• Reklamy

Úhyn mačiat od chovateľky...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Re: Úhyn mačiat od chovateľky...

Odoslaťod nelli 7.4.2010 15:09

prosim mohli by ste aj mne do SS konkretne napisat o aku CHS to ide? momentalne sa dvaja moji znami chystaju na kupu britky,nech viem upozornit!!!dakujem moc
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod JancaB 27.4.2010 20:07

Dobrý deň, natrafila som na túto diskusiu a mám pocit, že som mala prostredníctvom tejto pani kúpiť kocúrika z Čiech. Ale nepozdával sa mi prístup, tak sme si vybrali inde. Môžem zainteresovaných poprosiť o potvrdenie alebo vyvrátenie mojej indície aby som si bola istá či ide o tú istú osobu? Pochádza táto pani zo Z....ia? Ďakujem
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod valentina1 30.8.2010 22:42

ja som mala tiez podobnu skusenost.ale nebolo vyriesene nic takze som sa nic nedozvedela.napisem aj svoj pribeh.Pre babku som si vyhladala perzsku cincilu striebornej farby.bola dost draha kedze ide o cincilu,ze vraj.kocurik mal 2 mesiace priblizne.priniesla som si ho domov zatial som mu nakupila kvalitne jedlo.podstielku.wc uplne vsetko na chov.a odviezli sme to vsetko aj kocurika k babke.pekne papkal aj chodil pekne na wc a zrazu mi vola babka po 3 dnoch ze kocurik je mrtvy.zacal sa triast a spadol na zem a bol... boli sme v soku,ved ani sa nedusil ani nic.ani nebol chory.zavolala som predchadzajucej majitelke,povedala som tu smutnu spravu hned zacala plakat,ved ten kocurik bol najkrajsi z vrhu zevraj a najmilovanejsi.no neviem ci to bola choroba alebo nieco ine.viem ze staci trochu viac pritlacit a moze to uskodit maciatkam.ale ked som tam bola u babky bolo vzdy vsetko okej ohladom kocurika.nechapeme doteraz.potom uz bol taky velky zial ze sme ho ani k veterinarovy nedoniesli.stacil smutny pohreb pre nich.no ja niesom spokojna ze neviem pricinu smrti,.moze sa stat ze ho pevnejsie chytila?ze vraj sa take nestalo ale boh vie. :cat44:
Obrázok používateľa
valentina1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 4.7.2008 21:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod figaro 31.8.2010 16:13

valentina1 napísal:ja som mala tiez podobnu skusenost.ale nebolo vyriesene nic takze som sa nic nedozvedela.napisem aj svoj pribeh.Pre babku som si vyhladala perzsku cincilu striebornej farby.bola dost draha kedze ide o cincilu,ze vraj.kocurik mal 2 mesiace priblizne.

Dvojmesacny kocurik mal byt este minimalne dalsi mesiac pri mame.
Obrázok
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Založený: 12.9.2005 13:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Cates 27.9.2010 10:25

Ahojte, chcem sa opýtať tých, čo vás opustilo zvieratko, či vám to nejako predávajúci-chovatelú-vynahradil. Aj náš kocúrik dnes zomrel a to chorobu, ktorú si pravdepodobne doniesol z chovu. :cat16:
Obrázok
Doktor Hardy *12.4.2010 - +27.9.2010
Obrázok používateľa
Cates
mačiatko
mačiatko

Založený: 31.5.2010 13:00

Reklamy

Odoslaťod figaro 27.9.2010 12:17

No záleží na tom, čo máš uvedené v kúpno-predajnej zmluve. Každý chovateľ dáva dĺžku záruky inú. Chovatelia zvyčajne v zmluve uvádzajú, že v prípade ak mačiatko uhynie a jedinou reálne potvrdenou príčinou je vrodená vada (väčšinou je požadovaná pitva) vráti určitú časť kúpnej ceny, alebo ponúkne nové mačiatko z budúceho vrhu za cenu nižšiu. Skontroluj si zmluvu, ktorú si podpísala. Ak umrelo na niektorú z infekčných chorôb (FIP, FIV, FeLV) ťažko budeš dokazovať, že si to mačiatko donieslo už od chovateľa. Preto by sa mal každý záujemca o mačiatko zaujímať o to, či má predávajúci mačky testované na tieto ochorenia a požadovať k nahliadnutiu výsledky vyšetrenia. Aké bolo mačiatko staré, keď uhynulo? Dali ste robiť pitvu? Je z registrovanej CHS? Kontaktovala si už chovateľku?

Ak máš mačiatko bez PP, pravdepodobne nemáš ani zmluvu a žiadne vrátenie peňazí nemôžeš očakávať. Pochybujem, že sa o tom bude predávajúci baviť. Pravdepodobne sa bude vykrúcať. Pre neho to skončilo predajom. Rád by som sa mýlil.
Obrázok
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Cates 28.9.2010 7:43

Kocúrik Hardynko bol s PP, mal 5 mesiacov, chovatelke som dala vedieť čo sa stalo. Pitvu sme tiež dali robiť a takisto aj odobraté vzorky krvi a tekutiny s brucha som poslala do BA na vyšetrenie. Pani chovatelka zo svojej stránky už odstránila vrh D, z ktorého je náš kocúrik a ani mi na tú smutnú správu neodpísala. Myslím, že ak sa dokáže , že umrel na FIP, je len jediná možnosť odkial to mal a to z chovu. Už si to doniesol zo sebou, nebol v kontakte so žiadnou mačkou. Bývame v byte a už ked sme si ho priniesli bol spavý a hral sa krátko, pripisovali sme to tomu, že je to britka. Lenže pravdepodobne stresové faktory zohrali rolu, že choroba prepukla. A testy na FIV, FIP A FeLV, má len otec, a aj to z roku 2009. Lekári povedali, že takéto testovanie je pre kontrolu dobré zopakovať o tri mesiace. Matka kocúrika testy vraj má, len to nie je uvedené. A áno asi bolo naivné a hlúpe, že sme si nevyžiadali papiere k nahliadnutiu o infekčnom ochorení. Niečo také nás proste nenapadlo ani vo sne, že nám kocúrik po 2 mesiacoch uhynie.Ale je to malá stanica a mačičky z predchádz. vrhu chodia aj po výstavách. V zmluve máme len to, že vyzerá zviera zdravo v čase odberu, že nemá viditelné parazity, výtok z nosa...atd., ale o niečom takom ako skrytá infekcia tam nie je ani slovo. Bol to náš prvý kocúrik, dva mesiace sme na nho čakali a práve aj preto sme si brali z CHS, pretože sme predpokladali, že je to záruka a serioznosť....Lenže..dám ešte pani chovatelke čas, aby sa ozvala, predsa len možno je to aj pre nu šok. A možno ani nie , kedže matka mačiat nemá uvedené, že je testovaná. Skrátka vačšinou, kto to nezažije alebo sa nedočíta o niečom takom, ani ho nenapadne, že sa niečo také može stať.
Obrázok
Obrázok používateľa
Cates
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod INA S. 28.9.2010 8:45

...som zvedavá ako sa zachová chovatelka,škoda že sa nemôže otvorene napísať o koho ide...možno by sa zabránilo takým to situáciám...
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Cates 28.9.2010 12:20

My sme tiež zvedaví, hoci..kedže na mail neodpísala zatial a zo stránky zmizol vrh D, tak neviem. A o koho ide? V našom prípade sa nejedná o pani, kvoli ktorej bola založená téma. Ide o malú CHS v Brne . Aj vaším mačičkám predsa končí nejako meno...
Obrázok
Obrázok používateľa
Cates
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod figaro 28.9.2010 15:40

No je to skutočne smola. Viem, že musíš byť sklamaná z toho, že mačiatko bolo s PP, z CHS a napriek tmu sa stalo, čo sa stalo. Bohužial, niekedy sa to proste stáva. Ver mi, určite to nie le šok len pre Vás ale aj pre chovateľku, hlavne ak doteraz mala všetky vrhy v poriadku. Toto sa môže stať aj u najšpičkovejšej CHS. Hlavne FIPka je veľmi nepredvídateľné ochorenie a ako si správne poznamenala, veľa robí v tomto prípade stres, ktorý môže byť spúšťačom ochorenia. Pozeral som si stránku dotyčnej CHS a naozaj sa tam už vrh D nenachádza, takže zrejme sa niečo deje a chovateľka už niečo tuší. Rozhodne by sa však nemala hrať na mŕtveho chrobáka alebo zatvárať pred tým čo sa stalo oči. Možno, keď sa z toho trochu spamätá, bude ťa kontaktovať a sama navrhne riešenie. Daj jej chvíľku čas. Ak je seriózna bude sa to snažiť riešiť k vzájomnej spokojnosti.

Skús sa informovať ako sú na tom ostatní súrodenci z vrhu D, či sa u nich neprejavili podobné príznaky. Ak nevieš, kde boli predané ostatné mačiatka, skús si to nejako zistiť.

Je to ťažké asi pre obidve strany. Je mi ľúto mačiatka aj Vášho trápenia.
Obrázok
Obrázok používateľa
figaro
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Cates 28.9.2010 16:09

figaro napísal:No je to skutočne smola. Viem, že musíš byť sklamaná z toho, že mačiatko bolo s PP, z CHS a napriek tmu sa stalo, čo sa stalo. Bohužial, niekedy sa to proste stáva. Ver mi, určite to nie le šok len pre Vás ale aj pre chovateľku, hlavne ak doteraz mala všetky vrhy v poriadku. Toto sa môže stať aj u najšpičkovejšej CHS. Hlavne FIPka je veľmi nepredvídateľné ochorenie a ako si správne poznamenala, veľa robí v tomto prípade stres, ktorý môže byť spúšťačom ochorenia. Pozeral som si stránku dotyčnej CHS a naozaj sa tam už vrh D nenachádza, takže zrejme sa niečo deje a chovateľka už niečo tuší. Rozhodne by sa však nemala hrať na mŕtveho chrobáka alebo zatvárať pred tým čo sa stalo oči. Možno, keď sa z toho trochu spamätá, bude ťa kontaktovať a sama navrhne riešenie. Daj jej chvíľku čas. Ak je seriózna bude sa to snažiť riešiť k vzájomnej spokojnosti.

Skús sa informovať ako sú na tom ostatní súrodenci z vrhu D, či sa u nich neprejavili podobné príznaky. Ak nevieš, kde boli predané ostatné mačiatka, skús si to nejako zistiť.

Je to ťažké asi pre obidve strany. Je mi ľúto mačiatka aj Vášho trápenia.

Už som s nou komunikovala, veru je z toho v šoku. Nemám kontakt na súrodencov,resp. ich majitelov, ale myslím, že pani chovatelka by ich s tým mohla oboznámiť. Som,však rada, že sa ozvala, a zaujíma sa o výsledky, takže podla toho to potom vyriešime. Zatial nechcem predbiehať. Predsa len určite sa obáva aj o svoje chovné mačky. Posobila na mna, že ich má velmi rada. Aj za tým naším jej bolo dosť smutno, ked odchádzal. :-(
Obrázok
Obrázok používateľa
Cates
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod gandalf 28.9.2010 16:17

Mrzi ma, co sa drobcovi stalo. Ako uz spomenul Figaro, FIP-ka je zakerne ochorenie. Samotny koronavirus sa okrem obcasnych hnaciek nemusi vobec prejavovat v chove a az maciatko zazije taky stres, ako je treba aj cesta do noveho domova, moze koronavirus zmutovat na samotnu FIP- mimochodom ta prenosna nieje a ani na nu niesu komercne testy, ktore by ju vedeli urcit. Prenosny je len koronavirus, a dospele chovne macky chovatelky mozu byt natolko odolne, ze u nich nemusi nikdy zmutovat na FIP.
FIP- ka je strasiak nas vsetkych a je naozaj mozne, ze sama chovatelka vobec netusila, co sa moze stat. Drzim palce, aby ste nasli riesenie.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Mirra 8.10.2010 12:07

Off Topic: Mne jedna nemenovaná veterinárka tvrdila, že ona má (neviem, či nepovedala ako jediná na Slovensku :?:) spoľahlivé testy na FIP a tiež aj vakcinácie na FIP, že ich chodí kupovať do ČR, a že ona odporúča každú mačku tým vakcinovať, že v ČR je to normálne, že iba my na Slovensku sme takí zaostalí :-/. No keď som sa na to pýtala českých chovateľov a jednej inej veterinárky, tak mi povedali, že vraj to je nezmysel. Neviem, čo si mám myslieť o vakcinácií a testoch na FIP a o tej veterinárke. Asi si to vymýšľala, aby zarobila, že? :-/.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 1.11.2010 17:06

Chystám sa na kúpu britky.Môžete mi niekto prosím do ss napísať meno chovateľky,prípadne názov CHS?
Ďakujem
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 3.11.2010 18:13

Nenájde sa nikto ???
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb