• Reklamy

Dobry chovatel

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Re: Dobry chovatel

Odoslaťod ninca 19.10.2009 15:33

:-D my sme sa inka tiez bali co kocur a vrtacka a ten by si snad bol dal aj ucho prevrtat .-D a mala may, nas poserko, co sa boji vsetkeho , ta tiez....zvedavost u nich vitazi .-D u nas bol najvacsi problem ked nam prisli robit napriklad skrine, aby sa neplietol a aby hlavne neusiel, bo nemali sme este interierove dverem nebolo ho kam zavriet, tak som chudaka musela bud odniest k nasim, alebo som s nim bola doma na voditku :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod ninca 20.10.2009 10:46

Fiona napísal:
ninca napísal:Lucka to vystihla.....je to pud, a pokial das macicku sterilizovat este pred jej pudovou tuzbou, tak ani nebude vediet ze nieco take existuje,a zas pri kazdom porode je iste riziko, nie kazde zvieratko ho zvlada rovnako.

Studovala som veterinu,takze cosi o tom viem.....a porodov roznych druhov zvierat mam za sebou dost,takze viem, mam o tom predstavu,viem co vsetko sa moze stat pri porode a pod....ale myslim ze kazdy ma na toto vlastny nazor.....takze by som to dalej neriesila...ja to beriem inak.

ja ti tvoje studiuim veterinz neberiem, ja som bola pri par vrhoch u psikov a teda nie kazdy siel podla nasich predstav, velakrat to bol nudzovy cisar, nie kazda suka vedela rodit....u macicky som zazila tiez cisara a ked sa prebrala z narkozy, nevedela, ze macence v pelechu su jej a odmietala ich...prorodzene, nepamatala si porod...macicky odmietla....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Fiona 20.10.2009 13:02

ninca napísal:
Fiona napísal:
ninca napísal:Lucka to vystihla.....je to pud, a pokial das macicku sterilizovat este pred jej pudovou tuzbou, tak ani nebude vediet ze nieco take existuje,a zas pri kazdom porode je iste riziko, nie kazde zvieratko ho zvlada rovnako.

Studovala som veterinu,takze cosi o tom viem.....a porodov roznych druhov zvierat mam za sebou dost,takze viem, mam o tom predstavu,viem co vsetko sa moze stat pri porode a pod....ale myslim ze kazdy ma na toto vlastny nazor.....takze by som to dalej neriesila...ja to beriem inak.

ja ti tvoje studiuim veterinz neberiem, ja som bola pri par vrhoch u psikov a teda nie kazdy siel podla nasich predstav, velakrat to bol nudzovy cisar, nie kazda suka vedela rodit....u macicky som zazila tiez cisara a ked sa prebrala z narkozy, nevedela, ze macence v pelechu su jej a odmietala ich...prorodzene, nepamatala si porod...macicky odmietla....

Ja som tym nechcela povedat ze to znamena ze to zvladnem a ze sa nemoze nic stat....ale to ze ma nemusis poucovat pretoze o tom ,,cosi,, viem....vsade su rizika to je samozrejme...tak isto ako u ludi,zvierata nie su vynimka a najma tieto slachtene plemena...takze ak by som sa nahodou rozhodla dat ju pripustit tak si tie rizika ponesiem zo sebou....No uprimne u mna viac prevlada to ze ju dam sterilizovat,no zas na druhu stranu vela ludi tlaci aby som ju pripustit dala,nasa Fionka je taka krasna ze tie maciatka by boli uz teraz zajednane a to ma len 10 tyzdnov,no proste kazdeho velmi zaujala a asi by mi ju najradsej ukradli :D ....no ale ved uvidime este je skoro o tom hovorit...
Obrázok používateľa
Fiona
mačiatko
mačiatko

Založený: 11.10.2009 13:24

Reklamy

Odoslaťod ninca 20.10.2009 13:31

tu zas musim zastavat chovatelov a to, ze ak macku nemas uchovnenu tak przdis chov
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Fiona 20.10.2009 13:57

ninca napísal:tu zas musim zastavat chovatelov a to, ze ak macku nemas uchovnenu tak przdis chov

hej hej...ja to chapem....lenze ja na to zarabat nechcem...a nie kazdy si moze taku drahu macku dovolit bohuzial,takze to je zas len o tom ze by som pomohla tym (samozrejme mojim znamym) co si to kupit nemozu skrz financne dovody...no len niekedy sa pomahat nevyplaca :-) len bohuzial mam taku povahu ze mna oblomnia svojimi prosbami,tak dufam ze na to zabudnu a ja ju dam rychlo vykastrovat :wink:
Obrázok používateľa
Fiona
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod ninca 20.10.2009 14:07

to poznam, aj my sme mali ponuk na macata....ale e-e, ja som chcela mainika, vzali sme si pozicku....a pekne sme ho splacali..tiez by som si ho nemohla dovolit....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Fiona 20.10.2009 14:17

ninca napísal:to poznam, aj my sme mali ponuk na macata....ale e-e, ja som chcela mainika, vzali sme si pozicku....a pekne sme ho splacali..tiez by som si ho nemohla dovolit....

Ale fakt ked sa nad tym zamyslim mala by som byt neoblomna...bo takto rozmnozim mainske bez PP a ti sa zase potom rozmnozia samozrejme tiez bez PP atd. a potom ich bude nepapierovych vela...musim si to takto hovorit a uz sa to bude hovadit :-)
Obrázok používateľa
Fiona
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod ninca 20.10.2009 14:24

no vidis to ...a zas mas doma original ....nerob kopie...fakt je fesanda, tutumutu....uz sa tesim domov z prace ako vyzmolim tych nasich
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod boraborka 17.11.2009 21:56

Ja si myslím, že obe strany majú pravdu a treba ich pochopiť, lebo aj ked som si uvedomovala, že kúpa papierovej mačky je skvelá a má isté výhody, na druhej strane ma presvedčila hlavne financná stránka..ako nezarábajúci student by som si nemohla dovoliť vziať pôžičku na 20-30 tisicovú mačku a splacať ju..

Ano, ako už inde bolo rozoberané, papierovaná mačka prináša vela radosti a istôt, hlavne čo sa zdravotného stavu týka, ale viem o prípadoch, kedy by človek spravil čokolvek, aby mal doma taký gigant ako MCO mačka..

Je to príťažlivá a vzrušujuca mačka, ktorá človeka priťahuje..tiež som neodolala..a vacsia istota pre mna bola kúpa nepapierovanej mačky...a to hlavne z dôvodu poznania spoločného bývania a vychádzania..kedže to bola pre mna prvá skusenost s interierovou mačkou..

Nevylučujem, že dalsie moje mačky budú mať papiere, ale nikdy nebudem lutovat krok kúpiť moju Borišku bez PP. :1l0:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24

Reklamy

Odoslaťod maaartinka 20.11.2009 23:01

Boraborka, to si velmi pekne napisala. akoby si mi hovorila z duse, pretoze tiez som student a viem ako to je s financiami. ja osobne si zase myslim, ze rovnako dobru spolocnost ako aj lasku dokaze dat tak nepapierovana ako papierovana macicka ci kocurik. a dolezite tiez je, aby ludia co si maciatko kupuju ho mali radi ozajstnou macacou laskou a ked na to nie su financne prostriedky, tak postaci aj kupa bez papierov. tak ako moje dve krasne holky su bez PP. hoci macicky maju oboch rodicov s PP. ale aj tak by som ich nevymenila za ziadne ine macice s PP :hearth: :hearth: :1l0:
Lily - Britská dlhosrstá mačka - * 1.5. 2007
Lory - Britská dlhosrstá mačka - * 23.4. 2008
Bony - Perzská modrá mačka - * 23.3. 1995 - + 26.4. 2008
Alex - Perzský čierny kocúr - * 1.11. 2009 - Rasťo majiteľ, ja opatrovník :)
Obrázok používateľa
maaartinka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.8.2009 12:11

Reklamy

Odoslaťod galthea 21.11.2009 13:00

tak tak.
ja tiež študujem a na našu Ceylan som šetrila veeeľmi dlho (stačí sa pozrieť na dátum mojich prvých príspevkov vo fóre o Angorách...)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod boraborka 21.11.2009 13:13

Vsak ked dostudujeme, tak to bude iná reč, zatial sa vsetko potrebné naučíme :zdfdfd: a potom budeme hviezdit :D

Este ked som v sekcii: Dobrý chovatel,...tak by ma zaujímalo, ako sa postarat o dlhu srst mojej mačky pod chvostom, dost často jej riťku po použití záchodika musím umývať. Či to obstrihať nejakým spôsobom, alebo len jednoducho kupať, ked je potrebne :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
boraborka
šelma
šelma

Založený: 6.10.2009 18:24

Reklamy

Odoslaťod maaartinka 21.11.2009 18:34

tak na to hviezdenie som nielen zvedava, ale aj sa tesim :befucking: k tomu problemu s tymi chlpkami pri zadocku. ja mam taky isty problem pri obidvoch macickach :-( len som na tom horsie v tom pripade, ze moje cice vodu priam nenavidia, tak je velke umenie im chlpky davat stale do poriadku a ostrihat by som ich moc nechcela, aby to nevyzeralo smiesne. tak zostavam len pri vlhkych servitkoch, co sa pouzivaju pre babatka :-)
Lily - Britská dlhosrstá mačka - * 1.5. 2007
Lory - Britská dlhosrstá mačka - * 23.4. 2008
Bony - Perzská modrá mačka - * 23.3. 1995 - + 26.4. 2008
Alex - Perzský čierny kocúr - * 1.11. 2009 - Rasťo majiteľ, ja opatrovník :)
Obrázok používateľa
maaartinka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 10.8.2009 12:11

Reklamy

Odoslaťod ivka 21.11.2009 19:02

Určite je dôležité zistiť si, aký človek ponúka mačiatka na predaj, či už s papiermi, alebo bez pp. Ja som stavila pri kúpe nášho kocúra Alexa, ktorý je MCO na odporúčanie, dokonca som sa išla pozrieť aj na mačku, ktorá bola už 9 mesačná a s majiteľkou sme sa rozprávali o radostiach, ale aj starostiach s týmito milými obríkmi. O zdravorný stav mačiatok, ktorých bolo 6 som strach nemala, pretože chovateľom je veterinár. Bol to naozaj náhodný kontakt a nebyť jeho, tak doteraz tápame a len obdivujeme stránky s týmito mačkami. Náš Alex sa ale vydaril, má 7 mesiacov a 5 kg a spôsobuje nám obrovskú radosť. Tí, ktorí sa rozhodnete zaobstarať si mačiatko, akéhokoľvek plemena, prajem Vám, aby ste mali šťastnú ruku a nezabudnite na to, že pri rozhodovaní stavte na prvé mačiatko, ktoré príde k vám, lebo keď si Vás ono vyberie, vzťah bude intenzívnejší. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
Obrázok používateľa
ivka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 19.11.2009 18:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod galthea 21.11.2009 23:27

Ja musím poklopať, že my sme mali tiež na chovateľku štastie, nehovoriac o pravidelnej mailovej komunikácii o tom ako sa malá má a pod. Inu, treba hľadať a hlavne sa ísť predtým aspoň raz pozrieť - hoc aj na druhý koniec druhej republiky (hovorím z vlastnej skúsenosti) :).
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

• Reklamy
fb