• Reklamy

zvracia, prehlta neje a nepije

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

zvracia, prehlta neje a nepije

Odoslaťod afterburner 27.10.2008 21:15

Ahojte,
moja rocna macka mala doteraz ruju takze sme situacii nevenovali nejak pozornost - mysleli sme ze zvysene spi a neje kvoli tej ruji. Ma aj zvysenu teplotu. Macicka je diva, ale naozaj - doteraz bola mila pritulna odkedy sa neciti dobre tak sa len schovava vrci a checi - ale dnes nevladala ani to.
Aby som opisala jej stav - stale ju napina uz aj vresti od bolesti lebo uz dva dni vkuse ju napina - aj ked si da kusok vody alebo mliecka, tuhu stravu vyvrati, ked nema co vracat len ju napina.Zaroven tak zvlastne pohybuje sankami (znie to akoby skripala zubami) ale papulku ma otvorenu. Vcera z nej vyslo zopar chlpov tak sme sa "potesili" a kupili bezopet. To ze ho nechce ani nemusim hovorit - ale paci nepaci dostala ho. Nezabral - je jej mozno este aj horsie, uz je totalne slaba nejedla nepila uz tri dni.
K veterinarovi ju nedostanem , nedostanem ju ani vobec do tasky, brani sa horsie ako tiger, akoby nas nepoznala a potom zalezie do najtmavsieho kuta. Kedby aj vetak dosiel k nam tak sa pred nim schova.
Davame jej mlieko po kvapkach!!! na prste to olize a hned aj vracia.Momentalne je pod skrinou, odkial ju ani za cenu doskriabanych ruk nevieme dostat,medzera je velmi mala. Mam sa uz obavat najhorsieho? :smutny:
Prosim skuste pomoct ja uz som zufala - hociaku radu ako k vetakovi alebo co to moze byt.......
afterburner
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 6.10.2006 7:27
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 27.10.2008 21:27

prepac, ale myslim si, ze tu ti nik na to neporadi nic ine, iba veterinara. podla tych priznakov co si opisala, ide urcite o nieco vazne a macicka sa z toho sama nedostane..
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod afterburner 27.10.2008 21:41

ahoj, ano,
ja som len chcela napriklad vediet ako dostat macku ktora je priam hystericka a sialena ked ma ist k vetakovi k vetakovi. Napadlo ma ze tu asi nie su renomovani odbornici.
Ale takisto sa moze najst niekto kto uz podobne problemy mal
afterburner
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod lusil329 27.10.2008 23:20

na tvojom miste by som navliekla kožené hrubé rukavice a mačku stoj čo stoj odtial nejako dostala, inak jej hrozí najhoršie, ked už 3 dni nepila a nejedla, bude silnodehydrovaná a to je začiatok konca. ak inak nejde, odtiahni i skrinu , upchajte všetky otvory kam by mohla uniknúť a potom ju len zdrapni a rýchlo vetovi, tu už ide o čas...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod Ryanna 27.10.2008 23:39

Na co preboha cakas??? Ja by som radsej bola dokrvi doskrabana ako sa coilen minutku pozerat na jej utrpenie!!! hod cez nu uterak, deku, cokolvek. rukavice su tiez vyborny napad, ja s ich pomocou odcervujem.
nepremrhaj uz ani sekundu!!!
Ryanna
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 28.2.2007 15:11

Reklamy

Odoslaťod ninca 28.10.2008 7:38

yoyen si platene vrece, nazen ju dnu.....veto uz si s nou poradi ...ale isto cim skor chod
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 28.10.2008 10:57

Už je možno po probléme, ale môžem len súhlasiť - odtiahnuť skriňu, upchať všetky otvory, kde by sa mačka mohla skryť a trebárs toho veterinára zavolať, ide o veľmi súrny prípad a keďže je mačka nezvládnuteľná, bude možno rýchlejšie, ak príde odborník k vám...
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Re: zvracia, prehlta neje a nepije

Odoslaťod INA S. 28.10.2008 13:35

afterburner napísal:Ahojte,
moja rocna macka mala doteraz ruju takze sme situacii nevenovali nejak pozornost - mysleli sme ze zvysene spi a neje kvoli tej ruji. Ma aj zvysenu teplotu. Macicka je diva, ale naozaj - doteraz bola mila pritulna odkedy sa neciti dobre tak sa len schovava vrci a checi - ale dnes nevladala ani to.
Aby som opisala jej stav - stale ju napina uz aj vresti od bolesti lebo uz dva dni vkuse ju napina - aj ked si da kusok vody alebo mliecka, tuhu stravu vyvrati, ked nema co vracat len ju napina.Zaroven tak zvlastne pohybuje sankami (znie to akoby skripala zubami) ale papulku ma otvorenu. Vcera z nej vyslo zopar chlpov tak sme sa "potesili" a kupili bezopet. To ze ho nechce ani nemusim hovorit - ale paci nepaci dostala ho. Nezabral - je jej mozno este aj horsie, uz je totalne slaba nejedla nepila uz tri dni.
K veterinarovi ju nedostanem , nedostanem ju ani vobec do tasky, brani sa horsie ako tiger, akoby nas nepoznala a potom zalezie do najtmavsieho kuta. Kedby aj vetak dosiel k nam tak sa pred nim schova.
Davame jej mlieko po kvapkach!!! na prste to olize a hned aj vracia.Momentalne je pod skrinou, odkial ju ani za cenu doskriabanych ruk nevieme dostat,medzera je velmi mala. Mam sa uz obavat najhorsieho? :smutny:
Prosim skuste pomoct ja uz som zufala - hociaku radu ako k vetakovi alebo co to moze byt.......

...no ja by som volala veta domov,je to síce drakšie ,ale radšej ako by som mala prísť o mačku
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod afterburner 29.10.2008 22:43

Dneska papala :-) placem od radosti (sakra taky smajlik tu nie je!) som sedela tri noci pri skrini, dnes vysla sama dobrovolne a pytala si jest! zacina to byt zase ta dobra poslusna Bucinka aku poznam! Zajtra rano ideme hned k vetovi - zohnala som jedneho zlateho tak drzte palce - dozviem sa aspon co to bolo za zahadnu chorobu.....
afterburner
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Re: zvracia, prehlta neje a nepije

Odoslaťod Miska2 2.11.2008 0:22

Ako ste dopadli u veterinara? Keby ste boli z Blavy alebo okolia, pomohla by som Vam s odchytom a prevozom k veterinarovi. Ale isto uz mate po navsteve. Mohla zbastit nieco drazdive a mele, co sa potom dostalo dalej do traviacky a preto to "zlepsenie". No je to iba moj dohad. Veterinar by mal pozriet aj creva, aby neboli upchate. Predpokladam, ze pocas tych troch dni ani nevylucovala, co je dost priznacne. Napiste, co povedal vet?
Miska2
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 15.1.2008 21:50

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb