• Reklamy

2týľdňové mačiatka

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

2týľdňové mačiatka

Odoslaťod Prskavka 1.7.2005 8:39

Ahojte,

mám problém. 16.06.2005 sa naąej mačičke narodilo doma 5 mačiatok. Mačička nám v ruji prehrýzla sito na okne a utiekla /mala by» 2 týľdne po ruji kastrovaná/. Od pôrodu nebola vonku ale predvčerom /ątvrtok 29.06.2005/ sa nedopatrením (neopatrne otvárané vonkająie dvere) dostala von. Od vtedy sa nevrátila. Nikdy nebývala vonku dlhąie ako 5-6 hodín a väčąinou sa aj tak zdrľiavala vnútri pri nás, lebo je to straąne maznavá mačička. Obávam sa preto, ľe sa jej niečo stalo /aj keď nebývame pri frekventovanej ceste a asi by sme videli jej telo, keby ju niekto zrazil/. Mačiatka kŕmime detskou výľivou BEBA 1 v pomere 1:3 a masírujem im bruąká. Kŕmenie ide dos» »aľko. Máme ąpeci fµaątičku, ale zatial ide viac von ako dnu. Vylúčili z tela zatiaµ iba moč, tak neviem, či je to ok. Ráno pred odchodom do práce sme ich nakŕmili, napriek tomu vąak veµmi dlho pią»ali a ja neviem, čo mám robi».
Má niekto nejakú dobrú radu, či skúsenosti?
Prskavka

Reklamy

Re: 2týľdňové mačiatka

Odoslaťod Zuzana H. 1.7.2005 8:51

Prskavka napísal:Ahojte,

mám problém. 16.06.2005 sa naąej mačičke narodilo doma 5 mačiatok. Mačička nám v ruji prehrýzla sito na okne a utiekla /mala by» 2 týľdne po ruji kastrovaná/. Od pôrodu nebola vonku ale predvčerom /ątvrtok 29.06.2005/ sa nedopatrením (neopatrne otvárané vonkająie dvere) dostala von. Od vtedy sa nevrátila. Nikdy nebývala vonku dlhąie ako 5-6 hodín a väčąinou sa aj tak zdrľiavala vnútri pri nás, lebo je to straąne maznavá mačička. Obávam sa preto, ľe sa jej niečo stalo /aj keď nebývame pri frekventovanej ceste a asi by sme videli jej telo, keby ju niekto zrazil/. Mačiatka kŕmime detskou výľivou BEBA 1 v pomere 1:3 a masírujem im bruąká. Kŕmenie ide dos» »aľko. Máme ąpeci fµaątičku, ale zatial ide viac von ako dnu. Vylúčili z tela zatiaµ iba moč, tak neviem, či je to ok. Ráno pred odchodom do práce sme ich nakŕmili, napriek tomu vąak veµmi dlho pią»ali a ja neviem, čo mám robi».

Takúto situáciu Vám vôbec nezávidím! Mačiatka treba kŕmi» kaľdé cca tri hodiny, potrava nesmie by» studená, treba im masírova» bruąká a konečníky, aby ste podporili vyprázdňovanie. Taktieľ ich treba udrľiava» v teple. Miesto BEBy by som im dávala ąpeciálne mačacie mliečko, dosta» ho u veterinára, alebo v chov. potrebách.
Je to neobvyklé, keď mačka opustí svoje mačiatka. Keďľe sa nevrátila, tak mám obavy, ľe sa jej niečo stalo. Drľím palce, aby to dobre dopadlo.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: 2týľdňové mačiatka

Odoslaťod Hosť 1.7.2005 8:59

Zuzana H. napísal:
Prskavka napísal:Ahojte,

Takúto situáciu Vám vôbec nezávidím! Mačiatka treba kŕmi» kaľdé cca tri hodiny, potrava nesmie by» studená, treba im masírova» bruąká a konečníky, aby ste podporili vyprázdňovanie. Taktieľ ich treba udrľiava» v teple. Miesto BEBy by som im dávala ąpeciálne mačacie mliečko, dosta» ho u veterinára, alebo v chov. potrebách.
Je to neobvyklé, keď mačka opustí svoje mačiatka. Keďľe sa nevrátila, tak mám obavy, ľe sa jej niečo stalo. Drľím palce, aby to dobre dopadlo.

Ďakujem. Keďľe nemám termofor, obloľila som ich petfµaąami obalenými vo froté uterákoch. Teplotu potravy skúąam na zápästí. Včera som mačacie mlieko nezohnala (v chovateµských) a tak som narýchlo kúpila BEBu. Ja dúfam, ľe ju len niekto nedopatrením zavrel vo svojej stodole alebo čo a ľe sa vráti. Lebo o mačiatka sa starala, len bola zvyknutá na slobodu, chodi» von a teraz dva týľdne nemohla, tak bola z toho dos» nervná. Je to moja prvá mačička, dokáľe neuveriteµné veci a vydáva krásne zvuky.../zasa mi je do plaču/
Dúfam, ľe sa mi podarí mačiatka vypipla». Lebo aj keď sú to len obyčkovské murované mačiatka, majú právo ľi» ...
Hosť

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 1.7.2005 9:49

Eąte jedna vec ma napadla: ten cumlik, co je na tej ąpecifµaąke mačiatkam moc nevyhovuje. Neviete nejaký domáci recept, ľe v čom podáva» mliečko?
Obrázok používateľa
Prskavka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.7.2005 8:54

Reklamy

Odoslaťod Monika 1.7.2005 10:03

Prskavka napísal:Eąte jedna vec ma napadla: ten cumlik, co je na tej ąpecifµaąke mačiatkam moc nevyhovuje. Neviete nejaký domáci recept, ľe v čom podáva» mliečko?

Drzim palce, aby sa ti podarilo ich vypiplat, mna este napadlo: skus vo svojom okoli najst kojacu macku (trebars aj v utulku), mozno by ich prijala za svoje a dostali by aj prave mliecko.
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Hosť 1.7.2005 10:36

Monika napísal:
Prskavka napísal:Eąte jedna vec ma napadla: ten cumlik, co je na tej ąpecifµaąke mačiatkam moc nevyhovuje. Neviete nejaký domáci recept, ľe v čom podáva» mliečko?

Drzim palce, aby sa ti podarilo ich vypiplat, mna este napadlo: skus vo svojom okoli najst kojacu macku (trebars aj v utulku), mozno by ich prijala za svoje a dostali by aj prave mliecko.

Ja som kamoąke zo srandy tieľ napísala, ľe mi chýba len nájs» kojacu cicu... Bývam v Stupave, ale neviem, či by nejaká cicuąa zvládla svojich x mačeniec + 5 mojich...

Stále si nadávam, ľe som sa vôbec odhodlala zača» ju púą»a» von...lenľe ona bola dnu taká neą»astná...ona sa totiľ narodila v stodole a bývali vonku celé dni, hoci mali kontakt s µuďmi, preto je taká maznavá...ale len v nútri bola neą»astná...ale uľ sa asi nikdy neodváľim mačku púą»a»...aj keď bývame v pokojnom prostredí, mimo hlavných komunikácií...

Nikomu fakt neprajem stratu chlpatého člena rodiny. Aj keď máme aj kocúra (ten si nás adoptoval, ale nie je vôbec maznací, akurát ku mne občas príde a poąlape ma :wink: ) a foxteriéra, predsa len...kaľdý člen má svoje nezastupiteµné miesto... :smutny:
Hosť

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 1.7.2005 10:39

Anonymous napísal:
Monika napísal:

Ja som kamoąke zo srandy tieľ napísala, ľe mi chýba len nájs» kojacu cicu... Bývam v Stupave, ale neviem, či by nejaká cicuąa zvládla svojich x mačeniec + 5 mojich...

Stále si nadávam, ľe som sa vôbec odhodlala zača» ju púą»a» von...lenľe ona bola dnu taká neą»astná...ona sa totiľ narodila v stodole a bývali vonku celé dni, hoci mali kontakt s µuďmi, preto je taká maznavá...ale len v nútri bola neą»astná...ale uľ sa asi nikdy neodváľim mačku púą»a»...aj keď bývame v pokojnom prostredí, mimo hlavných komunikácií...

Nikomu fakt neprajem stratu chlpatého člena rodiny. Aj keď máme aj kocúra (ten si nás adoptoval, ale nie je vôbec maznací, akurát ku mne občas príde a poąlape ma :wink: ) a foxteriéra, predsa len...kaľdý člen má svoje nezastupiteµné miesto... :smutny:

To som písala ja. Nejak ma to neloglo.
Obrázok používateľa
Prskavka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 1.7.2005 11:55

Tak neviem, uľ som raz odpísala a nejako sa to stratilo. Tak eąte raz: Skúste kúpi» kapátko a v tej gumennej časti urobte dierku. Existujú i cumlíky na striekačky, ale tie u nás asi nezoľeniete, ja som ich videla vo Viedni na svetovke.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Monika 1.7.2005 12:09

Prskavka napísal:
Anonymous napísal:
Monika napísal:

To som písala ja. Nejak ma to neloglo.

Aj moje niektore micky sa narodili vonku a zili tam, ale ked som ich priniesla domov, neakceptovala som ani smutne oci ani pohlady. Nikdy von nesmeli a zasietovany velky balkon im uplne staci. Ja by som neprezila keby sa mojim mickam nieco stalo. Skuste ju ist este hladat :velmismutny:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 1.7.2005 13:07

Skus vylepi» po okolí plagátiky, ľe ju hµadáą.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Hosť 1.7.2005 15:22

Ďakujem vąetkým za podporu. Maminku mačinku som naąla, ľiaµ, uľ svoje mladé nenakŕmi a ja dnes idem svoju prvú mačičku pochova». Z nevysvetliteµného dôvodu iąla v osudný večer ątvrtok 30.6. aľ na hlavnú cestu, kam nechodievala (na prechádzkach so psom nás sprevádzala a vľdy sa zastavila na hranici svojho rajóna, ktorý je od hl. cesty vzdialený 10 metrov). Zrazilo ju auto. Naąla som ju náhodou, pretoľe hoci som ąla včera pri hµadaní po hlavnej ceste, ona ju kriľovala eąte pred mestom smerom od polí na druhé pole, kde som včera veru nehµadala. Nikdy si neodpustím, ľe som ju púą»ala von. Napriek tomu, ľe mala zrejme spokojnejąí ľivot. Za to, aby bola tak krátko medzi nami to nestálo.
Neviem, čo si bez mojej milovanej cicuąky počnem. Beuąka mi bude neuveriteµne chýba». Jedinou útechou sú jej potomkovia, ktorí sa na svete síce objavili nedopatrením, ale dnes som veµmi rada, ľe sú tu.

Mačiatka sú v poriadku. Od zverolekára som dostala cenné rady a podµa ich veµkosti vyjadril nádej, ľe preľijú (a to nevyzeral ako mačkomil). Pią»ali preto, lebo majú zápchu a tak som im momentálne pomohla vŕtaním sa v ich malých konečníkoch. Teraz kµudne spinkajú a o chvíµu ich prebudím, lebo je čas sa napapa».

Kto by rád videl Beuąku a jej mladé, pozrite sa tu http://sk.wikipedia.org/wiki/Redaktor:Prskavka.
Hosť

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 1.7.2005 15:23

Zasa mi to príspevok po prvom prihlásení zadalo ako anonymný. Asi som lama, alebo som cez slzy nevidela, čo robím. Ospravedlňujem sa. Príspevok nad týmto som písala ja.
Obrázok používateľa
Prskavka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Hosť 1.7.2005 20:43

Prskavka napísal:Zasa mi to príspevok po prvom prihlásení zadalo ako anonymný. Asi som lama, alebo som cez slzy nevidela, čo robím. Ospravedlňujem sa. Príspevok nad týmto som písala ja.

Ahoj Prskavka, tu Bea. mňa to tieľ nechce prihlási», takľe sa zomňa stal anonym..

Hrozne ma mrzí, čo sa stalo Tvojej mačičke. Neviem, prečo sú tie inak tak inteligentné a vnímavé tvory také nepozorné, keď sa jedná o takéto nebezpečenstvo... bolo mi tieľ do plaču, ked som čítala tú smutnú správu. Teraz musíą urobi» vąetko pre to, aby vo svojich de»och ľila ďalej. Moľno jedna mačička bude veµmi podobná svojej mamine - :cica2:

Veµmi Ti drľím palce, aby si ich vypiplala ! Keď budeą môc», prikladaj fotky, ako rastú...

Bea
Hosť

Reklamy

Odoslaťod Prskavka 2.7.2005 5:54

Anonymous napísal:
Prskavka napísal:Zasa mi to príspevok po prvom prihlásení zadalo ako anonymný. Asi som lama, alebo som cez slzy nevidela, čo robím. Ospravedlňujem sa. Príspevok nad týmto som písala ja.

Ahoj Prskavka, tu Bea. mňa to tieľ nechce prihlási», takľe sa zomňa stal anonym..

Hrozne ma mrzí, čo sa stalo Tvojej mačičke. Neviem, prečo sú tie inak tak inteligentné a vnímavé tvory také nepozorné, keď sa jedná o takéto nebezpečenstvo... bolo mi tieľ do plaču, ked som čítala tú smutnú správu. Teraz musíą urobi» vąetko pre to, aby vo svojich de»och ľila ďalej. Moľno jedna mačička bude veµmi podobná svojej mamine - :cica2:

Veµmi Ti drľím palce, aby si ich vypiplala ! Keď budeą môc», prikladaj fotky, ako rastú...

Bea

Dakujem Bea, pridam, ked budem mat :-).

Ąudkovia, vyvstal mi novy problemik. Veµmi rýchlo sa nasýtia a "nevybijú" si cucací reflex. Po jedení a vyprázdnení by stále cucali a koho iného ako mňa. Keďľe ale nie som mačka a nemam veµa vhodných miest na cuckanie a ani jej trpezlivos», potrebujem radu, ľe čo im poskytnú» ako náhradu, lebo dos» dlho potom piątia. Alebo sú eąte hladné? Ale o tom skôr pochybujem, veď kaľdá vypije okolo 2-2,5 ml /iba s najmladąou mám problém papanie do nej dosta»/.
Neviete o niečom, čo by eventualne rady cuckali?
Dík.
Obrázok používateľa
Prskavka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Monika 2.7.2005 13:25

Prskavka napísal:
Anonymous napísal:

Bea

Dakujem Bea, pridam, ked budem mat :-).

Ąudkovia, vyvstal mi novy problemik. Veµmi rýchlo sa nasýtia a "nevybijú" si cucací reflex. Po jedení a vyprázdnení by stále cucali a koho iného ako mňa. Keďľe ale nie som mačka a nemam veµa vhodných miest na cuckanie a ani jej trpezlivos», potrebujem radu, ľe čo im poskytnú» ako náhradu, lebo dos» dlho potom piątia. Alebo sú eąte hladné? Ale o tom skôr pochybujem, veď kaľdá vypije okolo 2-2,5 ml /iba s najmladąou mám problém papanie do nej dosta»/.
Neviete o niečom, čo by eventualne rady cuckali?
Dík.

Je mi velmi luto co sa stalo Beuske :smutny: , ale teraz uz treba v prvom rade mysliet na drobcov, preste tak ako to robis.
Podla mna, to ze maciatka pistia aj po najedeni je asi dokaz toho, ze su este stale hladne. Ked maciatka piju od maminy tak to trva dost dlho, takze velmi tazko povedat, aka velka davka zo striekacky je ta spravna . Moze to byt aj tym, ze im je zima, ked ich nema kto zohrievat. Skus ich mat zatial napr. na Tvojom bruchu dokym prestanu pistat a potom ich uloz do svojho pelechu.
Neviem o ziadnej nahrade, co by si im mohla dat. Nic ine ako mliecko im dat zatial nemozes, lebo su este velmi male a aby nieco ine zuzlali len preto aby boli ticho nie je asi dobre riesenie. Drzim palce, aby si prisla na to v com je problem.

Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb