• Reklamy

Nové mačiatko...

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Nové mačiatko...

Odoslaťod Evellynne 8.9.2010 11:29

Zdravím. Včera k nám konečne dorazilo vytúžené 4mes. mačiatko Ragdoll :cat82: . Všetko pripravené, škrabadlo postavené, misky plné. Avšak cica sa bojí, ja viem, že je to nové prostredie a tak. Ale odkedy prišla, tak vliezla do búdky v škrabadle a nechce z tamade vyjsť. Keď ju škrabkám tak spokojne pradie a drieme. Len keď ju vytiahnem, vezmem si ju do náručia, tak chce ísť hneď späť. Jedla sa ešte nedotkla, stihla som už za tých 24hodín dať dve rôzne kapsičky a granulky, či náhodou tie prvé neboli podľa jej vôle. Ale nič... ako jej zpríjemniť udomácňovanie? Aby sa nás nebála a tak, aby papala :cat48: . Prosím o radu. :?:
Martina a Zoey, Michalovce
Obrázok používateľa
Evellynne
Nováčik
Nováčik

Založený: 8.9.2010 11:05
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Nové mačiatko...

Odoslaťod Catlin 8.9.2010 11:54

No my už toto máme za sebou. Náš nový člen domácnosti kocúrik Baško strávil prvých 24 hodín pod sedačkou v obyvačke. Len potajomky sa išiel najesť a napiť. Všetko sme mu na ten čas dali do blízkosti, ešte aj záchodík. Chodili sme ho hladkať, a prihovárať sa mu. On si tam spokojne pospával a priadol, ale svoj úkryt opustil až na druhý deň, keď tam nikto nebol a zase frnk pod sedačku. Jeho výlety von sa časom predlžovali, až sa osmelil úplne. Takže chce to len čas a trpezlivosť. :-)
Obrázok používateľa
Catlin
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2009 16:07

Reklamy

Odoslaťod JancaB 8.9.2010 13:29

Môj Atreiko tiež prvé dva dni strávil pod sedačkou, ani na záchode nebol ale potom už bolo všetko ok. Neboj sa všetko bude fajn, daj mu/jej trošku času nech sa oťuká. Každá mačička je osobnosť a na nový domov reaguje inak. Môj prvý ragdollík ku nám prišiel a od prvého dňa sa choval ako keby tu býval roky, ale bohužiaľ sme o neho prišli. Potom sme si doniesli Atreika a on hneď zaliezol pod sedačku a tam spal prvé dva dni aj noci, tiež ma to trápilo lebo som čakala že bude reagovať inak. Ale každým dňom bolo lepšie a po troch dňoch už bol u nás v posteli. :-D
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Emily 8.9.2010 14:21

Ahoj,

ja by som sa bála, keby mi mača 24 hod. nič nezjedlo. Čo takto jej dať mištičku priamo až do búdky na škrabadle? Tak sa skor osmelí a niečo spapká.
Emily
mačiatko
mačiatko

Založený: 19.6.2009 10:17
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Evellynne 8.9.2010 16:32

Dala som jej misku do škrabadla a mala si pravdu :-) už papá...až mi odľahlo...ĎAKUJEM :cat36:
Tak dúfam, že máte pravdu, a zvykne si rýchlo :-) ďakujem za povzbudenia...
Martina a Zoey, Michalovce
Obrázok používateľa
Evellynne
Nováčik
Nováčik

Založený: 8.9.2010 11:05

Reklamy

Odoslaťod Mirra 9.9.2010 13:02

Tento strach a odmietanie jedla v novom domove sú normálne, ten prvý deň, resp. prvé dva dni sú pre mačičku vždy najhoršie. Jeden náš kocúrik, keď k nám prišiel, tak nejedol prvé dva dni, resp. si iba lízol z tavehého syra a to bolo všetko, bol úplne neistý. Na záchodík šiel tiež až na druhý deň, ak nie až na tretí.

Treba im podľa mňa dopriať vždy trochu času a pokoja a správať sa tak normálne, o pár dní si mačička zvykne.
Máme mačiatka!

Chovateľská stanica Moon Starr Mija*SK
Nórska lesná mačka & domáca mačka

Moja CHS mačiek: http://www.norskalesnamacka.estranky.sk/
Obrázok používateľa
Mirra
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 4.9.2008 9:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 30.11.2010 19:15

S našou cicuškou to je podobné.
Prvý deň nejedla, nepila, len sa schovala do búdky na škrabadle a nechcela vyjsť von.V noci už však bola na wc a ráno sa troška napila.No a papaníčko až na ďaľší deň,dala si kúsok hovädzieho.No a dnes už papkala aj zopár granuliek,občas vyjde von a skočí k nám na sedačku alebo ako teraz sedí vedľa klávesnice. :-D
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 1.12.2010 9:44

u nás to bolo pri obidvoch cicuchoch rovnaké, tiež prvý deň nepapali ani nepili vodičku, na druhý deň sa už osmelili a boli na wcku potom sa napapali a potom už začali chodiť aj za nami, sledovali do akej miestnosti ideme, čo ta robíme, večer sme sa už hrali a všetko bolo ok :-) Jasi myslím, že je veľmi dôležité byť prvé dni mačacieho života v novom domove s nimi, aspoň tri, štyri dni, aby sa aj mača osmelilo, aby vedelo, že od týchto ľudí si mám pýtať čo chcem....
Ja som si kocúrika kúpila pred vianočnými sviatkami a boli sme spolu nonstop aždo januára. Miušku sme si kupovali v septebri, vie že to bolo v stredu a do nedele som s nňou bola doma. Hlavne preto aby si som sledovala ako sa k nej bude kocúr správať, či sa ho nebude báť a tak...
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 1.12.2010 9:44

ešte sopm zabudla poznamenať, že je vhodné pred príchodom mačiatka čo-to naštudovať či už prostredníctvom knihy alebo aj fóra :cica:
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod maciakba 1.12.2010 14:22

ja vam poviem skusenost s mojou cicou, asi je nejaky extra special ale behom 5 minut uz behala po byte nemala problem ani jest ani pit vsetko prebehlo hladko ako keby sa ani nestahovala inam :)
Obrázok používateľa
maciakba
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.1.2008 22:47
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 2.12.2010 15:57

maciakba napísal:ja vam poviem skusenost s mojou cicou, asi je nejaky extra special ale behom 5 minut uz behala po byte nemala problem ani jest ani pit vsetko prebehlo hladko ako keby sa ani nestahovala inam :)

To je super,ale už aj naša sa celkom osmeluje... :-)
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb