• Reklamy

Mačky ako jedlo, alebo nekultivované národy...

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Mačky ako jedlo, alebo nekultivované národy...

Odoslaťod Peter Polák 15.4.2006 19:06

Mačky ako jedlo, alebo nekultivované národy ziedia všetko čo žije a dýcha. Neadlo mi nereagovať na fotky, s ktorých sa mi dvíha žalúdok a potvrdzuje moju bezbranosť v boji proti niekomu tak divokému a barbarskému! Na druhej strane, ako vegetarián je mi lúto akéhokoľvek tvora, ktorý skončí na tanieri a zaženie niekomu hlad! http://forum.animalproduct.sk/album_cat.php?cat_id=12

:velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:
Naposledy upravil Peter Polák dňa 3.2.2007 16:16, celkovo upravené 1 krát.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Andulka 15.4.2006 22:07

Vedela som, že také čosi existuje. my sme proti tomu bezmocní. Nechci vedieť, ako to robia v Číne, ale aj toto je hnusné. Je to detinské, ale nemôžem si pomôcť, srdečne im všetkým želám plné domy hojne sa množiacich nevykynožiteľných myšía švábov.
Ako aj každému, čo mickám ubližuje z iných dôvodov ako že ich chce na pekáč...tým prajem to isté.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Založený: 29.3.2006 18:02
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Bea 16.4.2006 13:08

Chápem všeobecné rozhorčenie ohľadne konzumácie mačiek. Aj mne sa to bridí. Nedá mi ale nespomenúť naše dobré "civilizované" zvyky konzumovať hovädzinu. Skúsili ste sa niekto na to pozrieť z perspektívy takého Inda? Krajine, ktorej kultúra má 5000 ročnú tradíciu sa náš civilizovaný zvyk živiť sa kravským mäsom musí zdať niečím, čo si zaslúži večné zatratenie..

Je to všetko len vec pohľadu. Iný kraj, iný mrav... Mňa rovnako rozhorčuje zvyk našich najbližších západných susedov konzumovať v niektorých moravských dedinách psov...

A čo znamenajú tie krádeže psov na východnom Slovensku v posleedných mesiacoch? Naši "tmavší spoluobčania" si nimi bez škrupúľ vylepšovali jedálny lístok... Hlad s človekom urobí zvláštne veci a pud sebazáchovy je silný..

Spomenula si Čínu... práve pred niekoľkými dňami som počula prednášku o tom, ako sa v istých regiónoch Číny, kde vždy vládla veľká chudoba, do jednálneho lístka dostali mačky.. Je to tak už tisícky rokov a dotyční obyvatelia tých regiónov by sa asi nášmu rozhorčeniu úprimne čudovali.

V niektorých častiach Turecka a Mongolska ti ako najlepšiu lahodku ponúknu baranie oko. V Afrike zasa niektoré kmene konzumujú teplý opičí mozog - na surovo! Chudáčik zlatý šimpanz?!

Pojem "barbarstvo" či "necivilizovanosť" môže byť v každej kultúre chápaný inak. Nikde nie je povedané, že tá naša definícia je jediná správna.

A za to tvoje želanie ohľadne myší a švábov by sa ti možno poďakovali - šváby sú totiž zdrojom vitamínov a sú veľmi zdavé. Sú to čisté proteíny!!!

Som ale napriek tomu veľmi rada, že žijeme tu, kde sa k mačkám správajú ľudia inak - aj keď je ešte stále veľa tých, ktorí k nim majú veľmi "konzumný" prístup .
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod juliena 16.4.2006 21:22

Súhlasím s Beou. Je to hrozné, ale rovnako je nepochopiteľné pre niektoré národy a náboženstvá, že papáme tie "špinavé" prasiatka.
PS: Nekultivovaný či nekultúrny, počula som, že aj v niektorých častiach Francúzska dostať "špecialitu z mačacieho mäsa"... dokonca si pamätám udalosť z novín, kde sa spomínalo, že mačky boli odchytené na ulici a nie "z chovu" :smutny: a preto sa rozšírila nejaká choroba medzi ľuďmi, kt. sa v danej "reštike" stravovali. Je to smutné.
Ale je to ako v Ázii, kde sa bežne pojedajú psy a mačky (hlavne v chudobnom Thajsku), pričom tam modernejší ľudia zároveň chovajú ako miláčikov mačičky aj psíčkov, ba dokonca sa k nim chovajú lepšie ako k deťom. Postavené na hlavu. :jaziram:
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod Andulka 16.4.2006 21:32

celkom dobre chápem možné rozhorčenie Indov...a možno niekde by sa naozaj tým švábom potešili, ale nie v našich zemepisných šírkach. Nehovorím o nejakej kultúrnosti alebo nekultúrnosti, mám k mačkám, psom a pod. taký vzťah, že by som to nezožrala ani za nič.
Neviem, čo je barbarstvo a naozaj každý môže mať pre to inú definíciu. K tomu sa nevyjadrujem. Ale s požieraním mačiek, psov a pod. teda nemôžem súhlasiť, je mi to proti srsti. Len to som chcela povedať.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Reklamy

Človek vegetarián

Odoslaťod Peter Polák 16.4.2006 21:47

Keby ludia boli vegetariáni, tak by bol život na Zemi posvätný. A potom by neboli žiadne vyhovorky, ja jem to a ty to... hm :-( :TomyAngelo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod juliena 17.4.2006 8:46

To nie sú výhovorky. To je príroda. Už som niekde spomínala, že sestra si vegetariánstvom v puberte uhnala veľké zdravotné problémy. Zastavilo sa u nej dospievanie !!! Trvalo niekoľko týždňov hormonálnej (injekčnej !!!) terapie, aby sa opäť naštartoval proces dospievania. Bude rada ak bude môcť mať deti. Pri tej príležitosti sa rodinná lekárka vyjadrila, že vegetariánstvo nepatrí do rúk ani deťom ani dospievajúcim. Tí potrebujú vyváženú stravú plnú živočíšných bielkovin z mäsa. Dospelému organizmu neuškodí, ale aj tak neodporúča striktne vegánsku stravu, radšej vegetariánsku s množstvom strukovín, soje, vajičok a rybieho mäsa. Ale sama by sa na to nedala, lebo organizmus strádá.
Ja som "mäskožravec", ale väčšinou jem len hydinu. Kedysi som jedla aj zajace (dedko choval), ale dnes mi je týchto zvieratiek ľúto. Sú malé a hebké ako mačičky. A sú to nežné stvorenia. Dokonca som 2 mala v byte. :-D
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Andulka 17.4.2006 20:12

tiež si dám mäso, nie som vegetarián, ale bola by som rada, keby sa aj s hospodárskymi zvieratami zaobchádzalo dobre, aby netrpeli ani počas svojho života a ani keď nastane ich koniec.
Jem hydinu a ryby. A tiež bravčové. Párkrát som mala aj zajaca, ale moc mi to nešlo dolu krkom, aj keď musím uznať, že pripravený bol výborne. Keď som si predstavila tú chlpatú kôpku ležiacu u svokrovcov na balkóne a predstavila som si, že nedávno ešte skákal...
Moja babka chovala sliepky, husia prasiatko a veru sa mali počas života dobre. Sliepky si chodili po lúke ako sa im chcelo, dostávalo sa im zrna a trávy dle libosti, husi dtto a mali blízko aj potok, kde sa vykúpali kedy a ako sa im zachcelo, len večer ich babka alebo my nahnali do kurníka (chlievika). A veru husi neboli týrané násilným prekrmovaním na sádlo. Boli to všetko skrz-naskrz zdravé zvery s dostatkom pohybu a so skvelou starostlivosťou - až do samého konca.
Hoci musím priznať, že k mačičkám už takí milí neboli. Mačky boli na lovenie myší. Vždy mali nachystanú misku s mliekom a občas im babka hodila nejaké zbytky, keď čistila kuru, ale museli loviť. Maznali sme ich akurát tak my so sestrou a s kamarátkami.
Obrázok používateľa
Andulka
šelma
šelma

Reklamy

nemýl sa

Odoslaťod Peter Polák 17.4.2006 20:34

juliena napísal:To nie sú výhovorky. To je príroda. Už som niekde spomínala, že sestra si vegetariánstvom v puberte uhnala veľké zdravotné problémy. Zastavilo sa u nej dospievanie !!! Trvalo niekoľko týždňov hormonálnej (injekčnej !!!) terapie, aby sa opäť naštartoval proces dospievania. Bude rada ak bude môcť mať deti. Pri tej príležitosti sa rodinná lekárka vyjadrila, že vegetariánstvo nepatrí do rúk ani deťom ani dospievajúcim. Tí potrebujú vyváženú stravú plnú živočíšných bielkovin z mäsa. Dospelému organizmu neuškodí, ale aj tak neodporúča striktne vegánsku stravu, radšej vegetariánsku s množstvom strukovín, soje, vajičok a rybieho mäsa. Ale sama by sa na to nedala, lebo organizmus strádá.
Ja som "mäskožravec", ale väčšinou jem len hydinu. Kedysi som jedla aj zajace (dedko choval), ale dnes mi je týchto zvieratiek ľúto. Sú malé a hebké ako mačičky. A sú to nežné stvorenia. Dokonca som 2 mala v byte. :-D

Musím ťa oprviť, vegetariáni nejedia žiadne mäso, takže ani rybu :-) :TomyAngelo:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod juliena 17.4.2006 23:46

Vegáni sú tí, čo absolútne odmietajú mäso a mliečne výrobky. Živia sa prísne rastlinnou stravou.
Vegetariáni jedia mliečne výrobky, vajíčka a častokrát aj rybie "mäso". Existuje množstvo podskupin , ktoré akceptujú to či ono.
:-D :wink: :wink:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 18.4.2006 10:06

juliena napísal:To nie sú výhovorky. To je príroda. Už som niekde spomínala, že sestra si vegetariánstvom v puberte uhnala veľké zdravotné problémy. Zastavilo sa u nej dospievanie !!! Trvalo niekoľko týždňov hormonálnej (injekčnej !!!) terapie, aby sa opäť naštartoval proces dospievania. Bude rada ak bude môcť mať deti. Pri tej príležitosti sa rodinná lekárka vyjadrila, že vegetariánstvo nepatrí do rúk ani deťom ani dospievajúcim. Tí potrebujú vyváženú stravú plnú živočíšných bielkovin z mäsa. Dospelému organizmu neuškodí, ale aj tak neodporúča striktne vegánsku stravu, radšej vegetariánsku s množstvom strukovín, soje, vajičok a rybieho mäsa. Ale sama by sa na to nedala, lebo organizmus strádá.

Tiež nie som vegetariánka,ale ani konzument mäsa zo širokej škály - dá sa povedať,že jem furt dokola to isté- hydinu alebo bravčové,ale keď vidím u nás na chalupe zvieratká,čo idú na zabíjačku je mi ich neskutočne ľúto,zvlášť ak sú to sliepky,ktoré som videla ako malé žlté pípajúce kuriatka.Králiky nejem vôbec,pretože sama jedného chovám,hovädzinu tiež nie vo veľkej miere (chúďatká teliatka :-( )a o mačkách nemôže byť ani reč.
Nikdy nedokážem pochopiť ako môže niekto jesť mačky,pretože mačky sú predsa len niečo iné,ako trebárs ošípané !
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: Človek vegetarián

Odoslaťod Bea 18.4.2006 10:29

Peťo, nemám nič proti vegetariánom, vegánom, mäsožravcom... myslím, si, že každý sa má stravovať tak, aby to bolo podľa možnosti zdravé a prospešné jeho organizmu.

Na druhej strane ctím kolobeh života... keby Pánboh bol chcel, aby sme sa všetci živili len trávou, tak by si nebol dal tú námahu vymyslieť toľko živočísnych druhov... Akýkoľvek extrémizmus môže byť nebezpečný. Na to, aby si sa ako vegetarián (alebo vegán, neviem, čo presne na teba platí) stravoval skutočne ZDRAVO, musíš mať dosť hlboké vedomosti o zložení stravy vôbec a aj o tom, ako funguje ľudský orgnizmus a čo všetko k svojmu správnemu a plnohodnotnému fungovaniu potrebuje, aby sa nesprávnou výživou náhodou neurobilo z dlhodobého hľadiska viac chýb ako osohu. Aj zdravo žijúci" vegetariáni " už opakovane ležali v nemocniciach, pretože ich organizmus skolaboval...

Ale ako som už spomenula - pri predstave konzumácie mačiek a psov mi je smutno na duši a neviem si predstaviť, že by som ich mala jesť.. Priznám sa, že s hydinou, hovädzím alebo bravčovým tieto škrupule nemám, aj ke´d ich jedávam zriedka - ale ak mám chuť, tak si dám.

Zastávam teóriu, že organizmus vie najlepšie, čo potrebuje. Poznám ľudí, ktorí jedli mäso, potom zrazu boli niekoľko rokov vegetariáni a potom sa k mäsu zasa vrátili. Počas vegetariánskeho obdobia to nerobili kvôli zvieratám alebo presvedčeniu, ale prosto preto, že to tak cítili a ich organizmus si to žiadal a cítil sa dobre. Z toho istého dôvodu sa zas k mäsu vrátili. Ale netreba si to predstavovať tak, že teraz 5x týždenne do seba pchajú steak zo sviečkovej... Iba proste nemajú problém zjesť mäso, ke´d na to dôjde.

Peter Polák napísal:Keby ludia boli vegetariáni, tak by bol život na Zemi posvätný. A potom by neboli žiadne vyhovorky, ja jem to a ty to... hm :-( :TomyAngelo:
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod catka 18.4.2006 10:46

bola som hodne dlhu dobu vegetarianka (asi 7 rokov) a to jednak preto, ze mi nikdy maso nejako specialne nechutilo a potom som stretla v zahranici ludi, ktori boli vegani, velmi na ovplyvnili a povazovala som za spravne nejest maso (aj ked mlieka a mliecnych vyrobkov som sa nevedela vzdat). doteraz to za spravne povazujem, aj ked si myslim, ze kazdy si musi urcit sam hranicu, za ktoru uz nepojde.
suhlasim s beou, ze ak clovek vypusti maso, musi dbat dosledne na vyvazenost a doplnovat vsetky potrebne prvky z prislusnych inych potravin (strukoviny, orechy, obilniny a pod.) a to je dost narocne.
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod evusik 18.4.2006 11:35

ja osobne poznam parik par velmi uvedomelych vegetarianov (ex-sef a kamarat s manzelkou), ktori sa drzia zasady - my maso nejeme, ale nas syn ano. strasne ich v tomto obdivujem - napriek tomu, ze sa im maso vyslovene hnusi, svojmu malemu syncekovi kazde rano mixuju kuracinku a krmia ho, pravidelne varia rozne druhy masa na prirodno atd... - akurat oni sa toho nedotknu :-)
taktiez poznam slecnu, ktora zacala s vegetarianstvom v 13ich a neskor mala velke problemy (hormonalna liecba, dva samovolne potraty atd.). kazdopadne, my ludia sme boli stvoreni ako vsezravce, nie bylinozravce, takze si myslim, ze aspon v istom obdobi zivota je pre nas maso nevyhnutnostou.
inak nemam proti vegetarianom nic :-) , mne osobne vacsina druhov masa vobec nechuti a teda ich ani nejem a keby som mala tu moznost, urcite budem maso kupovat za drahsi peniaz z domaceho (= humannejsieho) chovu ako z velkochovov, v ktorych je situacia naozaj velmi zla a ide mi do placu, ked pocujem o tamojsom systeme vrazdenia zvierat :smutny:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod juliena 18.4.2006 12:25

evusik napísal:ja osobne poznam parik par velmi uvedomelych vegetarianov (ex-sef a kamarat s manzelkou), ktori sa drzia zasady - my maso nejeme, ale nas syn ano. strasne ich v tomto obdivujem - napriek tomu, ze sa im maso vyslovene hnusi, svojmu malemu syncekovi kazde rano mixuju kuracinku a krmia ho, pravidelne varia rozne druhy masa na prirodno atd... - akurat oni sa toho nedotknu :-)

Takých ľudí sa drž, sú inteligentní, majú presvedčenie ale nie sú extrémisti a záleží im na zdraví synčeka. Vyslovujem uznanie. :wink:

evusik napísal:taktiez poznam slecnu, ktora zacala s vegetarianstvom v 13ich a neskor mala velke problemy (hormonalna liecba, dva samovolne potraty atd.).

Aj moja sestra takto "experimentovala" asi 1 rok v puberte (myslím že mohla mať tak 14-15 rokov) a prestala dospievať. Podrobila sa hormonálnej liečbe a doteraz má problémy s cyklom. Musela chodiť na vyvolávačky, aby sa jej cyklus obnovil. Nakoniec pomohlo, že sa vrátila k mäsitej strave.

evusik napísal:kazdopadne, my ludia sme boli stvoreni ako vsezravce, nie bylinozravce, takze si myslim, ze aspon v istom obdobi zivota je pre nas maso nevyhnutnostou.

Možno ste videli taký úžasný dokument, ktorý bežal teraz cez sviatky na STV ??? o vývoji človeka od prapredkov až po dnes. Tam sa ukázalo, že prevažne bylinne (+ zdochliny) sa človek stravoval na jar a v lete a so zimou zmenil jedálniček na mäsitý (jednak zahrial a jednak v zime nič nekvitne). V zimnom období sa stal lovcom.

Ja poznám mnoho vegetariánov, niektorí jedia rybu iný zase len vajíčka alebo mliečne výrobky. Ani jeden nie je pri tele, ale (možno sa mi to zdá) pôsobia na mňa tak nejak unavene a bledo. Bez energie. Ale zase to mnôžstvo vlákniny je významný plusový bod pre zdravie.

Niekde som čítala, že herci vegetariány musia pri natáčaní výbušných pohybových scén jesť mäso. Stalo sa to aj Lucke Vondráčkovej a ešte nejakému hollywoodskému hercovi. (?Ben Afleck?) Aj tomu, čo hral Spidermana, keď posiľňoval musel jesť mäso.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb