• Reklamy

všetko o dospievaní mačiatka :)

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

všetko o dospievaní mačiatka :)

Odoslaťod j0y 21.2.2010 21:54

čaute :cica: chcela by som sa opýtať v koľkom týždni rep. mesiaci kočka začína hárať ?? a ak ju dám nakryť ako dlho bude kotná ?? vopred ďakujem za rady :wink:
"Mačky nie sú nikdy neisté a nikdy neodpúšťajú. Možno im to tajne závidíme."
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.2.2010 15:57
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: všetko o dospievaní mačiatka :)

Odoslaťod ninca 22.2.2010 7:17

ahoj, macka nehara, macka ma ruju, niektora ako 6 mesacna, niektora 8, 9, je to individualne, ako u ludi. Kotna je cca 2 mesiace , 60-62 dni, nakryt macku mozes dat za predpokladu, ze je kupovana na chov a nasledne uchovnena, to iste plati o kocurovi
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod j0y 22.2.2010 9:59

ninca napísal:ahoj, macka nehara, macka ma ruju, niektora ako 6 mesacna, niektora 8, 9, je to individualne, ako u ludi. Kotna je cca 2 mesiace , 60-62 dni, nakryt macku mozes dat za predpokladu, ze je kupovana na chov a nasledne uchovnena, to iste plati o kocurovi

a ako zistím že má ruju ??
"Mačky nie sú nikdy neisté a nikdy neodpúšťajú. Možno im to tajne závidíme."
Obrázok používateľa
j0y
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 8.2.2010 15:57

Reklamy

Odoslaťod lusil329 22.2.2010 10:05

nechcem byť zlá a neviem aké vedemosti máš ohľadom chovu mačiek, ale najprv si čo to o chove mačiek zisti a až potom daj malú nakryť...vieš nie je to také jednoduché... ale ak si cicu kupovala s papiermi, tak by ti v tomto možno tá chovateľka dala potrebné rady... máš ju z PP?
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod lusil329 22.2.2010 10:15

a chcela som sa ešte opýtať: čo je to za plemeno?...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 22.2.2010 10:30

spravne Lucka, ani ja som si neodpustila poznamocku, bolo tu toho uz vela pisane o chove a nechove....:D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 22.2.2010 10:57

ja som túto tému čítala už včera, ale presne z tohto dôvodu som potom radšej zmazala čo som napísala. :)
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod lusil329 22.2.2010 11:01

jj, aj ja som to už včera čítala, ale tiež som zmazala to čo som napísala, ráno som to už s chladnejšou hlavou písala :)
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 22.2.2010 11:43

nuze aj ja obcas zmazem co napisem, heh...radsej....no inak sranda, my kym sme cakali na prichod maciaka, tak som citala, pisala, pytala sa, zhromazdovala informacie, prerabala byt-odstranovala kvetiny.....kupovala skrabadla kadaky hracky jedlo...a prevcerom som sa tiez stretla s pani vo zvieracom obchode co ma doma maciatko a ze sa dozvedela, ze ono potrebuje na cikanie piesok a ze daky specialny maju...tak som jej vysvetlovala ze co a ako....kupila najobycajnejsi kadak, odporucila som strom,s pelieskom a ona na to, ze obyc skrabadlo staci, ze strom je zbytocny ... chcela hracku, ale za 3,50 jej bola draha...naco si taky clovek zadovazi zviera, co mu potom nic nedopraje....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod galthea 22.2.2010 12:21

mno, to len želám tomu mačiatku aby mu nikdy nič nebolo. lebo neviem čo by s tou pani urobili ceny u veterinára.

a ja som fungovala tak isto a to sme mali mať pôvodne nášho prvého cicúcha len na mesiac na stráženie. a aj tak dostal strom. takže ľudia sme jednoducho rôzni...
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40

Reklamy

Odoslaťod lusil329 22.2.2010 12:50

si pamatám, ked k nám prišla micinka, naše prvé mačiatko. bolo to neplánované, vtedy som nemala ani potuchy, že nejaké mačiatko si chceme zadovážiť. našli sme ju v noci po nachystaní bytu na nasťahovanie, (už sme sa len mali u svokrovcov vyspať a na daľší deň by už drahý išiel domov nie k rodičom ale k nám), dokonca na druhý deň som mala cestovať skoro ráno do BA, ale tak malinkaté mačiatko som vonku nechať nechcela, tak noc strávila s nami u svokrovcov a na druhý deň ráno som skoro vstávala, aby som ju stihla presťahovať do nového bytu. šupla som jej tam starý vyvýšený plech, nasypala podstielky, ktorú som bežala ešte pred otváracou kúpiť do tesca, dala jej tam papanie... a znovu utekala k svokrovcom, kde ma mal tatino vyzdvihnúť. nechcela som aby vedel čo k nám pribudlo. a ked sme sa vrátili poobede z blavy a čakala som ako na takéto prekvapenie zareaguje tatino ( dovtedy o tom nevedel, že v našom byte už niekto býva) a keď zbadal ten braigel, čo micuš stihla narobiť s podstielkou... prvá jeho veta bola: toto vám bolo treba??
viem je to OT, a amo neviem prečo sa mi zrovna toto vybavilo, pri tejto téme :-)
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ivanya 22.2.2010 13:17

My sme byvali s muzom uz cca 1,5 roka v nasom byte, ked som priniesla nasu malu. Tiez som sa bala, co na to povedia moji rodicia, lebo ked som sa stahovala, nechala som im doma zajacika. Ked k nam prisla mama, otvorila som jej dvere s malou na rukach :-D bola uplne hotova, a prva jej otazka bola, kedy ideme na dovolenku, ze nam malu postrazi :-D
Tiez mimo temy, pardoon :cerveny:
Dafnne, SK, Bri a, *30.6.2009
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.9.2009 19:31

Reklamy

Odoslaťod Baska818 22.2.2010 13:21

ja mam malinku doma teraz druhy tyzden...tiez som zhanala kadejake hracky a skrabadielka a zachodiky, cely byt bol posypany papiermi s vytlacenymi obrazkami co som chcela mici este kupit...priatel sa mi smila ze robim vacsie caviky ako okolo ludkeho babatka....teraz ked pride domov, mala za nim bezka na chodbu a "tatino"- tak sa totiz oslovujeme tatino a mamina :-D - ju vezme na ruky a prechadza sa s nou ako s malym dietatom po byte...a mala len drzi poctivo a traktoruje :-D strasne su zlati :1l0: mala je strasne zlata ked objavuje nove veci, ako napriklad ked prisla, pchala hlavu do pohara- samozrejme sa jej hlava do pohara nezmestila :-D no uzas.....
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod ivanya 22.2.2010 14:05

My sa tiez navzajom volame, ze maminka a tatinko :-D Tatinko je prisny, vychovava, maminka rozmaznava :-D Nasa mala ked prisla, tak sme ju nechali nech sa poobzera, a pamatam sa, ze ako prve zaliezla do kybla a tam trcala hodinku s vypulenymi ocickami :-D
Dafnne, SK, Bri a, *30.6.2009
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.9.2009 19:31

Reklamy

Odoslaťod ninca 22.2.2010 14:08

aj my sme mama a tato :-D aj sa s maciakmi rozpravame, nosime ich po byte a ukazujeme veci :-D kebyze nas niekto sleduje, asi si mysli, ze sme sisi, ale sak su u nas od maleho klbocka a ked ich vidim rast a menit sa, to je ako babo :-D a hlavne ked sa pridu pomuckat alebo ked sa jeden urazi na druheho a uteka k mame pozalovat .-D to je uplna sranda pozorovat :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb