• Reklamy

Moja mačka hryzie

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Moja mačka hryzie

Odoslaťod Soňa 15.5.2005 8:58

Prosím,poradte mi, nakoµko mám perské mačiatko staré 3 mesiace a keď ho chcem pohladi» tak ma hneď začne hrýs». Nie je to len pri hre, ale aj keď je v kµude reaguje na pohyb rúk,prstov a vąetkého čo sa hýbe.Niekedy sa pustí do obhrýzania iných prednetov v byte(krabice,ąnúrky od topánok)Je dos» vzdorovitá,keď ju jemne hreąím.Inak počuva na vąetky príkazy,vie čo si nemá dovoli».
Za rady Vám ďakujem

Rady môľete zasla» aj na:lefosk@stonline.sk[/list]
Soňa

Reklamy

Odoslaťod Mari 15.5.2005 12:42

No s tymto skusenosti nemam.Ale nie je ina moznost ako sa snazit maciatko prevychovat.Ak je agresivne,na chvilu ho bude najlepsie ignorovat,to ho snad odradi ,lebo kazda macka potrebuje nejaku pozornost
Drzim palce pri vychove maciatka
Cats rule! :)
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 10.5.2005 6:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Moja mačka hryzie

Odoslaťod Monika 16.5.2005 7:37

Soňa napísal:Prosím,poradte mi, nakoµko mám perské mačiatko staré 3 mesiace a keď ho chcem pohladi» tak ma hneď začne hrýs». Nie je to len pri hre, ale aj keď je v kµude reaguje na pohyb rúk,prstov a vąetkého čo sa hýbe.Niekedy sa pustí do obhrýzania iných prednetov v byte(krabice,ąnúrky od topánok)Je dos» vzdorovitá,keď ju jemne hreąím.Inak počuva na vąetky príkazy,vie čo si nemá dovoli».
Za rady Vám ďakujem

Ja si myslim, ze to je preto, lebo z minulosti ma maciatko nejake zle skusenosti na prudke pohyby. Mozno ho niekto zbil a preto sa boji ruk. Chce to hlavne TRPEZLIVOST a dokazat maciatku, ze sa mu nic nestane a preba uz len vydrzat aby Vam maciatko zacalo doverovat. Skor si myslim, ze ho treba vzdy umojkat ako vyhresit. Dohovarat mu, ze: neboj, nic sa Ti nestane (ked ho hladkate). Proste debatovat, aby aj z hlasu bolo jasne, ze nic zle sa mu nestane :-)
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 16.5.2005 7:42

Monika napísal:
Soňa napísal:Prosím,poradte mi, nakoµko mám perské mačiatko staré 3 mesiace a keď ho chcem pohladi» tak ma hneď začne hrýs». Nie je to len pri hre, ale aj keď je v kµude reaguje na pohyb rúk,prstov a vąetkého čo sa hýbe.Niekedy sa pustí do obhrýzania iných prednetov v byte(krabice,ąnúrky od topánok)Je dos» vzdorovitá,keď ju jemne hreąím.Inak počuva na vąetky príkazy,vie čo si nemá dovoli».
Za rady Vám ďakujem

Ja si myslim, ze to je preto, lebo z minulosti ma maciatko nejake zle skusenosti na prudke pohyby. Mozno ho niekto zbil a preto sa boji ruk. Chce to hlavne TRPEZLIVOST a dokazat maciatku, ze sa mu nic nestane a preba uz len vydrzat aby Vam maciatko zacalo doverovat. Skor si myslim, ze ho treba vzdy umojkat ako vyhresit. Dohovarat mu, ze: neboj, nic sa Ti nestane (ked ho hladkate). Proste debatovat, aby aj z hlasu bolo jasne, ze nic zle sa mu nestane :-)

Touto cestou by som sa aj ja osobne vydal, bytkou sa nič nevyrieąi skôr naopak. Láska a neľné pohladenie tomu malému nevinnému stvoreniu, ukáľe cestu, ktorou sa má ubera».
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 16.5.2005 9:59

Za rady Vám ďakujem

Neviem, ale to vôbec nemusí by» kvôli tomu, ľe by mačiatko niekto bil. Skôr je naučené hra» sa s rukou majiteµa. Nikedy je problém ho to odnauči». Ja by som sa pokúąala ho vľdy vyhreąi» a ignorova», keď začne kúsa» ruku. A hrala by som sa s ním skôr pomocou ąnúrky alebo myąiek. To, ľe hryzie rôzne veci je u mačiatok normálne.
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod Mari 17.5.2005 16:58

Zuzana H. napísal:
Neviem, ale to vôbec nemusí by» kvôli tomu, ľe by mačiatko niekto bil. Skôr je naučené hra» sa s rukou majiteµa. Nikedy je problém ho to odnauči». Ja by som sa pokúąala ho vľdy vyhreąi» a ignorova», keď začne kúsa» ruku. A hrala by som sa s ním skôr pomocou ąnúrky alebo myąiek. To, ľe hryzie rôzne veci je u mačiatok normálne.
Presne toto som myslela
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Lea 19.5.2005 9:16

Mari napísal:
Zuzana H. napísal:
Presne toto som myslela

Ano je to len hra , vidi ruku ako hracku, urcite tym nemysli nic zle , je to male maciatko a trpezlivym pristupom sa to odnauci , moje obidve perzanky to robili ako male. Ta jedna este v zapale hry obcas rafne ale viem ze to je nasa chyba lebo obcas ju rukou provokujeme k hre takze nebojte sa ju to prejde ale to este nejaky cas bude trvat. :-D
Lea
Nováčik
Nováčik

Založený: 18.5.2005 8:07

Reklamy

Odoslaťod Mari 19.5.2005 15:39

Lea napísal:
Mari napísal:
Zuzana H. napísal:
Presne toto som myslela

Ano je to len hra , vidi ruku ako hracku, urcite tym nemysli nic zle , je to male maciatko a trpezlivym pristupom sa to odnauci , moje obidve perzanky to robili ako male. Ta jedna este v zapale hry obcas rafne ale viem ze to je nasa chyba lebo obcas ju rukou provokujeme k hre takze nebojte sa ju to prejde ale to este nejaky cas bude trvat. :-D
No maciatko sa to musi proste odnaucit :cica2: A aj z toho snad vyrastie :cica:
Mari
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

rada

Odoslaťod drake 24.5.2005 17:24

urcite treba mat nachvilu od nej chvilu odstup aby vedla ake to je ked ju nikto ani len nepohladi,ak to nezaberie tak sa naopak skuste s nou zblizovat napr. kym caka kym jaj date mysku s jedlom tak ju skuste pohladkat z az potom jej dajte misku lebo ked nieco chce tak nebude zla (tak je to aj u ludi)
KILL ALL ENEMIES OF CATS.
Drake a Chumačik
Obrázok používateľa
drake
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 11.5.2005 14:47

Reklamy

moja mica hryzie

Odoslaťod hana 14.9.2005 18:16

mne to mica raz spravila ked som s nou bola vonku neviem preco to spravila ale myslim si ze preto lebo nechcela ist do nutra.velmi som sa na nu potom hnevala. :evil:
hohi
hana
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 26.8.2005 19:40

Reklamy

Odoslaťod evusik 14.9.2005 21:01

podla mna zalezi aj na tom, ako micka hryzie... vidim to na mojej miuske - ona mi hryzka ruku pravidelne, ale to je cisto len ako cmulanie prstekov alebo precvicovanie zubkov. nikdy mi po zubkoch neostanu ziadne stopy na kozi ani nic podobne. a ked to uz zacina boliet, tak sa chvilu tvarim urazene, pripadne sa jej snazim podstrcit na hryzenie vlastnu labku :-D uz som ju niekolkokrat tak nachytala, ze kusla sama seba a potom dala pokoj :wink:
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod lenka 29.9.2005 8:45

treba asi aj sledovať, kedy - pri akej príležitosti - to mačka robí. Môj Bonifác má chuť ma hrýzť, keď je roztatárený - viem, že sa len hrá. Keď sme si ho priniesli, tak na mňa ceril zúbky, keď som ho vyberala spoza nábytku, ale nikdy ma nekusol.

Ak to robí pri hre, tak s ňou skús pošantiť - s kúskom handry, s papierikom alebo so stužkou a keď sa unaví ( skôr sa unavíš ty ako mačka), možno prestane mať chuť obhrýzať ťa - u nás to zabralo.

Keď ťa hryzie aj keď je kľudná, tak ju nehlaď - príde sa ti prilíškať sama - chce to trpezlivosť. Náš Bonifác sa buť príde prilíškať sám alebo sa len tak pritúli k mojim nohám a čučí.
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Odoslaťod Sasa 14.11.2005 10:10

No ta moja ma obcas hryzie, bud je to pri hre alebo vtedy ked ju chcem pohladkat a ona na to nema naladu, tak mi da jasne najavo ze jej mam dat pokoj, ale nikdy to nie je nic surove, len proste vystraha. Raz som jej to vratila a kusla som ju ja, ten udiveny pohlad stal za to :-)
Obrázok používateľa
Sasa
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 31.10.2005 11:31

Reklamy

Odoslaťod Magda 14.11.2005 15:25

:D Kam si ju kusla ?
Obrázok používateľa
Magda
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 18:41

Reklamy

Odoslaťod Sasa 14.11.2005 15:57

do tej labky co po mne prva capla, ona je totiz na toto expert, ona si najprv ruku chyti oboma labkami a potom kusne, tak som jej to vratila, asi netusila ze aj ja mam zuby :D Potom dlhsiu dobu nic a potom zas, inac moja kolegyna presne toto iste spravila svojmu psovi, a je jedina v rodine ktoru nekuse, aj ked len zo zabavy :-D
Ale u nas je to skor hra a nie nejaka agresivita, kazdopadne by som tuto metodu vyskusala
Obrázok používateľa
Sasa
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 31.10.2005 11:31

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb