• Reklamy

Macicka na ulici

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Macicka na ulici

Odoslaťod bombul 24.8.2010 16:26

Dobry den,

Rada by som sa s vami poradila v jednej veci byvam na sidlisku a dnes som vysla na balkon a pod balkonom spala macka, myslela som si, ze chuda cica je mrtva tak som na nu zavolala a na moje prekvapenie sa prebrala a usla...
Nevedela som, co robit macicke som nechala pod balkonom jedlo a o par hodin som ju vycihala ako ho zerie ale akonahle ma zbadala opat usla :-(
Cica alebo kocur to neviem rozoznat sa strasne boji vsetkeho, co sa pohne neda sa k nej vobec priblizit... od pohladu by som povedala ju niekto vyhodil z domu ale uz dlhsie zije na ulici, nie je vychudnuta ani vypelichana ma peknu bielo ciernu srst a nevyzera, ze by bola zranena len sa strasne boji :velmismutny:

Co s tym? Nechat ju tak? Alebo sa pokusat ju odchytit? Domov ju isto nemozem doviest, nasi by mi dali :-( ale je mi jej luto predsalen mozno teraz sa uzivi ale co urobi v zime na sidlisku? :velmismutny: :velmismutny:

Neviete o niekom kto by sa jej ujal a pokusil sa ju chytit?

Ach ano aby som nezabudla byvam v Trencine.

Dakujem vam za reakcie
bombul
Nováčik
Nováčik

Založený: 11.8.2010 23:15
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Macicka na ulici

Odoslaťod AndreaO 25.8.2010 9:30

Nechat ju tam a prikrmovat. Ak macicka nechce nadviazat kontakt, tak sa o to nesnazte. Jedine co treba v buducnosti spravit je sterilizovat ju, aby ich tam nebolo zrazu 10, ale nesnazte sa prilis skamaratit ju.
Dospela placha macicka na ulici prezije a ak cely zivot pozna len zivot vonku, je tam stastna. Ak takuto macicku uvaznis v byte, je to pre nu naozaj vazenie. Takze osobne by som ju prikrmovala (aby sa naucila pravidelne vracat), nasledne odchytila (pomocou odchytovej klietky) a sterilizovala a vratila spat.
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Zdenicka 2.10.2010 20:20

A mozno ak je kde spravit jej budicku ale aby nikoho nerusila. Krmicky robia z bananovej krabice zateplia polystyrenom zabalia do velkeho plastoveho vreca na smeti a budicka na zimu je dokonala. Ale ak nieje kde ju vhodne umiestnit macicka si najde sama vhodne miesto a ak bude mat dostatok potravy zimu vporiadku prezije.
Zdenicka
Nováčik
Nováčik

Založený: 17.8.2010 13:05
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Meegem 6.6.2014 20:05

Skús ju odchytiť a minimálne sterilizovať ... Ale na tvojom mieste by som jej našla miestečko v nejakom dobrom útulku :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb