• Reklamy

"Falosne macky"...

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod Mafia 23.4.2007 10:17

Ty kokos sak to je normalne jak schizofrenicka macka :smutny: to aby sa clovek bal. A kolko to trvalo tieto utoky?
Mafia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 14.8.2006 12:09
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Monika 23.4.2007 10:19

Mafia napísal:Ty kokos sak to je normalne jak schizofrenicka macka :smutny: to aby sa clovek bal. A kolko to trvalo tieto utoky?

nieco vyse tyzdna.. tiez ma napadla takato diagnoza :-( ale kolko je psychiatrickych lekarov pre zvierata?
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod juliena 23.4.2007 12:53

Monika napísal:Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze jedna z mojich maciek vie zautocit bezdovodne.. Viem rozoznat kedy je vyzva na hru a kedy sa deje nieco ine.. Kedze som jej majitelka, asi len tazko to mohlo byt sposobene mojou naladou, kedze v tej dobe som ziadne vykyvy nalady nemala :wink: Hovorim o tom, ze mala jednoducho zle obdobie a nebol den, kedy by ma jednoducho nekusla.. ak mate macku na kolenach, ktora pradie a v sekunde sa otoci, packami vas oblapi okolo krku a zakusne - nie len naznaci, proste naozaj kusne, tak si myslim, ze na to nemala dovod.. Mozem povedat, ze to boli dni kedy som sa naozaj bala, ci mi neublizi. Nezmenilo sa doma vobec nic a ju to po par dnoch preslo a odvtedy je opat zlaticko, klop klop :TomyAngelo: Hladala som este niekolko dni pricinu, ale nanasla som ju a je len tazko vidiet do jej duse a hlavicky, ci sa branila alebo co vlastne robila..

Škrabkala si ju pritom ? Na brušku, chrbátiku ? Nemala bolesti ? Ruju ? ... aj ja to vidím na mojich, že niekedy sú podráždené a vtedy viem, že ich netreba mačkať, lebo nemajú náladu.
Mafia je taká hysterka, že občas keď sa naštve, tak je útočná na každého. Ale snaží sa nedokusnúť, maximalne škrabne. No vieme to odhadnúť, keďže mačky máme už zopár rokov. A čo ju vytáča ? :D Čokoľvek ! Keď chce tak sa vytočí aj sama a potom začne frflať a odnesie si to prvá mačka nablízku. Ale väčšinou ju vytočí jeden z kocúrov alebo pes dopalovaním a ona potom seká naokolo. Ona je ale aj veľký zapárateľ. Najprv niekoho provokuje a keď dostane odplatu, tak sa naštve a je nepríjemná. Takú mačku som v živote predtým nemala. :D Myslela som, že či jej niečo nie je, ale nie je, ona je prosto citlivka a prišla k nám ako dospelá, možno preto ju niektoré veci iritujú, pričom naši kocúri vyrástli u nás od malička a preto sú veľmi maznaví, zvyknutí na naťahovanie od malička. Ju nemôžem vziať naruky, aby neprotestovala a to riadne hlasno. Ale akonáhle si ľahnem, sadnem ... na postel, gauč, kreslo ... už je pri mne a chce sa túliť, ale nanášať nie ! :mutagen:
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod Monika 23.4.2007 14:54

Skrabkala som ju pod krkom, tam kde to ma najradsej.. mimochodom, sama si prisla na mna sadnut a tulit sa.. ona je taka pripinacka obecna, ze bez nej nemozem ist ani na wc, inak visi na klucke z vonkajsej strany.. Viem presne kedy je podrazdena alebo ked ju nieco boli.. Toto jej tyzdnove vystrajanie bolo uplne mimo beznych kolaji, nepredvidatelne, nicim nepodlozene.. kto vie
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Monika

Odoslaťod aplica 24.4.2007 9:59

Ahoj, dala si presny priklad nepredvidatelnosti maciek. Mna sice nekusla, ale velmi mi doskriabala ruky, az do krvi, takze by som to rozhodne nepovazovala za vyzvu na hru. Ta macka ma mala rada, tiez sa sama chcela tulit a chodila ku mne sama, ale stale si myslim, ze to pramenilo z nalady jej panicky. Mozno sa mylim, mozno maju ozaj macky taketo obdobia, ked su proste nebezpecne, ale nech mi nikto nehovori, ze su v pohode, lebo viem svoje. Niektore macky, povedala by som , tie starsie , su tiche , kludne, a mozno na nich plati to co ste povedali, ze su fajn a nikdy by neublizili, ale moja skusenost je taka aka je a psy su na tom lepsie .... Aj ked poznam dievca ktorej takto do lica kusol cudzi pes, a mala tam nejake stehy a v podstate jej to uz nikdy uplne nezmizlo. No oni maju doma stale psa......;o)
aplica
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.4.2007 11:00
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Monika

Odoslaťod juliena 24.4.2007 13:23

aplica napísal:Ahoj, dala si presny priklad nepredvidatelnosti maciek. Mna sice nekusla, ale velmi mi doskriabala ruky, az do krvi, takze by som to rozhodne nepovazovala za vyzvu na hru. Ta macka ma mala rada, tiez sa sama chcela tulit a chodila ku mne sama, ale stale si myslim, ze to pramenilo z nalady jej panicky. Mozno sa mylim, mozno maju ozaj macky taketo obdobia, ked su proste nebezpecne, ale nech mi nikto nehovori, ze su v pohode, lebo viem svoje. Niektore macky, povedala by som , tie starsie , su tiche , kludne, a mozno na nich plati to co ste povedali, ze su fajn a nikdy by neublizili, ale moja skusenost je taka aka je a psy su na tom lepsie .... Aj ked poznam dievca ktorej takto do lica kusol cudzi pes, a mala tam nejake stehy a v podstate jej to uz nikdy uplne nezmizlo. No oni maju doma stale psa......;o)

Každý skúsený mačkár vie predvídať mačacie chovanie ak pozná a vie čítať v mimike zvierat. Ak hľadíš mačku a ona leží, ale pritom kmitá chvostom, nie je úplne uvoľnená a môže ju tvoje hladkanie rozdráždiť a kusne ťa. U mačiek treba sledovať hlavne chvost - je to barometer nálady. Keď je v pokoji, je mačka kľudná, akonáhle sa hýbe, niečo sa deje. Všimni si, že aj mačka, ktorá striehne na korisť kmitá končekom chvosta. Keby si ju vtedy chytila, zautočila by, lebo je maximalne napätá a bolo by to skratové chovanie. Čítala som článok o nervovej sústave mačiek, ktorá je veľmi citlivá a preto keď je mačka rozrušená niečim - nehladkať ! - lebo jej to vraj môže spôsobovať nepríjemné pocity až bolesť a môže inak kľudná mačka zaútočiť. Bol to veľmi zaujímavý vedecký článok v angličtine, škoda, že si neviem spomenúť, ktorá stránka to bola, ale vtedy som veľa pochopila na správaní mojich maznakov. Tiež písali, že napätie sa dá odpozorovať z pohybov chvosta, uší a hmatových fuzíkov. Čím rýchlejšie pohyby sú, tým väčšie napätie mačka prežíva.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Monika 24.4.2007 13:50

juliena napísal:
aplica napísal:Ahoj, dala si presny priklad nepredvidatelnosti maciek. Mna sice nekusla, ale velmi mi doskriabala ruky, az do krvi, takze by som to rozhodne nepovazovala za vyzvu na hru. Ta macka ma mala rada, tiez sa sama chcela tulit a chodila ku mne sama, ale stale si myslim, ze to pramenilo z nalady jej panicky. Mozno sa mylim, mozno maju ozaj macky taketo obdobia, ked su proste nebezpecne, ale nech mi nikto nehovori, ze su v pohode, lebo viem svoje. Niektore macky, povedala by som , tie starsie , su tiche , kludne, a mozno na nich plati to co ste povedali, ze su fajn a nikdy by neublizili, ale moja skusenost je taka aka je a psy su na tom lepsie .... Aj ked poznam dievca ktorej takto do lica kusol cudzi pes, a mala tam nejake stehy a v podstate jej to uz nikdy uplne nezmizlo. No oni maju doma stale psa......;o)

Každý skúsený mačkár vie predvídať mačacie chovanie ak pozná a vie čítať v mimike zvierat. Ak hľadíš mačku a ona leží, ale pritom kmitá chvostom, nie je úplne uvoľnená a môže ju tvoje hladkanie rozdráždiť a kusne ťa. U mačiek treba sledovať hlavne chvost - je to barometer nálady. Keď je v pokoji, je mačka kľudná, akonáhle sa hýbe, niečo sa deje. Všimni si, že aj mačka, ktorá striehne na korisť kmitá končekom chvosta. Keby si ju vtedy chytila, zautočila by, lebo je maximalne napätá a bolo by to skratové chovanie. Čítala som článok o nervovej sústave mačiek, ktorá je veľmi citlivá a preto keď je mačka rozrušená niečim - nehladkať ! - lebo jej to vraj môže spôsobovať nepríjemné pocity až bolesť a môže inak kľudná mačka zaútočiť. Bol to veľmi zaujímavý vedecký článok v angličtine, škoda, že si neviem spomenúť, ktorá stránka to bola, ale vtedy som veľa pochopila na správaní mojich maznakov. Tiež písali, že napätie sa dá odpozorovať z pohybov chvosta, uší a hmatových fuzíkov. Čím rýchlejšie pohyby sú, tým väčšie napätie mačka prežíva.

Nechcem nijak spochybnovat studiu, ale moja macka pred kusnutim ani nehybala chvostom ani usami ani fuzmi.. mozem s kludom povedat, ze svoje macky dokonale poznam a zijem s nimi dost dlho a preto som stale nazoru ze utok mojej macky bol nepredvidatelny.

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod juliena 24.4.2007 21:00

Monika napísal:
juliena napísal:

Nechcem nijak spochybnovat studiu, ale moja macka pred kusnutim ani nehybala chvostom ani usami ani fuzmi.. mozem s kludom povedat, ze svoje macky dokonale poznam a zijem s nimi dost dlho a preto som stale nazoru ze utok mojej macky bol nepredvidatelny.

Reagovala som na Aplicu.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Hmm

Odoslaťod Pierre 30.7.2007 19:18

hmm
Naposledy upravil Pierre dňa 30.7.2007 20:28, celkovo upravené 3 krát.
Pierre
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.7.2007 17:45
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: Hmm

Odoslaťod Pierre 30.7.2007 19:22

Pierre napísal:
baabo napísal:"Mačka je falošný tvor", nie je to náhodou vyjadrenie istého nemenovaného náboženstva, ktoré tvrdilo, že mačka je aj diablove stvorenie, roznáša zlo..

- Ak mas na mysli krestanstvo a katolicku cirkev, tak Nie. Krestanstvo toto nikdy neucilo, nikdy nic take nemala vo svojom uceni ani Katolicka cirkev. Akurat tak ako sa blbci najdu medzi robotnikmi, najdu sa aj medzi inziniermi, a rovnako sa najdu aj medzi knazmi a biskupmi, ktori obcas hlasali svoje cisto sukromne a hlupe nazory. Boli cirkevni predstavitelia, ktori macky nenavideli a boli i taki, ktori ich milovali. Samotna cirkev nikdy nemala ziadne ucenie, zeby macka bola nejaka horsia... :cica:
Naposledy upravil Pierre dňa 30.7.2007 19:25, celkovo upravené 1 krát.
Pierre
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.7.2007 17:45

Reklamy

Nieco na tom bude, Monike

Odoslaťod aplica 30.7.2007 19:29

No tuto vec by som tak celkom nezavrhovala, ozaj kmitala ak si dobre pamatam chvostom, ale to si myslite ze sa chce/podobne ako pes/ hrat.
Asi nechcela, mozno jej to naozaj nerobi dobre, ked sa jej v napatom stave niekto dotkne. Dik za postreh;)
aplica
Nováčik
Nováčik

Reklamy

teda vlastne to bolo Juliane;)

Odoslaťod aplica 30.7.2007 19:30

pardon;)
aplica
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Ja beriem výraz falošná mačka pozitívne

Odoslaťod lubor 25.10.2007 9:40

Priznajme si, že mačičky vedia byť často riadne prefíkané a vedia sa tváriť úplne nevinne, aj keď vedia, že dačo vyparatili.
Môj kocúr napríklad vie dakedy využiť aj pár sekúnd, keď je sám v kuchyni a dačo je na stole, aby tam vyskočil a trošku si ukradol. Keď ma počuje prichádzať, zoskočí a tvári sa úplne nevinne, akoby tam nikdy nebol a jeho sa zmiznutie toho kúsku klobásy vôbec netýka.
Mačky vedia zahrať nádherné divadlo. Podla mna prave aj za tuto schopnost ich treba obdivovat, a nie zatracovať.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52

Reklamy

Re: "Falosne macky"...

Odoslaťod bubleenka 10.12.2010 22:54

Ako mačky sú svojim spôsobom "mršky" (napriek tomu ich milujem!!! :hearth: ), bo mojkať sa s nimi môžem len vtedy, keď chcú ony :D so psíkmi to je trošku inak :)
Obrázok používateľa
bubleenka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.12.2009 10:24

Reklamy

Re: "Falosne macky"...

Odoslaťod Katarina Francuzova 4.1.2011 20:04

Ja by som povedala ...!mačky su krasne a mile a vedia byt aj priatelske a velmi :)Len ty to asi neveieš posudit elbo si nikdy mačku asi nechovala!A falošne su len ked treba papat :D :-D
:-) Ak by bolo možne skrižit mačku a človeka,zhoršilo by to mačku ale zlepšilo človeka. :-)
Katuška :-D
Podolinec :cica2:
Obrázok používateľa
Katarina Francuzova
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 18.6.2006 20:02

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb