• Reklamy

Ako naučiť na meno?

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

Ako naučiť na meno?

Odoslaťod Malfea 25.1.2011 16:59

Dobrý deň. Máme 4,5 mesačnú adpotovanú mačičku a zaujímalo by ma, či sa dá taká cica naučiť na meno. Snažíme sa ju čo najviac oslovovať, ale mám dojem, že ani len netuší, že ide o ňu. Ona sa totiž občas tvári tak autisticky, že aj ked jej šibrikujeme pred hlavou, aby sa vôbec na nás pozrela, ona len pozerá do blba:) Máte nejaké typy a triky ako na to? Dakujem, Maja.
Maja
Malfea
Nováčik
Nováčik

Založený: 19.1.2011 14:12
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Ako naučiť na meno?

Odoslaťod miusiatko 25.1.2011 19:33

Zatiaľ sa u mňa všetky mačičky na meno naučili. Nesmie byť zbytočne dlhé, malo by končiť samohláskou, vraj pomáha, ak je v ňom S.
U mňa dospeláci svoje mená poznajú, ale drobci sa otočia na každé privolanie :-D
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod ponozticka 25.1.2011 20:17

Chce to troška trpezlivosti, ale micka sa určite naučí reagovať na svoje meno. Už len si vybrať to správne a používať ho čo najčastejšie :-D. Je fajn, keď obsahuje sykavku, ale nemusí to byť pravidlo. Ja som tento proces urýchľovala pomocou odmien. Micku som volávala z rôznych miest, a keď prišla dostala maškrtu :wink:. No, myslím, že to nejaký ten týždeň až mesiac potrvá, kým to začne ovládať.
Kristína

Našo - čert a zároveň maznák v jednom, ktorý si nás sám našiel :cat34:
Bibi škorica - malá manipulátorka a naše cucadielko :1l0:
Kugi - čertica ako sa patrí :cat31:
Obrázok používateľa
ponozticka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.8.2008 17:50

Reklamy

Odoslaťod ninca 28.1.2011 6:32

treba macinku casto volat menom, a v uvde jej to napr spojit s odmenou :-D maybellinka mi na svoje meno pribehne cez cely byt, fifko vie ako sa vola, ale vacsinou len mrdne chvostom a kasle na mna ,-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Malfea 28.1.2011 23:58

Dakujem za typy. Skúšam to s tou odmenou, no zatiaľ bez pokroku. Zavolám na ňu menom, tak "buchnem" do nohy či do gauča s tým, že "pod sem/ku mne", vtedy si všime ruku a pozerá len na ňu. No bez toho buchnutia sa mojím smerom ani nepozrie. Asi si myslí, že to si len tak rozprávam či čo:D Jednoducho upútať jej pozornosť je mission impossible :mutagen: Ak nastane zmena, dám Vám určite vedieť :cat42:
Maja
Malfea
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Baska818 29.1.2011 10:59

Len by som rada pripomenúť, že mačička je trošku iný tvor ako havko :-D :-D :-D Tá počuje len keď sa jej sce :-) Ale na meno si určite zvikne, len netreba na ňu ísť spôsobmi cica cica naaaa cicici tu máš večeru, lebo sa nenaučí. U nás sa zvreskne že Emma a hneď všetci vedia o koho ide :-D Hlavne ušatá hlava sa rýchlosťou blesku dekuje :D

Malfea napísal:Dakujem za typy. Skúšam to s tou odmenou, no zatiaľ bez pokroku. Zavolám na ňu menom, tak "buchnem" do nohy či do gauča s tým, že "pod sem/ku mne", vtedy si všime ruku a pozerá len na ňu. No bez toho buchnutia sa mojím smerom ani nepozrie. Asi si myslí, že to si len tak rozprávam či čo:D Jednoducho upútať jej pozornosť je mission impossible :mutagen: Ak nastane zmena, dám Vám určite vedieť :cat42:
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Malfea 21.2.2011 14:27

Zdravím všetkých :bye: No zdá sa, že naše šťastie pochopilo, ako sa volá :D Občas aj príde na zavolanie, no takmer vždy vie, že sa jdná o ňu a ak zrovna robí neplechu a zakričíme na ňu, tak prestane. Takže tot by sme mali :zdfdfd: Maja
Maja
Malfea
Nováčik
Nováčik

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb