• Reklamy

Mačky ako jedlo, alebo nekultivované národy...

diskusia o útulkoch a ochrane zvierat...
  • Reklamy

Odoslaťod janula 18.4.2006 20:39

Ludia su uz premnozeni a kedze su najsilnejsimi tvormi na tejto Zemi,tak je logicke, ze si robia co chcu a v pude prezitia svojho druhu jedia doslova vsetko (najma chudobni ludia v rozvojovych krajinach) ... my sami sa postupom casu znicime, pretoze uplne znicime prirodu okolo seba :-/
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod galthea 16.11.2006 18:11

no, vzhľadom na to že si netrúfam sa tváriť, akoby som vedela presné zloženie vecí čo jem, tak sa to snažím nejak vyvažovať.
keď som v meste, tak mäso proste nejem. nemôžem si pomôcť, ale nestojí mi za kúso mäsa podporovať to utrpenie zvieratiek vo veľkochovoch. a je jedno čo to je za zvieratko, všetky cítia, majú strach tak ako my.
tak sa snažím jesť mäso len ak som u starých rodičov na dedine (a príliš sa s tými chúďatkami citovo nezbližovať), lebo viem že sa majú celý život dobre a pred smrťou netrpia (zastreliť veľmi rýchlo, tak aby zomrel mozog najprv, aby zvieratko netrpelo...alebo podľa možnosti čo najmenej.)
aj keď, pri zabíjačke nemôžem byť nikdy, to by som neprežila asi... :velmismutny:
njo...
a zajačiky ani za nič, evokuje mi to lízinku, mačičky tiež nie...akurát znášam hydinu, lebo máme idiotského kohúta, ktorý stále skáče a snaží sa mi vyškrabať oči :smutny: , tak si vždy predstavím že je to on, keď už sa inak nedá.
(znie to hlúpo, ale pomáha. keď on je taká potvora, aj sliepky týra...grr :ikillyou: )
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 16.11.2006 20:36

Ja sa snažím zo stravy vynechať bravčové mäso.Jednak nie je velmi zdravé a vôbec mi nechutí.Jem hydinu a občas hovädzinu.Niekedy sa prinútim zjesť rybu.Obdivujem vegetariánov lebo ja by som sa asi nevedela vzdať mäsa i keď ho niekedy nemusím.S tými veľkochovmi by sa malo už konečne niečo urobiť :hellboy: :zhebni: Je velice smutné že sa ludia okážu takto správať
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod Hascor 16.11.2006 22:53

Niektore peticie, napr. aj za skoncenie brojleroveho chovu kurciat mozete podporit aj na:
Kód: Vybrať všetko
http://www.slobodazvierat.sk/formularpeticie.html
Michal Haško - Priatelia zvierat (www.priateliazvierat.sk)
Sára - Mačka domáca
-------------------------
Až keď vyrúbeme posledný strom, otrávime poslednú rieku a zabijeme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa jesť nedajú...
"Hovorte mi niečo o ľudskej prirodzenosti! Keď dáte do jednej miestnosti svoje dieťa, králika a jablko, myslíte, že to malé zje králika a bude sa hrať s jablkom?" H. Diamond
Obrázok používateľa
Hascor
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.9.2005 13:48
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: Mačky ako jedlo, alebo nekultivované národy...

Odoslaťod Meegem 31.5.2014 8:21

Je to sila zvyku :-) podľa mňa ... Osobne by som mačku, psa ani kona nedala do úst ale zase v iných národoch sa nejdia kravičky inde prasiatka ... :-) :-)
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Počet mačiek: 5

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Útulky a ochrana zvierat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb