• Reklamy

Môj nový Artuš

len tak...
  • Reklamy

Môj nový Artuš

Odoslaťod lubor 22.10.2008 17:48

Chcel som to tu opísať až po víkende, ale už som sa preriekol, tak napíšem dačo o mojom novom prírastku, 2 mesačnom kocúrikovi Artušovi. Rozdelím to na viac častí, pretože sú to samostatné príbehy.

Najprv dám kacírsku otázku: Ozaj tie mačičky z SOS a iných útulkov pomoc potrebujú ?
Pred týždňom som sa rozhodol, že už nový prírastok nebudem odkladať. Tak som si vybral pár mačiatok a telefonoval som. Po 8 pokusoch som to vzdal. V dvoch prípadoch mi až v telefóne povedali, že tie mačičky a kocúrikovia majú bračekov a sestričky a že ich dajú len spolu. To u mňa nejde, v 1 izbovom byte 2 ľudia a viac ako 2 mačičky by bolo trápenie. Ďalšie dva telefonáty pokračovali v tom duchu, že už o ne ma záujem dakto iný (chvalabohu). Ďalšia mačička ochorela. Na ďalšie telefóny som sa ani po opakovaných pokusoch vôbec nedovolal. Nakoniec sa to prelomilo v sobotu. Jedna pani mi volala, či to nemôže byť aj iná mačička, ako tie, o ktoré som mal záujem. Jasne, že mohla. Poslala mi kontakt. Nasledoval telefonát a v nedeľu večer rovno z chalupy som šiel k jednej nesmierne milej mladej pani z http://www.e-macky.sk/. Môj Artuš sa najprv predo mnou skrýval. Tá pani a priateľ museli odtiahnuť šporák. Dúfam, že sa skrýval neoprávnene.

[url][/url]
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Najprv šok

Odoslaťod lubor 22.10.2008 17:49

Artuško prišiel domov. No a – hneď pod vaňu. Odtiaľ akousi dierou do šachty za WC. Vôbec som o tej diere netušil. No a potom zmizol úplne. Namiesto radosti zúfalé hľadanie. Čas utekal a ja som strácal nervy. Všetko som rozobral, poodťahoval, prehľadal po milimetri. Kto by bol tušil, že v tej šachte je mini výklenok za rúrami cca 15 cm dlhý a 10 cm široký. Trvalo mi jeho objavenie 1,5 hodiny zúfalosti. Ale odvtedy – len samá radosť.

Už 2 minúty po náleze mi na rukách priadol ako zbíjačka. Krásne sa túlil a hneď maznal. Záchod zobral ako keby bol odjakživa jeho. Napapal sa, napil sa. Celú noc ležal ku mne pritúlený. Nad ránom síce hľadal maminu a súrodencov, ale pri mne sa hneď upokojil.
Poobede už bol ozaj doma. Behal, skákal, hral sa, skúmal. Z hodiny na hodinu bol čoraz viac ozaj v pohode. To jeho šantenie nemá konca kraja. A potom sa privinie a spí a pradie a packami ma kope... Nádhera. Dobre, že je teraz sám. S mojim Murkom sa zoznámi až v piatok večer. Dúfam, že si rýchle na seba zvyknú. Artuš problémy mať nebude. Žil v kolektíve. S Murkom sa dajako dohodneme.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Artušov príbeh

Odoslaťod lubor 22.10.2008 17:51

Kedysi som písal, že ja potrebujem mať príbeh. Artuš príbeh má. Smutný, pre neho so šťastným koncom. Možno ste ho dakde čítali, bol zverejnený, aj keď neviem kde. Ta milá pani mi jeho príbeh poslala – tak ho sem dávam:

Ľudské beštie 2 – Živé kolky v krabici
Ľudská krutosť ma nikdy neprestane šokovať. Čo dokážu ľudia spraviť niečomu, čo je od nich slabšie, je fakt nepopísateľné.
Vracali sme sa z oslavy sestrinych narodenín a maminych menín, keď mi zavolala Silvia. Už pri prvých slovách mi bolo jasné, že prežila práve šok. O malú chvíľku som už vedela, čo sa stalo, ale skúsim to popísať pekne od začiatku.
Silvia sa vybrala s priateľom na výlet, na východ Slovenska. Ako tak isli po jednej ceste prvej triedy, zrazu si všimla uprostred vozovky krabicu. Autá do nej občas vrazili, čiastočne bola prejdená. Silvii to nedalo, a zastavila. Síce bola presvedčená, že v krabici nič nebude, ale... Proste nemohla len tak odísť.
To, čo ich čakalo pri otvorení krabice, to nezvládnu ani veľmi silné žalúdky. V krabici bola mačička a šesť mačiatok. Dve z nich boli prejdené, štyri živé. Všetky so silným zapálom očičiek. Nádherné gulôčky a ich mama. Mama, ktorá bola sama ešte mača. Vychudnuté, slabučké, zúbožené. Aby sa náhodou nedostali z krabice von, bola krabica pre istotu ešte prelepená. Nikto nevie, koľko hodín strachu prežili v tej krabici. Ako veľmi Emily trpela, keď jej autá zabíjali bábätká...
Zostala som v šoku. Ako môže byť človek tak krutý, že toto spraví? Živým tvorom, ktoré dýchajú, cítia, vnímajú. A tej maličkej, malilinkej mačičke, ktorá sa už stala mamou a pritom si ešte ani poriadne neužila detstvo?
Pokračovanie ma šokovalo ešte viac. Silvia si všimla, že mačičke niečo trčí z pošvy. Keďže som mačiatka nevidela a Silvia ich síce popísala pomerne veľké, ale so zalepenými očkami, mala som pocit, že vzhľadom na to, že mačička je pomerne malá, že sú to len párdňové mačiatka. Až keď opísala na jednom z nich na očku vrstvu hnisu ako nejakú hnisavú hrču, došlo mi, že mačiatka nemusia byť párdňové, ale staršie a až keď som ich stretla, som zistila, že majú asi 6 týždňov. Takže môj prvý odhad toho, čo jej trčí z pošvy, že by to mohla byť placenta, alebo ešte nejaké mačiatko... Silvia spomenula, že mačička pomerne silne krváca a preto Silvia začala zháňať veterinára. Ale keďže to bolo na konci Slovenska, cez víkend, našla len jediného. A ten mal primálo krvi v alkohole, aby sa dokázal o mačičku postarať.
Ja som zatiaľ na internete hľadala veterinárov priamo v danej obci, a v blízkom okolí. Našla som presne toho istého, ktorého aj Silvia. Silvia sa však nevzdávala a našla jedného veľmi milého zootechnika a ten mačičke pomohol. V pošve mala kus tenkého drievka, piliny a vypísanú modrú tuhu od pera. Zjavne sa na nej niekto nechutne vyvršil. Opatrne všetko vybral a viac sa už večer nedalo spraviť.
Že bol naozaj veľmi šikovný, potvrdil až dnešok. Mačička prežila noc a dokonca nemá ani teplotu. Je slabučka, dehydrovaná, ale žije. Nechala sa pekne ošetrovať už v Bratislave, kde ju Silvia dopravila. K ľuďom je naďalej dôverčivá. Jej bábätká mali očká zalepené hnisom, ale kupodivu nemajú ani zápaľ spojiviek. Vidia a celkovo sú na tom pomerne dobre. Výrazne lepšie ako ich mama. A sú nádherné. Po absolvovaní karantény budú pripravené ísť do nových domovov. Emilyna liečba však potrvá dlhšie. Ale verím, že aj ona bude v poriadku.

Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninuša 22.10.2008 18:00

preebohaaaaaaa :smutny:
Obrázok používateľa
ninuša
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.9.2008 7:33
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 22.10.2008 18:19

Fuh, až mi zle došlo :-( . Ešteže tá pani vystúpila a postarala sa o tie klbká...

Malý Artuš sa teda predviedol :-D . Nám takto ušiel škrečok k susedom pod nami :-D . Našli ho potom až susedia.

Tak potom pridaj fotečky ako sa malý udomácnil, snáď si nájde lepší flek ako za tým WCkom :wink: . A nezabudni poinformovať ako sa skamošili s Murinom :).
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod lusil329 22.10.2008 18:24

v prvom rade ti chcem, lubor, poblahoželať k novému prírastku do rodiny, nech sa mu u vás dobre nažíva :-)

ten príbeh som už niekde čítala, ale nebolo tam spomenuté ako na tom bola ich mamina. otras!!! :evil: :evil: :evil: aký úchylák to tej ich mamine mohol spraviť...jemu by som to napichala do inkriminovaného miesta, ako by sa mu to lúbilo...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod Dadulik 22.10.2008 18:46

no mne sa rozum zastavil... To kam až dokáže zájsť ľudská debilita??? :evil: Mne normálne vybehli slzy... :smutny: dúfam že všetko dobre dopadne a tebe želáme veľa radosti s ďalšími labkami :cica2:
:cica2: MAFIA ( niečo +MCO modrostrieborná) :cica2: :hearth: 27.12.2008
SHIRIN alias šišina domáca :cica2: :hearth: cca máj 2008 - :smutny: 26.10.2011
DAX von Kralova, NO :hearth: 16.02.2000
MAJA, DODO čistokrvná pouličná zmeska :hearth: sept. 2002
Obrázok používateľa
Dadulik
šelma
šelma

Založený: 13.9.2008 20:11

Reklamy

Odoslaťod lubor 22.10.2008 18:57

aspoň jedno nekvalitne foto z mobilu

Obrázok
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod lusil329 22.10.2008 20:03

fíha, aký zákerný pohlad má na fotke... už sa teším na dalšie fotky, aspoň takto vyzerá byť zaujímavo sfarbený
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod gandalf 22.10.2008 20:12

No ja nemam slov, co su to za svine, ked nieco taketo dokazu :ikillyou:
Ja viem, toto je o inom a Lubor- gratulujem k novemu prirastku, kocurik je nadherny a ocividne je to pekne kvietko, dufam, ze zoznamovanie prebehne dobre :wink:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 22.10.2008 20:24

No, je to teda fešák :cat36: . A tie ružovočierne labky, chutnunké :1l0:
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod Kristína 22.10.2008 22:23

Ja tiez gratulujem k Artusovi, dufam, ze uz ho v zivote nikdy nic zle nepostretne a bude sa mat tak dobre, ako sa len bytovy milacik moze mat. Zoznamovanie snad pojde dobre a coskoro budes mat doma skvelu macaciu dvojku.
Z toho, co som tu citala je mi zle :smutny:
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Mirra 23.10.2008 8:42

Artušov príbeh je veľmi krásny, no strašne-strašne smutný... Som zdesená a znechutená z toho, čo "ľudia" dokážu spraviť nevinnému tvorovi. Tomu, čo to spravil, by som do pohlavného orgánu strčila celé pero aj s antramentovou náplňou, nejaké triesky, prípadne drobný stavebný odpad, dala by som ho do veľkej katrónovej krabice a šup ho na najfrekventovanejšiu diaľnicu. Prípadne by v tej krabici mohlo byť aj pár jeho rodinných príslušníkov, aby sa mohol pozerať, ako umierajú.

Sorry, odpočila som. Artuš je zlatučký, veľmi mu prajem všetko dobré a som veľmi rada, že u Teba našiel milujúci domov. Určite bude u Teba šťastný. Si super, že si si ho zobral. :cat36:
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Misinka 23.10.2008 12:56

Artuško je nádherný kocúriček :-) Teším sa, že sa mu pošťastilo nájsť nový domov po takom hrôzostrašnom zážitku :-( Vždy sa bojím čítať takéto kruté veci, lebo vždy ma to rozplače a nahnevá....absolútne nechápem takú neuveriteľnú krutosť....ako to vôbec môže v nejakej hlave skrsnúť...hrôza nad hrôzy. Verím, že krutí ľudia raz sami pocítia na sebe to, čo spôsobovali iným živým bytostiam....takéto veci nezostanú nepotrestané...
Želám veľa radosti s novým prírastkom.
Obrázok používateľa
Misinka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 29.9.2008 13:04
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Miriam Chrvalová

Reklamy

Artuškov veľký výlet

Odoslaťod lubor 27.10.2008 13:48

Začiatok bol príšerný!
Tak nastal pre Artuška ten veľký zoznamovací víkendový výlet.
No – a pomaly si zvykám, akože inak – začalo to priam príšerne !
Artuška som dal do prepravky, priniesol do auta, otočil ho, aby ma videl a vyrazili sme. A vtedy sa to začalo. Artuš začal príšerne a v jednom kuse vrieskať. Pri najhorších stredovekých mukách vrieskali bosorky menej. Stale som ho upokojoval, rozprával sa s ním, hladil ho a dúfal, že sa ukľudní. Ale kdeže. Vrieskal úplne v kuse neznesiteľne. A cez dvierka ma dočahoval labkou, naplno sa pazúrikmi zatínal do svetra, hrýzol mrežu a zdalo sa, že ťažko zošalel. Piatok poobede, preplnený obchvat, diaľnica, kolízne situácie, Artušove nesmierne vrieskanie a pazúry cez sveter v mojej ruke. Nedalo sa zastaviť ani ísť. A viacej ako Artuš som bol na dne s nervami ja.
A takto hodinu a 15 minút. Keď mi začalo ešte čosi príšerne pískať v podvozku asi 10 km od cieľa, moje nervy zlyhávali úplne.
A to všetko s následnou perspektívou:
- Artuš príde do úplne nového prostredia.
- Bude ho tam čakať môj Muro, čo bol od malička sám a všetky mačky z okolia 500 m hnal ako divý.
- Čakala tam aj kamarátova mama s 3 mesačným labradorom.
- Mali prísť dve rodiny s dvomi 5 ročnými deťmi.
Očakával som koniec sveta. Začiatok sa tomu podobal.

Naposledy upravil lubor dňa 27.10.2008 13:48, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb