• Reklamy

odblšenie, odčervenie

máš zdravotný problém...

odblšenie, odčervenie

Odoslaťod JANA PORTASKA 27.3.2008 21:49

Ktoré prípravky existujú na odčervenie a odblšenie pouličných miciek? Poznám tri mačky, sú sterilizované, kamarátske a pred mesiacom nemali žiadne parazity, no medzitým sa mohli nejaké na ne "nalepiť". A ešte sa chcem opýtať, ako je to s očkovaním proti toxoplazmóze.
JANA PORTASKA
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 18.8.2007 20:20
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: odblšenie, odčervenie

Odoslaťod Kristína 27.3.2008 22:25

JANA PORTASKA napísal:Ktoré prípravky existujú na odčervenie a odblšenie pouličných miciek? Poznám tri mačky, sú sterilizované, kamarátske a pred mesiacom nemali žiadne parazity, no medzitým sa mohli nejaké na ne "nalepiť". A ešte sa chcem opýtať, ako je to s očkovaním proti toxoplazmóze.

Na odcervenie a odblsenie existuje viac pripravkov.
Odcervit sa da tabletkami (napr. Cestal Cat, Drontal) alebo pipetou Profender (len sa nakvapka medzi lopatky, je vsak podstatne drahsia ako bezne tabletky).
Na odblsenie by som odporucila Stronghold pipetu (nakvapka sa medzi lopatky), ma aj preventivny ucinok, mala by ucinkovat 3 mesiace, je ale tiez pomerne draha (okolo 400 Sk).
Proti toxoplazmoze ockovacia latka neexistuje pokial viem. Toxoplazmozou sa vacsinou nakazia mlade macky, ochorenie prebieha vacsinou bez priznakov a ked je macka nakazena prvykrat, vylucuje stolicou oocysty, z ktorych je mozny prenos nakazy na cloveka. Pri beznej hygiene je vsak prenos zriedkavy, clovek sa lahsie nakazi konzumaciou nedostatocne umytej zeleniny alebo tepelne nespracovaneho masa.
Pri opakovanych nakazach macka uz oocysty nevylucuje a teda nie je pre svoje okolie infekcna.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
Administrátor
Administrátor

Založený: 11.5.2005 22:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Miska2 27.3.2008 23:59

Este doplnam: 1.a/Pratel-tabl., 1.b/Caniverm-tabl. su aj proti pasomnici.
2.a/FrontlainCombo-pipeta. 2.b/Advokat-pipetka, alebo taka tubicka, je na vonkajsie pouzitie, proti, napr. aj svrabu usnemu a svrabu telesnemu. Ale oboje /2.a,b/ sa aplikuje zvonku.
Miska2
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 15.1.2008 22:50

Reklamy

tak dnes

Odoslaťod JANA PORTASKA 28.3.2008 20:46

som im dala tabletky na odčervenie, žiaľ sa mi nepodarilo usledovať, či každá zjedla svoju polovicu lieku. Veterinár mi povedal, že aj ked by zjedi viac ako polovicu tabletky, predávkovanie im nehrozí.
JANA PORTASKA
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 18.8.2007 20:20

Reklamy

Odoslaťod zuzanabed 23.7.2008 17:37

Ahojte, chcem sa opýtať, akým spôsobom dávate svojim mačičkám tablety na odčervenie. My sme ich skúšali zamaskovať do mäsa i pasty, ale naši drobci ich vždy odhalili a nakoniec nás to s manželom stálo veľa úsilia a škrabancov presvedčiť ich, aby to zjedli. :?: :?: :?:
Zuzka
Wawa May blobs CZ, BRI d 24, nar. 8.7.2008
Xing May blobs CZ (Hviezdička), BRI f, nar. 9.7.2008
Obrázok používateľa
zuzanabed
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 4.5.2008 10:43

Reklamy

Odoslaťod Andrea 23.7.2008 17:48

Doma odčervujem len sem tam, väčšinou to nechám na veterinára, ale ak, tak s tým nemáme najmenší problém, pastu prijmú bez problémov a tabletku tiež, naučili sme sa im ju podať tak, že ani nezbadajú a majú ju v sebe. Navyše,naši tak zbožňujú všelijaké vitamíny a pochúťky, že si to asi aj pomýlia a tabletku zjedia aj sami :-)
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 16:52

Reklamy

Odoslaťod zuzanabed 23.7.2008 17:51

Andrea napísal:Doma odčervujem len sem tam, väčšinou to nechám na veterinára, ale ak, tak s tým nemáme najmenší problém, pastu prijmú bez problémov a tabletku tiež, naučili sme sa im ju podať tak, že ani nezbadajú a majú ju v sebe. Navyše,naši tak zbožňujú všelijaké vitamíny a pochúťky, že si to asi aj pomýlia a tabletku zjedia aj sami :-)

No, asi to budem aj ja radšej nechávať na veterinára. Pastu vieme dať aj my bez problémov, len s tými tabletkami sa nám nedarí. A veterinár vravel, že nemôžeme odčervovať len pastou, že tie prípravky treba striedať, aby si červy nevytvorili rezistenciu...
Zuzka
Obrázok používateľa
zuzanabed
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 23.7.2008 18:08

No, my sme skúšali odčervovať doma aj u doktora. Doma sme zamaskovali tabletku do kocky z konzervy, Murka a Micka zjedli (aj keď Murka až na 3 či 4krát), Micoš vyplul. U doktora dostali pastu, to bolo OK. Naposledy sme boli odčerviť Murku aj s malými a malým dal doktor pastu a Murke chcel dať tabletku. Tak mu vravím, že to bude asi ťažšie, že ona tableky moc nemusí. A doktor na to: "a viete že u mňa im tie tabletky akosi zazračne chutia?" pozeram, a doktor zobral dlhu pinzetu, chytil do nej tabletku, zaklonil Murke hlavu, ja som ju pridržala, otvoril jej papulku, vopchal tabletku skoro do krku, striekačkou jej tam nalial daku tekutinu a bolo po paráda. Odčervená a ešte aj bez boja :-D
Obrázok používateľa
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 11:04

Reklamy

Odoslaťod zuzanabed 23.7.2008 18:12

Andrea.T napísal:No, my sme skúšali odčervovať doma aj u doktora. Doma sme zamaskovali tabletku do kocky z konzervy, Murka a Micka zjedli (aj keď Murka až na 3 či 4krát), Micoš vyplul. U doktora dostali pastu, to bolo OK. Naposledy sme boli odčerviť Murku aj s malými a malým dal doktor pastu a Murke chcel dať tabletku. Tak mu vravím, že to bude asi ťažšie, že ona tableky moc nemusí. A doktor na to: "a viete že u mňa im tie tabletky akosi zazračne chutia?" pozeram, a doktor zobral dlhu pinzetu, chytil do nej tabletku, zaklonil Murke hlavu, ja som ju pridržala, otvoril jej papulku, vopchal tabletku skoro do krku, striekačkou jej tam nalial daku tekutinu a bolo po paráda. Odčervená a ešte aj bez boja :-D

Tak to znie veľmi dobre. A nevieš náhodou, aká to bola tekutina - len voda na zapitie alebo niečo špeciálne?
Zuzka
Obrázok používateľa
zuzanabed
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 23.7.2008 18:15

Mne sa zdá, že vravel dačo so sladkou vodou. Tak neviem, či jej dal glukozu alebo čo. Vraj aby sa to lahšie šmyklo dolu a neostala jej chuť tej tabletky v krku, lebo že potom by ju mohla chcieť vyvracať.
Obrázok používateľa
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 11:04

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 23.7.2008 18:26

ja som sa snazila nasho krpca odcervit na 100 sposobov, pouzila som vsetky mozne finty a maskovania, ale aj tak sa mi to nepodarilo. tak som to nechala na veta. dostal Stronghold, ktory je ucinny proti vsetkym vnutornym i vonkajsim parazitom (cize aj blsky, svrab...) vet vravel, ze keby sa mi aj podarilo do neho tu tabletku napchat, moc by to nepomohlo, lebo by som tym znicila len dospele skrkavky a po čase som ho aj tak musela odcervovat znovu. stronghold posobi 3 mesiace, cize znici vsetky parazity, v akomkolvej stupni vyvinoveho stadia.
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 10:31

Reklamy

Odoslaťod nikinka 23.7.2008 20:47

zuzanabed napísal:Ahojte, chcem sa opýtať, akým spôsobom dávate svojim mačičkám tablety na odčervenie. My sme ich skúšali zamaskovať do mäsa i pasty, ale naši drobci ich vždy odhalili a nakoniec nás to s manželom stálo veľa úsilia a škrabancov presvedčiť ich, aby to zjedli. :?: :?: :?:

ja som tu tabletku rozdrvila ako ked sa detom drvia tabletky a davaju do cajiku. tak to som urobila aj ja s tym rozdilom ze som to cice zamiesala s tavenym syrom a cica si to uvedomila az ked vsetko spapala a v poslednom kuse nasla trosicku vecsi kus ale aj ten spapala lebo bol na nom kusok syru :D
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 7.8.2006 12:41

Reklamy

Odoslaťod lusil329 23.7.2008 20:59

ja im tabletky dávam sa a dokonca bez pinzety, otvorím im papulku a hodím im ju do tej jamky čo sa im v papulke vytvorí a ani sa nenazdajú a už ju prehltnú.. potom im dám rýchlo niečo na zajedenie aby si zlepšili chuť...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 14:13

Reklamy

Odoslaťod tina21 23.7.2008 22:49

U nas funguje tuniak, tabletku rozdelim na styri male kusky a poriadne ju schovam. Doteraz jedina bezproblemova metoda. Pasta- hotovy teror. Pipetu som skusala na bengalskych maciatkach- zostava po nej olejnata skvrna a treba davat pozor, aby si to nelizali. Pipetu sme skusali aj na "dospelakovi", ale aj tak nic moc podla mna, nechapem, ako sa 100% davky moze dostat do organizmu, ked 50% zostane na srsti. Podla mna je to len obchodny tah pre majitelov, ktori maju problem podavat tabletku. Tabletka je tabletka...
Obrázok používateľa
tina21
šelma
šelma

Založený: 7.10.2006 23:21

Reklamy

Odoslaťod tomas61 23.7.2008 23:45

ja som uz daval malym tabletky aj rozdrvene (prehanadlo), aj cele (antibiotika) a osvedcilo sa mi dat ich do pasty - Maltsoftu. Kocuri ich zjedli uplne bez problemov, za Maltsoftom sa idu potrhat a hltaju ho a tabletky si vobec nevsimli a zhltli ich s pastou :-)
dvaja čertíci Ted a Max (* 08/2007)
Fotoalbum Teda a Maxa http://s153.photobucket.com/albums/s208/kuko61/MyCats/
Obrázok používateľa
tomas61
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 16.1.2007 21:26
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2

Reklamy

Ďalšia

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy