• Reklamy

Prosím help

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Prosím help

Odoslaťod katarína 7.1.2009 10:02

Dobrý deň.

Pročítala som si všetky témy a príspevky ktoré sa týkajú dvoch mačičiek v jednej domácnosti, resp. pribudnutie novej mačičky k " staršiemu obyvateľovi " , predsa by som však potrebovala poradiť .
Mám doma kocúra Tigra 8 mesačného ,vykastrovaného- najdúšik. Na Vianoce sme si zobrali mačiatko- mačičku , cca.3 -4 mesiace. Neviem presne - tiež je to najdúšik. V podstate po prvotných syčaniach a vrčaniach som si myslela, že je už je to všetko fajn. Ale kocúr tú malinkú stále hrozne naháňa. Ona sa pred ním schováva do všetkých možných kútov, pod linku..ak ju nemôže dolapiť tak si ľahne a strká labky za ňou. Ona je taká asi vyplašená,že keď ju idem odtiaľ vytiahnúť tak sa bojí aj ku mne prísť. včera sa mi stalo, že ju v kuchyni chytil- ale neviem presne čo jej robil- vyzeralo to ako keby si ju chytil labkami, zvalil ju a ...asi ...hrýzol ju na brušku, alebo niečo podobné. Nemala však žiadne škrabance an i pohryznutia Ona trošku aj pišťala. Hneď som pravda kocúka odtiahla - a viem že som to nemala robiť ale musela som- vynadala som mu. Doteraz sme to robili tak, že sme ich rozdelovali- na noc kocúr k nám do spálne a mačička zvyšok bytu. Cez deň : mačička zavretá v spálni a kocúr -zbytok bytu,lebo v obývačke má aj strom -tak ho necháme tam cez deň. Už sme si mysleli,že by sme ich mohli nechať cez noc samých - ale to sa nedalo.On ju furt hrozne prudko naháňa , ona sa samozrejme schováva a pritom jak sa niekde tlačí tak zhadzuje veci ....Priateĺ začína byť z toho nervôzny a dokonca včera spomenul že by sme jej mali nájsť iný domov....tak neviem, zbožňujem ich oboch a budem veľmi ťažko znášať ak ju budem musieť dať preč.
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Prosím help

Odoslaťod GabikaD. 7.1.2009 10:20

podla mna je to normalne. zazila som to len pred par tyzdnami s mojim 8mesac. kocurikom a 3mes. macickou. tu je ukazka: http://www.cats.sk/video/48-kejsy-a-rozarka.html tí dvaja su teraz super kamosi, vsrtko to bolo v ramci hry, tak sa neboj :wink: ako dlho mate druhu cicu doma?
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod katarína 7.1.2009 11:39

Musím uznať , že to fakt vyzerá hrozivo- inak takto nejak to vypadalo u nás včera. teda Tiger sa o takéto niečo snažil.. Mačičku máme doma ...niečo pár dní pred Vianocami.
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod lusil329 7.1.2009 12:10

aj ja si myslím že to chce len čas. a možno to vyzerá hrozivo, ale možno sa tak divoko hrajú. keby si videla, ako to niekedy vyzerá u nás... dupot, pišťanie, kúsanie a pritom sa majú veľmi radi...
tu prikladám foto kde je orlando s depozitným kocúrikom očkom, títo dvaja najviac vyvádzajú a pritom sa majú veľmi radi a neublížili by si:

Obrázok

Obrázok
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod gandalf 7.1.2009 12:41

No to je laska :1l0:
Tiez si myslim ze je to hlavne hra, pretoze male maciatka maju taku tendenciu pistat este pred tym nez sa ich dospelak dotkne. Urcite to chce cas aby mala podrastla a pochopila, ze sa nic nedeje.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod katarína 7.1.2009 12:57

a myslíte že to že ju tak naháňa je tiež normálne?
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod KatkaL 7.1.2009 13:25

Mila Katka, nemas sa coho obavat. U nas sme zazivali to iste pred niekolkymi dnami. Presne to iste-nahananie, hryzenie, klbcenie, zvlasne zvuky, no pre mna (neskusenu mackarku) to bol des a hroza. Ale macicky sme neoddelovali, samozrejme boli sme pri nich - no lepsie povedane, chodila som za nimi ako sliedic, ale po 2 dnoch som si povedala "nevidim, nepocujem" :-) . Na treti den (pondelok) som isla do prace, mala som za sebou noc celu rozmyslania o tom, ci macicky na den oddelim alebo necham tak, zvitazil moj vnutorny hlas, ktory vravel nechat ich spolu. Po 8 hodinach roznych strasidelnych scenarov o tom, ako si moje macicky vyskriabali oci, vytrhali kusy srsti a pod. som sa ponahlala domov. Otvorila som dvere a obidve cicy boli ospate ale aj tak pribehli ku mne a vtedy sa mi naskytol uzasny pohlad - navzajom sa zacali umyvat:)-trvalo to len chvilu ale aj tak to bol super zazitok (nieco podobne som videla nazivo prvy krat. No a po par tyzdnoch, co mame tieto dve zlaticka stale pocujem nahananie, buchotanie, sem-tam tie zvlastne zvuky. Ked sa nahanaju znie to ako stado slonov :-D . Mam kocurika (cca 4 mesiace) a macicku asi rovnako staru. Povodny obyvatel bol kocurik a k nemu pribudla macicka.
Takze Katka, moja rada je jednoducha : vela trpezlivosti a lasky - nielen k macickam :cica2: ale aj k priatelovi :hearth: , aby to zvladol aj on.
Obrázok používateľa
KatkaL
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 30.10.2008 10:49

Reklamy

Odoslaťod katarína 7.1.2009 13:46

Ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Naozaj je Matylda / tak som ju nazvala/ veľmi zlatá, ale hlavne je veĺmi inteligentná. Ona hneď po prvom posadení na záchodík vedela čo s tým a odvtedy tam chodí a ešte sa jej nestala ani jedna nehoda. Po prvom zavesení na škrabadlo vedela čo s tým...a veľa takýchto drobností hneď pochopila / aj to že na posteli je mekúčko/
Akože ja by som ich nechala spolu ,ale v noci sa to veľmi nedá-lebo tým že ju neustále naháňa tak furt s niečím búchajú a musíme sa vyspať do práce- ja chodím každé ráno 68 km do Blavy autom a veziem ešte dvoch spolucestujúcich.tak nemôžem si dovoliť ponocovať .ešte keby som chodila sama, tak možno ...ale zodpovedám za spolucestujúcich
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod KatkaL 7.1.2009 13:55

No tie nocne hradky poznam, preto som zo zaciatku pozivala stuple do usi :-) - skvela vec to je, nasadila som a nepocula vobec nic, iba ak tlkot svojho srdca. Ale chapem ta, neboj ono tie nahanacky, buchot a sprievodne zvuky okolo toho stratia na intenzite. Jeden klasicky vecer u nas - ja sa chystam spat a moje macicky prave vstavaju a idu sa nahanat som si lahla (bez stuplov) a nemohla som zaspat, lebo mi nieco chybalo. A vies co to bolo? Tie ich nahanacky :-D . Viem, ze to chce len cas - pre Tvojho kocurika, macicku, Teba aj priatela. Jedno je rozumom pochopit, ze sa len hraju a druhe je nato si aj zvyknut. :cica2:
Obrázok používateľa
KatkaL
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod KatkaL 7.1.2009 13:55

No tie nocne hradky poznam, preto som zo zaciatku pozivala stuple do usi :-) - skvela vec to je, nasadila som a nepocula vobec nic, iba ak tlkot svojho srdca. Ale chapem ta, neboj ono tie nahanacky, buchot a sprievodne zvuky okolo toho stratia na intenzite. Jeden klasicky vecer u nas - ja sa chystam spat a moje macicky prave vstavaju a idu sa nahanat som si lahla (bez stuplov) a nemohla som zaspat, lebo mi nieco chybalo. A vies co to bolo? Tie ich nahanacky :-D . Viem, ze to chce len cas - pre Tvojho kocurika, macicku, Teba aj priatela. Jedno je rozumom pochopit, ze sa len hraju a druhe je nato si aj zvyknut. :cica2:
Obrázok používateľa
KatkaL
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod ninca 7.1.2009 14:27

och kocky, som rada, ze tu vznikla takato tema....mame doma kocura, daco cez rok a v aprili mu pride domov aj kamoska, mala macicka, tiez mco, tak som zvedava, co to da....velmi sa obavam, lebo on je zatazeny na svou osobu...miluje sa...haha..ale snad si zvykne.....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 7.1.2009 15:20

My sme u mamy mali stále viac ako 1 mačku. A pribúdali tak rôzne. Buď sa nejaká objavila a po roku odišla, alebo sa narodili mačiatka, pričom jedno ostalo doma lebo sme ho nevedeli umiestniť. Alebo som dotiahla nejakú cicu domov ja. Vždy to bol prvý týždeň naháňačiek, boje o pozornosť, jedlo, gauč... Potom pár dní ešte vymňaukávanie jeden po druhom a potom si zvykli. Nikdy sme ich neseparovali. A môžem povedať, že pri dnešnom stabilnom počte 3ks (2ks mačka, 1ks kocúr) sú skvelá partia.
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod INA S. 7.1.2009 21:33

...no vidíte vy máte šoky ,ja som sa bála tiež a u nás pohoda i dnes,i keď staršia niekedy akože ideme sa naháňať,ale to ho len naťahuje a on už celý natešený spravia pár krokov staršia sa otočí prefackuje/ja tomu vravím,že ho schladí/a je po naháňačke,možno to príde ale pochybujem určite to medzi sebou majú vyjasnené a kocúr napriek tomu ,že dospieva má pred ňou rešpekt,i keď sa pusinkujú tak sa ešte neolyzovali a ani v kope nespali :-/
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod katarína 8.1.2009 7:52

Napr. aj so záchodíkmi- Tiger má vlastný a Matylde sme zabezpečili druhý. A Matydla ide na malú do svojho a na velkú do Tigrovho. A Tiger sa tiež snaží urobiť potrebu v jej záchodíku. Ale musíme ho odtiaľ vyhodiť ,lebo ten záchodík je taký malý len teda pre ňu.
Inak zvláštne je zo začiatku som im dávala misky vedľa seba a v pohode jedli. A teraz pár dní kocúr nechce vedľa nej jesť. Jemu musím dať misku na opačný koniec kuchyne.
Včera večer ju zase len naháňal a on asa pred ním schovávala a ona sa mu potom schvovala do svojho pelíšku a tešte tam do nej strkal labkami a ona zase trošku zapišťala. Je veľmi ťažké nezasiahnúť- ale nechala som to tak.On keď zapišťala tak hneď jej prestal robiť zle.
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod lubor 8.1.2009 8:43

Moj muro ma 3 roky. No a nedavno k nemu pribudol maly artuš. Murko bol vzdy od malicka sam. Tak som sa toho bal. Teraz bez seba nemozu. Buchotu byva, ale su to krasne hry. Spia len spolu, umyvaju sa navzajom, zachodik maju jeden, misky spolocne. Nebojte sa nicoho, macicky a kocurikovia si to vyriesia. A spolocnost macickam doporucujem. Sam som sa presvedcil, ze ked su dvaja, su zjavne velmi spokojni.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb