• Reklamy

Časopis o mačkách "Moja mačka"

len tak o mickách...
  • Reklamy

Ako sa Vám páči nový časopis?

Výborný
14
60%
Priemerný
8
34%
Slabý
1
4%
Nepáči sa mi
0
Žiadne hlasy

Celkový počet hlasov : 23

Časopis o mačkách "Moja mačka"

Odoslaťod figaro 13.9.2007 7:17

Časopis Moja mačka!

http://www.mojamacka.com

Tak včera som náhodou v novinovom stánku objavil nový slovenský časopis o mačkách "Moja mačka". Má vychádzať štvrťročne. Prvé číslo má niečo cez 40 strán. Kvalita spracovania sa mi celkom pozdáva, ale obsahovo je skôr určený pre začiatočníkov. No uvidíme, zatiaľ je to len prvé číslo a všetko potrebuje svoj čas. Sú v ňom pekné fotografie mačiek, ktorých autorkou je p. Medeková.
Podrobnejšie o obsahu čísla na mojamacka.com
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Moja Mačka - nový slovenský časopis o mačkách

Odoslaťod Bea 13.9.2007 12:10

Ahoj Figaro,

ano, máš pravdu, vyšlo prrvé číslo nového slovenského "mačkárskeho" časopisu MOJA MAČKA.
Ako si si správne všimol, nie je prioritne určený malej skupine "odborníkov" - teda chovateľov mačiek v zmysle chovných staníc, ale predovšetkým všetkým milovníkom mačiek, ktorých je 95%. Časopis si stanovil za cieľ informovať, vychovávať a pobaviť. Mačkári s chovateľskými stanicami sa sami vzdelávajú, majú záujem byť informovaní o novinkých, nebezpečenstvách, ktoré hrozia ich chovu, chorobách a liečebných postupoch atď .. na úplne inej úrovni ako bežný milovník mačičiek, ktorý má dolma "európanku" (alebo obyčajnú mačičku) či hoci aj ušľachtilého kastráta, no jeho cieľom nie je venovať sa chovu ako takému. A práve toto je cieľová skupina, ktorej je časopis určený. Ľudia, ktorí svojho domáceho tigra milujú a chcú preňho to najlepšie, ale nemajú čas, možnosti či chuť kvôli tomu denne zbiehať svetový internet alebo kupovať drahú odbornú literatúru.. MOJA MAČKA bude prinášať aj odborné informácie, ktoré by laikov mohli zaujímať, ale pretransformované do zrozumiteľného podania tak, aby človek nemusel mať vyštudovanú veterinu, ak článku chce porozumieť. Dozvieš sa napr. o odčervovaní, ale pritom nebudeš musieť prelúskať traktát plný odborných výrazov a chemického zloženia jednotlivých prípravkov, ktorému by väčšina z nás - buďme úprimní - vôbec nerozumela.
Napriek tomu, že časopis nie je v prvom rade určený chovateľskej verejnosti , predsalen je svojím obsahom koncipovaný tak, že budúci otroci domácich tigrov, ktorí sa rozhodnú poskytnúť domov a svoje služby mačiatku či mačičke (či už s PP alebo hoci len tej od babky zo stodoly), v ňom nájdu v prípade potreby jasné a zrozumiteľné informácie a odpovede na svoju bezradnosť .... Takže vlastne istým spôsobom je určený aj chovateľom.

Pretože: seriózni chovatelia považujú za samozrejmosť, že svojim odchovom poskytujú bezplatný, doživotný chovateľský servis. Ale čo má robiť rodina, ktorá prichýlila resp. sa chystá prichýliť mačiatko / mačičku najdúcha? Koho sa spýtať? Kam sa obrátiť o radu? Ak budú ľudia vopred informovaní a budú vedieť, čo ich čaká, keď im pribudne takýto nový člen rodiny, verím, že bude menej vyhodených mačiatok / mačiek, ktoré tento osud stihne z časti aj preto, že ľudia netušili, do čoho idú a nevedia, ako s novou situáciou zaobchádzať.

Záverom už len toľko: redakčná rada aj kolektív autorov, teda všetci, ktorí posledné mesiace venovali intenzívnej práci na prvom čísle časopisu tak, aby bol hotový v septembri a mohol byť oficiálne predstavený verejnosti na Medzinárodnej výstave mačiek v Bratislave tento víkend, sa potešia vašim podnetným návrhom a pripomienkam.

Návštevníci výstavy si budú mocť časopis zakúpiť pramo tam. Veríme, že vás osloví a keď informácie v ňom prispejú k tomu, že niektoré mačičky nájdu nový domov, pretože ľudia sa už nebudú báť neznámeho, či mačiatko s PP bude mať od začiatku tú správnu starostlivosť, tak z nášho pohľadu splnil svoj účel. Tak, ako napísal Figaro, novej veci treba dať čas. Dajte šancu aj tomuto novému časopisu, ktorý medzi slovenskými periodikami nemá obdobu a možno budete príjemne prekvapení, že ste sa dozvedeli niečo nového alebo zaujímavého. :D
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Nový slovenský časopis o mačkách "Moja mačka"

Odoslaťod Peter Polák 13.9.2007 12:21

[quote="figaro"]Tak včera som náhodou v novinovom stánku objavil nový slovenský časopis o mačkách "Moja mačka". Má vychádzať štvrťročne. Prvé číslo má niečo cez 40 strán. Kvalita spracovania sa mi celkom pozdáva, ale obsahovo je skôr určený pre začiatočníkov. No uvidíme, zatiaľ je to len prvé číslo a všetko potrebuje svoj čas. Sú v ňom pekné fotografie mačiek, ktorých autorkou je p. Medeková.
Zatial som ho este nemal v rukach, ale budem rad ked sem napisete svoj nazor na casopis. Uvidime ake su tam clanky tak podla toho potom ja zahlasujem... :)
Naposledy upravil Peter Polák dňa 13.9.2007 12:22, celkovo upravené 1 krát.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Bea 13.9.2007 14:12

Peter Polák napísal:
figaro napísal:Tak včera som náhodou v novinovom stánku objavil nový slovenský časopis o mačkách "Moja mačka". Má vychádzať štvrťročne. Prvé číslo má niečo cez 40 strán. Kvalita spracovania sa mi celkom pozdáva, ale obsahovo je skôr určený pre začiatočníkov. No uvidíme, zatiaľ je to len prvé číslo a všetko potrebuje svoj čas. Sú v ňom pekné fotografie mačiek, ktorých autorkou je p. Medeková.
Zatial som ho este nemal v rukach, ale budem rad ked sem napisete svoj nazor na casopis. Uvidime ake su tam clanky tak podla toho potom ja zahlasujem... :)

Ahoj Peťo,

uvidíme sa dúfam na výstave ...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 13.9.2007 14:14

Bea napísal:
Peter Polák napísal:
figaro napísal:Tak včera som náhodou v novinovom stánku objavil nový slovenský časopis o mačkách "Moja mačka". Má vychádzať štvrťročne. Prvé číslo má niečo cez 40 strán. Kvalita spracovania sa mi celkom pozdáva, ale obsahovo je skôr určený pre začiatočníkov. No uvidíme, zatiaľ je to len prvé číslo a všetko potrebuje svoj čas. Sú v ňom pekné fotografie mačiek, ktorých autorkou je p. Medeková.

Ahoj Peťo,

uvidíme sa dúfam na výstave ...

Jasne ze idem po dlhej dobe uvidim znamych a hlavne som zvedavy na predstavenie casopisu verejnosti... :-) :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod INA S. 13.9.2007 16:52

:cica2: tak to je super,že bude konečne časopis pre mačkárov,včera som si to všimla na stránke ***** ešte ho nemám,ale pracuje sa na tom,dúfam,že bude čo čítať.Držím palce nech sa ujme :cat36:
Naposledy upravil INA S. dňa 13.9.2007 19:35, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Petuska 13.9.2007 21:25

Jééj, no táto správa ma veľmi potešila... konečne časopis čisto o mačkách :wink: síce tu už boli aj iné ktoré sa týkali výhradne mačiek (napr.Naše Kočky), no dúfam, že tento sa ujme. Keď ho niekde zbadám určite si ho kúpim. :-)
BAGHEERA \"Bagi\" (*28.4.2006)
LILY \"Lilinka\" (*30.3.2003 +29.5.2006)
Obrázok používateľa
Petuska
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 18:21

Reklamy

Odoslaťod fluffy555 16.9.2007 20:57

Ja som naň natrafila v potravinách a hneď som si ho aj kúpila, lebo ma zaujímalo aký je. Kupujem si aj český časopis o mačkách Naše kočky, ale tot ma potešilo, že už aj na Slovensku konečne budeme mať nejaký :-) A aj obsah sa mi pozdáva, myslím, že ak tu tento časopis bude aj naďalej, bude to len dobre, lebo je celkom fajn :wink:
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
fluffy555
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2006 15:45

Reklamy

Odoslaťod janula 18.9.2007 9:08

Potesila ma sprava, ze vznikol novy casopis o macickach,tesim sa ked si ho budem moct pozriet, zatial som ho v okolitych obchodoch nevidela predavat... :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Bea 18.9.2007 9:26

janula napísal:Potesila ma sprava, ze vznikol novy casopis o macickach,tesim sa ked si ho budem moct pozriet, zatial som ho v okolitych obchodoch nevidela predavat... :wink:

Ahoj Jani,

distribucia je cez Mediaprint-Kapa, musis ho hladat v ich stankoch. Ale ak prides na schodzu, mozes si ho kupit aj priamo u mna:-))
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod janula 18.9.2007 9:32

Bea napísal:
janula napísal:Potesila ma sprava, ze vznikol novy casopis o macickach,tesim sa ked si ho budem moct pozriet, zatial som ho v okolitych obchodoch nevidela predavat... :wink:

Ahoj Jani,

distribucia je cez Mediaprint-Kapa, musis ho hladat v ich stankoch. Ale ak prides na schodzu, mozes si ho kupit aj priamo u mna:-))

... jasne Bei, rada si ho kupim aj na schodzi, len neviem ci dovtedy vydrzim lol :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod INA S. 18.9.2007 14:28

... :-) tak ja ho už mám Janulik,je vpohode,tak ako písali viac pre začiatočníkov,ale fajn,že vôbec je,teším sa na ďalšie číslo :wink:
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10

Reklamy

re:casopis "Moja Macka"

Odoslaťod janula 23.9.2007 12:57

No uz som si ho aj ja kupila, i ked predavacka v stanku spociatku vobec nevedela o com hovorim, ked som si ho pytala lol :-D
Co sa tyka casopisu, je podla mna skvely, kvalitne a zaujimave clanky, ktore su doplnene skvelymi obrazkami... Nemyslim si, ze by so bol casopis "len" pre laikov, prave naopak, je to skvele citanie aj pre chovatelov. Podla mna je len dobre,ze casopi nie je preplneny odbornymi vyrazmi z genetiky ci mediciny, vacsina ludi by im aj tak neporozumeli.
Drzim palce redakcii aj casopisu, nech maju stale dostatok inspiracie k novym zaujimavym clankom a dufam, ze sa z neho uz buduci rok stane mesacnik :-) :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod tomas61 23.9.2007 23:33

Mne sa casopis paci.
Velmi prijemne som bol prekvapeny jednoduchou ale peknou, vzdusnou a ucelnou grafickou upravou bez vaznych grafickych a typografickych chyb. Pri novych casopisoch, duplom pri tych, kde sa neocakava nejaka velka citatelska zakladna sa skor stretavam s odflaknutym ci nevkusnym layoutom, zlym vyberom pisma a strasnymi farbami. Takze naozaj pochvala za graficku upravu, urcite je na com stavat do buducnosti.

Obsahovo sa mi tiez paci, clanky su zaujimavo napisane, velmi dobre sa citaju. Dufam, ze to vydrzi, namety a napady sa nevystrielaju v prvych cislach a na nasom malom Slovensku bude o com pisat aj o rok, o dva :wink:

Jedine, co by som mohol casopisu vytknut, je mala trvacnost, precital som ho cely naozaj za chvilu...ale to je asi moj problem, ze tak rychlo citam :-)
Kazdopadne, zvysenie rozsahu stran v buducnosti by nebolo na skodu, aj ked je jasne, ze to je uz viac peniazoch a teda hlavne o tom, kolko firiem je u nas ochotnych v takomto casopise inzerovat...
dvaja čertíci Ted a Max (* 08/2007)
Fotoalbum Teda a Maxa http://s153.photobucket.com/albums/s208/kuko61/MyCats/
Obrázok používateľa
tomas61
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 16.1.2007 20:26

Reklamy

Odoslaťod Bea 10.12.2007 10:20

Milí záujemci,

druhé číslo slovenského časopisu o mačkách - [b]MOJA MAČKA[/b] - je už v predaji. V rámci Bratislavy si ho môže kúpiť aj ZOODOME, inak v rámci celého SK tak ako prvé číslo - v stánkoch Mediaprint Kapa / resp. Mediapress (v hypermarketoch).

Môžete ho nájsť aj v ponuke niektorých e-shopov pre zvieratká.

A konečne - dá sa objednať / predplatiť aj cestou jeho webovskej stránky..

Vaše názory, pripomienky a nápady potešia. Dúfam, že si tam každý nájde niečo, čo ho osloví.

Príjemné čítanie!
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.

• Reklamy
fb