• Reklamy

Sibírska mačka

zaujímajú ťa plemená mačiek...
  • Reklamy

Odoslaťod janula 18.9.2005 10:52

jessyca napísal:Mam taku malu otazocku. Na vystave som si vsimla Maine Coon a Sibirske macky. Je to jeden druh s dvoma menami alebo tu ide o dve rozdielne rasy??? Mne pripadali rovnake :1l0: ...ale su krasnucke

Su to dve rozne plemena, i ked dost sa podobaju, ale sibirske macicky su trosku mensie a niektore crty maju ine :wink: .. ale pre obycajneho cloveka su dost podobne, najma ako mladsie-maciatka. Taktiez aj Norske lesne cicuse su dost podobne, su to take polodlhosrste plemena, ktore sa vzajomne nesmu krizit, lebo su dost podobne a tym by sa porusili ich charakteristycke crty a vyzor. Ale vsetky su krasne a maju krasnu hunatu srst :wink:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod janula 18.11.2005 11:06

Predstavujem vam nasho noveho sibirskeho kocurika Numtyho :-)
Zoznamovanie s nasim "prvorodenym" Artusom este stale prebieha, sycanie, vrcanie a bitky uz pomaly ustupuju.. dufam, ze sa coskoro skamosia :wink:
Prílohy
Numto u nas 1f.jpg
Numto u nas 1f.jpg ( ) Zobrazená 6229 krát
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Numty

Odoslaťod Peter Polák 18.11.2005 11:16

janula napísal:Predstavujem vam nasho noveho sibirskeho kocurika Numtyho :-)
Zoznamovanie s nasim "prvorodenym" Artusom este stale prebieha, sycanie, vrcanie a bitky uz pomaly ustupuju.. dufam, ze sa coskoro skamosia :wink:

Janula je krásny... :-D :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod janula 18.11.2005 12:14

Dakujem, ma 7 mesiacov a sfarbenim je velmi zaujimavy, nie je typicky cerveny tygrovany - ma take kremovo-cervene sfarbenie :-)
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod janula 23.8.2006 15:48

Nas Numtos nam uz vyrastol do krasy, je pol roku po kastracii, zmohutnel a kedze sa uz leto a teple dni pomaly koncia, zacina nam "naberat" opat krasnu hunatu srst :wink:
Prílohy
ca.JPG
16mesacny Numtik
ca.JPG ( ) Zobrazená 5920 krát
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Krásavec

Odoslaťod Peter Polák 23.8.2006 16:19

janula napísal:Nas Numtos nam uz vyrastol do krasy, je pol roku po kastracii, zmohutnel a kedze sa uz leto a teple dni pomaly koncia, zacina nam "naberat" opat krasnu hunatu srst :wink:

Myslím si, že tvoj Numtos je velký krásavec a fešák... :-) :TomyAngelo:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod janula 23.8.2006 16:48

Dakujeme :wink: .. teraz mozem lutovat, ze som ho dala vykastrovat hehe :-D (ale nie) :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

kocurik

Odoslaťod elena 23.8.2006 17:52

:cica: :cica: :cica: Janula, je fakt perfektný :-)
elena
Nováčik
Nováčik

Založený: 22.8.2006 10:10

Reklamy

Odoslaťod juliena 23.8.2006 18:15

Tie jeho zelené oči v kombinácii s "ryšavým" kožúškom ma vždy dostanú. Tuším sa z neho už stál profesionálny model. :-D
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod janula 24.8.2006 7:27

Ano ma krasne ocka a asi si uz zacina zvykat na to pozovanie pred fotakom :wink: Inac dnes som ho vazila a ma 5 a pol kg, Artik ma o kilecko menej :-)
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Re: Sibírska mačka

Odoslaťod najdušik 28.1.2010 19:39

ahojte,našla som mačičku tohto plemena,má teraz asi 4 mesiace.Keď sme ju našli podla veterinárky mala približne 2 mesiace.Je zdravá,krásna ale velmi živá.Žial našla som velmi málo informácii o tomto plemene,aj v dospelosti su mačky také živé?Pred tým sme mačku v byte nikdy nemali,Lila si každý deň vymýšla niečo nové,pre nu zaujímavé,žial pre mňa je to niekedy pohroma.V zálube má izbové kvety.Dá sa nejako vychovať?Môže chodiť vonku?Hlavne v lete si to neviem predstaviť,mám ju držať len v byte?Veľmi ju zaujíma voda,stále sa niekde člapoce,kúpete tieto mačky?Ako je to s trávou,odmieta ju jesť,všetko vyhrabe ale trávu nechce,odmieta aj pastu proti bezoárom.
najdušik
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.1.2010 16:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod najdušik 20.2.2010 18:23

ahojte,neviem prečo ale zrazu sa moja Lila zmenila z dlhosrstej sibírky na krátkosrstú,má krátku srsť proti tomu čo mala ešte pred mesiacom, je to normálne?
najdušik
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.1.2010 16:58

Reklamy

Re: Who is who?:-)

Odoslaťod j0y 21.2.2010 13:13

Merlin je od krásy nádherný :befucking: ...veľmi sa mi páči kocúrisko :)
"Mačky nie sú nikdy neisté a nikdy neodpúšťajú. Možno im to tajne závidíme."
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.2.2010 15:57

Reklamy

Odoslaťod FelisFelicis 21.2.2011 16:10

ja len tak informatívne čo sa sibírskej mačky týka
je to mačka, ktorá sa radí do polodlhosrstých mačiek, a teda do skupiny 2. na výstavach. Sibírska mačka je prírodné plemeno a už z názvu vyplýva jej pôvod. Častokrát je táto mačka označovaná za národne ruské plemeno.
jej história je nie veľmi jasne popísaná a hovorí sa že prvá sibírska mačka bola nájdená pri kontajneroch kdesi na Sibíri pri nejakej fabrike. V súčastnosti sa Sibírska mačka rozšírila aj do iných častí zemegule, no stále ostáva veľmi populárnou hlavne v Rusku, kde sú tieto mačky delené na línie hlavne podla oblasti z ktorej pochádzajú ako je napríklad Moskovská línia či Krasnojarská línia.

Stavbou tela je sibírka mohutná a dobre osvalená. jej telo by malo prípomínať dobre proporcionálne rozdelený obdĺžnik, na stredne dlhých nohách, kde zadné nohy sú o niečo dlhšie. Srsť sibírskej mačky sa skladá s podsady ktorá je hustá,jemná a dobre štrukturovaná a čiastočne otvorená, a s krycej srsti, ktorá je na dotyk tvrdá, je dlhšia, nesmie byť jemná laebo príliš krátka, Krycia srsť by mala byt vodeodolná a viditeľne diferencovaná od podsady.Letná a Zimná srsť sú na pohľad odlišné. pričom v lete by mala mať mačka minimum podsady.

Hlava sibírskej mačky je silná a dobre zaoblená, u kocúrov podstatne dominantnejšia ako u mačiek. pri pohľade z bohu je vidieť ako čiastočne guľaté čelo prechadza do jemne prehnutého profilu a rovného nosa, pričom brada je v línii nosa a môže mierne ustupovať.

Oči sú oválne, preferuje sa zelená farba no nepovažuje sa za chybu ani iná farba.

Vo všeobecnosti je sibírsk mačka veľmi milá a prítulná spoločníčka, dobre znáša iné mačky alebo oné druhy zvierat ako sú psy, je veľmi komunikatívna a hrava. Sibírska mačka je jedna z najlepšie skáčucich mačiek na svete, ktoré žijú v domácnosti.
svojou kľudnou povahou sa radí medzi veľmi milých členov domácnosti. jemné pradenie dopĺňané príjemných hláskom mňaukania len odfarbujú jej úžasnú povahu.

Na Slovensku sú v súšastnosti 2 chovateľské stanice Sibírskej mačky v klasickom sfarbení a to Siberian Squills, ktorá sa venuje mačkám v prirodnom sfarbení a Felis Felicis, ktorá sa veuuje klasickým farbám mačiek, červenej a korytnačinovej + trochu netradičnej modrej farbe s bielou aj bez.
Obrázok
Obrázok používateľa
FelisFelicis
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.2.2011 14:27
Počet mačiek: 6

Reklamy

Odoslaťod zdenka2710 25.2.2011 17:15

Mna by zaujimalo co maju spolocne ked maju aj niektore sibirske macky stetinky? a odkial ich zobrali, trochu cudna otazka :-D Ja som sa zmierila s tym ze maine coony su tym zaujimave :-( ale ako vidim aj niektore sibirske maju,takze skoda :-( budem mat asi trosku prblem ked uvidim obi dve :-D :-D :-D a ako sa zabrani tomu aby sa napr maine coon nekrizila s sibirskou, alebo ste spominali norsku :?:
zdenka2710
mačiatko
mačiatko

Založený: 5.2.2011 8:42
Počet mačiek: 3

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Plemená mačiek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb