• Reklamy

Strihanie

len tak o mickách...
  • Reklamy

Strihanie

Odoslaťod etelka 5.3.2010 7:19

Rada y som poziadala o radu,moja dlhosrsta macicka ma miestami dredy na srsti. Rozmyslam nad tym,ci ju dat ostrihat. Volala som do jedneho salonu,tam mi povedali,ze macicku treba dat uspat a total vyholit do hola. Neviem no...ci az takyto extrem musi byt ? ma niekto skusenost?
etelka
Nováčik
Nováčik

Založený: 5.3.2010 7:15
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Strihanie

Odoslaťod ninca 5.3.2010 7:45

mali sme podobyn problem, macky fakt neznasaju strojceky a vseko co vrci, takze vet macku uspava a holi strojcekom. nasa mala velikansky dred na hrudi, nakoniec ani neviem ako sme to dokazali, ale manikurovymi noznickami asi po 30 minutach bol dole....ak sa spravia mensie, teidu dole hned.....pravidelne cesema na rizikove miest ako pazusky a gate /tie zastavky na zadnej casti noh/ striekam taky odzmolkovavac.....kupila som na vystave, ale maju ho takmer v kazdom zverimexe..ekne vonia a ulahcuje cesanie, resp zabranuje dredovaniu.
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod sirka 5.3.2010 18:29

ak je srsť zlepena do chuchvalcov na vačšine tela, je nutné dať mačičku uspať a ostrihať u veta, nechava jej len srsť na tlapkach, chvostiku a hlavičke
musi sa to urobiť čo najskôr, aby sa jej pokožka pod dredmi nazapalila ...

Ak su žmolky srsti len ojedinele, u nas velmi pomaha obyčajny Gliss kur - luquid silk gloss -- nastriekam to priamo na dred, a rozčšešem - učinkuje perfektne ... dostať ho v každej drogerii ..
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 15.9.2009 8:09

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 5.3.2010 19:05

sirka napísal:ak je srsť zlepena do chuchvalcov na vačšine tela, je nutné dať mačičku uspať a ostrihať u veta, nechava jej len srsť na tlapkach, chvostiku a hlavičke
musi sa to urobiť čo najskôr, aby sa jej pokožka pod dredmi nazapalila ...

Ak su žmolky srsti len ojedinele, u nas velmi pomaha obyčajny Gliss kur - luquid silk gloss -- nastriekam to priamo na dred, a rozčšešem - učinkuje perfektne ... dostať ho v každej drogerii ..

to fakt? ja to používam na svoje vlasy :-D dik za tip
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 5.3.2010 19:06

ninca napísal:mali sme podobyn problem, macky fakt neznasaju strojceky a vseko co vrci, takze vet macku uspava a holi strojcekom. nasa mala velikansky dred na hrudi, nakoniec ani neviem ako sme to dokazali, ale manikurovymi noznickami asi po 30 minutach bol dole....ak sa spravia mensie, teidu dole hned.....pravidelne cesema na rizikove miest ako pazusky a gate /tie zastavky na zadnej casti noh/ striekam taky odzmolkovavac.....kupila som na vystave, ale maju ho takmer v kazdom zverimexe..ekne vonia a ulahcuje cesanie, resp zabranuje dredovaniu.

Ninuš napíš mi prosím ako sa volá náj sa to tiež zíde
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod ninca 5.3.2010 19:31

ja mam spray od Gimpet, Kämmhilfe pumpspray :-D cize pomocnik pri cesani :-D stalo to cca do 5 eur tusim
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod etelka 6.3.2010 10:59

Dakujem vam vsetkym za rady...- nejak to uz len snad zvladnem...- ma ich len ojedinele...problem je vlasnte s tym,ze mi ju nema kto podrzat...- ale to uz musim vyriesit sama :smutny:
etelka
Nováčik
Nováčik

Založený: 5.3.2010 7:15
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ninca 6.3.2010 12:41

nasa je sidlo, aj ked sme ju skusali drzat. neslo to, ale vyuzila som situaciu, ked spinkala,a sup, dred je v kosi :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod sirka 6.3.2010 18:56

a ešte vam chcem doporučit dvojity kovový hrebeń kw - len teraz som ho kupila, je fakt dobry na česanie dlhej srsti ... neda sa to porovnať s umelohmotnymi hrebenmi ani kefami ktoré som mala pôvodne .... :zhebni: :cerveny:
Obrázok používateľa
sirka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 15.9.2009 8:09

Reklamy

Odoslaťod ninca 6.3.2010 20:12

ja mam tiez taky kovovy hreben, nie kefu, na jednej strane je redsi, na druhej hustejsi, cesem 2x denne, a aj tak pustaju....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod stefaniaJ 23.12.2011 11:53

etelka napísal:Rada y som poziadala o radu,moja dlhosrsta macicka ma miestami dredy na srsti. Rozmyslam nad tym,ci ju dat ostrihat. Volala som do jedneho salonu,tam mi povedali,ze macicku treba dat uspat a total vyholit do hola. Neviem no...ci az takyto extrem musi byt ? ma niekto skusenost?

ahoj,ja svojho kocúrika dávam strihať pravidelne...najprv som musela lebo mal problem s plesňou na koži a teraz ho dávam pravidelne tak 3-4krát do roka :-)
stefaniaJ
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 4.10.2008 17:40

Reklamy

Odoslaťod INA S. 26.12.2011 12:20

stefaniaJ napísal:
etelka napísal:Rada y som poziadala o radu,moja dlhosrsta macicka ma miestami dredy na srsti. Rozmyslam nad tym,ci ju dat ostrihat. Volala som do jedneho salonu,tam mi povedali,ze macicku treba dat uspat a total vyholit do hola. Neviem no...ci az takyto extrem musi byt ? ma niekto skusenost?

ahoj,ja svojho kocúrika dávam strihať pravidelne...najprv som musela lebo mal problem s plesňou na koži a teraz ho dávam pravidelne tak 3-4krát do roka :-)

hmmm ,to je zaujímavé,ja by som to chcela vidieť ako to prebieha,dávaš ho strihať v klasickom salóne pre psov? ...a bez narkózy zrejme lebo 3-4 krát ročne uspať je dosť riskantné a veterinár by to zrejme tiež nerobil...
no a na drujej strane sa ti zrejme dlhosrsté mačky páčia inak by si takú doma nemala a preto mať ju stále na krátko tak to radšej krátkosrstú ...
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10

Reklamy

Odoslaťod stefaniaJ 26.12.2011 14:31

INA S. napísal:
stefaniaJ napísal:

hmmm ,to je zaujímavé,ja by som to chcela vidieť ako to prebieha,dávaš ho strihať v klasickom salóne pre psov? ...a bez narkózy zrejme lebo 3-4 krát ročne uspať je dosť riskantné a veterinár by to zrejme tiež nerobil...
no a na drujej strane sa ti zrejme dlhosrsté mačky páčia inak by si takú doma nemala a preto mať ju stále na krátko tak to radšej krátkosrstú ...

strihá mi ho babenka ktorá strihá psíkov,ale ma skúsenosti aj s mačičkami,bez narkózy...najprv som jej pomáhala ho držat,ale zistili sme,že nie je treba lebo pekne drží sám,tak teraz jej ho len odnesiem a o pol hodinku si preňho dojdem.Páčia sa mi dlhosrsté mačičky,preto som chcela peržana,ale keď sme ho dali ostrihať kvôli tej plesni tak mu narástla krajšia srsť a už som si naňho takto zvykla.A je to dobré aj na jar keď viacej plzne,nemám po celom byte chlpy... :cica:
stefaniaJ
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 4.10.2008 17:40

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb