• Reklamy

Kŕmenie vonkajších mačiek

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Kŕmite vonkajšie mačky?

Anketa bola ukončená dňa 6.9.2008 17:18

Ano
15
75%
Nie
5
25%

Celkový počet hlasov : 20

Re: Kŕmenie vonkajších mačiek

Odoslaťod Anjika 7.7.2011 20:58

No, čo sa týka prenosu chorôb, chytiť dačo môžem aj v autobuse. Všetci vieme, "čo" sa tam občas vozieva. Ja mám vonku jednu cicu (boli tri), aj ju kŕmim, aj hladkám. Aj sa mi stalo, že susedkin synček ju chcel pohladkať, ale to som ja povedala, že nie. Lebo mačka ho nepozná a mohla by ho poškriabať a to by nebolo dobré, predsa len, chodieva po kontajneroch a nemá čisté drápky. Ale je zlatá, aj keď teraz veľa pĺzne. :iloveyou: :cat10:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod kocaci tato 20.11.2011 0:39

prosím vás mám otázku. mám doma kastrátika 4 ročného, z ulice. pánečko domečku je to. keď som bol nedávno prepisovať auto na polícii na kopčianskej, všimol som si tam túlavú dušičku. ryšavo bielu. kúpil som jej v bufete na polícii aspoň párky. teraz mi ide o toto: chcem si toho malého tuláka zobrať domov. samozrejme, asi má blšky, a pod. ako mám postupovať? krok1 - vezmem ho veterinárke na odblšenie a odčervernie. no ide mi o to, čo doma? ak by sa neznášali? ďakujem za každú radu.
kocaci tato
Nováčik
Nováčik

Založený: 19.11.2011 23:53
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 20.11.2011 10:42

trošku sa tu pohrabet, témy o zoznamovaní dvoch miciek tu určite sú.

Prvý krok, otestovať mačku na FeLV a FIV (ak nemáte, tak aj pána domáceho), odblšiť, odčerviť a nechať 1-2 týždne v "karanténe" - t.j. v inej miestnosti, keby sa ešte čosi objavilo.
A potom to už nechať len na nich dvoch, ja mám zatiaľ so zoznamovaním len dobré skúsenosti :wink:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Dominika 16.10.2012 19:48

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Mamina pracuje v reštaurácii v Bratislave a majú tam jednu túlavú mačičku, ktorú kŕmia, tá má už dve mladé. No a teraz vyzerá, že čaká ďaľšie mačiatka. Tak som jej vravela, že by bolo najlepšie, keby ju dali sterilizovať. Ale ona sa dá lendva pohladkať, iba tak trošku mojej mamine.. Neviete, či toto s týmto nevie nejaké združenie pomôcť? Najmä s odchytom?
Obrázok používateľa
Dominika
šelma
šelma

Založený: 30.12.2008 18:23

Reklamy

Odoslaťod Dorka 18.10.2012 11:35

Dobrý deň, skúste kontaktovať Občianske združenie MačkySOS, alebo Občianske združenie Mačky. Jedni, alebo druhí Vám isto pomôžu. http://www.mackysos.sk/
http://www.e-macky.sk/
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod catca 19.10.2012 21:26

Ja len držím palce všetkým, ktorí pomáhajú pouličným mačičkám, ktorí neváhajú obetovať financie na ich preliečenie a najmä kastráciu. A nedbajú na pitomé vyhlášky miestnych pánov, že sa také mačičky nesmú kŕmiť! (Bože - Petržalka.... našťastie moje susedy si z toho nič nerobia a naše cicuchy vonkajšie sú krásne, zdravé, odčervené, kastrované, kŕmené a napriek tomu nám statočne robi deratizačnú jednotku!)
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod kikamici 19.11.2012 16:15

a čo ešte robíte s tými vonkajšími mačkami? My kŕmime a aj odčervuje pastou v našom okolí štyri mačičky, asi 2-3 ročné, dali sme ich aj sterilizovať. Ešte tam chodia dvaja kocúri, tých by sme chceli chytiť, lebo nie sú kastrovaní, a napádajú tieto micenky. Dokonca až tak, že tie miceny sa chuderky odsťahovali zo svojich búdičiek, teraz prespávajú pod autami, a v kríkoch, lebo v tých búdičkách chrápu tie kocúriská. Micenky aj tak nervózne žerú aj ráno aj večer, stále sa obzerajú, kde sú tí kocúri. Ja som ubytovala jednu z nich moju oblúbenú u nás pod schodmi, v krabici, s tou sa mojkám, už ma vždy čaká. Ale zase smola je tá, že kvoli tomu prebieha cez ulicu. Ale aj ked nemala krabicu, tak spávala na trávniku pri schodoch, tak som si povedala, že ked už behá cez ulicu, aspoň nech spí v teple.
Niekde som tu čítala, že načo robiť mačkám búdičky, že oni si už miesto nájdu, no ale v zime? neviem..... Ináč, občas tam pribudnú aj nejaké mačence, budto ich tam nechá mačka, alebo minule jedno väčšie tam nechal nejaký "dobrák" človek, ale našťastie, tie sa nám vždy podarí umiestniť, alebo ich berie pani do rakúskeho útulku. Rakúšanie asi majú lepší vzťah k mačkám ako my, lebo vždy sa umiestnia. Robíte aj vy mačkám aj búdičky, alebo len kŕmite?
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod catca 20.11.2012 23:25

Držím všetkým moc palce - aj my kŕmime, staráme sa. A niektorí susedia nadávajú, sťažujú sa. Prvé pravidlo - odchytiť aj s pomocou SOS a iných a dať kastrovať a sterilizovať . Urobiť na zimu búdičky a vybojovať so susedmi, že to nešpatí. Vysvetliť im (stále donekonečna) , že tam, kde sú mačičky, nie sú potkany. U nás to tak je. Moc držím palce a robím to aj na počesť našej mačenky, ktorá tu bola veľa veľa rokov, mala natrhnuté uško, krásne priadla a túlila sa a raz, túto jeseň už neprišla... Zle už micucha počula, tak asi.... Ale nikdy na krásnu babuľku nezabudneme. A robíme osvetu, osvetu, osvetu....
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod Meegem 6.6.2014 19:43

Bývam 2 km od dediny takže je tu susedov :-) . Ale mám takých susedov, že no comment o zvieratká sa nestarajú ... Takže dokrmujem úplne všetko! :-)
Susedové psy, mačky, srnky v lese, vtáčiky... A hlavne v zime. Mám doma aj jazierko hlavne kvôli lastovičkám ktoré nám hniezdia na dome tak aby mali kde piť a nosiť si vodu na stavbu nových hniezdočiek :) . No, máme to doma pestré
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb