• Reklamy

voľný pohyb mačky na dovolenke

len tak o mickách...
  • Reklamy

Odoslaťod VieraM 6.5.2008 9:57

Veľa už bolo popísané o cestovaní s mačičkou, ale nenašla som skúsenosti o samotnom pobyte.
Mám od jesene mačičku najdúcha, má asi 13 mesiacov. Rýchlo si na nás zvykla aj na život v dome. Ale je stále bojazlivá keď k nám príde návšteva. Od marca ju vypúšťam von, behá po záhrade ale aj mimo nej, ani neviem kde, od rána až do večera, medzitým sa párkrát ukáže a napapká. Podvečer dobehne, spokojne sa vyvalí v kresle ak nie je obsadené psíkom a do rána je spokojná. A ráno po raňajkách už zase sedí pred dverami a chce ísť na von.
V lete chceme ísť na dovolenku na prenajatú chatu so psíkom aj s mačičkou. A tu sa chcem poradiť, či nehrozí riziko, že sa mi stratí v novom prostredí. Aké máte skúsenosti s voľným pohybom mačičky v cudzom prostredí.
Obrázok používateľa
VieraM
Nováčik
Nováčik

Založený: 29.12.2007 17:18
Pohlavie: Žena

Reklamy

mačka na dovolenke

Odoslaťod nina 2.6.2008 18:38

myslím, že riziko je dosť veľké, pretože doma to mačička pozná a vie sa orientovať, aj keď zájde ďalej, ale na dovolenke by som to neriskovala, pretože sa môže zatúlať, či už dobrovolne pri spoznávaní okolia alebo nedobrovoľne prenasledovaná zvieraťom či človekom, a keďže to nie je jej teritórium, nebude sa vedieť vrátiť. Poznám ľudí, ktorí si mačku zobrali na chatu a viac ju nevideli....okrem toho mačky neznášajú cestovanie je to pre nich stres, lepšie im bude doma :cica2:
Obrázok používateľa
nina
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.5.2008 12:17
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: mačka na dovolenke

Odoslaťod lubor 2.6.2008 22:33

nina napísal:myslím, že riziko je dosť veľké, pretože doma to mačička pozná a vie sa orientovať, aj keď zájde ďalej, ale na dovolenke by som to neriskovala, pretože sa môže zatúlať, či už dobrovolne pri spoznávaní okolia alebo nedobrovoľne prenasledovaná zvieraťom či človekom, a keďže to nie je jej teritórium, nebude sa vedieť vrátiť. Poznám ľudí, ktorí si mačku zobrali na chatu a viac ju nevideli....okrem toho mačky neznášajú cestovanie je to pre nich stres, lepšie im bude doma :cica2:

Nesúhlasím s tým cestovaním.
Môj kocúrik si na cestovanie zvykol, ba dokonca si ho užíva. Býva úplne voľne v aute. Obcas sedí na mieste spolujazdca, ale najradšej ide dozadu, kde miluje sedieť hore za zadným sklom a sleduje cestu zozadu. Alebo nen tak drieme na sedadle.
Kôli cestovaniu som mu kúpil prepravku, ale to nemá rád. Neohrozuje ma pri šoférovaní ani najmenej, je úplne vzorný cestovateľ. Chodievam s ním skoro každý týždeň na chalupu, kde vyrastal, cesta trvá asi 1 hodinu a 15 minút.
A ešte napíšem, že keďže na chalupe vyrastal, je tam ozaj happy, veľmi sa tam vždy teší. Doma je síce už v Bratislave, ale tam si zase užíva prírodu.
Naposledy upravil lubor dňa 2.6.2008 22:36, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod lusil329 3.6.2008 7:20

ja by som tiež neriskoala volne ju pustiť v cudzom prostredí. preistotu ju nechaj doma, tam sa bude mať lepšie a ty budeš mať istotu, že ked sa vrátiš, bude ta tvoj chlpáč doma čakať.
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod nina 3.6.2008 8:11

Lubor, to je fajn, že cestovanie znáša a sleduje okolie, ale z hladiska bezpečnosti ohrozuješ seba aj zvieratko, je ti dúfam jasné čo spôsobí razantné dupnutie na pedál :smutny:
a čo sa týka pobytu na dovolenke, tvoj kocúrik je doma v prírode, kde vyrastal a pozná svoje teritórium a bezpečne sa vráti. Na dovolenke je vlastne u teba v byte :wink:
Obrázok používateľa
nina
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod VieraM 22.6.2008 11:12

Dakujem za nazory. Uz som sa zmierila s tym, ze Micka zostane doma, ale pri jej pritulnosti to nebolo lahke. Ona moze byt vonku kolko chce, aj v noci, ale tak sa tesi z nasej pritomnosti a podotykam aj ked je napapkana, motka sa okolo noh, spinka v nasej blizkosti, vita nas ked prideme so psikom z prechadzky... Ked som s nou bola prvy krat u zverolekara na odcervenie a ockovanie, aby som si ju mohla zobrat do domu, lekar mi povedal ze je mimoriadne komunikativna.
Obrázok používateľa
VieraM
Nováčik
Nováčik

Založený: 29.12.2007 17:18

Reklamy

Odoslaťod nina 23.6.2008 5:23

máš šťastie na prítulnú a vernú mačičku :cica: ver tomu, ludia sa mylne domnievajú že aj mačky si dovolenku užívajú, ale nie je tomu vždy tak, lebo tie majú svoj vlastný svet, iné je to v prípade psíkov, ktoré sú naopak bez pána nešťastní, vyplýva to z rozdielnych pováh, mačka je individualista a vystačí si sama, pes je skupinové zviera...tak zabezpeč svojej micke pravidelný prísun potravy a prajem peknú dovolenku ..užite si to :-)
Naposledy upravil nina dňa 23.6.2008 5:34, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
nina
Nováčik
Nováčik

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb