• Reklamy

NOVACIK JA A NOVE MACIATKO

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

NOVACIK JA A NOVE MACIATKO

Odoslaťod kacica326 17.5.2011 18:37

ahojte

Kludne ma potom zrusne, len na zaciatok potrebujem nejake rady, od soboty mame doma novy prirastok skoro 8tyzdnovu britsku modru menom Lili :-) , 1otazka. je normalny rezim typu hodinu ej hore potom dve spi a takto dookola? 2. Citam tu nejake veci FiV Fip ci tak nejak co to je?je potrene na to testovat aj male maciatko? 3. otazka mozem ju prehanat , rozumej hrat sa tak ze beza potom rozblaznena po gauci a po celom byte az padne a zaspi? :taktotosity:

velke dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :wink:

Kacena
kacica326
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 10.5.2011 12:32
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: NOVACIK JA A NOVE MACIATKO

Odoslaťod miusiatko 17.5.2011 19:02

keby ste si prečítali toto fórum pred tým, ako ste si domov doniesli mača, tak by ste zistili, že ešte malo byť mesiac u mamy :achtung: takže gratulujem...
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod kacica326 17.5.2011 20:16

nebudem sa k tomuto tu vyjadrovat, viaceri pisali , ze mali aj mensie macky!!! ja som polozila par otazok , kt. ma zaujimaju a poprosim odpoved NA NE...Dakujem
kacica326
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 17.5.2011 20:18

miusiatko napísal:keby ste si prečítali toto fórum pred tým, ako ste si domov doniesli mača, tak by ste zistili, že ešte malo byť mesiac u mamy :achtung: takže gratulujem...

Myslim si, ze by sme nemali hned niekoho odsudzovat za to, ze nevedel ako to funguje. Snazme sa skor poradit a pomoct. :-)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 17.5.2011 20:30

1otazka. je normalny rezim typu hodinu ej hore potom dve spi a takto dookola?

Mačka prespí cca 18-20hod denne, je normálne, že je chvíľu hore a potom opäť spí
2. Citam tu nejake veci FiV Fip ci tak nejak co to je?je potrene na to testovat aj male maciatko?

FIV - vírus imunitnej nedostatočnosti mačiek, FeLV - vírus mačacej leukémie - oba sú infekčné, prenášajú sa krvou, slinami, počas tehotenstva z mačky na plody.
FIP - je ochorenie spôsobené mutáciouo koronavírusu, nevie sa prečo, kedy a ako, ale nedá sa liečiť ani sa jej nástupu nedá zabrániť, dokonca ani spoľahlivo otestovať. Všetky sú smrteľné, niekedy s dlhším priebehom.
Testovať mača nemá zmysel. Testuje sa v prípade že sa nevie prísť na ochorenie, príp. u mačiek do chovu, u nových prírastkoch v domácich "útulkoch".
Keďže máte britku bez PP (ešte k tomu skoro odstavenú), skôr by ste si mali čo to prečítať o geneticky podmienených chorobách britiek, ktoré sú v nekontrolovanom chove viac ako časté.
3. otazka mozem ju prehanat , rozumej hrat sa tak ze beza potom rozblaznena po gauci a po celom byte az padne a zaspi?

Podľa mňjho názoru nie je dobré mačky uháňať až do "odpadnutia", špeciálne nie tak malé mača.

Len otázka - nie rýpanie - čo ste si naštudovali o mačkách skôr ako ste si jednu priniesli domov?

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod kacica326 18.5.2011 7:26

Ahojte

No nasa dobra znama mala nejaky ten rok dozadu macicky, a "britka "sa nam pacila tak sme sa rozhodli pre nu, nastdovali sme si vlastnosti, a potom ja co som sa docitala tu,len je toho strasne kvantum a nie vsetko je prave na britky,tak chcem poprosit tie choroby ,[color=#FFFF00] geneticke u britiek nachadzaju sa tu niekde na fore?[/color]Tie by som si rada precitat.A dakujem, a stym maciatkom to bolo tak, ze predtym co sme boli dohodnutí s jednou pani ,ta dokonca chcela predat 5tyzdnove macicky, pytali sme sa nasho vetera a ten povedal ,ze to nie , ze to je strasne malicke a potom povedal,ze maciatko musi mat aspon8 tyzdnov, ale ze dolezita je vaha a to nad850 az 900g,no a tak nasa obe tieto veci splnala tak...a pani mala ostatne maciatka uz rozpredane aj skor ako nasu...
kacica326
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 18.5.2011 8:20

Neviem, ci tu take temy su, ale vyhladajte si info najma o PKD a HCM. tu som nasla nieco malo o HCM
a tu o PKD
K tomu veku len tolko, ze maca najskor v 12tich-13tich tyzdnoch. Okrem toho, ze stale pije mlieko, uci sa vsetky macacie veci od mamy. Aby ste sa potom nedivila, ked si s macatom nebudete vediet poradit, ked Vas bude pri kazdej hre driapat, nebude sa umyvat a xy inych veci (ja viem o com hovorim, mam doma takeho "nedkojenca" a obcas ma z neho ide slak trafit. Akurat ze jemu slo o zivot, nemohol byt dlhsie s matkou.)

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod sea_water 18.5.2011 8:27

nic v zlom, ale rozne podrazdene reakcie na chovatelske chyby su tu bezne. chapem, ze macicky tu lubite, ale aj podrazdene reakcie by mali mat svoje hranice. nikto uceny z neba nespadol, mnohi ani netusia ze starostlivost o macku, rozne choroby a strava pre nu su v podstate cela veda...
sea_water
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 9.6.2010 18:46

Reklamy

Odoslaťod kacica326 18.5.2011 8:51

dakujem aspon niekto kto ma hned nesprdol.My svoje zvieratka lubime dali by sme im aj poslene, a preto som tu , aby som sa dozvedela co najviac,my sme mali predtym skoro 7rokov kralicka, veterinar povedal , ze to este nevidel ako sa ten kralicek ma, a posledneho pol roka ked bol chory sme vyskusali naozaj vsetko len aby sme mu pomohli...takze,clovek sa zaujima preto , aby vedel a bol mudrejsim vo vela veciach, nie preto aby sa donho ludia navazali tym nepomoxete, skor odradite..ale dakujem za tie linky. A verim , ze macicka bude zdrava.A naozaj je toho kvantum, ucime sa postupne.dakujem
kacica326
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 18.5.2011 9:32

Off Topic: draha kacica a sea_water.
Nikoho som nikde "nesprdla" ani som sa nenavazala, len som si dovolila podotknut, ze clovek, ktory si vezme 8tyzdnove maca toho o mackach zrejme vela nevie.
Ake zvlastne, ze pred kupou macky dotycnych ani nenapadne prejst internet a zistit aspon zakladne info (cim krmit,co do zachoda,ake skrabadlo,choroby,ockovania,odcervovania).

Je velmi mile, ze zvieratka lubite, ale mne ako zaklad pride na zvieratko sa pripravit (tak ako ani el. spotrebic si nekupite v den ked Vas to napadne), precitat nieco z dostupnej literatury (ze je toho dost), navstivit nejake forum a porozpravat sa s inymi mackarmi.

Skutocne nikto uceny z neba nespadol, prave preto sa musime vzdelavat specialne my, ktori
mame doma zviera/dieta, pretoze su na nas absolutne zavisle.

Bohuzial ja po svojich skusenostiach uz akosi neviem byt mila a tlapkat niekoho po ramene lebo chudacik nevedel, lebo si chudacik neprecital, lebo je este len zaciatocnik a bla bla.
Furt je to ten isty pribeh, dookola to iste - bez PP macka, odobrata od matky zavcasu, majitel nevie o mackach nic - snad len ze maju 4 nohy a robia mnau a potom sa este urazi, ked mu niekto vytkne, ze to maca je este prilis male a malo byt s matkou a ze on sa mal na zaciatok lepsie pripravit na prichod zvierata. Ani ma velmi nezaujima, ci ho odradim - ak nie je hlupak, tak sa nad tym zamysli a sam sa nieco nauci, ak hlupakom je, nema zmysel mu radit a minat na neho energiu.

Mimochodom som jedina, ktora tu odpovedala aj k veci a realne Vam poradila, napriek tomu budem postuchovana, lebo nie som prehnane mila a dovolila som si vyslovit aj kritiku.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod kajawah 18.5.2011 10:40

Nebudem tu komentovať predošlé príspevky, akurát chcem napísať, že pred kúpou nášho kocúrika som ako psíčkar ani len netušila do čoho idem ale o mainoch a mačkách ako takých som sa snažila prečítať si hádam všetko čo sa dalo.. Bolo to potom omnoho jednoduchšie a pri mačičke s PP máte predsa len istotu že máte čo ste chceli, a hlavne, že je to zdravéééé... či? :cat16: :cat16: :cat16:
P.

Elvis Aaron Presley Celtic Calvaro * SK
Sanna ..torium.... (: - malé šidlo

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
kajawah
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 16.2.2011 12:18
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Peťa

Reklamy

Odoslaťod kacica326 18.5.2011 10:41

pozrite jasne zamyslime sa, ale ked uz to mame doma , tak ho snad teraz nevratime este na 3tyzdne...tak ako su aj ine zvieratka s PP ci bez nich tak su aj macky, a teda je moznost vyberu...a nie kazdy ma 300 az 400 eur na zvieratko s PP,neviem nevyznam sa, ale myslim ,ze keby tie zvieratka bez PP boli az take ohrozene ci narusene tak by nebol po nich dopyt, a nemyslim si, ze kazdy chovatel co predava zvieratko bez PP je zlym, lajdackym egoistickym chovatelom co chce len zarobit..a co macicky najdene na ulici, alebo take co boli dane do daru a krizene s kadecim, to maju ludia vyhodit lebo t nieej cistokrvna macka s PP?Myslim, ze pokail bude maciatko chovane a krmene tak ako ma je jedno ci je s PP ci bez PP, a ked ma ochoriet ochorie take ci onake..Ale dakujeme na nazor, no vyhli sme sa tematike.
kacica326
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 18.5.2011 11:06

Moj osobny nazor, ze zly chovatelia sa najdu aj s PP aj bez PP. Ci chovat macku bez PP moj nazor je, preco nie ked je chov zdravy a nie su mnozitelia.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod evek 18.5.2011 12:17

kacica326 napísal:pozrite jasne zamyslime sa, ale ked uz to mame doma , tak ho snad teraz nevratime este na 3tyzdne...tak ako su aj ine zvieratka s PP ci bez nich tak su aj macky, a teda je moznost vyberu...a nie kazdy ma 300 az 400 eur na zvieratko s PP,neviem nevyznam sa, ale myslim ,ze keby tie zvieratka bez PP boli az take ohrozene ci narusene tak by nebol po nich dopyt, a nemyslim si, ze kazdy chovatel co predava zvieratko bez PP je zlym, lajdackym egoistickym chovatelom co chce len zarobit..a co macicky najdene na ulici, alebo take co boli dane do daru a krizene s kadecim, to maju ludia vyhodit lebo t nieej cistokrvna macka s PP?Myslim, ze pokail bude maciatko chovane a krmene tak ako ma je jedno ci je s PP ci bez PP, a ked ma ochoriet ochorie take ci onake..Ale dakujeme na nazor, no vyhli sme sa tematike.

Je jasne, ze aj medzi chovatelmi co odchovavaju maciatka s PP sa mozu najst "zli" chovatelia. Ale prave o tom to je, ze si clovek musi vela zistit pred tym nez si v tomto pripade macicku donesie domov. Je to zivy tvor ktory je na cloveka plne odkazany ked si ho berie domov. Ja chapem, ze macicku lubite a nebolo v umysle jej uskodit. Verim, ze to mala zvladne. Ja kym som moje britky kupila presla som dost chovatelov. Ked sa clovek ide pozriet na chov, alebo na vystavu da sa vela zistit a urobit si nazor. A z toho co pisete je jasne, ze velky prehlad ste si nerobili. Britske maciatko s PP kupene na maznacika vobec nemusi stat 300 az 400 euro. A s dobrym chovatelom sa da dohodnut aj na splacani. Uz som to raz pisala, ale cena maciatka je len prvotna investicia...samotna starostlivost stoji ovela viac. A ked pisete, ze nie vsetci chovatelia co chovaju macicky bez PP su zli a egoisticki...tak "chovatel" od ktoreho ste kupili macicku patri prave medzi tych...inak by maciatko nepredal tak strasne skoro..ak to chapem dobre tak ine maciatka sli uz skor :(
Ale tak uz su kocky hodene...maciatko mate doma tak budem drzat palce nech sa vsetko skoro naucite a hlavne aby sa malickej darilo. Ked mozem este poradit tak by sta mali urobit vsetko preto aby dostavala co najkvalitnejsiu stravu...idealne by bolo davat kazdy den surove masko..tzv BARF, v obchode kupovanu stravu by som vynechala. :wink:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kacica326 18.5.2011 12:48

EVEK
dostava aj surove , aj varene, aj mrkvicku, aj granulky, aj syrik atd,ale chcem sa spytat, ako ej to s tuniakom?Moze len ten vo vlastnej stave = to sme citali, ale ten v oleji nie? A chcem sa spytat s vitaminmi a vapnikom, ako casto a do coho?( calopet,pangamin..) Dakujem
kacica326
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

• Reklamy
fb