• Reklamy

Kde miznú?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Kde miznú?

Odoslaťod katarína 27.7.2009 7:36

Dievčence moje, ja mám takýto problém. Mám v záhrade jednu mačičku / teda je to len jedna z mačiek/ . je to mamina mojej Matyldy. A táto Matylda staršia mala mačiatka , okotila niekedy v júni . Zbadala som to tak že prišla bez bruška. ALe mala ich niekde inde , nie v mojej záhrade.potom tie mačiatka trošku povyrástli a tak ich doniesla. Mala ich 5 - krásnych rôznofarebných ...no proste poznáte to - radosť veliká. Dostávali papkať mačiatkovské krmivo a sem tam ešte cucli mliečko. Ale stále odchádzali ne nejaké iné miesto zrejme tak kde sa aj narodili. Ale väčšinu dňa trávili u mňa. A jedného dňa prišli len tri- dve chýbali. O pár ďalších dní prišli len dve , a o pár ďalších len jedno. A už teraz zmizlo aj to jedno...Ja to nechápem že kam išli, neboli podĺa mňa také veľké aby odišli " po svojom" Tak mohli mať tak dva mesiace...
čo si o tom myslíte?
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Kde miznú?

Odoslaťod lilinka 27.7.2009 8:10

v lepšom prípade ich niekto adoptoval,v tom horšom prípade im ublížili-ľudia,psy,autá. mamina chodí stále?
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod katarína 27.7.2009 8:48

no ono je to tak, že máme záhradu za garážou a potom je už len futbalové ihrisko. Takže autá vylučujem, psy by to mohli byť ale neviem že by sa samé vybrali ...prítulné neboli veľmi takže k človeku sa asi nedali chytiť ...mama chodí stále
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod lilinka 27.7.2009 18:27

zvláštne. a nespomínal ani nik zo susedov,že by ich videl?
Obrázok používateľa
lilinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 24.5.2009 19:59

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 27.7.2009 19:34

tak toto iste sa stalo mojej kamoske len s tým rozdielom, že oni sa narodili doma a este cucali mliecko a zacinali chodit a vtedy zmizli zahada :?:
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod ninca 28.7.2009 7:23

u nas na dvore z 5 narodenych zostanu max 3, zvycajne 2, psy, ludia, auta, choroby......"prirodzena selekcia" v prirode..zial, pred par desiatkami rokov to tak bolo aj s ludmi....popytajte sa svojich starych a prastarych rodicov, z kolkych deti boli, a kolko prezilo
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Mirra 28.7.2009 18:45

To je dobre haluzné prirovnanie :D , ale bude na ňom asi kus pravdy.

I keď u nás v rodine to nejako nesedí, obe babky sú z dvoch súrodencov a prežili obaja, dedko z troch a prežili všetci traja a druhý dedko neviem, z koľkých bol, lebo už dááávno zomrel.

Ale ja to tiež pripisujem tej prirodzenej selekcii, hoci mne to až také prirodzené nepríde, keď to majú na svedomí aj zlí ľudia a autá :-( . Prirodzené by mi to prišlo, keby ich ulovil vlk, veľký dravý vták alebo niečo také, lebo táto technika a zlí ľudia mi do prirodzenosti proste neštimujú. Ale pointa je jasná, s tou súhlasím a myslím si tiež, že to tak mohlo byť. No je mi z toho tak smutno, príde mi to kruté. :-/
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod ninca 29.7.2009 6:29

mno je to krute, to bezpochyby ale zase ber to aj z tej stranky, keby kazda macka vrhla 5 mladych a za pol roka tych 5 maldych dalsich 5 maldych, bolo by maciek viac ako ludi.....
je bezohladne, ak clovek len tak z roztopase ublizi zvieratu...bez ohladu na druh ci vek, mal by za to byt trest ako za ublizenie cloveku, ktory sa mimochodom vie aspon branit, ist na policiu a bla bla, ta nema tvar anilen taku moznost nema......
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Mirra 29.7.2009 8:34

Ja hlavne nepochopím tú nezodpovednosť ľudí, že nedajú tie mačky vykastrovať, aby si mohli žiť bezstarostný život, keď ich chcú už mať tak, že im labzujú po vonku. Taký človek to zviera nemá ani rád, čo šetrí na ňom každý cent, ja tých ľudí nazývam debilnými sedlákmi bezcitnými, s prepáčením aj bez prepáčenia :TomyAngelo: .
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 29.7.2009 9:44

tak to je jasne, ked mam macku a chcem ju pustat von, je nutne ju sterilizovat, ovsem co s mackou, ktora je nicia, kto bude ten, co ju da sterilizovat na vlastne nakady
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Mirra 29.7.2009 10:08

No tak to neviem, lebo v našej milej chudobnej krajine asi nemožno rátať s kastračnými programami, aké majú napr. v Rakúsku, kde by sa sterilizovali aj pouličné mačky... I keď nejaké pokusy už myslím boli, ale celoplošne je to stále bieda... Tak sa zasa nikam nedostaneme kvôli nedostatku peňazí a nezáujmu ľudí. Čo iné sa aj u nás dá čakať, keď je každý rád, že je rád?
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod katarína 29.7.2009 10:52

Mirra- opatrne s tými slovami, pretože urážaš aj ludí ktorí sa nezištne starajú o túlavé zvieratá, min. im dajú najesť, postarajú sa o zranené zvieratá , hladajú im domovy a pod. Nieje to vždy ľahké dať ich sterilizovať- takúto mačku ťažko odchytíš a kastrácia je u nás stále dosť peňazí , okolo 40 €- to je dosť na to aby som dávala kastrovať každú mačku ktorú stretnem. Ja mám v záhrade mačky -niekoľko a kotia mi mačiatka a vôbec mi to nevadí , ale budem ich dávať postupne kastrovať , bude záležať od toho ako budú financie.
Ja si o sebe nemyslím že som taký strašný človek ako popisuješ vo svojom príspevku- ja som už zachránila x zvierat , okreme teda mačiek to boli hafani a dokonca aj jedna koza. Ludia sú zlý , tí ktorí ubližujú zvieratám-nezastávam sa ani ľudí ktorý kašlu na svoje zviera a nechajú ho trápiť sa rujou ,potom kotnosťou a tak ďalej. Tiež som zato aby si ludia dávali kastrovať svoje mačičky alebo hafinov ak je s tým nejaký problém. Ja mám tiež kastrované zvieratá a dokonca aj pesa ktorý mi zdrhal za fenami. Takže nedá sa to vždy povedať že sú to hajzli lebo nedali vykastrovať pouličné mačky.
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Freya 29.7.2009 11:09

Nemyslím si, že Mirra narážala na teba - ja mám aspoň taký dojem, že hovorila tak celkovo a bohužiaľ podľa mňa má aj pravdu a je to smutné :-/ Ale ľudia ako ty sú jednoducho skvelí, že pomáhajú opusteným zvieratám, že sa o ne starajú, takých ľudí ja obdivujem :-)
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod Mirra 29.7.2009 11:41

Katarína: Ja som predsa vôbec nepísala o Tebe, ani neviem, ako Ťa to napadlo, ja som písala o niečom úplne inom. Tebe patrí všetka česť, ja som kritizovala práveže tých, ktorým je to úplne jedno.
Máme mačiatka!

Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 30.7.2009 6:56

ludia, kt je to jedno a tie macky im nevadia, tak nech si ziju.....mne je tiez vela veci jendo a druhych to trapi a zaujia, je to vec zaujmu....ja nechapem ludi, ktorym daco vadi a namiesto hladania vychodiska, robia zlobu
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb