• Reklamy

krívanie

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

krívanie

Odoslaťod sintia 28.5.2006 18:33

Velmi pekne chcem poprosit o radu. Mame doma maznacika - persku macicku, ma rok. Asi pred mesiacom zacala zrazu krivat - zadna lava labka. Je cula, ziva, papa, len ked chodi kriva, ked si sadne, navazi sa na druhu stranu a bolavu labku vystrie do boku, nevie si ju dat pekne pod seba. Boli sme u veta, vlastne u dvoch. Jeden povedal, ze je to natiahnuta slacha (labka nie je opuchnuta, ani nijak citelne ina ako ta zdrava) a treba pockat. Druhy tvrdi,(bez rengenu) ze je nieco z jablckom v kolene a treba to operovat. Mam velky strach aby sme nieco nezanedbali a Sisu bude krivat navzdy. Na druhej strane ju nechcem dat rezat (aby to nakoniec nebolo horsie ako teraz). Co mam robit? Dakujem
sintia
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.5.2006 18:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: krívanie

Odoslaťod juliena 28.5.2006 18:36

sintia napísal:Velmi pekne chcem poprosit o radu. Mame doma maznacika - persku macicku, ma rok. Asi pred mesiacom zacala zrazu krivat - zadna lava labka. Je cula, ziva, papa, len ked chodi kriva, ked si sadne, navazi sa na druhu stranu a bolavu labku vystrie do boku, nevie si ju dat pekne pod seba. Boli sme u veta, vlastne u dvoch. Jeden povedal, ze je to natiahnuta slacha (labka nie je opuchnuta, ani nijak citelne ina ako ta zdrava) a treba pockat. Druhy tvrdi,(bez rengenu) ze je nieco z jablckom v kolene a treba to operovat. Mam velky strach aby sme nieco nezanedbali a Sisu bude krivat navzdy. Na druhej strane ju nechcem dat rezat (aby to nakoniec nebolo horsie ako teraz). Co mam robit? Dakujem

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. Navštív ešte jedného odborníka. :wink: :idea:

Viacerí z nás tu na fóre máme skúsenosť, že je lepšie sa orientovať na veta, ktorý to chce riešiť ako toho, ktorý "odflákne". Keď si človek natiahne šlachu, aspoň zafixujú mu končatinu. Ale návštevou tretieho veta budeš mať istotu.
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Monika 28.5.2006 19:01

Je zvlastne ze diagnoza veterinarov sa tak radikalne lisi. Urcite by som trvala na rontgene aby sa vylucila zlomenina alebo prasknuta kost a tam by bolo tiez vidiet ci s jablckom nieco je alebo nie.
Ak by bolo vsetko v poriadku, tak by som si nechala vysvetlit ako prisli na to, ze je to natiahnuta slacha. Mesiac sa mi zda velmi dlho na to, aby sa slacha nedostala do poriadku a s fixaciou ma Juliena pravdu, vacsinou sa to tak robi a u zvierata obzvlast, ktore sa vecne nohami ohana.

Skus pozriet diskusiu o veterinaroch http://www.cats.sk/forum/viewtopic.php?t=41 a vybrat si podla nasich skusenosti. Je tam rozpisane kto ma s kym ake skusenosti a tiez pre istotu navstiv este nejakeho.
Dufam, ze Ti to pomoze a daj vediet co s tou nohou ma - diagnozu :wink:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb