• Reklamy

neznášanlivosť mačiek?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

neznášanlivosť mačiek?

Odoslaťod vladek 5.10.2005 11:32

Máme doma (panelák) ročnú mačku, nie je sterilizovaná, mačiatka ešte nemala. Rodina skonštatovala že je jej smutno a (aj ked sa s ňou hráme) že sa nudi. Včera sme doniesli 6 tyždňové mačiatko. Mačka naň vrčí a syčí. Mačiatko ju skôr ignoruje, resp zasyči tiež. Zdá sa nam, že mačka sa ho bojí. Neradi by sme pre mačiatko hľadali nový domov a 4-nohého spoločníka pre našu mačku by sme museli hľadať tiež. Poraďte, prosim. Ďakujem.
vladek
Nováčik
Nováčik

Založený: 5.10.2005 7:15
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Eva 5.10.2005 11:50

Urcite si zvyknu.Venujte sa predovsetkym starousadlikovi,nie priselcovi.Skuste macicke vzdy ponuknut dobrotku,ktoru ma naozaj rada,ked je maciatko v jej bezprostrednej blizkosti,spoji si tak jeho pritomnost s niecim dobrym pod zub.Malo by to fungovat,ak vasa macicka nema v sebe extra neznasanlivost voci ostatnym mackam.

Hlavne vela trpezlivosti! :wink:
Eva
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 11.5.2005 16:34
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: neznášanlivosť mačiek?

Odoslaťod jessyca 6.10.2005 13:02

vladek napísal:Máme doma (panelák) ročnú mačku, nie je sterilizovaná, mačiatka ešte nemala. Rodina skonštatovala že je jej smutno a (aj ked sa s ňou hráme) že sa nudi. Včera sme doniesli 6 tyždňové mačiatko. Mačka naň vrčí a syčí. Mačiatko ju skôr ignoruje, resp zasyči tiež. Zdá sa nam, že mačka sa ho bojí. Neradi by sme pre mačiatko hľadali nový domov a 4-nohého spoločníka pre našu mačku by sme museli hľadať tiež. Poraďte, prosim. Ďakujem.

Neboj zviknu si :-) my sme tiez pred 3 mesiacmi zadovazili pre 3 rocnu cicu malu cicusku a tiez na nu ta velka sycala z 3 metrov. Mala sa s nou chcela hrat. Po par dnoch uz sycala iba ked bola v jej tesnej blizkosti. Teraz sa hraju a biju atd :) a Mica na nu syci iba ked nema naladu
:1l0:
Obrázok používateľa
jessyca
šelma
šelma

Založený: 2.6.2005 10:20
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: neznášanlivosť mačiek?

Odoslaťod vladek 10.10.2005 12:50

Dakujem za odpovede. Po niekolkych dnoch sa stav zlepsil, macka s maciatkom sa uz hraju.
vladek
Nováčik
Nováčik

Založený: 5.10.2005 7:15
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod tootsie 28.12.2006 21:01

Nuz, je som prave zadovazila mojmu kocurikovi spolocnika, tiez kocurika. Chcela som, aby sa mal s kym hrat. Ale vzhladom na to, ze ten prvy je velky sibal a ten druhy velky kludas, zatial to medzi nimi priam skripe. Nas povodny cicuch by sa straaasne rad hral a tak dobiedza do noveho kamosa a ten vrci a prska ostosest. Myslite, ze sa to niekedy dokaze zmenit? :-/
tootsie
mačiatko
mačiatko

Založený: 3.12.2006 6:56

Reklamy

Odoslaťod Andrea 28.12.2006 21:11

Ahoj,
treba tomu veriť. Ako príklad ti uvediem našu "mačaciu domácnosť", kde postupne k prvej mačke pribúdali ďalšie a ďalšie. Vôbec som sa nad tým, či sa budú znášať nezamýšľala a jednoducho som si povedala, že si na seba zvyknú a tak aj je. Momentálne je tu 6 dospelých mačiek a 4 mačiatka, ktorým tí zvyšní asistovali aj pri narodení. Dokonca som bez obáv priniesla aj takmer 5-ročného chovného kocúra, na ktorého ostatné tiež najskôr syčali a obchádzali sa asi z metra, dnes sú kamoši a spávajú pri sebe. Takže - len ver, nad tým, že by si nezvykli, sa ani nezamýšľaj. Ale - poradím ti, venuj sa o málinko viac staršiemu, aby nezačal žiarliť.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod tootsie 28.12.2006 22:01

Dakujem za odpoved aj radu, ale ja neviem, ktory je starsi :smutny:
ono to totiz vyzera, ze obaja su takmer rovesnici, aj ked to nikto presne neurci. Treba teda viac pozornosti venovat prvemu a zivsiemu alebo druhemu a kludnemu? Myslim, ze obaja maju v sebe kus macacej osobnosti.
tootsie
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod juliena 29.12.2006 3:12

Časom sa skamarátia. Ja som priniesla dospelú cicu z útulku k dospelému kocúrikovi a tiež to najprv škrípalo, ale po pár dňoch to odznelo, tak ako ked som pred 3 rokmi priviedla mačiatko k 10ročnej mačičke. Po pár dňoch sa skamarátili.
Andrejka myslela, že sa máš venovať prvému kocúrikovi, lebo je to ako keď jedináčik dostane súrodenca a zrazu nie je stredobodom pozornosti. Presne ako pri deťoch. Držím palce nech si kocúrici čo najskôr vyjasnia vzťahy a pustia sa do spoločných hier. :-D
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod tootsie 29.12.2006 6:39

Dakujem za odpovede, aj ja im drzim palce a trpim ked vidim, ako to zatial "ide" :velmismutny:
Snad sa dockame aj tych spolocnych macacich hier - na ne sa obzvlast tesim :D
tootsie
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod catka 29.12.2006 13:29

tootsie vydrz, aj u nas to chvilu trvalo, kym sa skamaratili. povodna kocicka lucia hodne ziarlila na novopriselca lili, ktora bola velmi hrava a spolocenska (voci inym mackam) a chcela sa kamaratit. sycali a prskali a zahanali sa packami. ale potom si na seba zvykli, postupne spinkali coraz blizsie k sebe az sa skamaratili. chce to len cas a trpezlivost, uvidis. drzim palec a prajem vela radosti s obidvoma. :cica2:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod catka 29.12.2006 13:29

tootsie vydrz, aj u nas to chvilu trvalo, kym sa skamaratili. povodna kocicka lucia hodne ziarlila na novopriselca lili, ktora bola velmi hrava a spolocenska (voci inym mackam) a chcela sa kamaratit. sycali a prskali a zahanali sa packami. ale potom si na seba zvykli, postupne spinkali coraz blizsie k sebe az sa skamaratili. chce to len cas a trpezlivost, uvidis. drzim palec a prajem vela radosti s obidvoma. :cica2:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod catka 29.12.2006 13:31

oops, pardon, hlasilo to nejaku chybu tak som to poslala znovu, ak sa da, prosim vymazat :-)
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod tootsie 29.12.2006 14:27

Dakujem. Vies, aj ked su to takmer rovesnici, maju uplne odlisne povahy. Kym ten moj "stary" je vysloveny sibal a strci packu aj tam, kde sa neda, ten druhy je nesmierne kludny, az vyslovene spavy. Tak kludnu "klasicku" macku som este nezazila. Reaguju uplne rozdielne na rozne podnety. Neviem, ci sa tak rozdielne macacie duse niekedy daju dokopy :smutny: A to som chcela, aby ten macaci vsadebol mal spolocnost na hry :-/
tootsie
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Andrea 29.12.2006 14:40

Niečo ti ukážem: takto sa k sebe správali asi po mesiaci, hoci predtým tá čierna Murka na bielo -čiernu Micku (ktorá nám, žiaľ, v septembri vo veku takmer 14 rokov zomrela na rakovinu mliečnych žliaz) vytrvalo prskala a odmietala jej spoločnosť. Tiež to boli úúúúplne! odlišné povahy, Mica bola veľmi spoločenská a nebála sa nikoho a ničoho, Murka - naopak, je doteraz "plaško" voči cudzím ľuďom aj zvieratám. Nemaj z toho strach a prestaň sa báť, že to nebude fungovať. Bude a nakoniec budú na seba naviazaní tak, ako títo dvaja.
Prílohy
Micka+Murko naposteli.jpg
Micka+Murko naposteli.jpg ( ) Zobrazená 10326 krát
Micka+Murko na posteli2.jpg
Micka+Murko na posteli2.jpg ( ) Zobrazená 10325 krát
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod catka 29.12.2006 22:41

tootsie napísal:Dakujem. Vies, aj ked su to takmer rovesnici, maju uplne odlisne povahy. Kym ten moj "stary" je vysloveny sibal a strci packu aj tam, kde sa neda, ten druhy je nesmierne kludny, az vyslovene spavy. Tak kludnu "klasicku" macku som este nezazila. Reaguju uplne rozdielne na rozne podnety. Neviem, ci sa tak rozdielne macacie duse niekedy daju dokopy :smutny: A to som chcela, aby ten macaci vsadebol mal spolocnost na hry :-/

neboj sa, urcite sa skamaratia. macicky potrebuju spolocnost inych maciciek. aj moje bestie su kazda ina. lucia velmi ani ine macky nemusi, skor je spolocenska k ludom, asi bola dost dlho samotna u mna (asi pol roka), zvykla si skor na ludi. bola dost rozmaznana, prieberciva v jedle, no katastrofa :-D lili zas dlhsie trva kym sa skamarati s ludmi, ked pride navsteva, musi si najprv zvyknut, az potom ludi akceptuje, pride iba na jedlo. ale bola z depozitu, kde mala neustale spolocnost inych maciciek (a pochadzala zo styroch korytnacinovych sestriciek ) :cica2: takze sa vedela presadit, hned vyjedla lucii misku, co ona bola zvyknuta schovavat si napotom, vliezla jej do oblubeneho pelechu a lucia zostala cela paf a nevedela co s tym. ale naucili sa spolu zit, hravaju sa spolu, nahanaju, vycinaju, aj spolu spinkaju a nazvajom sa umyvaju. nie su na seba velmi velmi naviazane, ale maju sa rady.
takze urcite sa casom aj tvoje macicky naucia spolunazivat a ktovie - mozno ten sibal zatiahne toho "lenochoda" do hier :wink:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb