• Reklamy

bože môj - čo sú to za ľudia

len tak o mickách...
  • Reklamy

bože môj - čo sú to za ľudia

Odoslaťod Kleaa 8.7.2005 11:55

Včera večer priąla moja 9 ročná sestra domov s plačom a keď som sa jej opýtala čo plače, povedala ľe uľ to ani nedokáľe poveda» ľe uľ to povedala mame...veµmi ju to bolelo..Tak som utekala za mamou a keď som sa dozvedela prečo plače bolo do plaču aj mne. Decká na ulici sa zabávajú týraním mačičiek!!!! :velmismutny: Chápete to, 14 ročné dievča chytilo cicu zlomilo jej nohu, rozrhlo uąko, a točilo ju za chvostík. Sestra tam stála a keď to zbadala vytrhla jej ju, hodila niekomu za plot a beľala domov pre nás... Mama im tam dostatočne vynadala, decká pozaliezali, ale zranenú mačičku sme nenaąli, chceli sme jej pomôc» :smutny: Kaľdopádne keď prídem dnes z roboty pojdem jej vynada» aj ja.. Len keby to pomohlo :velmismutny: Ako môľem proti takémuto niečomu bojova»??? Najradąej by som na tie hnusné detská, ktoré uľ nevedia čo robi», niekoho poslala. Dolámala im ruky nohy nech vedia aké to je. Poradte mi niekto čo urobi» aby sa takto prestali zabáva» :idea: Boli sme nahnevaný vąetci doma a bolo nám to veµmi µúto, tá cica sa určite veµmi trápi :velmismutny: A určite to nebola prvá ani posledná mačička :ikillyou:
Sama mám doma siamsku mačičku ktorá je mojím slniečkom a budem bojova» proti takémuto týraniu :evil: :evil:
Naposledy upravil Kleaa dňa 17.5.2007 16:59, celkovo upravené 1 krát.
Kleaa

Reklamy

Re: boľe môj - čo sú to za µudia

Odoslaťod Peter Polák 8.7.2005 11:59

Kleaa napísal:Včera večer priąla moja 9 ročná sestra domov s plačom a keď som sa jej opýtala čo plače, povedala ľe uľ to ani nedokáľe poveda» ľe uľ to povedala mame...veµmi ju to bolelo..Tak som utekala za mamou a keď som sa dozvedela prečo plače bolo do plaču aj mne. Decká na ulici sa zabávajú týraním mačičiek!!!! :velmismutny: Chápete to, 14 ročné dievča chytilo cicu zlomilo jej nohu, rozrhlo uąko, a točilo ju za chvostík. Sestra tam stála a keď to zbadala vytrhla jej ju, hodila niekomu za plot a beľala domov pre nás... Mama im tam dostatočne vynadala, decká pozaliezali, ale zranenú mačičku sme nenaąli, chceli sme jej pomôc» :smutny: Kaľdopádne keď prídem dnes z roboty pojdem jej vynada» aj ja.. Len keby to pomohlo :velmismutny: Ako môľem proti takémuto niečomu bojova»??? Najradąej by som na tie hnusné detská, ktoré uľ nevedia čo robi», niekoho poslala. Dolámala im ruky nohy nech vedia aké to je. Poradte mi niekto čo urobi» aby sa takto prestali zabáva» :idea: Boli sme nahnevaný vąetci doma a bolo nám to veµmi µúto, tá cica sa určite veµmi trápi :velmismutny: A určite to nebola prvá ani posledná mačička :ikillyou:
Sama mám doma siamsku mačičku ktorá je mojím slniečkom a budem bojova» proti takémuto týraniu :evil: :evil:

Na prvom mieste treba upozorni», na tieto okolnosti ątátnu Políciu a poda» trestné oznámenie na neznámeho páchateµa za týranie zvierat. Existuje zákon na ochranu zvierat a ten Vo vaąom príbehu sa naplnila skutková podstata trestného činu.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 12:01

Kleaa napísal:Včera večer priąla moja 9 ročná sestra domov s plačom a keď som sa jej opýtala čo plače, povedala ľe uľ to ani nedokáľe poveda» ľe uľ to povedala mame...veµmi ju to bolelo..Tak som utekala za mamou a keď som sa dozvedela prečo plače bolo do plaču aj mne. Decká na ulici sa zabávajú týraním mačičiek!!!! :velmismutny: Chápete to, 14 ročné dievča chytilo cicu zlomilo jej nohu, rozrhlo uąko, a točilo ju za chvostík. Sestra tam stála a keď to zbadala vytrhla jej ju, hodila niekomu za plot a beľala domov pre nás... Mama im tam dostatočne vynadala, decká pozaliezali, ale zranenú mačičku sme nenaąli, chceli sme jej pomôc» :smutny: Kaľdopádne keď prídem dnes z roboty pojdem jej vynada» aj ja.. Len keby to pomohlo :velmismutny: Ako môľem proti takémuto niečomu bojova»??? Najradąej by som na tie hnusné detská, ktoré uľ nevedia čo robi», niekoho poslala. Dolámala im ruky nohy nech vedia aké to je. Poradte mi niekto čo urobi» aby sa takto prestali zabáva» :idea: Boli sme nahnevaný vąetci doma a bolo nám to veµmi µúto, tá cica sa určite veµmi trápi :velmismutny: A určite to nebola prvá ani posledná mačička :ikillyou:

Je to hrozné - o to viac, ľe vravíą, ľe takto zversky sa správalo dievča!

Neviem iste, či uľ aj u nás platí zákon o týraní zvierat, ale viem určite, ľe hranica trestnej zodpovednosti sa zníľila na 14 rokov... Takľe moľno by sa s tým dalo niečo robi»...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 8.7.2005 12:04

Bea napísal:

Je to hrozné - o to viac, ľe vravíą, ľe takto zversky sa správalo dievča!

Neviem iste, či uľ aj u nás platí zákon o týraní zvierat, ale viem určite, ľe hranica trestnej zodpovednosti sa zníľila na 14 rokov... Takľe moľno by sa s tým dalo niečo robi»...

Na Slovensku platí zákon o týraní zvierat, treba ís» na Políciu!

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod Monika 8.7.2005 12:09

K kazdom pripade upovedomte policiu aby o tom bol zapis, ze ste to nahlasili. Verim tomu, ze sa na tej policii najdu taki ktori Vas vysmeju, ale nedajte sa. Ak viete koho to dievca bolo - tak nekompromisne kontaktovat jeho rodicov a po prazdninach skolu (navyse od niekoho to musela odkukat, normalny clovek taketo nieco nie je schopny spravit). Ked mam pravdu povedat, keby som nieco take videla, tak by som ju zmlatila tak, ze by sa domov nedoplazila a tyzden si nesadla :hellboy:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod kleaa 8.7.2005 12:10

hej aj mňa zarazilo ľe to robilo dievča :jaziram: určite nieje normálna.. určite to tak nenechám a budem sa informova» na polícii, ako im to dokáľem? Lebo ich rodičia si ich na milion percent budú zastáva». Inak moja mama iąla dnes aj za nimi dúfam ľe sa jej podarilo niečo porieąi».
kleaa

Reklamy

Odoslaťod Monika 8.7.2005 12:15

kleaa napísal:hej aj mňa zarazilo ľe to robilo dievča :jaziram: určite nieje normálna.. určite to tak nenechám a budem sa informova» na polícii, ako im to dokáľem? Lebo ich rodičia si ich na milion percent budú zastáva». Inak moja mama iąla dnes aj za nimi dúfam ľe sa jej podarilo niečo porieąi».

Vasa sestra je svedok a Vasa mama je svedok aka uplakana prisla domov. Urcite sa nedajte nicim odradit. Ak by ste tu macicku nasli a odviezli ju k veterinarovi, nech Vam napise potvrdenie o zraneniach. Aj to je nezvratny dokaz.
Ved toto nie je normalne. Co bude robit ked bude mat 16? zabijat ludi??? :evil: Treba ju hned poriadne vystrasit, aby si nabuduce rozmyslela a zvieratka sa vobec nedotkla. A nech sa rodicia pekne zodpovedaju za to ako vychovali svoju dceru :achtung: :achtung: :achtung:
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Vec pre políciu

Odoslaťod Peter Polák 8.7.2005 12:18

kleaa napísal:hej aj mňa zarazilo ľe to robilo dievča :jaziram: určite nieje normálna.. určite to tak nenechám a budem sa informova» na polícii, ako im to dokáľem? Lebo ich rodičia si ich na milion percent budú zastáva». Inak moja mama iąla dnes aj za nimi dúfam ľe sa jej podarilo niečo porieąi».

Na také veci netreba dôkaz, svedkovia a treba poda» trestné oznámenie na neznámeho páchateµa, nie na konkrétnu osobu za týranie zvierat je to paragraf 378. http://www.zbierka.sk. Ale podotýkam na neznámeho páchateµa, lebo ked sa s toho vyvlečú aby ste nemali zle.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Re: Vec pre políciu

Odoslaťod Bea 8.7.2005 12:29

Peter Polák napísal:

Na také veci netreba dôkaz, svedkovia a treba poda» trestné oznámenie na neznámeho páchateµa, nie na konkrétnu osobu za týranie zvierat je to paragraf 378. http://www.zbierka.sk. Ale podotýkam na neznámeho páchateµa, lebo ked sa s toho vyvlečú aby ste nemali zle.

Obávam sa, ľe to dievča k tomu prístupu ku zvieratkám nepriąlo na ulici... ale s najväčąou pravdepodobnos»ou doma. A v tom prípade s dohováraním rodičom nepochodíte. Podµa jej správania tipujem, ľe rodičia sú skôr jednoduchąí, zameraní na "uspokojovanie základných ľivotných potrieb" - ak rozumiete, čo tým myslím.... Kµudne moľné, ľe to je nejaká rodina ktorá nemá daleko k asociálom... Vtedy by som si dala pozor a bola prichystaná na nepríjemnosti, aké si sluąný človek vôbec nevie predstavi».. Ale rozhodne treba to trestné oznámenie poda» a nevąíma» si zhovievavých pohµadov na polícii ani poznámok typu .."Pani, keby ste vedeli, koµko dôleľitejąej roboty my tu máme... a pod..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod janula 8.7.2005 12:42

Je to hrozne, ze take mlade dievca tak tyra nevinnu macicku :-( .. suhlasim s tebou Bea, ze pravdepodobne to nasilie "odkukala" od rodicov doma, ale to ju neospravedlnuje... ja som ako decko zazila nieco podobne, moji dvaja sprosty bratranci este ako male decka-zacinajuci pubisi tiez, ze vraj tyrali macku, nasla som len obhorety spagat s chlpmi zaveseny na strome, bolo mi z toho zle, ale bola som este mala, povedala som to babke aj nasim, ale co ti dvaja dostali nejake zaucho a bolo to vyriesene, ja som sa s nimi nebavila a doteraz nie sme spolu moc v kontakte.. to som tych chcela povedat, ze v mojom pripade bratranci nepochadzali zo socialne slabsich rodin, ani ich rodicia sa navzajom nebili ani nemali "taliansku domacnost".. skor tu islo asi o "machrovanie", kto je vacsi "drsnak".. i ked ja si myslim ze kto je vacsi debil a surovec.. ale stava sa to dost casto aj z takychto dovodov :-( Bohuzial :-/
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 12:43

Catlover napísal:vynimocne po dlhom case nejaky prispevok odomna...

Obrázok

Dobre, ľe si to sem dal, catlover.

Mali by sme to da» aj na website - ako novinku... určite by ten zákon veµa µudí pozrelo... lebo asi viacerí boli uľ svedkami takého zverstva, len nevedia, čo s tým a či niečo vôbec môľu urobi»...
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Bea 8.7.2005 12:50

janula napísal:Je to hrozne, ze take mlade dievca tak tyra nevinnu macicku :-( .. suhlasim s tebou Bea, ze pravdepodobne to nasilie "odkukala" od rodicov doma, ale to ju neospravedlnuje... ja som ako decko zazila nieco podobne, moji dvaja sprosty bratranci este ako male decka-zacinajuci pubisi tiez, ze vraj tyrali macku, nasla som len obhorety spagat s chlpmi zaveseny na strome, bolo mi z toho zle, ale bola som este mala, povedala som to babke aj nasim, ale co ti dvaja dostali nejake zaucho a bolo to vyriesene, ja som sa s nimi nebavila a doteraz nie sme spolu moc v kontakte.. to som tych chcela povedat, ze v mojom pripade bratranci nepochadzali zo socialne slabsich rodin, ani ich rodicia sa navzajom nebili ani nemali "taliansku domacnost".. skor tu islo asi o "machrovanie", kto je vacsi "drsnak".. i ked ja si myslim ze kto je vacsi debil a surovec.. ale stava sa to dost casto aj z takychto dovodov :-( Bohuzial :-/

Ano Janula - chôlapci v istom veku maju taku tendenciu - vytrhavat kridelka chrustom a motylom nozicky atd... Ale normalne dusevne vyvinute dievca nie - dievcatam taketo krute chovanie nie je blizke- a ani nepotrebuju tymto smerom machorvat.. Podla mna je to ista dusevna deformacia - ata je bud vrodena alebo ziskana v domacom prostredi vychovou.. Neviem, co je horsie!
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod janula 8.7.2005 12:53

Bea napísal:
janula napísal:Je to hrozne, ze take mlade dievca tak tyra nevinnu macicku :-( .. suhlasim s tebou Bea, ze pravdepodobne to nasilie "odkukala" od rodicov doma, ale to ju neospravedlnuje... ja som ako decko zazila nieco podobne, moji dvaja sprosty bratranci este ako male decka-zacinajuci pubisi tiez, ze vraj tyrali macku, nasla som len obhorety spagat s chlpmi zaveseny na strome, bolo mi z toho zle, ale bola som este mala, povedala som to babke aj nasim, ale co ti dvaja dostali nejake zaucho a bolo to vyriesene, ja som sa s nimi nebavila a doteraz nie sme spolu moc v kontakte.. to som tych chcela povedat, ze v mojom pripade bratranci nepochadzali zo socialne slabsich rodin, ani ich rodicia sa navzajom nebili ani nemali "taliansku domacnost".. skor tu islo asi o "machrovanie", kto je vacsi "drsnak".. i ked ja si myslim ze kto je vacsi debil a surovec.. ale stava sa to dost casto aj z takychto dovodov :-( Bohuzial :-/

Ano Janula - chôlapci v istom veku maju taku tendenciu - vytrhavat kridelka chrustom a motylom nozicky atd... Ale normalne dusevne vyvinute dievca nie - dievcatam taketo krute chovanie nie je blizke- a ani nepotrebuju tymto smerom machorvat.. Podla mna je to ista dusevna deformacia - ata je bud vrodena alebo ziskana v domacom prostredi vychovou.. Neviem, co je horsie!

Ani ja tomu nemozem uverit, ze mlade dievca bolo take brutalne :-/ .. pravdepodbne tu ide o nejaku psychicku poruchu
- deformaciu ako pises :-(
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod kleaa 8.7.2005 13:25

ľijeme na dedine, takľe tú rodinu poznám, nie osobne, ale určite si ľijú lepąím ľivotom ako napr.naąa rodina a tisíc ďaląích rodín, v ktorých majú horąie podmienky a netýrajú zvieratká. Ja osobne si myslím ľe tam iąlo o hrdinstvo, bola tam medzi detskami najstarąia tak asi sa chcela vytiahnu», by» hrdinka pred chalanmi alebo ja neviem čo, ukazuje mladąím detskám ako sa zabáva».... nechápem také myslenie :smutny: :?: nebojte sa určite to tak nenechám, mám nikoµko známych na polícii takľe smia» sa zo mňa nikto nebude
kleaa

Reklamy

Pre Kleu

Odoslaťod Peter Polák 8.7.2005 13:32

kleaa napísal:ľijeme na dedine, takľe tú rodinu poznám, nie osobne, ale určite si ľijú lepąím ľivotom ako napr.naąa rodina a tisíc ďaląích rodín, v ktorých majú horąie podmienky a netýrajú zvieratká. Ja osobne si myslím ľe tam iąlo o hrdinstvo, bola tam medzi detskami najstarąia tak asi sa chcela vytiahnu», by» hrdinka pred chalanmi alebo ja neviem čo, ukazuje mladąím detskám ako sa zabáva».... nechápem také myslenie :smutny: :?: nebojte sa určite to tak nenechám, mám nikoµko známych na polícii takľe smia» sa zo mňa nikto nebude

Môľem »a potom poprosi», napísa» na forum ako to dopadlo prípadne napísa» nejaký odstraąujúci príbeh, uvrejníme ho na portáli Cats.sk. Alebo oboje.
:cica:

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb