• Reklamy

Macacia puberta, alebo reakcia na novy rezim?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Macacia puberta, alebo reakcia na novy rezim?

Odoslaťod Mishka 17.12.2010 13:25

Zdravim vsetkych macacich rodicov !

Mame cca 8 mesacnu macicku, domaca tigrinka, ktora je od zaciatku riadna divocina - nechce sa mi opisovat okolnosti, ale ocitla sa u nas uz ako 5 tyzdnova, pretoze majitelia ju museli z rodinnych dovodov urgentne umiestnit.
Samozrejme, odstupom casu vidim toto ako veeeelmi velky problem, ze bola tak skoro odobrata od maminy, urcite aj preto je taka aka je, ale z casti to bude aj jej povahou, pretoze rodicia maju z tohto vrhu kocurika a ten je Shiwin pravy opak.

My uz sme si so Shiwou vela preskakali, je to dominantna macacia slecna, nechce sa dat chytit a pohladkat, vyvadza ako sialena, s bojovym pokrikom beha po celom byte, ale nevadi, pripisujeme to tomu, ze je to este stale maciatko, chce sa hrat a nie vzdy jej stacime my. Podotykam, ze Shiwa je uz vykastrovana, ale neskludnila sa ani o maly kustik!

Pred 3 tyzdnami sa mi stal uraz, zlomila som si nohu a teda u nas nastal novy rezim - ja som stale doma, som znacne pohybovo obmedzena a teda nemam moznost sa Shiwe venovat tak naplno, ale aj ked je to teraz tazke, naozaj sa snazim robit pre nu maximum.
Od vcera ale uz aj moje hranice trpezlivosti skoncili, jednoducho nevladzem - shiwa je tak neskutocne blazniva, ale predovsetkym drza, ze uz neviem ako dalej. Ma zakazanych len velmi malo veci, ale prave tie dokolecka opakuje pocas celeho dna a skusa moje reakcie a drzo na mna pri tom pozera.
Skusali sme s priatelom vsetko, od dobreho slova, po vyhresenie, striekanie vodou, zavretie na chodbe - myslim, ze skrabanie pazurikmi na plazmovy televizor by uz nedovolil nikto, aj keby mal svoju macku neviem ako rad!

Ona zrejme citi, ze uz som moc nahnevana,ze rano nebolo mojkanie, lebo dnes mi spravila, myslim si, ze naschval , ze sa vykakala sice zcasti do zachodiku, no z vacsej casti na dlazbu...
Neviem ci jej neskutocne sibnute spravanie je jej klasicke vycinanie, alebo macacia puberta, alebo by to mohla byt reakcia na tento novy rezim? ze nie je kvoli mne vo svojej kozi?
Ako sa k nej spravat? ignorovat ju? alebo si ju este viac vsimat? zvysit hlas? byt k nej ako vzdy? nechcem jej dako svojim spravanim ublizit, resp narusit nas vztah, ale zas skakat cez hlavu nam nemoze tiez.
Z mojho pohladu ma u nas macka vsetko, od najlepsieho mozneho jedla a mlsiek cez hracky + nase hry s nou...asi mi poradite macacieho kamarata, premyslali sme aj nad tym, ale najblizsie mesiace to nebude mozne...

Dakujem za vase nazory!
Mishka
mačiatko
mačiatko

Založený: 26.10.2010 9:45
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Macacia puberta, alebo reakcia na novy rezim?

Odoslaťod kitekatka 17.12.2010 16:27

je dost mozne, ze tresnem blbost, ale podla mna je to 90% jej povaha. hovorim to hlavne preto,lebo mam s mackou ktora sa spravala podobnu skusenost - bola to britska macka s rodokmenom,po vystavnych rodicoch, vsetci sme ocakavali ze sa bude spravat podla standardu, ktory sa vztahuje na toto plemeno, ale bohuzial bola presnym opakom :rolleyes: blazniva,behala po celom byte,mraucala,skakala,skrabala,hryzla,a ignorovala vsetky nase pokusy nejak ju prevychovat - aj ked myslim si,ze macka nie je pes,takze s tou vychovou je to trochu tazsie. obdivujem ale tvoju trpezlivost, nasa sa k skrabaniu televizora dopracovat nestihla - nasli sme jej novy domov,proste nam uz z toho sibalo - dookola jej opakovat toto nesmies,toto nesmies a zachvilu to spravila znova :rolleyes:

kakanie pred zachod - to robi aj nasa :rolleyes: u nej to mam overene 100% ze to pouziva ako formu protestu,alebo sa nam snazi naznacit,ze je chora.

poznam zopar ludi,co maju macky ktore su navyknute byt pocas dna doma same,takze ked zrazu niekto ochorie,alebo z nejakych inych dovodov musi ostat doma su z toho trochu mimo,takze teoreticky je mozne,ti to takto dava najavo.

stale si vsak myslim,ze je to povahou,hlavne ked si napisala,ze odmala je taka dominantna,a ze ani po kastracii sa nic nezmenilo.
kedy ste ju davali kastrovat ?
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Mishka 17.12.2010 17:20

Mila Kitekatka, ja sa tiez obavam, ze toto je jej povaha, sprava sa presne ako si opisala vasu britku! :smutny:

Ja som zmierena s tym, ze macku clovek nikdy tak celkom nevychova a na jednej strane mi je jej sibalska povaha aj sympaticka, ale kedze sa toto je spravanie akoby stale stupnuje, uz mi do smiechu nie je.
Shiwa napr dobre vie, ze nieco nesmie. Ked jej pohrozim "no no", okamzite tak smiesne zamnauka a danu vec neurobi, ale to je len sekundova zalezitost a spravi to opat. Ako pises - dookola a dookola jej to treba opakovat.
My sme sa na jej prichod snazili co najviac pripravit, je to moje vysnivane zvieratko, nebolo to tak, ze "vezmime si a uvidime". Prestudovala som asi vsetky fora, ale to je len teoria...

Trpezliva som teda riadne, vyskusala som uz vselico, no co je horsie, moj priatel uz stratil absolutne co i len chut sa shiwe venovat. Zijeme v extreme - 2 dni je ako-tak dobrucka, aj sa pomojka, no ale potom nastanu 3 dni pekla!
Ja ju nesmierne lubim, ale uz aj u nas padla myslienka najst jej novy domov, co je pre nas uplne krajne riesenie, ale nam z toho takisto uz sibe a nevieme ako dalej. Stale u nas pada veta: "ved pockajme este, je to maciatko, chce sa hrat, nudi sa, to ju prejde"....ale dokedy to budeme este zvladat? hrozim sa vianoc a stromceka! :-/

Ako dlho ste to zvladali vy? ako prebiehalo u vas rozhodnutie najst jej iny domov?

Shiwa bola v pohode zvyknuta byt sama pocas dna, ved chodime obaja do prace, takze este davam sancu aj tomu, ze ked sa vratim do prace, bude to lepsie. Ale uz som doma 3 tyzdne, zeby az teraz jej to zacalo vadit?

Kastrovana je priblizne 3 mesiace, pribehli sme k doktorovi o 5 minut 12 - mala len 5 mesiacov, ale veterinar povedal, ze uz bola tesne pred rujou.
Mishka
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 17.12.2010 17:42

Moja Mainka Miuška tiež zvykla veľa vyvádzať.
V noci sedela na kraji stola, zhadzovala veci a vyspevovala svoje mačacie pesničky...ničila žalúzie, rozbíjala poháre, škrabala gauč, lovila nohy, nenechala sa hladkať, nedala sa unaviť.... :befucking:
Kastrácia nič nevyriešila.
Priniesla som domov druhú mačku. Trošku to pomohlo, ničila menej vecí, v noci namiesto spievania sa s kocúrikom naťahovala o hračky.
Dnes už má rok aj tri mesiace. V noci pekne spí vedľa mňa. Chodí si sama pýtať škrabkanie. Nezhadzuje veci zo stola. Nič neničí. Adoptovala si mačiatka, ktoré sú u mňa v dočasnej opatere, a pekne sa o ne stará :iloveyou:

Podľa mňa je to vekom. Mačacia puberta je niekedy psychicky náročná, ale dá sa to zvládnuť. Možno by pomohla aj druhá mačka, aktívna, s ktorou sa nebude nudiť a teda nebude mať dôvod upútavať vašu pozornosť a robiť neplechu.
Raz z toho vyrastie, a vám bude aj chýbať to bláznivé mača :wink:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 17.12.2010 22:06

Mishka napísal:Mila Kitekatka, ja sa tiez obavam, ze toto je jej povaha, sprava sa presne ako si opisala vasu britku! :smutny:

Ja som zmierena s tym, ze macku clovek nikdy tak celkom nevychova a na jednej strane mi je jej sibalska povaha aj sympaticka, ale kedze sa toto je spravanie akoby stale stupnuje, uz mi do smiechu nie je.
Shiwa napr dobre vie, ze nieco nesmie. Ked jej pohrozim "no no", okamzite tak smiesne zamnauka a danu vec neurobi, ale to je len sekundova zalezitost a spravi to opat. Ako pises - dookola a dookola jej to treba opakovat.
My sme sa na jej prichod snazili co najviac pripravit, je to moje vysnivane zvieratko, nebolo to tak, ze "vezmime si a uvidime". Prestudovala som asi vsetky fora, ale to je len teoria...

Trpezliva som teda riadne, vyskusala som uz vselico, no co je horsie, moj priatel uz stratil absolutne co i len chut sa shiwe venovat. Zijeme v extreme - 2 dni je ako-tak dobrucka, aj sa pomojka, no ale potom nastanu 3 dni pekla!
Ja ju nesmierne lubim, ale uz aj u nas padla myslienka najst jej novy domov, co je pre nas uplne krajne riesenie, ale nam z toho takisto uz sibe a nevieme ako dalej. Stale u nas pada veta: "ved pockajme este, je to maciatko, chce sa hrat, nudi sa, to ju prejde"....ale dokedy to budeme este zvladat? hrozim sa vianoc a stromceka! :-/

Ako dlho ste to zvladali vy? ako prebiehalo u vas rozhodnutie najst jej iny domov?

Shiwa bola v pohode zvyknuta byt sama pocas dna, ved chodime obaja do prace, takze este davam sancu aj tomu, ze ked sa vratim do prace, bude to lepsie. Ale uz som doma 3 tyzdne, zeby az teraz jej to zacalo vadit?

Kastrovana je priblizne 3 mesiace, pribehli sme k doktorovi o 5 minut 12 - mala len 5 mesiacov, ale veterinar povedal, ze uz bola tesne pred rujou.

brali sme si ju asi pred 3-4 rokmi v lete, chcela som byt totiz s nou doma ked si bude zvykat, a chcela som hlavne vediet ako sa znesie s nasou druhou mackou (tu mame dodnes). Prvy vecer bola agresivna, skrabala a hryzla,ale to som pripisovala stresu z noveho prostredia. Ked vsak vyliezla zo svojej prepravky, po strachu nebolo ani pamiatky :rolleyes: Zacala nam skakat na zaclony,skakala zo zeme priamo na skrine (clovek by ani nepovedal ze take zviera tak vysoko skoci) a s druhou mackou sa bila - to bol najvacsi problem :rolleyes: Nechali sme jej tyzden, mysleli sme si ze ten bengal prestane, ale neprestal, tak sme sa rozhodli pre kastraciu - strasne sa ospravedlnujem ze som to zabudla spomenut v predoslom prispevku,teda ze aj ku nam prisla ako mlada, nekastrovana, a dali sme ju potom vykastrovat, uplne som to zabudla :rolleyes: . Lenze tu nasu ani narkoza celkom neutlmila (teda na operacnom stole ano :D ), ale hned ako sa zacala preberat, uz sermovala labami a mraucala.

Dali sme jej cas na rekonvalescenciu,a potom este par tyzdnov - chcela som vediet,ci sa jej spravanie nejako zmeni, ked sa jej ustali hladina hormonov po kastracii,ale nezmenilo sa nic. Co sa tyka rozhodnutia dat ju prec - hlavnu ulohu zohral najma fakt,ze sa bila s nasou druhou mackou, nedalo sa na nich absolutne spolahnut,a bala som sa,ze by si v nestrazenej chvili mohli ublizit. Vratili sme ju chovatelke od ktorej sme ju zobrali,no a od tej sme sa o par mesiacov dozvedeli,ze chudak macka putuje z blata do kaluze - tu besnu povahu ma stale, a nemoze si najst trvaleho majitela -> tolko k tomu,ze to chce cas - cas tento problem MOZE vyriesit, a NEMUSI - zavisi od macky .

A k tej kastracii - pises ze je kastrovana 3 mesiace. Myslim, ze to uz je dostatocna doba na to,aby sa jej trosku skludnili hormony..
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Mishka 18.12.2010 9:29

Miusiatko: Shiwa nastastie ( nechcem to zakriknut ) v noci vacsinou spi. Ale suhlasi to, ze nenecha sa hladkat a neda sa absolutne unavit, kastracia ju neskludnila, je hrozne nevyspytatelna.
Napr. vcera mala zas den, kedy bola dobra, aportovala nam papieriky...ale co nas caka dnes, to nikto nevie...je to fakt psychicky narocne byt neustale v strehu.
Nastastie, aj priatel prisiel vcera z prace menej nahnevany ako bol rano a zas to bola “jeho macicka”. Citala som mu vase prispevky a ubezpecovala ho, ze “vidiiiis, vsetky maciatka su take, pozri a toto su papierove drahe micky a tiez vyvadzali!” :wink:

Kitekatka: Tak po precitani tvojho prispevku musim uznat, ze oproti vasej byvalej macicke je Shiwa nakoniec dobra macka! :D Ale nie, no az takto agresivna nie je, aj ked, bohvie, keby mame doma druhu macku, mozno by bola taka ista.
Inak aj u nas po kastracii, len co vyliezla z prepravky, vybrala sa skakat a dokonca aj skocila zoparkrat na stol, nic ju nezastavilo.
To mi je hrozne luto, ze s touto mickou sa to stale taha a nikto ju nechce, ale dokazem pochopit, ze to s nou nikto nevie vydrzat :-/
My spravime maximum pre to, aby sme toto jej obdobie zvladli neviem si predstavit ze by sme ju tu nemali, ale na druhej strane, keby toto malo trvat dalsich x rokov, tak to by sme uz asi skoncili na psychiatrii.

Dakujem obom, ze ste reagovali na moje otazky, predsa len mam lepsi pocit, ked viem, ze toto sa nedeje len nam a je aspon nejaka sanca ze sa to zlepsi. V podstate nam asi neostava nic ine, len vydrzat a dufat, nie? :D
Mishka
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 18.12.2010 11:02

Mishka: môj priateľ vôbec nemal na moju Miušku nervy. Každý deň vstával o šiestej do práce a ona zvykla už o tretej robiť bordel. Takže ja som musela v noci vstať a s Miuškou sa hrať tri hodiny v kuchyni :rolleyes: to boli časy :D Potom sa rozhodol, že mačka pôjde z domu. Ja som si postavila hlavu a doniesla som druhú :D Trošku sa to ukľudnilo, v noci bol u nás hurhaj tak raz do týždňa, inak sa spalo. Mačky sa spolu vedia naozaj zahrať, my im to nemôžeme vynahradiť.
Nakoniec som sa aj s mačkami odsťahovala, dnes mám kožuchovú domácnosť 4+1 a vyvádza sa u nás len cez deň :wink: nič sa neničí, Miu na mňa ziape len keď som v druhej izbe príliš dlho, všetci sa spolu pekne hrajú a v noci mi zohrievajú posteľ :iloveyou:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 18.12.2010 11:15

Mishka napísal:Miusiatko: Shiwa nastastie ( nechcem to zakriknut ) v noci vacsinou spi. Ale suhlasi to, ze nenecha sa hladkat a neda sa absolutne unavit, kastracia ju neskludnila, je hrozne nevyspytatelna.
Napr. vcera mala zas den, kedy bola dobra, aportovala nam papieriky...ale co nas caka dnes, to nikto nevie...je to fakt psychicky narocne byt neustale v strehu.
Nastastie, aj priatel prisiel vcera z prace menej nahnevany ako bol rano a zas to bola “jeho macicka”. Citala som mu vase prispevky a ubezpecovala ho, ze “vidiiiis, vsetky maciatka su take, pozri a toto su papierove drahe micky a tiez vyvadzali!” :wink:

Kitekatka: Tak po precitani tvojho prispevku musim uznat, ze oproti vasej byvalej macicke je Shiwa nakoniec dobra macka! :D Ale nie, no az takto agresivna nie je, aj ked, bohvie, keby mame doma druhu macku, mozno by bola taka ista.
Inak aj u nas po kastracii, len co vyliezla z prepravky, vybrala sa skakat a dokonca aj skocila zoparkrat na stol, nic ju nezastavilo.
To mi je hrozne luto, ze s touto mickou sa to stale taha a nikto ju nechce, ale dokazem pochopit, ze to s nou nikto nevie vydrzat :-/
My spravime maximum pre to, aby sme toto jej obdobie zvladli neviem si predstavit ze by sme ju tu nemali, ale na druhej strane, keby toto malo trvat dalsich x rokov, tak to by sme uz asi skoncili na psychiatrii.

Dakujem obom, ze ste reagovali na moje otazky, predsa len mam lepsi pocit, ked viem, ze toto sa nedeje len nam a je aspon nejaka sanca ze sa to zlepsi. V podstate nam asi neostava nic ine, len vydrzat a dufat, nie? :D

som rada,ze ta moj tragicky pribeh neodradil :D sanca, ze sa sa vam prisposobi a skludni sa vzdy nejaka existuje,tak drzim palce, a potom daj vediet :-)
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Vieromila 18.12.2010 19:01

No baby, mam dost! :jaziram: Co tu citam... To som mala teda obrovske stastie na povahu mojho kocurika! On je oproti tym vasim certiciam kludnucky anjelik. Najhorsie, co niekedy robi, je driapanie sedacky. :-D
Obrázok používateľa
Vieromila
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 13.12.2009 8:39

Reklamy

Odoslaťod Mishka 18.12.2010 19:59

No toto su skutocne tragicke pribehy, taketo potvory! :8: Tusim sme na tom oproti vam este celkom fajn, co sa ja vlastne stazujem,ze? :-)

Aj som dakedy premyslala, ci nerobim snad nejaku chybu ja, ked sa takto sprava, ale robim vsetko tak, ako citim a Shiwa sa na nedostatok lasky stazovat nemoze. Ale bohvie, mozno jej ma az prilis a otravuje ju to!
Viete, ja som strasne chcela macicku, ktora bude mojkacia a tulit sa, ale u nas je to zatial len nevdacnost, brblanie a pistanie ked ju nebodaj chytime do narucia. Empatia ziadna...No co uz, je to proste macacia princezna a veeelka osobnost!

Vieromilka, bud veru rada, tisko zavidim kazdemu kto ma doma anjelika! Aj nasi maju Shiwinho braceka a to je nieco tak nezne, dobre a poslusne, ze on je skor pes ako macka, dokonca poslucha na slovo! Kedy ho vezmem na ruky, vtedy si lahne a v klude spinka a pradie, dokonca aj ked je v zapale hry, okamzite sa na rukach skludni, odovzda sa cloveku a drziii a drziii cele hodiny. To je nieco o com my mozeme len snivat! takze ked sa chcem s macickou pomojkat, idem k rodicom na cely vikend :D
Mishka
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Mishka 18.12.2010 20:05

Skusam pripojit fotky, snad to pojde...
Shiwka pozuje.jpg
Toto je ta nasa herecka, pozuje ako na daky obraz :)
Shiwka pozuje.jpg ( ) Zobrazená 1071 krát
Mishka
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Mishka 18.12.2010 20:08

A tu uz ju mame v akcii, jedna z mala fotiek, kde sa nam ju podarilo ako-tak zachytit v pohybe - taketo vyskoky predvadza uz od maleho maciatka, ale toto je len male zrniecko z jej akcii...
Prílohy
jumper.jpg
jumper.jpg ( ) Zobrazená 1063 krát
Mishka
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Vieromila 19.12.2010 9:15

Mishka, som sa dobre zasmiala! Ta fotka - skok do vysky- nema chybu! A este k tomu ten vyraz v tvari! :-)
Obrázok používateľa
Vieromila
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 13.12.2009 8:39

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 19.12.2010 18:13

:D no tie fotky nemaju chybu,ta ma teda energiu :D :D

Mishka,ja zase obcas zavidim ludom co maju doma taku hravu a energicku macku ako ty (a obcas lutujem,ze nasu sme dali vtedy prec),pretoze to co mame my teraz doma nie je macka,ale plysak ..a teraz som uprimna : tri stvrtiny dna prespi, ziadneho cloveka v zivote nepohryzla ani neposkrabala, a hra sa s nami len vynimocne ... je to taka babika ... a ja by som sa s nou niekedy tak vyblaznila :D

je sice pravda,ze uz ma 7 rokov,ale povahu ma rovnaku odkedy sa narodila :rolleyes:
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nikka 20.12.2010 8:15

Ahoj,

ja mam tiez velmi velmi podobny problem...aj som chcela napisat o radu a hned som nasla tento odkaz..my mame s priatelom v byte 7mesacnu macku tiez sme s priatelom dosli k nej za nevidanych okolnosti. Ja som macku velmi chcela, lebo predtym som uz jednu mala a on tak z dobrej vole suhlasil. Bolo to take male skvrna zlate spavala s nami v posteli od desiatejvecer do siestej rana uplne v pohode bez prebudenia a asi pred dvoma mesiacmi sa v nej cosi zlomilo a zostala ako cet :evil: ..niekedy je to s nou na nevydrzanie- prestala s nami spavat najskor vstavala rano o stvrtej potom sa trosku ukludnila a teraz najnovsie chodi po byte uz o tretej mrauci ostosest tak ze predpokladam ze sa nam coskoro aj susedia budu stazovat. S jej vychovou je to o to tazsie ze je hlucha :-( sice sa naucila reagovat na zdvihnuty prst ale ked vysiluje tak ani ten nepomoze...uz nam otrhala tapety doskrabala steny, zaluzie su odtrhnute, v noci bucha cim moze a vrchol bol ze ma minule v noci v posteli ocurala!!!!!
vykastrovana este nie je zverolekar ju objednal az na januar, ale ked tak citam clanky predtym obavam sa ze to nepomoze :velmismutny:
dievcata ak mate na toto nejaky recept tak sem s nim...
Obrázok používateľa
nikka
Nováčik
Nováčik

Založený: 27.8.2010 20:33

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb