• Reklamy

Varíme mačičke...?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Varíme mačičke...?

Odoslaťod Nefrit 11.5.2008 9:41

:cica2: Bolo mi povedané,že mačičkám sa strava variť može, smozrejme tá moja zatial papá krmivá, ale občas by možno nebolo naškodu niečo jej uvariť. A preto mám otázku. Nepozná niekto recept na nejaké varené mačacie papanie? Prosím ..kto vie,..nech prezradí... :cica2: [/i][/b]
Nefrit
Nováčik
Nováčik

Založený: 11.5.2008 9:33
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod nikinka 11.5.2008 13:12

moja potvorka odmieta konzervy len granule alebo potom varene jedlo... ked sa mi nechce moc vymyslat len hodim do vody napr. kuracie chrbty a necham ich uvarit az do zmäknutia potom vyberem, oberem mesko a cicuska je cela stastna.... a to iste sa da urobit aj s morcacimi. moja tiez lubi srdiecka ti ejej robim len tak na panvici podliate len vodou... aby neboli surove... treba skusat co jej zachuti... :wink:
Obrázok používateľa
nikinka
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 7.8.2006 11:41
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod gandalf 11.5.2008 17:41

Myslim, ze macicka najviacej oceni masko- kuracie, hovadzie- ja davam teda len varene. Najviac mojim cicuchom chutia varene kuracie prsia, sem tam dostanu varenu tresku- a ked je uvarena v mlieku, olizuju sa az za usami. :wink: samozrejme mliecko z tresky im nedavam, to dostanu zase hafani s granulkami :-)
Niektore macicky su ochotne papkat aj zeleninu- takze sa im moze uvarit masko s mrkvickou, a tu mrkvicku potom rozmackat v masku. Skusala som uz aj taveny syr zmiesany s varenym kuracim maskom a to, podla cicuchovych reakcii, mohlo byt tiez :TomyAngelo:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Quissi 13.5.2008 19:49

Kedze moja cica odmieta konzervy a granulky ochutná len aby mi spravila radosť, tak varim. Kura (kralika) v jemne osolenej vode (skoro nič) do vyvaru trochu ryže. Mesko nadrobno nakrajam, kože a kosti má pes. Kedže je toho vždy viac, odložim si to do Ramovych kelimkov a zamrazim. Tak to mam vždy do zasoby a po ruke.
Quissi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.8.2007 19:13

Reklamy

Odoslaťod hiphop-cat 27.5.2008 19:05

V jednej knihe čo mám sú 3 recepty ale sú v českom jazyku.Ak nevadí tak odpíš ja ich tam potom napíšem. :wink: Ale neviem či to tvojej mačičke bude chutnať ? :-/
Obrázok používateľa
hiphop-cat
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 2.5.2008 19:17
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod lubor 27.5.2008 19:31

Mozno to u mna nie je o vareni, ale moj kocurik okrem granul odmieta cokolvek ine, nechce ziadne tasticky ani konzervy.
Jedine co neodmieta je nakrajane surove hovadzie masko.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

mnam

Odoslaťod ninca 8.6.2008 8:36

ahoj, mno cisto teoreticky mozes len tak v vode uvarit vsetko okrem bravcoveho, to netravi ani macickam, ani psikom, ale nekomplikuj si zivot, ak nechas masko pekne premrazit aspon 24 hod, potom pekne supnes do mikrovlnky, alebo len nechas rozmrazit, macicke spravis veelikaaansku radost..... :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kikuska123 11.7.2008 12:40

ja svojej uvarim maso a je dobre ale ona je aj to co si mi davame naobed a ked to nezje tak je hladna ale nakoniec jej aj tak dame jest
kikuska123
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 6.7.2008 15:54

Reklamy

Re: Varíme mačičke...?

Odoslaťod lusil329 6.1.2009 18:09

včera som doma trošku experimentovala a pokúsila som sa vyrobiť domáce paté. možno by to nekoho zaujalo a tak sem pridám postup :

vykostila som také malé kura, a všetko maso aj s kožou som 2-krát pomlela na najmenšom nástavci na mletie a pridala som ešte aj 3 moračie srdiečka (nabudúce tam skúsim hodiť aj pečienku nejakú). z kostí som spravila vývar, ktorý som jemnulinko osolila, bolo toho asi tak 6dcl. kým vývar vychladal, do pomletého masa som dola asi tak 2 dcl vody a túto masu som za stáleho miešania uvarila. ked to bolo uvarené ešte som to ponorným mixérom trošku premixovala, ale nie je to nutné.
do vývaru som rozpustila jeden sáčik želatiny a to som potom vliala do masovej hmoty. dobre premiešala a plnila do misiek. tu sú aj nejaké fotky ako to vyzeralo

toto je tesne po naplnení:
Obrázok

po stuhnutí:
Obrázok

a po zabalení :
Obrázok

ak máte nejaké návrhy k tomu alebo pripomienky, budem rada ak napíšete, lebo je to z mojej hlavy a tak budem rada ak to pomožete vylepšiť. nie som si istá tou želatinou, či ju môžu mačky... :-/
bolo by byť fajn hodiť do tej masy aj vačšie kúsky mäsa, len mojmu orlandovi veľké kúsky vadia a preto som všetko musela najemno pomixovať. a to bol v podstate dovod prečo ma takéto niečo napadlo, pretože v kvalitnejších paté kde je vačší podiel masa sú nahádzané kúsky masa a tie mi orlando vyplúval a jedine čo vyjedol bola neznáma hmota a takto mám istotu, že má fakt kvalitnú pašteku, ktorá mu chutí a nie len jemu a má tam len maso. a cenovo to vychádza omnoho lacnejšie.
Naposledy upravil lusil329 dňa 6.1.2009 18:29, celkovo upravené 3 krát.
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 6.1.2009 18:20

Nabudúce možeš skúsiť namiesto želatiny zlatý klas-je žltý, ale keďd ho uvaríš vo vode ostane pekný priesvitný a stuhne ako želatina.....ale na druhej strane často vidíš na konzervách...kúsky masa v želatine a pod. Napíš ako to cicuchom chutilo. Určite vyskúšam :cat16:
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Založený: 16.11.2008 17:51

Reklamy

Odoslaťod lusil329 6.1.2009 18:26

no nabudúce ho teda vyskúšam...nevedela som čím to zahustiť a napadla ma len želatina... ďakujem :TomyAngelo:

cicúchom to veľmi šmakovalo, odporúčam...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 6.1.2009 18:36

Zlatý klas je vlastne kukuričný škrob, tak myslím, že bude zdravší ako želatina. Existuje tiež AGAR-AGAR, je to vlastne riasa, prirodzene želírujúca, ktorú dostať v bio obchodoch. Obsahuje veľa minerálov a je asi najzdravšia, ale jednoznačne aj najdrahšia
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Založený: 16.11.2008 17:51

Reklamy

Odoslaťod rehssi 6.1.2009 19:23

Fajn napad! Len preco nahradzat zelatinu? macicke len prospeje! Co si o kukuricnom skrobe uz nemyslim. Ak ju predsalen chcete nahradit, mozete si spravit domacu huspeninu- tj silny vyvar napriklad z bravcovych noziciek, kosti, koziek. Tuhne perfenktne. Len teda moj kocur to moc nechce, tak to varim aspon psovi, na klby
devon rex Udo Gordon Scarface *17.8.2007

devon rex Fady Aron Love *10.2.2009

pudlik Joffko *14.4.2003

http://www.gogo.weblahko.sk/
Obrázok používateľa
rehssi
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 16:09

Reklamy

Odoslaťod gandalf 6.1.2009 20:03

Super napad a tiez by som sa skor priklanala k vyvaru z kosti, prasacich noziciek a kozi- je to prirodna zelatina. Ale ak pouzijes potravinarsku zelatinu, je to skoro to iste, cize by som urcite preferovala skor zelatinu nez zlaty klas. Mozno by som tam ja hodila okrem kuskov maska aj kusky mrkvicky alebo nejaku zeleninku pre macky ktorym nevadia kusky v pastete. Ale inak naozaj vyborny napad :cat36:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 6.1.2009 20:58

paraaadne! :befucking: to by som zjedla aj ja :-D len kejsy zase preistotu rad velke kusy a uz nechce dokonca velmi ani animondu carny napr. (kvoli tej konzistencii :-( ) ale mozno vyskusam :wink:
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb