• Reklamy

Veterinárna poradňa opäť spustená!

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Re: Veterinárna poradňa opäť spustená!

Odoslaťod vilmacka 11.10.2010 20:38

Maryl napísal:Pokračuj s kavapkaním kvapiek od veta aj naďalej, aj keď sa prejavy upokoja, stále kvapkaj ešte nejakú tú dobu...ak sú kapríky iba ráno a len trošku na okraji, nemusí to znamenať zápal (koniec koncov a my ľudia máme po ránu kapríky no nie? :) )..u naších cicúchov pomohlo aj pretieranie očiek borovou vodou, nič nepokazíš a prípadné špinky z oka sa vyplavia...
držím palce :)

Ďakujem za radu, ale nasadila som o jeden stupeň silnejšie kvapky Opthalmo septonex a výrazne sa nám očká vyčistili, ináč naša siamka má mimoriadne výrazné (podľa vet. lekára) modré oči a možno aj prach ju dráždi , takže som dala jeden deň kvapky druhý deň vymytie Opthalom a zdá sa , že to pomohlo. :cat35: :cica2:
vilmacka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.7.2010 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Krosienka 13.10.2010 10:11

Dobry den,
chcem sa opytat, ci sa mozem spolahnut, ze mi bude na otazky odpovedane? 8.10. som pisala sukomnu spravu pani Dr. Szabovej.
Dakujem,
Pekny den
Krosienka
Nováčik
Nováčik

Založený: 16.9.2010 14:57
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Aleks6 18.10.2010 23:19

Chcel by som sa opytat. Mame asi 2 ročneho kocurika nedavno cirka 2 mesiace bol kastrovaný. Všetko je v poriadku len mame ešte cicu ktora nie je sterilizovaná a teraz su na nej pariace tuzby. Kocúr občas vyskočí na nu a snaží sa o penetráciu aj sa mu občas podari jej ho tam vrazit..cica hlasito zamnauka a kocur z nej ihned zoskočí kým mu jednu cica nevlepi :-) Moj dotaz teda znie či je to takto v poriadku či mozu takto spolu sexovat bez toho aby ju nakryl?
Aleks6
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 8.10.2010 23:50

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 19.10.2010 6:07

Aleks, kastrovaný kocúrik ju určite nenakryje.

Otázka je, či je v poriadku nechať mačku každú chvíľu "túžiť" a riskovať u nej zbytočné problémy
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod INA S. 19.10.2010 8:30

Aleks6 - pokiaľ je kocúr tak krátko po kastrácií môže i nemusí nakryť mačku , vyplavovanie hormónov je postupné a trvá to i 6mesiacov....krik alebo vreskot je určitý prejav pri párení

pokiaľ nechceš odchovávať treba dať vykastrovať i mačku,nech sa zbytočne nevyčerpáva...písal si ,že si mal mačku 19 rokov :-/ ,tak toto by si azda mal vedieť...
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 9.3.2012 16:50

Dobry den ,
chcem sa opytat na zakladne ockovanie maciciek , proti panleukopeni, a dalsim chorobam , vcera sme jednu dali utratit a to cierno-bielu macicku , taky najduch , veterinar vravel ze pravdep.ta pan.a ine choroby , rozpadavala sa jej aj sliznica , mohlo ist aj o mokru fip ,jedno s druhym, uz je to jedno , odpociva v pokoji , zostali nam 6 maciciek , najmladsi Andrasko je bielucky , tzv .miesanec zrejme angorskych maciek ( 2 macicky biele angorky pravdepodobne a necistokrvne , nemaju PP), tie mali deticky , ostali s nim vratane Andraska-kocur tak 6 mesiacov , dalsie skoro budu mat 1 rok to su 2 cicusky a + 1 kocur vsetke su biele ) , nie su kastrovane este , ani tie 2 mamky,neviem ,chceme toho andraska dat zaockovat proti tym zakladnym chorobam , vela mi aj napisali , ze 100 perc.ochrana to nebude , ano vieme , ze je to len preventivna , ale ma pravdepodobne nejake tie ucinky , predsa ako nic ,i ked budu latky dost bojovat dlho , co moze byt velka nachylnost na ine choroby , kym tie vakciny sa vstrebaju pri ockovani a ako je to ked su spolu , bolo mi napisane ze, ockovat naraz nie je dobre ? alebo ako to je s ockovanim maciciek ? dakujem za poradu , nuz pytam sa , lebo kazdy mi tvrdi inak , chod ku tomu veterinarovi , chod ku tamtemu , to tak nie je , ale tak to je a podobne , mam z toho vseliake pocity ... dakujem za poradu
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 25.2.2011 11:54
Počet mačiek: 6
Skutočné meno: Nikoleta

Reklamy

Odoslaťod kali 9.3.2012 21:47

Funguje to tak,ze vakcina obsahuje nieco ako podpis povodcu ochorenia a po vpraveni do organizmu vyvola tvorbu protilatok.To trva asi 14 dni,pokial je zviera pri ockovani zdrave.Vakciny su kvalitne ale ziadna nie je 100%.Dat zavakcinovat zviera je najviac co mozme spravit pre jeho zdravie.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 10.3.2012 17:43

kali napísal:Funguje to tak,ze vakcina obsahuje nieco ako podpis povodcu ochorenia a po vpraveni do organizmu vyvola tvorbu protilatok.To trva asi 14 dni,pokial je zviera pri ockovani zdrave.Vakciny su kvalitne ale ziadna nie je 100%.Dat zavakcinovat zviera je najviac co mozme spravit pre jeho zdravie.Peter vet z poradne.

dakujem a treba pocas tych 14 dni macicky drzat v byte teda doma alebo mozu byt vonku , sa uz bojim , tych chorob , ake vitaminy dat , pripadne su nejake aj imunitne tablety , kde udrzuju imunitu ?(oni cez den su striedavo vonku aj dnu spia , nuz celu noc su vonku , aj sa vedia pytat vonku ) dakujem este raz
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Lilez 10.3.2012 18:44

je mi ľúto Vašej mačičky, ale pokiaľ boli mačky spolu, podľa mňa by ste mali počkať s očkovaním,či sa náhodou nenakazili aj tie ostatné. Oslabený organizmus a očkovanie podľa mňa nejdú dokopy :(
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod Lilez 10.3.2012 18:46

nerozumiem, prečo len jednu mačičku chcete dať zaočkovať ??
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 14.3.2012 14:51

Lilez napísal:nerozumiem, prečo len jednu mačičku chcete dať zaočkovať ??

ano to viem , ze chce to pockat , ved vravel veter., ze tak o tyzden mozno aj viac na tu vakcinu , preco zatial jednu , lebo toho kocurika co mame je najmladsi a on je teraz v rizikovom obdobi , ostatne budu mat rok , a tie 2 mamky takmer 2 roky , nuz a financie zatial nemam tolko , aby sa naraz dali ockovat , nuz postupne ,a tie vitaminy ,ktore su dobre ? dakujem
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 14.3.2012 14:54

Lilez napísal:je mi ľúto Vašej mačičky, ale pokiaľ boli mačky spolu, podľa mňa by ste mali počkať s očkovaním,či sa náhodou nenakazili aj tie ostatné. Oslabený organizmus a očkovanie podľa mňa nejdú dokopy :(

oslabeny organizmus ? zatial sa ostatne drzia dobre :befucking: :taktotosity:, ta co sme ju dali utratit tak ta zrejme musela mat oslabeny organizmus :cat44:
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Januliiicek 21.10.2012 14:02

dobry den, potrebovala by som poradit, potrebujem dat macicku vykastrovat ale nechcem aby mala velku jazvu a pocula som ze sa robia uz aj kastraciu s minimalnym rezom tak ybsom potrebovala poradit nejakeho veterinara nitra a okolie alebo Ba dakujem za radu.
Asco House Britanica, Sk Bri n33 16.4.2009
Bibi z Otrokoviec, Sk Bri e 17.5.2010
Obrázok používateľa
Januliiicek
Nováčik
Nováčik

Založený: 25.3.2011 18:10
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Jana Szedmáková

Reklamy

Odoslaťod JancaB 21.10.2012 18:03

Ja som dávala moju operovať v ordinácii dr. Kočiša v Petržalke. Operovala ju naša vetka a rana bola úplne dokonalá. Drobný rez a navyše nejaký samovstrebateľný materiál. Zašité to mala tak, že ranka vyzerala ako zlepená sekundovým lepidlom. Skrátka nič netrčalo, iba rovná čiaročka. Bola som veľmi spokojná.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb