pozor-na-vajcia.97.0.html
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21

Reklamy

Odoslaťod j0y 3.3.2010 17:48

galthea napísal:ale pastovať články - aj keď chválim záujem - naozaj nestačí.
úprimne - dávaš pozor aké krémy kupuješ? aké šampóny? aké mäso? z akých zdrojov? kde kupuješ oblečenie.

na internete je dosť zoznamov firiem, ktoré na zvieratách netestujú (LUSH napr., alebo BODYSHOP odmietajú aj len kupovať produkty od dodávateľov, čo tak robia), tak isto fariem kde máš garantované isté podmienky pre život zvierat a ich bezbolestné utrpenie, detto zoznamy obchodných reťazcov predávajúcich oblečenie, ktoré tiež nepodporujú kožušinové farmy. o vajíčkach a mlieku nehovoriac.
takže by bolo fajn miesto "pocitu bezmocnosti" začať reálne niečo robiť a dať si námahu a pozisťovať.

(a áno, trvalo mi dlho nájsť všetko toto, ale kozmetiku kupujem pravidelne od jednej firmy, u ktorej to mám overené, oblečenie detto - džínsy už roky kupujem bez skúšania tie isté len obmieňam farby, nehovoriac o mäse z hypermarketov. ...)

ak mám pravdu povedať iba teraz som sa dozvedela čo sa hrozného deje so zvieratkami ...takže som si to vôbec nevšímala...dosť ma to mrzí...takže keď si budem do budúcna kupovať nejaké výrobky tak by vzadu malo byť napísané či je to testované na zvieratách nie ? lebo neviem či tie všetky firmy zapamätám...
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod j0y 3.3.2010 17:50

katarína napísal:aj napríklad také obyčajné vajíčka- kolko sliepok trpí, článok tu :
http://www.slobodazvierat.sk/Pozor-na-vajcia.97.0.html

ja vajíčka nejem...takže aspoň toto pre začiatok :-)
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 3.3.2010 17:51

Krmivá kruto testované na zvieratách:

PROCTER & GAMBLE: IAMS, EUKANUBA,
MARS: Pedigree, Cesar, Whiskas, Sheba, Kitekat, Pal, Chappie, Bounce
NESTLÉ: Friskes, Friskies Petcare, Bonio, Wunalot, Soilers, Felix, Arthur´s, Choosy, Alpo, Mighty Dog
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod j0y 3.3.2010 17:57

9Alena9 napísal:Krmivá kruto testované na zvieratách:

PROCTER & GAMBLE: IAMS, EUKANUBA,
MARS: Pedigree, Cesar, Whiskas, Sheba, Kitekat, Pal, Chappie, Bounce
NESTLÉ: Friskes, Friskies Petcare, Bonio, Wunalot, Soilers, Felix, Arthur´s, Choosy, Alpo, Mighty Dog

a aké krmivo nieje testované ??? :velmismutny:
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 3.3.2010 18:29

Joy tie ostatne :wink: mozno ,to clovek nikdy nevie,ale ja tieto znacky urcite kupovat nebudem ,pre macicku je nazdravjsie aj tak iba masko ,je to na kazdom ako sa rozhodne :-)
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod j0y 3.3.2010 19:27

9Alena9 napísal:Joy tie ostatne :wink: mozno ,to clovek nikdy nevie,ale ja tieto znacky urcite kupovat nebudem ,pre macicku je nazdravjsie aj tak iba masko ,je to na kazdom ako sa rozhodne :-)

to je irónia osudu ...hmm mäsko... všetci vieme odkiaľ a ako sa to "mäsko" spracováva... je to hrozné :smutny: :velmismutny:
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod galthea 3.3.2010 21:54

hladaj výrobky so značkou netestované na zvieratách, prípadne Animal friendly. aj mäso. len treba hľadať.
ad vajíčka "vajce s číslom tri do košíka nepatrí" je tiež ľahko zapamätateľné, nie? (prvé číslo na značke, väčšinou aj s označením krajiny pôvodu - 3 je klietkový chov, 2 myslím podstieľkový a 1 sú voľne pobehujúce sliepočky:))
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod ivanya 4.3.2010 12:56

pripajam zoznam firiem, ktore testuju na zvieratkach :-(

http://search.caringconsumer.com/search ... 0&Dotest=8
Dafnne, SK, Bri a, *30.6.2009
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.9.2009 19:31

Reklamy

Odoslaťod j0y 4.3.2010 17:24

ivanya napísal:pripajam zoznam firiem, ktore testuju na zvieratkach :-(

http://search.caringconsumer.com/search ... 0&Dotest=8

budem sa snažiť nekupovať od týchto firiem :-( bodaj by sa to všetko skončilo :velmismutny:
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod 9Alena9 4.3.2010 19:58

:-) Tu je hlavna diskusia o tom,treba prestudovat :-)
viewtopic.php?f=8&t=2517
Obrázok používateľa
9Alena9
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb