• Reklamy

jedna otázočka

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

jedna otázočka

Odoslaťod kikusiak 12.2.2009 18:30

ahojte, mám jednu malú otázočku, ale budete mi na nu asi vediet odpovedat. Ak mám mačičku a chcela by som k nej kamarata tak sa chcem spýtať či ho možem kupiť od rovnakých chovatelov len je to už iny vrh. Boli by mačiatka nejake degenerovane potom??? :?: :?: :?: :?:
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: jedna otázočka

Odoslaťod Chiarinka 12.2.2009 18:31

Ak majú inú matku aj iného otca a nie sú v príbuzenskom vzťahu min. 4 generácie tak by nemal byť problém...
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Založený: 16.11.2008 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod gandalf 12.2.2009 18:33

Mas macicku na chov? Chces k nej kupit kocura na chov? Chces mat vlastny registrovany chov? Dalsi vrh je od inych rodicov?
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 12.2.2009 18:36

gandalf napísal:Mas macicku na chov? Chces k nej kupit kocura na chov? Chces mat vlastny registrovany chov? Dalsi vrh je od inych rodicov?

No, tak teraz neviem, kto sa pýta a kto odpovedá... :D Ale nie, to ja len tak srandujem :wink:
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 12.2.2009 18:39

gandalf napísal:Mas macicku na chov? Chces k nej kupit kocura na chov? Chces mat vlastny registrovany chov? Dalsi vrh je od inych rodicov?

no ja nie to len moja kolegyna sa ma dnes v skole pýtala ona má perzského kocúrika a chce mu kupiť mačičku bez pp a tá chovateľka čo jej predala kocura bola velmi mila a maciak bol v 100% zdr.stave a má dobrú povahu preto by chcela ďalšiu mačičku od nej a nasledne potom aj mačiatka tak preto sa pýtam, lebo ja som jej v takýchto veciach nevedela poradiť
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod gandalf 12.2.2009 18:42

Andrea.T napísal:

No, tak teraz neviem, kto sa pýta a kto odpovedá... :D Ale nie, to ja len tak srandujem :wink:

Nooooo, nez jej mozem na taku otazku odpovediet, musim vediet podrobnosti :-D Obavam sa dalsieho "planovaneho mnozenia".....
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod gandalf 12.2.2009 18:44

Aaaaaa, je to tu....
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 12.2.2009 18:48

no ale ja za to nemozem to moja kolegyna sa pýta. Mne jeden miciak stačí :-) a na dve micky by som ja nemala čas :-( ale vies teda poradit ci si može kúpiť od tej istej chovatelky?
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod gandalf 12.2.2009 18:52

Urcite ako pisala Chiarinka- aspon 4 generacie dozadu by nemali byt pribuzne. Bohuzial u maciciek bez PP to je tazke. Urcite by nemala byt macicka od tych istych rodicov, ani surodencov. Pri uzskej pribuzentskej plemenitby hrozia komplikacie ( umrtie maciatok, rozstep podnebia, chrbtice, zakrsle maciatka, a ine deformacie). Nieje to vsak pravdilo.
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 12.2.2009 18:55

Kikusiak - neviem akého si ty názoru, ale myslím, že si už na tomto fóre toho prečítala dosť ohľadom množenia mačiatok bez PP. Namiesto toho aby si sa na tom pýtala, mala si jej povedať jednoznačné NIE zo všetkých už známych dovodov.
:achtung:
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 12.2.2009 18:56

no tak jej radsej odporučím obrátiť sa na ineho chovateľa ďakujem za radu
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 12.2.2009 18:59

Chiarinka napísal:Kikusiak - neviem akého si ty názoru, ale myslím, že si už na tomto fóre toho prečítala dosť ohľadom množenia mačiatok bez PP. Namiesto toho aby si sa na tom pýtala, mala si jej povedať jednoznačné NIE zo všetkých už známych dovodov.

chiarinka ja jej nemôžem rozkazovať jednoducho je to jej vec nepýtala sa ma na moj názor jednducho viem že má rada mačky a chcela som jej pomocť ja mam tiež mačiaka bez pp a som s ním spokojná :achtung:
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 12.2.2009 19:04

kikusiak napísal:
Chiarinka napísal:Kikusiak - neviem akého si ty názoru, ale myslím, že si už na tomto fóre toho prečítala dosť ohľadom množenia mačiatok bez PP. Namiesto toho aby si sa na tom pýtala, mala si jej povedať jednoznačné NIE zo všetkých už známych dovodov.

chiarinka ja jej nemôžem rozkazovať jednoducho je to jej vec nepýtala sa ma na moj názor jednducho viem že má rada mačky a chcela som jej pomocť ja mam tiež mačiaka bez pp a som s ním spokojná :achtung:

Ja som to nemyslela zle.....ale je to diskutabilné či áno alebo nie. Záleží hlavne na tom, aby tie mačičky neboli v príbuzenskom vzťahu. No v žiadnom prípade neodsudzujem ľudí čo majú cicuchy bez PP. Ja viem...sú rovnako krásne, rovnako múdre, rovnako prítulné a ONI ZA TO NEMOŽU, ŽE TEN PP NEMAJÚ, IM JE TO JEDNO!!!! Ale určite chápeš prečo som ti to napísala
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod lusil329 12.2.2009 19:08

kikusiak napísal:

vidíš, sama si bola príkladom toho akého kocúra si bez pp kúpila... teda podlatých fotiek čo máš v albume je vidno, že o neho nebolo starané ... oči zatečené, srsť vyzerala nezdravo a k tomu bol aj chorý... (aspoň na tých fotkách tak vyzeral, a ja som ho naživo nevidela ked si ho kupovala, tak ty vieš v akom stave bol ked si ho kupovala) , nevravím, že je to tvoja chyba, ale jednoducho takýmto ľudom ide len o peniaze a nie o pohodlie mačiek...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 12.2.2009 19:09

Chiarinka napísal:
kikusiak napísal:

Ja som to nemyslela zle.....ale je to diskutabilné či áno alebo nie. Záleží hlavne na tom, aby tie mačičky neboli v príbuzenskom vzťahu. No v žiadnom prípade neodsudzujem ľudí čo majú cicuchy bez PP. Ja viem...sú rovnako krásne, rovnako múdre, rovnako prítulné a ONI ZA TO NEMOŽU, ŽE TEN PP NEMAJÚ, IM JE TO JEDNO!!!! Ale určite chápeš prečo som ti to napísala

ja ti rozumiem a nenahnevala som sa len som ti chcela povedať že niektorým ľuďom je jedno či budu mať mačiatko s PPalebo bez. A to že aj ona chce mať mačiatka tak je to jej rozhodnutie a ja s tým nič nezmôžem
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb