• Reklamy

Kŕmenie vonkajších mačiek

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Kŕmite vonkajšie mačky?

Anketa bola ukončená dňa 6.9.2008 17:18

Ano
15
75%
Nie
5
25%

Celkový počet hlasov : 20

Kŕmenie vonkajších mačiek

Odoslaťod St.Germain 12.12.2005 17:18

Kto má skúsenosti s kŕmením vonkajších mačiek, a kolko v ich v priemere kŕmite. Prípadne sem kludne dajte fotky vašich vonkajších mačiek. Myslíte si, že každý správny milovník mačiek by mal kŕmit vonkajsie mačky?
Majster,
St.Germain
Chovateľ
Chovateľ

Založený: 9.5.2005 18:57
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Petra17 12.12.2005 19:50

My kŕmime vonkajšie mačičky, pravidelne čiernu mačičku Tetu, teda každý deň a nepravidelne 3 ďalšie, podľa toho, ako sa objavia. A myslím si, že žiadny skutočný milovník mačiek neodmietne hladného prišelca :cica:
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod evusik 12.12.2005 20:54

u nas na sidlisku sa vonkajsie macky vyskytuju dost malo, ale ked sa nejaka objavi, dostane masicko :wink:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod lenka 13.12.2005 7:39

Je zaujímave, že hoci moja mama nie je žiadny milovník mačiek, kŕmi polovicu mačiek v dedine :-) teda vlastne dokrmuje - hlavne v zime, keď nemajú možnosť chytiť si nejakú tú myš :wink: vždy sa u nich po dvore potuluje nejaká mačka

dostávajú varené mäsko, niekedy aj surové a niekedy granule, k tomu sem tam nejaké to vajíčko

takže nie len milovníci mačiek kŕmia vonkajšie mačky :-D
Klučková Lenka
Žilina

Bonifác / kríženec TUA - veeeľký lenivec
Ginger / kríženec BRI
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Odoslaťod janula 13.12.2005 10:09

.. v okoli nasho bydliska som videla len raz vonkajsiu cicusu, ale hned ako som vysla z bytu uz jej nebolo a doteraz som ju uz nevidela... takze vonkajsie macicky nekrmim, lebo nemam ake.. teda ak sa nerata prikrmovanie maciek u starych rodicov, ktorym pravidelne pri kazdej navsteve donesiem nejake dobrotky :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Re: Kŕmenie vonkajších mačiek

Odoslaťod Magda 13.12.2005 13:06

Keď u nás sú túlavé mačky, vždy ich krmím, ale nikdy to netrvá dlho, lebo v našom meste ich vždy otrávia. U nás sú proste takí milí ludia :evil: . Asi pred týždňom som sa velmi potešila, keď som pred našim vchodom zbadala potkana, mohli by sa premnožiť, lebo sú asi oblúbenejší ako mačky. Ale musím povedať, že poznám aj dosť ludí, ktorí mačky krmia.
Magdaléna Gejdošová

Cica/ domáci rozmaznaný tiger, asi 1.7.2002
Azzalea BumbleBee ENDLESS INFINITY - Azalka / BRI čierna dymová - domáci miláčik, 23.7.2004
Čimko/ domáci kocúrik, jar 2004
Obrázok používateľa
Magda
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 18:41

Reklamy

Kŕmenie

Odoslaťod Peter Polák 14.12.2005 8:46

Tam kde bývam, susedia panelové domy s rodinnými domami a pri mojom vhcode krmim cca 5 mačiek. Nechávam im vonku garnule, ktorými moje zaltíčka doma pohrdnú... :-)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod armani 14.12.2005 9:41

Krmili sme, no prestali. Bývame tesne pri hlavnom ťahu do mesta a často sa stávalo, že .... Však to poznáte. Radšej sme prestali.
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31

Reklamy

Kŕmenie

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 14.12.2005 15:20

V našom okolí nie je miesto, kde by som mohla nejakú tu mištičku položiť. Každý večer ideme s manželom na večernú prechádzku s našim Aljašským malamutom a keď sa ho mačička zľakne a vylezie na strom, vtedy prinesieme jedlo a väčšinou ju odnesieme k nám, odčervíme, dáme zaočkovať a hľadáme náhradný domov.
martina polák buzgo/Prešov

CH Wall Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovný kocúrik-nedočkavec
Dolly Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovná mačička-čakateľka
Batman / Domáci maznáčik kocúrik najdúšik
Empír / CHA / Kastrovaný kocúrik - 6kg mazlič :-)
Aekhin (č:Ajkin) / Aljašský malamut / Ochránca mačiek

+ cca 30 nalezencov v Depozite: www.priateliazvierat.sk
Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Založený: 15.10.2005 10:46

Reklamy

Odoslaťod Petra17 14.2.2006 14:29

Práve dnes som sa dostala do slovnej potyčky s jednou pani od nás v činžiaku. Vadilo jej, že prikrmujeme vonkajšie mačičky a že keď s tým neprestaneme, tak to poženie vyššie, na úrad životného prostredia. Na otázku, prečo by sme ich kŕmiť nemohli, odpovedala: LEBO MAČKY ROZNÁŠAJÚ CHOROBY!
Vo vlastnom záujme sme zavolali na životné prostredia a tam nám povedali, že zo zákona je zakázané kŕmiť vonkajšie mačky, lebo sú nosičmi chôrob...blablabla.Na otázku, prečo teda mesto nerobí nič preto, aby sa nerozmnožovali, nám povedala, že niekoho pošlú, aby ich odchytil a dal do útulku. hahaha. Mám vidieť, ako tie mačičky dajú do útulku :ikillyou:
Som z toho smutná, nahnevaná a rozčarovaná zároveň. V dnešnej dobe začína ľuďom vadiť už čokoľvek.Možno aj to, že dýchame s nimi ten istý vzduch.
Som zvedavá, ako ďaleko je tá pani schopná zájsť, ale určite si pred ňou už nedám servítku pred ústa...
Apropo...tie mačičky obývajú areál materskej škôlky a určite nie sme jediní, kto ich kŕmi. A keď rodičom nevadí, že v škôlke, kam chodia ich deti, žijú voľne žijúce, zdôrazňujem DOMESTIKOVANÉ, mačky, tak neviem, čo koho do toho, že im chodíme raz za deň z vlastnej vôle naplniť brušká.
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39

Reklamy

Odoslaťod evusik 14.2.2006 22:48

ja som sa tiez stretla s tym, ako jeden znamy (mamin kamarat) zacal bulikat nieco o tom, ako macky roznasaju choroby (pricom narazal na moje macky, ktore ziju vyhradne v byte a su ockovane, odcervene atd.)... na to som mu povedala, ze on ma v sebe omnoho viac svinstva (pardon za vyraz) ako tie macky a nech nehovori nieco, o com nema ani paru... taki ludia ma dokazu vytocit - budu dristat nieco len preto, ze niekde poculi, ako tetka dostala tetanus z macacieho skrabnutia. tak pre istotu zakazme pestovat ruze, lebo sa deti na nich mozu popichat/poskriabat a dostat tetanus... peti, celkom ta chapem, najma kvoli tomu, ze taketo bludy podporuje aj zakon :-(
P.S.: som si vedoma toho, ze volne zijuce a veterinarne neosetrene macky mozu mat kopec chorob - rovnako ako holuby, vrabce, tulave psy, vevericky, jelene, rozna vysoka zver a rovnako ako obyvatelia romskych osad, ktore prekypuju zltackami a sifylismi vsetkeho druhu (teraz bez akehokolvek rasizmu, ide len o priklad). tak pre istotu zakonom zakazme ludom priblizit sa k tymto "kontaminovanym individuam", aby nahodou niekto nedostal nejaku chorobu. :-(
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

evusik

Odoslaťod Andulka 12.4.2006 21:48

presne...

all
u nás sa okolo domu mačky nepotulujú, ale v záhrade ich máme teraz 4, a tie, keď počujú kľúče, už vedia, že sa im nesie niečo dobré pod zub a vítajú nás. a samozrejme, že im pravidelne v každom počasí niečo donesieme (teraz len manžel, ja sa učím na skúšky, ale inokedy každú sobotu som tam aj s maškrtami).
P.S. Tie kúsky nie sú rohlík, ale kolieska špekáčkov.
Prílohy
Strakatý 1.jpg
tento maličký zmizol
Strakatý 1.jpg ( ) Zobrazená 10345 krát
Maličký čierny 2.jpg
teraz najmenší kocúrik v záhrade
Maličký čierny 2.jpg ( ) Zobrazená 10346 krát
Maličká2.jpg
Jedna zo záhradných: pred 2 rokmi sme sa báli, že neprežuňije zimu, bola najmenšia z mačiatok, prežila a je krásna a milá.
Maličká2.jpg ( ) Zobrazená 10342 krát
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02

Reklamy

Odoslaťod Martina Polák Buzgo 13.4.2006 17:37

Tie sú krásne :-)
martina polák buzgo/Prešov

CH Wall Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovný kocúrik-nedočkavec
Dolly Bohemia Indigo, CZ / CHA / Chovná mačička-čakateľka
Batman / Domáci maznáčik kocúrik najdúšik
Empír / CHA / Kastrovaný kocúrik - 6kg mazlič :-)
Aekhin (č:Ajkin) / Aljašský malamut / Ochránca mačiek

+ cca 30 nalezencov v Depozite: www.priateliazvierat.sk
Obrázok používateľa
Martina Polák Buzgo
šelma
šelma

Založený: 15.10.2005 10:46

Reklamy

Odoslaťod mainka 14.4.2006 10:22

Podarilo sa nam z vonku zachranit 1. macicku, ktora po dvoch tyzdnoch
umrela,lebo bola chora.A teraz mame druhu macicku,a tej sa dari dobre. To je jej brat :wink:
môj kocúrik Norinko :firstplace:
Obrázok používateľa
mainka
mačiatko
mačiatko

Založený: 29.3.2006 16:39
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod biosun 14.4.2006 22:53

Petra17 napísal:Práve dnes som sa dostala do slovnej potyčky s jednou pani od nás v činžiaku. Vadilo jej, že prikrmujeme vonkajšie mačičky a že keď s tým neprestaneme, tak to poženie vyššie, na úrad životného prostredia. Na otázku, prečo by sme ich kŕmiť nemohli, odpovedala: LEBO MAČKY ROZNÁŠAJÚ CHOROBY!
Vo vlastnom záujme sme zavolali na životné prostredia a tam nám povedali, že zo zákona je zakázané kŕmiť vonkajšie mačky, lebo sú nosičmi chôrob...blablabla.Na otázku, prečo teda mesto nerobí nič preto, aby sa nerozmnožovali, nám povedala, že niekoho pošlú, aby ich odchytil a dal do útulku. hahaha. Mám vidieť, ako tie mačičky dajú do útulku :ikillyou:
Som z toho smutná, nahnevaná a rozčarovaná zároveň. V dnešnej dobe začína ľuďom vadiť už čokoľvek.Možno aj to, že dýchame s nimi ten istý vzduch.
Som zvedavá, ako ďaleko je tá pani schopná zájsť, ale určite si pred ňou už nedám servítku pred ústa...
Apropo...tie mačičky obývajú areál materskej škôlky a určite nie sme jediní, kto ich kŕmi. A keď rodičom nevadí, že v škôlke, kam chodia ich deti, žijú voľne žijúce, zdôrazňujem DOMESTIKOVANÉ, mačky, tak neviem, čo koho do toho, že im chodíme raz za deň z vlastnej vôle naplniť brušká.

Petra17: Aj ked nepoznam slovenske zakony, toto je skutocne hlupost:
Vo vlastnom záujme sme zavolali na životné prostredia a tam nám povedali, že zo zákona je zakázané kŕmiť vonkajšie mačky, lebo sú nosičmi chôrob...
Na zaklade uvedeneho si vyziadaj vzdy meno s kym hovoris a ziadaj o pisomne vyjadrenie. Na zaklade uvedeneho mozes podat na uvedenu osobu staznost. :-/ pretoze aj ona je moznym nosicom roznych vaznych ochoreni a preto zo zakona nesmie konzumovat podavanu stravu.
biosun
mačiatko
mačiatko

Založený: 14.4.2006 21:11
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb