• Reklamy

Mačiatko a záchod

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Mačiatko a záchod

Odoslaťod Nika 16.10.2008 21:03

Je mozne, ze maciatko, ktore je uz naucene na zachod (7 tyzdnove), to este nie je naucene 100%-ne? Mia nam zacala kakat mimo, hnackuje, odkedy ju mame (tyzden), zda sa, ze koli strave, teda nie je to hnacka, skor riedka stolica. Dnes som jej dala ryzu so smectou. A po 6 dnoch, kedy chodila pekne do zachodika, sa nam dnes tri krat vykakala mimo. Rano, potom kakala zase do zachodika a popoludni dva krat za sebou zase mimo. Rano a naposledy to bolo to iste miesto - kobercek v kupelni. Zajtra sa chystam kupit granule o ktorych som sa tu docitala - INTEGRA PROTECT Intestinal dry. Bojim sa o nu, pretoze ked to bude dlhsie trvat, manzel ju da prec. Mame totiz velmi zlu skusenost s mackou, ktora nam spinila do postele.
Budem vdacna za vsetky rady.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Založený: 12.10.2008 13:25
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Ryanna 16.10.2008 21:34

Ak maciatko kaka mimo moze v tom byt nejake ochorenie, macicka sa neciti dobre a dava to najavo takto, a ak ma hnacku, tak je to skoro iste.Nas psik ma 8 rokov a chronicku pankreatitidu, ktora sa prejavuje kakanim, hnackou a vracanim hocikde po byte. ma to od stenata, ale bola vzdy clenom rodiny a nedali by sme ju prec ani keby tam kakala kazdy den, Je proste chora a taka je realita. ak by decko malo hnacku, tak sa ho zbavim? asi nie. viem, ze sa to nema prirovnavat, ale vsetky zvieratka su citiace tvory a taktiez ich boli ako nas, ak nam nieco je. len tolko moj nazor. ja osobne by som dala "prec" priatela, ci manzela.
Ryanna
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.2.2007 15:11

Reklamy

Odoslaťod Nika 16.10.2008 21:41

Ryanna napísal:Ak maciatko kaka mimo moze v tom byt nejake ochorenie, macicka sa neciti dobre a dava to najavo takto, a ak ma hnacku, tak je to skoro iste.Nas psik ma 8 rokov a chronicku pankreatitidu, ktora sa prejavuje kakanim, hnackou a vracanim hocikde po byte. ma to od stenata, ale bola vzdy clenom rodiny a nedali by sme ju prec ani keby tam kakala kazdy den, Je proste chora a taka je realita. ak by decko malo hnacku, tak sa ho zbavim? asi nie. viem, ze sa to nema prirovnavat, ale vsetky zvieratka su citiace tvory a taktiez ich boli ako nas, ak nam nieco je. len tolko moj nazor. ja osobne by som dala "prec" priatela, ci manzela.

No ono to je trosku inak, on ju vobec nechcel a ja som rada, ze vobec povolil, mame este dvoch psov, o ktorych sa stara on a prikladne, lieci im vsetky choroby s pomocou veterinara, ktory dochadza priamo k nam, toleruje im vselico a nikdy by sa ich nezbavil. Na macku ma zial iny nazor. To je ale na dlho a neriesi to terajsiu situaciu. Ak nezaberu ani granule, pojdem s nou k veterinarovi, naposledy ked ju pozeral, predtym, ako sme si ju brali, bola zdrava. Mozno je v strese, z nasich deti, ktore ju povazuju za hracku, aj ked striehnem stale, aby jej neublizili... Ale preco to potom zacala robit po 6 dnoch a nie hned??
Ja som si ju tak strasne zamilovala, ze si neviem predstavit, ze by musela prec. Ona by sla spat k surodencom, takze by to nebolo pre nu nic strasne...
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 16.10.2008 21:52

mas to tazke. viem si predstavit celu tu situaciu. branis cicu v domacnosti a ona nespolupracuje :-) moze to byt hocico. inak 7 tyzdnov je velmi malo na to, aby bolo maciatko odlucene od matky a surodencov. ale to je o inom. pokial to nebude na znak prostestu (co len tak lahko nezistis), moze to byt skutocne priznak nejakeho ochorenia. ale nechcem zbytocne strasit. navsteva veta je asi idealnym riesenim, spravi micke par testov a zisti co je o veci.
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod Nika 16.10.2008 22:00

GabikaD. napísal:mas to tazke. viem si predstavit celu tu situaciu. branis cicu v domacnosti a ona nespolupracuje :-) moze to byt hocico. inak 7 tyzdnov je velmi malo na to, aby bolo maciatko odlucene od matky a surodencov. ale to je o inom. pokial to nebude na znak prostestu (co len tak lahko nezistis), moze to byt skutocne priznak nejakeho ochorenia. ale nechcem zbytocne strasit. navsteva veta je asi idealnym riesenim, spravi micke par testov a zisti co je o veci.

Zatial to pred nim tajim, ale zajtra pride domov sam a ked najde kopku... Ak by to bol protest, stale nechapem, preco az teraz? A vzali sme ju tak skoro s odobrenim veterinara a aj preto, ze matka im usla. Svagrina ma teraz 9 maciek, tak sme jej aspon touto ulahcili. Kiezby tie granule pomohli. Ak to bude protest, nie ochorenie, tak ju doma zial neudrzim, zase si nenecham rozbit manzelstvo mackou. Keby mala ist rovno na ulicu, budem bojovat zubami-nechtami, ale takto... Inak ona je dost vyrovnana, aj ked sme ju priniesli, ani naznak strachu ci stresu, je mozne, ze by to na nu dolahlo az teraz?
Naposledy upravil Nika dňa 16.10.2008 22:01, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 16.10.2008 22:26

az? to myslis tych 6 dni? to nie je tak vela. moj kocurik zacal cikat do perin po troch tyzdnoch ci po mesiaci a takto zacat protestovat vedia aj dospele macicky. ale nemyslim si, ze to bude tym ze macicka nie je 100%ne naucena na zachod. ona ked raz pochopi, naco to sluzi, tak v jeho pouzivani pokracuje dalej. skor sa bojim, aby to nebolo nieco zdravotne. podobny problem tu mala Dia, a riesili sme podstielku, protesty, pritomnost druhej macky a nakoniec sa ukazalo, ze to bolo sposobene koronavirom :-( nikdy nevies. manzelstvo si rozbit nenechaj, ale predtym zajdi s cicou k vetovi :wink:
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod Nika 16.10.2008 22:35

GabikaD. napísal:az? to myslis tych 6 dni? to nie je tak vela. moj kocurik zacal cikat do perin po troch tyzdnoch ci po mesiaci a takto zacat protestovat vedia aj dospele macicky. ale nemyslim si, ze to bude tym ze macicka nie je 100%ne naucena na zachod. ona ked raz pochopi, naco to sluzi, tak v jeho pouzivani pokracuje dalej. skor sa bojim, aby to nebolo nieco zdravotne. podobny problem tu mala Dia, a riesili sme podstielku, protesty, pritomnost druhej macky a nakoniec sa ukazalo, ze to bolo sposobene koronavirom :-( nikdy nevies. manzelstvo si rozbit nenechaj, ale predtym zajdi s cicou k vetovi :wink:

Ja stale dufam, ze to bude tymi granulami, kedze svagrina im dava take nejake lacne, pre dospele, kedze ich ma tolko a vsetky su macky vonkajsie, chytaju mysi a potkany (ich sused chova svine :-/ ) . A ja som sice objednala, byvame na samote a do mesta idem az zajtra, ale e-shop sa od rychlosti pretrhnut nejde. Spravim vsetko pre to, aby som zistila dovod.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 16.10.2008 22:39

No, a inak do záchodíka normálne močí? Ja som tu nedávno písala o močení mimo toalety. Keby bola na ceste kôpka, obštatnil by nás aj ňou :-D. Tiež sa nám to stalo asi 4krát a už viac sa to doteraz neopakovalo. Bol to protest :-). Zrejme sa nepáčila nová podstielka či krytý záchodík alebo smrádek, ktorý v ňom nechala Biba. Skús porozmýšlať či si nezaviedla niečo nové, čo by jej mohlo vadiť.
Prekvapila ma tá smecta. Môžu to mačky? Nemohlo jej z toho byť zle, preto sa vykadila mimo?
Inak ja som na tom podobne s tou obhajobou cicuchov. Tiež som rýchlo nabehla vytrieť tie mláčky, aby si to nikto nevšimol :-D
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod Nika 16.10.2008 22:46

ponozticka napísal:No, a inak do záchodíka normálne močí? Ja som tu nedávno písala o močení mimo toalety. Keby bola na ceste kôpka, obštatnil by nás aj ňou :-D. Tiež sa nám to stalo asi 4krát a už viac sa to doteraz neopakovalo. Bol to protest :-). Zrejme sa nepáčila nová podstielka či krytý záchodík alebo smrádek, ktorý v ňom nechala Biba. Skús porozmýšlať či si nezaviedla niečo nové, čo by jej mohlo vadiť.
Prekvapila ma tá smecta. Môžu to mačky? Nemohlo jej z toho byť zle, preto sa vykadila mimo?
Inak ja som na tom podobne s tou obhajobou cicuchov. Tiež som rýchlo nabehla vytrieť tie mláčky, aby si to nikto nevšimol :-D

No ked to spravila naposledy, dala som ju do zachodika a hned vybehla. Potom som jej ho vycistila po celom dni (kaka strasne vela, preto si myslim, ze tie granule su shit) a prisypala z cistej podstielky, tak som ju tam dala znovu a vycikala sa. Nevsimla by som si, ze by cikala mimo. Ze by to bola taka fajnovka? Ved je u nas len 6 dni a uz mam menit komplet celu podstielku? Nic som nezmenila. A to s tou Smectou som sa docitala tu, ale ona je na to asi este mala. Ale ked som rano nasla tu kopku, myslela som, ze nedobehla a preto som jej dala nieco na hnacku. Ale tu ryzu vykakala nestravenu, stolicu mala uplne zltu, som si najprv myslela, ze to vyvratila, ale ked som ju potom nacapala v kupelni, to rozhodne davenie nebolo, pekne si ta cupela ako na zachodiku... Reflex bol, ze som ju capla.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Nika 16.10.2008 22:47

A nekaka len mimo, viac je to do zachodika, ako mimo.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 16.10.2008 22:55

Nika napísal:
ponozticka napísal:No, a inak do záchodíka normálne močí? Ja som tu nedávno písala o močení mimo toalety. Keby bola na ceste kôpka, obštatnil by nás aj ňou :-D. Tiež sa nám to stalo asi 4krát a už viac sa to doteraz neopakovalo. Bol to protest :-). Zrejme sa nepáčila nová podstielka či krytý záchodík alebo smrádek, ktorý v ňom nechala Biba. Skús porozmýšlať či si nezaviedla niečo nové, čo by jej mohlo vadiť.

No ked to spravila naposledy, dala som ju do zachodika a hned vybehla. Potom som jej ho vycistila po celom dni (kaka strasne vela, preto si myslim, ze tie granule su shit) a prisypala z cistej podstielky, tak som ju tam dala znovu a vycikala sa. Nevsimla by som si, ze by cikala mimo. Ze by to bola taka fajnovka? Ved je u nas len 6 dni a uz mam menit komplet celu podstielku? Nic som nezmenila. A to s tou Smectou som sa docitala tu, ale ona je na to asi este mala. Ale ked som rano nasla tu kopku, myslela som, ze nedobehla a preto som jej dala nieco na hnacku. Ale tu ryzu vykakala nestravenu, stolicu mala uplne zltu, som si najprv myslela, ze to vyvratila, ale ked som ju potom nacapala v kupelni, to rozhodne davenie nebolo, pekne si ta cupela ako na zachodiku... Reflex bol, ze som ju capla.

Tak to asi vyzerá na niečo vážnejšie. Minimálne na tráviace problémy. Už jej tie granule pre istotu nedávaj. Ja našim dávam okrem nich 2, 3krát denne aj mokrú stravu. Daj jej o niečo viac mokrej a nekvalitné granule úplne vyhoď z jedálnička. No, snáď to nie je nič vážnejšie.
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Nika 16.10.2008 23:01

ponozticka napísal:
Nika napísal:

Tak to asi vyzerá na niečo vážnejšie. Minimálne na tráviace problémy. Už jej tie granule pre istotu nedávaj. Ja našim dávam okrem nich 2, 3krát denne aj mokrú stravu. Daj jej o niečo viac mokrej a nekvalitné granule úplne vyhoď z jedálnička. No, snáď to nie je nič vážnejšie.

Z mokrej je to este horsie, skusala som. Podla mna je velmi mala este a preto ma traviace tazkosti. Taku malinku macicku sme mali len raz, najducha, ale nasa macka ju dojcila. Tuto uz vsak nema kto dojcit :-/ .
Tak nam drzte palce :-( .
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 16.10.2008 23:12

Nika napísal:
ponozticka napísal:
Nika napísal:

Z mokrej je to este horsie, skusala som. Podla mna je velmi mala este a preto ma traviace tazkosti. Taku malinku macicku sme mali len raz, najducha, ale nasa macka ju dojcila. Tuto uz vsak nema kto dojcit :-/ .
Tak nam drzte palce :-( .

To si nemyslím. My sme si doniesli Bibu asi v tom veku ako máš ty svoju. A všetko bolo v poriadku. Nemala žiadne tráviace ťažkosti. A vykakala sa nám len raz mimo záchodíka, v prvý deň. Chúďatko mňaučalo ako o život pri priateľovi-pýtala sa na záchod a priateľ "veľký odborník na mačky" to pochopil až, keď sa začal šíriť smrádek spod stola :-D .
Ja by som asi zašla k tomu vetovi. Nie je normálne, že kadí ako o dušu. Našu Bibu prehnalo po tom, čo tajne vypila možno aj pól deci rybacieho oleja. To bolo potom prekvapko, keď som šla vyčistiť záchod :cat60: .
Nemohli jej niečo nevhodné dať papať decká?
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Nika 16.10.2008 23:34

Nie, to urcite nie, ja som stale doma, na materskej, a mam presny prehlad o tom, co je, aj kolko kaka, sa staram o nu, ako o dieta :-D . No mudrejsia budem, ked vymenime stravu. Len neviem, ci sa daju tie specialne granule tak lahko dostat. Pripadne skusim Profilum junior. K veterinarovi zajdem niekedy buduci tyzden, aj to budem musiet poziadat niekoho, aby ma odviezol, najblizsieho mame 30km a niekto musi byt s detmi doma. Ja mam na toto fakt smolu, zobrala som raz psika z utulku a bol tak chory, ze mu davali sancu na prezitie 5%, investovali sme donho viac, ako do cistokrvneho stenata, na liecbu. Ale prezil, a zije doteraz, ma 11 rokov :-) . Sice uz nie s nami, ale na ulici - vecny tulak, usiel nam a uz sa nechcel vratit, ale vidame ho v najblizsej dedine.
Naposledy upravil Nika dňa 16.10.2008 23:39, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 16.10.2008 23:51

Nika napísal:Nie, to urcite nie, ja som stale doma, na materskej, a mam presny prehlad o tom, co je, aj kolko kaka, sa staram o nu, ako o dieta :-D . No mudrejsia budem, ked vymenime stravu. Len neviem, ci sa daju tie specialne granule tak lahko dostat. Pripadne skusim Profilum junior. K veterinarovi zajdem niekedy buduci tyzden, aj to budem musiet poziadat niekoho, aby ma odviezol, najblizsieho mame 30km a niekto musi byt s detmi doma. Ja mam na toto fakt smolu, zobrala som raz psika z utulku a bol tak chory, ze mu davali sancu na prezitie 5%, investovali sme donho viac, ako do cistokrvneho stenata, na liecbu. Ale prezil, a zije doteraz, ma 11 rokov :-) . Sice uz nie s nami, ale na ulici - vecny tulak, usiel nam a uz sa nechcel vratit, ale vidame ho v najblizsej dedine.

Juj, no tak sa ti darí. Ja som sa tiež ujala malého túlavca - kocúrika, prebojovala som mu možnosť ostať u nás a investovala doňho majland, aby sa uzdravil :-) . Ale vôbec to neľutujem, od začiatku bol veľký maznák a teraz sa od nás vzdiali tak k susedom najviac :-) . Tiež som rozmýšlala o psíkovi z útulku, ale nakoniec sme s priateľom zleniveli a troška sa nám zvrtli plány, keď nás začal navštevovať už teraz náš Našo :wink:
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb